Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Koliko često djeci tete mijenjaju pelene u jaslicama?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno Koliko često djeci tete mijenjaju pelene u jaslicama?

    Najviše me zanima koliko se puta dijete presvuče.

    I kako vi znate da je teta promijenila x pelena ako koristite jednokratne koje ona baci pa ni ne znate jel promijenila 1 ili 5 pelena u toku dana?

    Mi koristimo platnene (nadamo se bespelenašenju sad kad je zatoplilo) - kakva su vaša iskustva s platnenima?
    Gdje tete odlože zmazanu platnenu pelenu (date im najlon vrećicu, plastičnu kantu, PUL torbu...)?
    Gdje drže čiste i zmazane platnene pelene (u djetetovom ormariću...)?
    Kako tete reagiraju na platnene?
    Ima li u vašoj grupi još mama koje koriste platnene?

    Kako im presvlače pelene, s čime ih brišu?
    Ne želim da mi dijete brišu sa onim vlažnim maramicama punima kemije, već sa papirnatim ubrusom (ili platnenim krpicama koje isto perem) namočenim u vodu.

    Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Hm, mi nismo koristili platnene pa to neznam, ali guza mu nikad nije bila crvena (da je dugo pokakan to bi se vidjelo na koži) i kad bi došli po njega uvijek je bio čist.

  3. #3
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    mi smo doma koristili platnene, ali tetama u jaslicama nisam htjela otežavati posebnim prohtjevima ionako težak posao, pa smo nosili jednokratne.svaki dan bi nosila nove, potrošili bi ih otprilike tri na dan i guza je uvijek bila ok

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    ja sam svoju naučila baš iz tog razloga na WC prije nek je krenula u jaslice ( ali je ona krenula s 19 mjeseci). Inače u našoj grupi je znalo biti klinaca koji su bili skroz zasrani kad su roditelji došli, i to više puta ( bar koliko sam ja vidjela)

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    Možeš kontrolirati koliko pelena iskoristi sano ako znaš koliko si ih ostavila ( ali opet ona može tvoju pelenu uzeti za neko drugo, a opet i od nekog drugog za tvoje djete).

  6. #6
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    od mojih, samo je jedan bio pelenas u vrticu/jaslicama (mjesovita grupa od 1-6 godina)

    pelene bi odnijela po potrebi, obicno cijeli paket, na njemu je pisalo ime, pelene su se koristile samo za moje dijete (u rijetkim slucajevima kad bi teta posudila pelenu za neko drugo dijete, obavezno bi mi to rekla - isto bi mi rekla da se dogodilo da nije imala pelenu za moje dijete pa da je posudila od drugog).

    brisala se guza mokrim maramicama i to opet - djetetovim - nisu ih mijesale, a na raspolaganju im je bio i tus/kada za slucaj neke zesce zamazanoce.

    rijetko se dogodilo da bi me dijete docekalo bas "zapunjeno", al nikad nisam ni pomislila da je to stoga sto su ga ostavili cijeli dan u istoj peleni, vec se dijete uneredilo pred nas dolazak. kad bi se to i dogodilo, obicno sam sama presvukla djetetu pelenu (znam da je i ovo mnogima "trn u oku" i da se vec diskutiralo o tome treba li tada pelenu presvuc teta ili roditelj)...

    tada nisam koristila platnene pa nemam iskustva o platnenima u vrticima/jaslicama, al vjerujem da ovisi o uvjetima u objektu i teti (ili nadredjenima)...

  7. #7
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Moje dijete je uvijek bilo čisto,svaki tjedan sam nosila određenu količinu pelena i vlažne maramice, krema 1-2 puta mjesečno. Mislim da u državnim vrtićima stvarno ne treba tetama dodatno otežavati posao platnenim pelenama, bilo bi dobro kada bi na vrijeme otišla u vrtić i vidjela kakva je situacija, i kakve su mogućnosti što se tiče platnenih pelena, kakve su tete, koliko ima teta na 20-25 djece u grupi, kako općenito dišu, ili uvijek kao opcija ostaje privatni vrtić gdje će sigurno poslušati sve tvoje želje i zahtjeve.

  8. #8
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi svaki dan, pri predaji djeteta, moramo dati po dvije pelene sa napisanim imenom.
    još nekoliko rezervnih komada je uvijek u ormariću svakoga djeteta.
    mokre maramice su zajedničke, ali mi smo tražili da ga ne brišu njima nego peračicom, pa to i rade.

    presvlače ih od 10 do 11 (kako koga "uhvate")
    i onda poslije spavanja, od 14 do 14:30
    ako se u međuvremenu netko uneredi, presvuku prema potrebi

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ne znam sto bih ti rekla..ja bi vjerojatno koristila za vrtic neke jednokratne (npr ekoloske muller ili libero) a doma platnene. Inace ih koristim i guza je stvarno super. Ne znam koja je procedura s platnenima ali pretpostavljam da se brze dijete mora promijeniti jer manje upije a to jednostavno tesko mozes zahtjevati u vrticu ako je vrtic drzavni. Situacija s brojem teta je katastrofa i nazalost mozes biti sretna ako ih relativno redovito presvlace. Mi smo u privatnom vrticu i vjerujem da bi im bilo ok i platnene presvlaciti jer je manje djece (govorim konkretno za vrtic u kojem smo mi). Ono sto mozes napraviti vezano uz maramice je da tetama svaki dan u kutiju (neke cure su koristile kutije od potrosenih krema) stavis papirnate namocene ubruse pa da to koriste ako ne zelis vlazne maramice.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    I bilo bi super ako bi mogla nauciti dijete prije jaslica obaviti kakanje na wc-u. Mi to jos nismo uspjeli ali imam srece da mi se dijete istovari uglavnom samo jednom dnevno cim se ustane ujutro ) Zaboravila sam napisati da u nasem vrticu svi roditelji donesu pelene i vlazne maramice na koje se napise ime djeteta i kad se potrosi traze da doneses novo. Sve drze u ormaricu u kupaoni. Prljave jednokratne bacaju a za platnene ne znam (u tom slucaju bi mozda donijela neke "vrecice za vakumiranje", da prljavu pelenu stave unutra i onda sve stave u obicnu vrecicu koju ti daju kad dodjes po dijete. Ne znam kak napravis kad si u setnji s djetetom a treba ga presvuci, nesto u tom stilu da naprave i one.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    194

    Početno

    U našem vrtiću je bilo dijete koje je imalo platnene pelene no tete s time baš i nisu bile presretne, pogotovo zbog odlaganja pokakanih pelena. Tako da su se sa roditeljima dogovoriti da će u vrtiću imati jednokratne, no da su roditelji inzistirali na platnenima tako bi i bilo.
    Mislim da je sve stvar dogovora, pa najbolje da se raspitaš u svom vrtiću.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala curke.
    Voljela bih da je u platnenima, i znam da je tetama presvlačenje velik posao i jako cijenim svaki njihov angažman oko toga (kad si zamislim da treba presvuć 20-tero djece po bar 3x u danu, to je 60, uistinu im nije lako)
    Kad krene malena na jesen u jaslice javim vam kako je prošlo.
    Ako još koja mama ima neki savjet il iskustvo, dobro su došli.

    Citiraj lore prvotno napisa Vidi poruku
    ...je da tetama svaki dan u kutiju (neke cure su koristile kutije od potrosenih krema) stavis papirnate namocene ubruse pa da to koriste ako ne zelis vlazne maramice.
    Hvala na ideji!

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    perica, u našoj grupi nas je bilo dvoje djece s platnenim pelenama i tete su to najnormalnije prihvatile. dakle, može se najnormalnije koristiti platnene u vrtiću.

    ne razumijem s čime se to tete opterećuje ako dijete nosi platnene u vrtić? kad skine pelenu, jednokratnu baci u smeće, platnenu stavi u vrećicu. onda opere dijete: isto i za jednokratne i platnene. onda stavi na dijete čistu pelenu - e tu eventualno ima jedan korak više jer treba staviti zaštitnu. ako imate AIO, nema tog ekstra koraka.

    dakle, molim objašnjenje što je toliko teže i uzima previše vremena kod oblačenja platnene za razliku od jednokratne pelene?
    uistinu se čudim kad mame koje koriste platnene kažu ovako nešto.

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pogotovo zbog odlaganja pokakanih pelena
    a problem je u čemu?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    nisam mislila da im je teško posebno zbog platnenih, nego generalno zbog presvlačenja djece, dok presvuče svu djecu umori se, razmišljam kako bih se ja osjećala da presvučem 20 djece odjednom. mislim da je lakše tetama koje imaju starije grupe bez pelena.

    i slažem se da bi se platnene trebale jednako tretirati kao jednokratne, dapače preferirati zbog brige za zdravlje djece i prirodu, i njihovo skladištenje je sasvim praktično i ne uzimaju extra vrijeme.

  16. #16
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma shvatila sam ja tebe, moj komentar odnosio se na mame koje su pisale kako su platnene pelene dodatno opterećenje tetama.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    ja sam napisala da ne znam jer platnene ne koristim ali pretpostavljam da manje upijaju pa tete djecu trebaju cesce presvlaciti..moj komentar uzmite s rezervom kao i gore jer sam odmah napisala da pretpostavljam i da ne znam jer koristim jednokratne.
    uglavnom u svakom slucaju mislim da tetama treba pristupiti prijateljski i lijepo im objasniti svoje zelje a ako je teta ok ona ce se pobrinuti da njega bude sto slicnija onoj kod kuce.

  18. #18
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    To ovisi o vrtiću i tetama.
    Ja sam razmišljala da li da dam dijete u jaslice (na kraju je ipak baka krenula u penziju pa nije bilo potrebe), zvala sam jedan vrtić za probu, i pitala da li je problem da dijete koristi platnene pelene. Pitali su me prvo ima li dijete problema s alergijama, rekla sam da ne, ali koristi platnene. Na to su rekli da nema problema, ja neka donesem platene umjesto jednokratnih i sve ok. Kako kaže Lutonjica, postupak je više manje isti, samo trebaju imati posebnu vrećicu za odlaganje platnenih.
    Poslije smo mi počeli i s nekim polubespelenašenjem, za to već shvaćam da bi bilo realnih problema pri hvatanju znakova djeteta kraj cijele grupe u jaslicama.

    Dakle savjet je - nazvati jaslice u koje bi dijete moglo ići i pitati.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Mjenjanje pelena tokom jutra, prije i poslje spavanja, i naravno dodatno po potrebi (puna pelena mokraće, stolica...) nisu svi klinci isti

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb, Šestine
    Postovi
    2

    Početno

    sve pohvale tetama u jaslicama...žene se stvarno narade i zašto gnjaviti dodatnim komplikacijama kao što su platnene pelene...da li ste bile na adaptaciji?jeste li vidjele koliko je teško tim ženama?ima po 15 malih bebača u jednoj skupini,strašno...to je kriminal za tu djecu i jadnu tetu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    adaptacija je tek u 9 mj. a uistinu mislim da platnene nisu komplikacija, jedina razlika je da su platnene i da se ne bacaju u smeće već da se stavljaju u vrećicu.

    ne namjeravam graditi brdo plastičnih pelena na jakuševcu. a mnoge su mame bez imalo grižnje savjesti sagradile više brda (ovisno o broju djece) a paralelno se bucaju u prsa kako su čiste i vrijedne domaćice i kako usisavaju svaki dan (ovo govorim jer znam takve mame). i to brdo će jednog dana doći do njih (ovdje ne mislim nužno fizički, već kroz zagađenu vodu, zrak, floru i faunu itd).

    vjerujem da je tetama teško neovisno koje pelene mijenjaju i nadam se da će se skoro mijenjati norme, tako da će na jednu tetu biti manje djece. meni je samo sa mojim djetetom zabava cijeli dan, tako da si mogu samo zamisliti kako je to sa puno više djece.

  22. #22
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj katja266 prvotno napisa Vidi poruku
    sve pohvale tetama u jaslicama...žene se stvarno narade i zašto gnjaviti dodatnim komplikacijama kao što su platnene pelene...da li ste bile na adaptaciji?jeste li vidjele koliko je teško tim ženama?ima po 15 malih bebača u jednoj skupini,strašno...to je kriminal za tu djecu i jadnu tetu.
    iz tvog posta zaključujem da ne koristiš platnene, te da ne poznaješ tematiku.
    što se tete u vrtiću tiče, jedina razlika u prematanju beba u jednokratne ili platnene pelene jest u tome što jednokratnu pelenu stavi u smeće, a platnenu pelenu u vrećicu ili torbu.
    u čemu je dodatna komplikacija po tvom mišljenju?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    18

    Početno

    ja koristim platnene pelene (no ponekad posegnem za jednokratnima kad sam u žurbi ili nekoj situaciji u kojoj mi platnene i njihovo mijenjanje nije praktično)..imam dakle iskustva i sa jednima i sa drugima pa mogu reći slijedeće: ako ne namjestim dobro zaštitnu pelenu-ponekad mojoj curici zna procuriti i smoćiti robicu (uhodana sam, ali zna se dogoditi), često u platnenim pelenama ne primjetim da je cura pokakana (jer se slabije osjeti miris) pa joj se guza osipa (a njoj nije potrebno da bude pokakana satima već se to dogodi u svega desetak minuta), imam jednu vreću za platnene pelene koja se u jedan dan odlaganja "uneređenih" pelena usmrdi pa ju perem zajedno s pelenama (pa pretpostavljam da bi kad mi djete krene u jaslice morala kupiti ili više tih vreća ili koristiti plastične vrećice (ovo drugo mi se uopće ne sviđa..), imali smo i gastroenteroloških problema-cura je imala kronični proljev-pa su mi se tada platnene pokazale jako nepraktičnima..
    O lošim stranama jednokratih pelena ni ne moram govoriti (nije mi cilj uspoređivanje te unatoč problemima s platnenima i dalje ih naravno smatram daleko boljim, zdravijim, ekološkijim izborom)..VEĆ bi htjela primijetiti da razumijem zašto neke mame misle da s platnenima ima više posla za tete (pogotovo ako procuri..i da, imala sam i zaštitnih pelena koje su cijelom svojom površinom znale procuriti ako bi se cura jako popiškila a ja je ne bi presvukla npr.2 sata)..na kraju krajeva ja imam više posla s platnenima bez daljnjeg..pogotovo ako mi je mala nemirna dok ju presvlačim-taman stavim pelenu,narihtam zaštitnu, ona se počne koprcati jer si je poželjela nekamo otići, i onda borba da sve ponovo narihtam zakopčam itd..itd..
    eto..ja jako volim platnene pelene i imam baš lijepu kolekciju i svakako mi je drago da ima žena koje očito nemaju niti jednu primjedbu na njihovo korištenje u smislu praktičnosti..ali moje iskustvo je takvo da definitivno imam više posla s platnenima, mislim da bi imale i tete u nekim situacijama sličnima onim koje sam napomenula..(dakle kad procuri,ili narihtavanje zaštitne,uočavanje je li se dijete pokakalo,problemi kod npr. proljeva...)
    ALI s obzirom na prednosti platnenih p. ja bi svakako ipak nastavila s njima i u jaslicama..barem bi probala, možda uopće ne bi bilo problema

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam s prvim djetetom koristila jednokratne. i isto su mi znale procuriti, desilo mi se mali milion puta. tako da ne prihvaćam taj argument

  25. #25
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi smo se prije polaska u vrtic odvikli od pelena. Ali smo kod upisa pregovarali o koristenju platnenih, nisam dozivjela da bi mi pravili probleme, ja sam rekla da cu svaku pelenu staviti u svoju vrecicu i da mi ih tako vrate. Sto se tice pokakanih pelena problem mozes rijesiti umetanjem papirica, a za skracivanje postupka koristi AIO. Kod presvlacenja papiric baci u WC, pelenu u vrecicu.
    Sto se tice curenja, cure jedne i druge kad ih krivo postavis.

    Problem moze biti u tetama kojima su platnene pelene nepoznat pojam, ali i taj dio mozes rijesiti na adaptaciji, potrebno je samo malo dobre volje.
    Istina je da ima njih previse na jednu tetu i kad krene presvlacenje veliki je to posao, ali minutaza je ista i kod jednokratnih i kod platnenih.

  26. #26
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    mislim da je pomikaki u pravu,treba pitat u vrtiću/jaslicama...ali ne samo tete,nego i med.sestru koja je "odgovorna" za recimo zdravlje i sanitarne uvjete...kužite me?ne odlučuju sve tete,nažalost....:/

  27. #27
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam s prvim djetetom koristila jednokratne. i isto su mi znale procuriti, desilo mi se mali milion puta. tako da ne prihvaćam taj argument
    Ja sam se s platnenima riješila curenja iz pelena. Dok smo imali jednokratne, prali smo skoro isto kao i s platnenima, jer smo dobili upute da dijete široko povijamo. Tako da je praktički kod svakog kakanja išlo na pranje dvije tetre, švedska pelena i bodi.
    Naravno, govorim o djetetu od par mjeseci, a s djecom koja kreću u jaslice je vjerojatno druga priča, jer su već na dohrani, pa im neće curiti ništa ni iz platnenih ni iz jednokratnih.

  28. #28
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    a mi sa platnenima osipane guzice.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Citiraj tropical prvotno napisa Vidi poruku
    a mi sa platnenima osipane guzice.
    ne vidim poveznicu ovog komentara s mojom temom. molim te mi pojasni.

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pomikaki se s platnenima riješila curenja iz pelene, a tropical se riješila osipa na guzi.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    aaa, super! nisam povezala postove...
    Posljednje uređivanje od PericaY2K : 17.06.2010. at 22:19

  32. #32
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Meni u ugovoru koji sam dobila u gradskom vrticu pise da za jaslicko dijete treba osigurati dovoljan broj jednokratnih pelena. Mozda se u praksi s tetom moze dogovoriti i drugacije, ne znam jer nam nije potrebno, ali da znate da postoji i ovakva varijanta. Pazite sto potpisujete

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to piše u svim ugovorima, i u našem je pisalo, pa svejedno ima puno djece s platnenima našem u vrtiću

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    to piše u svim ugovorima, i u našem je pisalo, pa svejedno ima puno djece s platnenima našem u vrtiću
    Ah, hrvatska posla. U ugovoru jedno u praksi nes pedeseto... Meni je to koma, bez obzira jel nam pase sto se ugovor ne postuje ili nam steti.

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ugovori se pišu po špranci koja je stara, iz doba kad nije bilo ovih modernih pelena i kad su svi koristili pampersice. samo zato piše jednokratne.

  36. #36
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ugovori se pišu po špranci koja je stara, iz doba kad nije bilo ovih modernih pelena i kad su svi koristili pampersice. samo zato piše jednokratne.
    Ovo je sad vjerojatno debelo skretanje s teme, ali... zasto nisi trazila da promijene tu stavku u ugovoru? Zasto itko pristaje potpisati ugovor kojeg se onda nema namjeru pridrzavati? Ova stavka je jednako vazeca kao i ona da moras platiti vrtic do tog-i-tog u mjesecu, ili da te mogu ispisati ako ne placas. I ove druge dvije stavke su "spranca". "Stara spranca" je nikakav izgovor, ugovor je jednako vazeci u svakoj svojoj stavci. Dokle god se svi ne osvijestimo po tim pitanjima, i pocnemo u vlastitoj praksi provoditi stavke nasih ugovora i boriti se za "cist racun" do onda na zalost ce kod nas (ne)funkcionirati pravna drzava. Kao da im je tesko uci u word template i promijeniti jednu rijec. Ali mozda to nitko nije ni trazio?

  37. #37
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zato što sam pitala jel mogu platnene i odgovor je bio Da.
    to mi je bilo dovoljno i nije mi se dalo filozofirati.
    balkanka jelte
    da su rekli Ne, onda bih vjerojatno išla u boj za mijenjanje ugovora.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    perica, u našoj grupi nas je bilo dvoje djece s platnenim pelenama i tete su to najnormalnije prihvatile. dakle, može se najnormalnije koristiti platnene u vrtiću.

    ne razumijem s čime se to tete opterećuje ako dijete nosi platnene u vrtić? kad skine pelenu, jednokratnu baci u smeće, platnenu stavi u vrećicu. onda opere dijete: isto i za jednokratne i platnene. onda stavi na dijete čistu pelenu - e tu eventualno ima jedan korak više jer treba staviti zaštitnu. ako imate AIO, nema tog ekstra koraka.

    dakle, molim objašnjenje što je toliko teže i uzima previše vremena kod oblačenja platnene za razliku od jednokratne pelene?
    uistinu se čudim kad mame koje koriste platnene kažu ovako nešto.
    Moje dijete jedino u vrtiću ima platnene i problem je jako dugo bio u tome što tete nisu imale sluha za moje molbe da ju presvuku svaka da sata. Ako dijete nije pokakano, presvlači se kad je vrijeme za čoporativno presvlačenje. Jednokratnima to nije problem jer je "guza u Pampersu suha" ali mokra platnena je mokra platnena. Mali milijun puta sam im rekla da ne perem ja, pere mašina, nije bed ako će imati puno pelena, čak i ako im se čini da je suha nek ju slobodno frknu nakon dva sata..... :rollingeyes:

    Perice, ja sam nosila malu Rodinu vrećicu za pelene, donijela sam i blazinice (one velike iz DM-a., čini mi se da su Babylove) i tetama pustila na volju hoće li ju brisati njima ili mokrim trljačicama. Od Bambino Mio sam uzela linere i stavljala ih da se ne gnjave s kakicom i da pokakanu pelenu ne smotaju samo u vrećicu. Nakupovala sam dovoljno AIO da ne maltretiram žene dodatno (L je nemoguća za presvući pa je poželjno maksimalno skratiti postupak).
    Vrećicu od pelena operem svaki dan ako se osjeti miris (iako to nije uvijek slučaj - smotana pelena, nema pokakanih, rekao bi čovjek da su čiste stajale unutra), ionako uglavnom svaki dan imam mašinu veša.

    Ukratko, da se ali je potrebna suradnja i dobra volja osoblja.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    E da, ja sam za slučajeve odsutnosti teta koje znaju baratati platnenima napisala šalabahter i predložila im da ga ili stave negdje kod pelena ili kod sebe na stol/ormar gdje su im i druge interne obavijesti. U slučaju da se netko pametno priupita zar je moguće da se ne zna koristiti platnene, je, moguće je. Ostave papirić s kakicom unutra, obilno natrackaju guzu nekom kremom, brišu vlažnim maramicama (ok, to nema veze s platnenima ali je svejedno bilo na papiru)...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Hvala Mrvna

    Trebalo bi provesti edukaciju vrtićkog osoblja o korištenju platnenih pelena na državnoj razini, budući mi mame koje peremo pelene rješavamo državu smetlišta.
    Posljednje uređivanje od PericaY2K : 24.06.2010. at 11:47

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •