Dragi moji roditelji iz Bjelovara i okolice! Možda ste čuli i znate za trenutnu situaciju s Bambijem. E pa mislim da je vrijeme da netko digne glas za povećanje broja vrtića i smanjenje liste čekanja za mjesto. Prema trenutnoj brojčanoj situaciji djece u svim vrtićima, najesen neće biti puno mjesta za novu dječicu.
Do 2013. godine morat će se početi primjenjivati novi pedagoški standard kojim je određeno sve do zadnjeg detalja u organizaciji rada, prostora i svega ostalog vezanog uz rad vrtića. Gledajući stanje listi za čekanje, situacija će se samo pogoršati.
Obzirom da ne znam odakle bih krenula u okupljanju roditelja da sastavimo peticiju za izgradnju novih vrtića obraćam se ovom forumu da vidim imam li istomišljenika. U tu svrhu sam se i registrirala kao korisnik iako redovito čitam forum.
I sama imam dvoje dječice koja idu u vrtić. Ali pitam se hoće li za nekoliko godina biti mjesta za treće (koje je u planu). Vrtić je predivan i svaki dan u njemu nauče nešto novo. Tete su izvanredne, hrana je odlična, cijelo okruženje je totalno poticajno. Želim da svi roditelji koji to žele imaju istu takvu priliku da svojoj djeci osiguraju izvanredano kvalitetan početak svojih malih života!
Molim sve koji se slažu sa mnom da se jave kako bi i roditelji u Bjelovaru krenuli u akciju!