Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 471

Tema: Akcija: Stop beskrajnim praznicima u vrtiĆu

  1. #151

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj smrdljiva čarapa prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne znam zbog čega vi imate tako dugo dežurstvo.
    I mi imamo duga dežurstva, dakle cca. od 20.06. (onaj tjedan kad su dva praznika) do 31.08., dakle skoro 2,5 mjeseca, pa 2 tjedna za BiNG, i još vjerojatno nešto za Uskrs, ne znam točno, dakle 3 mjeseca ili više rada u dežurstvu.

    Citiraj smrdljiva čarapa prvotno napisa Vidi poruku
    Bolje se posvetiti konstruktivnom razgovoru sa odgajateljima tipa: kako možemo svi zajedno olakšati djetetu vrijeme kada boravi na dežustvu (i odgajatelji i roditelji)
    Slažem se, i ja bih rado ovako, samo nije moguće jer se u dežurstvima, barem kod nas, tete mijenjaju svakodnevno (rotiraju se), a ne mogu baš svaki dan dolaziti u vrtić i razgovarati sa svakom tetom ponaosob.

  2. #152
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Meni je za po****** kad vidim kako se razviju ovakve teme. Uvijek isto. Ne razumijem kako se, iz čega, pročita da tete nemaju pravo na godišnji ili bolovanje? Ne razumijem kako se desi situacija da odgajateljice skoro pa opravdavaju sistem u kojem dobijaju slobodne dane umjesto plaće. Kao da smo na suprotnim stranama.

    A mislim da i nije baš sve u novcu. Opisala sam naša ljetna dežurstva. Ne vidim, npr, ekonomsku računicu da su djeca jedan mjesec u jednom objektu, a drugi u drugom. Iako i jedan i drugi mjesec rade oba ta objekta, dakle, nije da se jedan zatvorio. I kako se financijski opravdava da "naša" teta je u vrtiću, ali u drugoj grupi?

  3. #153
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ljudi moji od ovakvih rasprava nema ništa, ako netko smatra da se njegove dijete u nečemu zakida obratite se na pravu adresu a to je ili uprava vrtića ili gradskom vijeću, svaki vrtić ima drugačiju organizaciju rada i dežurstva i sl.
    Eto toliko još od mene
    Odjavljujem se s ove teme

  4. #154

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    jug Dalmacije
    Postovi
    158

    Početno

    Balarosa mozda zato jer sam topic glasi kako glasi, pa se ljudi osjete prozvanima, da su oni na beskrajnim praznicima.

    A i ne znam koliko je konstruktivno pricat sta bi bilo kad bi bilo (tipa vise novaca za vrtice), a novaca sve manje.

  5. #155
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj eda prvotno napisa Vidi poruku
    Balarosa mozda zato jer sam topic glasi kako glasi, pa se ljudi osjete prozvanima, da su oni na beskrajnim praznicima.

    A i ne znam koliko je konstruktivno pricat sta bi bilo kad bi bilo (tipa vise novaca za vrtice), a novaca sve manje.
    Novaca sve manje i manje tako da u vrtićima rade volonteri puno radno vrijeme za koji ne dobivaju niti za prijevoz.

  6. #156
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj ivana83 prvotno napisa Vidi poruku
    Novaca sve manje i manje tako da u vrtićima rade volonteri puno radno vrijeme za koji ne dobivaju niti za prijevoz.
    nije istina da ne dobe za prijevoz!!!

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,302

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je za po****** kad vidim kako se razviju ovakve teme. Uvijek isto. Ne razumijem kako se, iz čega, pročita da tete nemaju pravo na godišnji ili bolovanje? Ne razumijem kako se desi situacija da odgajateljice skoro pa opravdavaju sistem u kojem dobijaju slobodne dane umjesto plaće. Kao da smo na suprotnim stranama.

    A mislim da i nije baš sve u novcu. Opisala sam naša ljetna dežurstva. Ne vidim, npr, ekonomsku računicu da su djeca jedan mjesec u jednom objektu, a drugi u drugom. Iako i jedan i drugi mjesec rade oba ta objekta, dakle, nije da se jedan zatvorio. I kako se financijski opravdava da "naša" teta je u vrtiću, ali u drugoj grupi?
    Samo da se osvrnem na boldano - računica za boravak djece u različitim objektima nije ekonomske, nego praktične naravi. Kod nas su tako organizirali dežurstvo da se u drugom objektu može uvesti klimatizacija, nova infrastruktura (kompletnu kanalizaciju su mijenjali), promjena krovišta i slično. Dakle, poboljšavali su uvjete boravka djece kroz cijelu godinu, a za to je mala cijena voditi djecu u drugi objekt nekoliko (tje)dana. Tko želi, može provjeriti činjenice - govorim iz cipela zadovoljnog roditelja o DV Cvrčak, Peščenica (lokacije: Turopoljska, Zapoljska, Gjalskoga i Vukomerec).

    ROditelji često prigovaraju, a da ni ne razmisle ili se postave u cipele OSOBLJA vrtića (ne nužno odgajatelja) kako je lijepo napisala smrdljiva čarapa.

    Tja, tko želi - razumije i prihvaća, tko ne želi - diže galamu... Naravno, ne kažem da nema i loših primjera. Ima, dakako, ali u većini slučajeva ipak je na djelu zdravi razum.

  8. #158
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    nije istina da ne dobe za prijevoz!!!
    Neki doista ne dobivaju, ja znam jednu! A neki su čak prisiljeni sami sebi uplaćivati doprinose ako žele volontirati! No to je već sasvim druga tema.

  9. #159
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj sanjas33 prvotno napisa Vidi poruku
    nije istina da ne dobe za prijevoz!!!
    Istina je, ja bila volonter...nisam dobijala za prijevoz (godinu dana se švercala u tramvaju), ali sam dobila više nego mnogi a to je plaćen stručni ispit..
    Sve je to od slučaja do slučaja, ali prijevoz većinom nije plaćen..
    Sad smo otišle off, na jedan način, ali na drugi i nismo...kako netko reče, do rasprave je došlo jer su se odgajatelji osjetili prozvanim..

    Žao mi je što neki ovdje misle da se "svrstavamo na ovu ili onu stranu", jer to naprosto nije točno...mi smo na istoj strani, a to je uvijek strana djece....no kad netko ustvrdi da su odgajatelji na beeeeskrajnim praznicima, onda je to prozivka na koju se mora reagirati..

    Odgajatelja ima različitih (kao što nas ima u svakom zanimanju) i lagala bih kad bi rekla da nema onih koji su fulali profesiju, koji su još prije 30tak godina završili srednju pedagošku ili medicinsku školu i sada rade za plaću veću od prosječne, a pitanje koliko stručno..ili su završili skoro, ali to nije ono u čemu se nalaze...
    ...ali kad ja pošteno i s ljubavlju radim svaki dan 6-6,5 sati u vrtiću, plus dežurstva, zamjene, vijeća,radni dogovori, probe za predstave (u popodnevnim satima), pripreme...kada sveki vikend pripremam materijale, šivam, režem, kaširam, skupljam kamenčiće, šišarke, školjke, grančice, kutijice, stiropor, platno...satima!!-jer je to u opisu mojeg radnog mjesta i jer je to ono što sam izabrala radit...-a godišnjeg imam koliko je propisano zakonom-i onda mi netko napiše da sam na beeeeeskrajnom praznicima....reagiram!!

    Puno lijepih pozdrava i dobre volje svima!!

  10. #160

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Moje dvoje djece je do sada imalo ukupno 8 teta u vrtiću i mogu
    reći da se ne sjećam da je neka od njih mrzovoljno dočekala
    ili otpratila moje dijete već upravo suprotno: uvijek osjetim tu toplinu i ljubav prema
    njima i dobru volju usprkos tome što vjerojatno i one imaju svoje probleme i brige.
    S obzirom na to, uopće me se ne tiće koliko
    teta ima godišnjeg, da li ima plaću ko ja, a manju stručnu spremu
    i koliko efektivno sati dnevno radi.

  11. #161
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    ...ali kad ja pošteno i s ljubavlju radim svaki dan 6-6,5 sati u vrtiću, plus dežurstva, zamjene, vijeća,radni dogovori, probe za predstave (u popodnevnim satima), pripreme...kada sveki vikend pripremam materijale, šivam, režem, kaširam, skupljam kamenčiće, šišarke, školjke, grančice, kutijice, stiropor, platno...satima!!-jer je to u opisu mojeg radnog mjesta i jer je to ono što sam izabrala radit...-a godišnjeg imam koliko je propisano zakonom-i onda mi netko napiše da sam na beeeeeskrajnom praznicima....reagiram!!
    A valjda imaš pravo, valjda je normalno reagirati. Tako se i ja osjetim prozvano i želim reagirati kad Peterlin na moj post napiše:

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    ROditelji često prigovaraju, a da ni ne razmisle ili se postave u cipele OSOBLJA vrtića (ne nužno odgajatelja) kako je lijepo napisala smrdljiva čarapa.

    Tja, tko želi - razumije i prihvaća, tko ne želi - diže galamu...

    ali onda se sjetim da ona nikako ne može misliti na mene jer je situacija koju sam opisala potpuno drugačija od ove koju ona objašnjava i nije da ne želim razumjeti... pa se svejedno imam potrebu opravdavati i objašnjavati da nisam ja ta Ipak, opet ću ponoviti, mislim da svi ti postovi o "beskrajnim" praznicima i organizaciji nikako nisu prozivka odgajateljica.

  12. #162
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    nisam teta nego imam dijete u vrtiću (starija je sad školarac, ali bila je u vrtiću i ona - punih 6 godina)

    i stvarno mi nisu jasni roditelji kojima smeta što tete idu na godišnji i što su u vrtićima ljetna dežurstva
    meni bi jedini problem bio kad bi vrtić zatvorio vrata na bilo koji radni dan (ili što se prijateljima događa - privatni vrtić koji ima zatvorena vrata cijeli 8. mjesec)

    ja sam od onih "sretnika" koji ne dovode djecu 2 tjedna između božića i 3 kralja - jer u to vrijeme imamo kolektivni godišnji - ali zato i ljeti uglavnom koristim godišnji od samo 2 tjedna, sve ostalo vrijeme su u vrtiću

    ne vidim razloga da iz svake grupe bude po jedna teta - kad je djece toliko malo da se moraju spojiti čak i po 3-4 grupe u jednu u kojoj je onda 20-tak djece

    da, bude i mojoj djeci teško u dežurstvima i plaču da ne žele ići - ali isključivo zato što im nema prijatelja, ne plaču zato što nema njihovih teta - jedini problem smo imali sa prvim ljetom starije i to isključivo kad ju je dočekivala jedna teta koja joj nije "sjela" (iako moram reći da je vjerojatno tom pridonijela naša tjeskoba zbog dežurstava)

    puno mi je draže da se tete vrate s godišnjeg odmorne i punih baterija i da ga koriste onda kad to odgovara njihovim obiteljima, a ne mojoj
    ono što mi je doista važno - je da imam kome ostaviti dijete dok ja moram raditi i da imam puno povjerenje u tete koje ih čuvaju
    djeca se prilagode, nađu si nove prijatelje, igraju nove igre...

    sad imam školarca u boravku kojeg ovo ljeto u jednom periodu nema tko čuvati - i to mi je puno veći problem od toga što će mi mlađe dijete biti u dežurstvu s tetom koja nije njena - ionako sve tete zna sa vrtićkog igrališta ( pa čak i dok je bila u područnom objektu - upoznala je tete iz glavnog objekta)
    ovog trena bi potpisala ljetni boravak sa desetom učiteljicom koju je vidjela par puta u prolazu- jer mi je to puno bolja opcija od ostavljanja same kod kuće ili traženja ljetne čuvalice

    za ove praznike je prema anketama u vrtiću bilo prijavljeno da će dolaziti 170 djece - od toga ih je došlo 70
    i tetama se događalo da dođu iz npr. Slavonije u Zg raditi da bi u ponedjeljak saznale da su na prisilnom godišnjem do kraja tjedna
    a i one imaju djecu koja su zbog njihovog planiranog posla ostala kod bake, ili su ih poslale na organizirano školsko zimovanje da im ne budu sama kod kuće...
    a one sad "uživaju" doma na "beskrajnim praznicima"

  13. #163
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    A zašto su je poslali na prisilni godišnji? Zašto ona ne bi dolazila na posao makar iz njene grupe bilo i jedno dijete u vrtiću, ili čak niti jedno?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Jer ravnatelji to ne dozvoljavaju. Jer bi odgajatelji mogli onako iznebuha odlučiti da bi oni usred pedagoške godine jedan tjedan na godišnji jer imaju dovoljno dana/sati za tako što. Ovako to moraju potrošiti kad ravnatelj odluči i mirna Bosna.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto su je poslali na prisilni godišnji? Zašto ona ne bi dolazila na posao makar iz njene grupe bilo i jedno dijete u vrtiću, ili čak niti jedno?
    Zato što bi onda g.o. morala koristiti kad je većina djece iz njene grupe u vrtiću
    a to nikome nije u interesu, ako sam dobro shvatila.

    Ima nas više koji svoje godišnje moramo prilagođavati opsegu i dinamici posla.
    Ja nema šanse da godišnji koristim krajem godine ili u 6,7 mjesecu, pa se tome prilagodim.
    Što se djece tiće, ona će ionako doživljavati promjene i morat će se naučiti prilagođavati
    i bit će im u tome lakše ako mi roditelji što manje dramimo (ne ciljam nikog posebno, i ja sam sklona drami)
    Posljednje uređivanje od krojachica : 20.01.2011. at 13:51

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Čitam sve ovo i mislim si: baš super, neka tako i ostane, jedino to i zaslužujemo. Neka tete idu na godišnji samo kad nema djece, i neka misle da to mora biti tako. Neka mi ne dovodimo djecu da bi tete mogle na godišnji i neka mislimo da to mora biti tako. Neka se tete i dalje osjećaju osobno pogođene kad god se netko usudi kritizirati sustav u kojem rade. Neka ravnatelji sve organiziraju kako su radili i zadnjih 30 godina i podržimo to i dalje. Neka mi plaćamo naše poreze da bi se financirali zlatni wc-i, a ne kvalitetni uvjeti rada i boravka u vrtićima, i neka budemo uvjereni da to tako mora biti. Neka plaćamo vrtić i kad dijete ne dovodimo i neka nam to ne bude teret, ali zato ih nećemo voditi na neke druge aktivnosti jer za to nemamo, nek je samo tako. Neka tete i dalje budu isključivo odgovorne za sustav predškolskog obrazovanja i neka misle da to mora biti tako i neka i mi svi ostali mislimo da to mora biti tako. Neka nam bude 30 djece u grupama jer se drugačije ne može, i neka mi zaista budemo uvjereni da to tako mora biti. Neka nemaju pročistivače zraka u sobama, pa što ako su često bolesni, ništa im neće biti ako im se zdravlje trajno ne ošteti, jer za bolje uvjete nemamo novaca, iako zbog bolesti ostajemo na bolovanjima i ne radimo i ne proizvodimo i ne zarađujemo te prijeko potrebne novce. Neka djeca par mjeseci godišnje ne budu zadovoljna u vrtiću i ne žele ići tamo gdje ih ostavljamo po 10 sati dnevno, neka mi vjerujemo da je to za njih jako dobro jer će tako biti čvršća. Ili, neka nam djeca sa svim tim budu jako zadovoljna i sretna jer za bolje ne znaju, i neka mi vjerujemo da je to super, a sve ostalo je drama. Neka se djeca prilagode svakom (ne)mogućem uvjetu života, to je zaista jako dobro. Neka im se ne može u vrtiću posvetiti dovoljno individualne pažnje pa neka budu zbog toga agresivna, isfrustrirana, neka nauče vikati kad nešto žele jer je u grupi zbog velikog broja djece stalna buka (ovo mi je rekla teta u vrtiću, samo da ne bude zabune i da ne budem superdrama-mama). Neka djeca budu zadovoljna i sretna samo kad su bolesna i kod svoje kuće, to je jako dobro za oblikovanje ličnosti. Neka ne nauče da se u vrtiću može lijepo igrati u grupama od 15-ak djece s dvije tete koje su doista zadovoljne, koje im se maksimalno posvećuju, neka nemaju super rekvizite i kvalitetno uređene prostore, neka su im igrališta nesigurna za igru, ili još bolje - neka im se uklone sve sprave jer za nove nema novaca. Neka tete u grupi od 30 djece za vrijeme radnog vremena u grupi sjede i pišu dnevnik, ili neka rade pripremu za aktivnost, jer to ne stignu nikad poslije i neka budu uvjerene da to tako treba raditi jer drugog načina nema. Neka tete do kraja svog radnog vijeka rade u nezadovoljavajućim uvjetima ucijenjene ucijenjene duplim GO-ima zbog dežurstava, prekovremenih, zamjena, (koje nama većini ostalima, samo usput, nitko ne plaća, i kad mijenjam nekog za vrijeme njegovog GO-a ja ne dobijem extra GO) i neka i mi i tete čvrsto vjerujemo da to tako mora biti. Neka se nama u privatnom sektoru radni uvjeti mijenjaju tako da radimo i po 15 sati dnevno i neka nema sustava koji će to odgovarajuće suzbiti ili barem olakšati. Neka vrtići rade hladnim pogonom par tjedana prije, za vrijeme i poslije svakog boljeg praznika, jer niti roditelji niti itko drugi u ovoj zemlji ovako i onako ne radi u to vrijeme. Ma neka sve samo tako ostane, bolje zaista ne zaslužujemo. Ni djeca, ni tete, ni mi roditelji. I ostanimo sa svim tim jako zadovoljni i mobilizirajmo se protiv svake želje za promjenom, pa zašto bi uopće nešto mijenjali zbog par ljudi koji rade dramu od svega?! Parafrazirat ću jednu forumašicu ovdje - neka i dalje bude dobre volje za sve to.

  17. #167
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Tsumami...koliko ironije
    Podržavam svaku tvoju riječ o sustavu koji ima novaca za zlatne wc-e, a nema za djecu...Pretrpane grupe, prostorni i materijalni uvjeti loši-sve to stoji!!I sve to NE TREBA biti tako...To je svima-bar ovdje na roda forumu jasno!!! I znam da će svaki roditelj i svaka teta ovdje podržati svaku akciju u tom smislu!!
    No, ti svoj uvodni post nisi "obojala" tako, kao ovaj zadnji..Da, ovaj tvoj zadnji, ironični post zadire u srž problema, ali onaj prvi je problem vidio u tetama koje ne rade cijelo ljeto, zimu i Uskrs- i na to su išli svi daljni komentari-i to je odvuklo temu...Kojim smjerom??Eto onim kojim je krenuo uvodni post!!
    P.s.Vidim, ipak i u zadnjem komentaru uspoređuješ svoj posao i posao teta-i ti mijenjaš kolege kad ih nema pa ne dobiješ dodatni g.o.!!Komentirala bih u tvom "tonu":Neka mi svi i dalje mislimo da je normalno da mijenjamo kolegu radeći po cijele dane!!da to tako i treba biti!!Da je to dobro!!Tako se čeličimo!!U svim strukama, jelte..."

    I dalje puno pozdrava i dobre volje svima!!

  18. #168
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    a onda bi se teta razboljela i nema je recimo mjesec dana i dodje neka druga na zamjenu i opet nije dobro, pa di je ta bolesna koja je radila cijeli mjesec bez zamjene, kako može biti na bolovanju...I tako u krug! Moram samo reći da sam dala potporu na prosvjedu na trgu i moram reći da nas je bilo sramotno malo bez obzira na svu najavu u medijima. Ja više nemam djecu u vrtiću, ali smatram da je prosvjed bio za djecu koja su sada u sustavu i koja će doći u sustav. I moram reć da nisam primjetila promjenu osim što se dogodilo to da su grupe prenatrpane. Naziv akcije vrtić za sve gradski oci su shvatili tako da utrpaju još djece u postojeće grupe pa su to i napravili. Niste valjda mislili da ce sagraditi 10 novih vrtića sa kapacitetom od 150 djece za tri mjeseca odnosno do jeseni. Pa jasno je bilo svima da će natrpati grupe. I unatoč tome stala sam uz te ljude na trgu i moram reć da sam razočarana. Znači nije da nije napravljeno ništa, digli smo se ali u cijelom društvu se sve svelo na letargiju i preživljavanje. Zemlja je na koljenima, ali ljudi misle bolje da šutim i da radim nego da ostanem bez i ove crkavice koju imam i zato se vrtimo u krug. druga stvar ljude koji nemaju djecu u vrtićima doslovce boli briga za ovu populaciju. U našem društvu nema socijalne osjetljivosti, odlučili smo se svaki okrenuti vlasitom napretku i samopouzdanju, a zaboravili smo jedni druge!!! U tom je cijela istina!

  19. #169
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    tsumani uzmi si tetu čuvalicu i svi tvoji problemi su riješeni, inače se spusti na zemlju ili otvori vlastiti vrtić pa ćeš vidjeti kako ćeš brzinski promjeniti ploču...

    ja nemam novaca za tete čuvalice i niko mi nemože čuvati dijete kad suprug i ja radimo, i moje dijete ide u vrtić stalno, i da nije bilo sad za Božić i Novu godinu jer sam ja bila na "prisilnom" godišnjem...jer su svi iz moje firme na godišnjem kolektivnom, iako to meni osobno ne paše, jer je moj suprug išao na godišnji kad sam ja počela raditi.... BILA BI JAKO PROSTA I BEZOBRAZNA....ALI SVI STE JAKO PAMETNI KAD SE RADI O DRUGOM... nikome u ovoj državi nije super i nije moj poslodavac uopće loš, dapače imam sreću što radim tu di radim...ali cijela država je u rasulu i sve je u totalnom raspadu a ti kritiziraš vrtiće i tete...ja sam zadovoljna apsolutno tetama u našem vrtiću i time što znam da nam vrata nisu nikad zatvorena pa makar to bilo samo u jednom objektu i u spojenim grupama...a tete između ostalog dnevnike i planove pišu kad klinci spavaju, i kad im završi smjena u grupi....i budimo realni u našoj grupi je 20-tero djeci, ali ja još nikada nisam vidjela da ih je toliko tam...najviše ih je 12-15 i to jako jako rijetko...(ja dolazim po njega oko tri sata, kad je još velika većina djece u sobi)

  20. #170
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Č
    itam sve ovo i mislim si: baš super, neka tako i ostane, jedino to i zaslužujemo. Neka tete idu na godišnji samo kad nema djece, i neka misle da to mora biti tako.
    najbolje da tete idu na godišnji kad su svi u grupama i kad je recimo privikavanje na vrtić, jer njihova djeca kreću u školu ili vrtić.
    Neka mi ne dovodimo djecu da bi tete mogle na godišnji i neka mislimo da to mora biti tako.
    u zagrebačkim gradskim vrtićima niko nikada nije rekao da vam djeca moraju biti doma za praznike.
    Neka se tete i dalje osjećaju osobno pogođene kad god se netko usudi kritizirati sustav u kojem rade.
    ti si kritizirala tete ne sustav.N
    eka ravnatelji sve organiziraju kako su radili i zadnjih 30 godina i podržimo to i dalje.
    što i nije tako loše, ali i nije skroz istinito.
    Neka mi plaćamo naše poreze da bi se financirali zlatni wc-i, a ne kvalitetni uvjeti rada i boravka u vrtićima, i neka budemo uvjereni da to tako mora biti.. Neka plaćamo vrtić i kad dijete ne dovodimo i neka nam to ne bude teret, ali zato ih nećemo voditi na neke druge aktivnosti jer za to nemamo, nek je samo tako. Neka tete i dalje budu isključivo odgovorne za sustav predškolskog obrazovanja i neka misle da to mora biti tako i neka i mi svi ostali mislimo da to mora biti tako. Neka nam bude 30 djece u grupama jer se drugačije ne može, i neka mi zaista budemo uvjereni da to tako mora biti. Neka nemaju pročistivače zraka u sobama, pa što ako su često bolesni, ništa im neće biti ako im se zdravlje trajno ne ošteti, jer za bolje uvjete nemamo novaca, iako zbog bolesti ostajemo na bolovanjima i ne radimo i ne proizvodimo i ne zarađujemo te prijeko potrebne novce.
    ovo nema veze sa tetama nego sa gradskom vlasti koja ne ulaže u vrtiće i stim se svi mi ovdje apsolutno slažemo.
    Neka djeca par mjeseci godišnje ne budu zadovoljna u vrtiću i ne žele ići tamo gdje ih ostavljamo po 10 sati dnevno, neka mi vjerujemo da je to za njih jako dobro jer će tako biti čvršća. Ili, neka nam djeca sa svim tim budu jako zadovoljna i sretna jer za bolje ne znaju, i neka mi vjerujemo da je to super, a sve ostalo je drama.
    nijedno dijete nije sretno kad ga ostavljaš u vrtiću, pa bio on najbolje organiziran na ovom svijetu, klincu će uvjek biti teško rastat se od mame i tate.
    Neka se djeca prilagode svakom (ne)mogućem uvjetu života, to je zaista jako dobro. Neka im se ne može u vrtiću posvetiti dovoljno individualne pažnje pa neka budu zbog toga agresivna, isfrustrirana, neka nauče vikati kad nešto žele jer je u grupi zbog velikog broja djece stalna buka (ovo mi je rekla teta u vrtiću, samo da ne bude zabune i da ne budem superdrama-mama). Neka djeca budu zadovoljna i sretna samo kad su bolesna i kod svoje kuće, to je jako dobro za oblikovanje ličnosti. Neka ne nauče da se u vrtiću može lijepo igrati u grupama od 15-ak djece s dvije tete koje su doista zadovoljne, koje im se maksimalno posvećuju, neka nemaju super rekvizite i kvalitetno uređene prostore, neka su im igrališta nesigurna za igru, ili još bolje - neka im se uklone sve sprave jer za nove nema novaca. Neka tete u grupi od 30 djece za vrijeme radnog vremena u grupi sjede i pišu dnevnik, ili neka rade pripremu za aktivnost, jer to ne stignu nikad poslije i neka budu uvjerene da to tako treba raditi jer drugog načina nema.NIJE ISTINA...Neka tete do kraja svog radnog vijeka rade u nezadovoljavajućim uvjetima ucijenjene ucijenjene duplim GO-ima zbog dežurstava, prekovremenih, zamjena, (koje nama većini ostalima,
    ovo stoji i niko nije rekao ništa vezano za to...cijeli topic je vođen isključivo na tvoj prvi post...dežurstva....i svi smo govorili isključivo o tome...

    otvori topic stanje u vrtićima i nezadovoljstvo roditelja oko uvjeta i šta možemo promjeniti pa ćeš ćuti da svi mi mislimo da bi puno toga trebalo promjeniti, ali dežurstva ja i dalje tvrdim su napravljena korektno i prilagođeno potrebama za rad u takvim uvjetima...

  21. #171

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Da, kata.klik, upravo tako. Sretna si da uopće radiš, sve je u totalnom raspadu, suprug i ti smjenski uzimate godišnji, ili si na godišnjem prisilno kad ti ne paše... većini nam je baš kako si i napisala. Tako će i ostati. Baš dobro! Doista ne vidim razlog za bilo kakvu kritiku.

  22. #172
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    pa da, možemo sada svi zajedno plakati jer nam je teško u svim segmentima

    nije odgovor u tome da smo super turbo tsunami negativni, nego da se krene mijenjati tamo gdje se može, u malim koracima i sa puno pozitive

    a ovdje itekako ima kvalitetnih borbenih duša, koje će znati kako se izboriti za bolje sutra

  23. #173

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Kod nas u vrtiću se još nikada nije dogodilo da netko ne može dovesti dijete jer su tete na godišnjem. Čak i roditelji koji ne ostvaruju godišnji mogu se dogovoriti s osobljem da dijete dovode u vrtić cijelo ljeto i cijelu zimu.
    Spajanje grupa i odsutnost tete me nimalo ne smeta. Dapače, hvala Bogu da još nije došlo razdoblje kad nitko neće imati pravo na godišnji. Mislim da naše sindikate to uopće ne bi smetalo.
    I ne mogu se uopće staviti u situaciju da bi mene - najamnog radnika smetalo da teta u vrtiću -isto najamni radnik, ostvari pravo na godišnji odmor i korištenje slobodnih dana.

  24. #174
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    pa ja nevidim, barem ne kod sebe na poslu, ja i dalje tvrdim da sam super zadovoljna i sretna sa svojim poslom, jer mi je poslodavac punih 8 mjeseci uplaćivao punu plaću iako sam bila doma a ne na poslu, i to u prošloj recesijskoj godini, jer mi je pomogao plaćajući mi vitaminske pripravke za dizanje imuniteta koji su meni osobno preskupi a pomogli su mi jako, jer da mi nije izašao na taj način ususret ja bi imala 800 kn prihoda od HZZo, jer sam MORALA biti na bolovanju i doma zbog zdravlja...i da teško mi je to što sam morala biti na godišnjem dva tjedna oko Božića i Nove godine i što moram planirati ljetni godišnji tek kad završim sa poslovima i moram ga pomaknuti otkazati ili smanjiti ako nismo gotovi i ako nešto treba promjeniti, ali ja radim u takvoj branši i nisam ja bitna nego investitor i briga njega jel ja imam pravo na godišnji ili ne i jel mi djete bolesno ili ne....ali to je sve OFF...pa ću stati...

    mene više od naših vrtića muči naše zdrastvo, i razmisli malo di si bila kad su bili prosvjedi protim novog MPO zakona, znaš li uopće što je to, i znaš li kako je oboljelim od raka koji moraju ići na kemoterapije i kojima je naš vrli ministar zagorčao iovako teške dane...nemaš pojma nadam se i da nikada nećeš morati saznati...ali eto ja sam i dalje s našim vrtićem zadovoljna...naravno da uvijek može bolje, pa takvi moramo biti da uvijek težimo boljem...

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Ma Ivy, miss pozitive, ne plačem ja. Dapače! Jedino mislim da ćemo s malim koracima doći do cilja za par stotina godina, a meni i tebi i našj djeci to tada više neće biti bitno. Malim koracima možemo ići kad smo blizu, ali kad smo svjetlosnim godinama daleko, vrijedi samo warp pogon.

  26. #176
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Tsunami ja s tolikom količinom zamjerki ne bih uopće ni upisala dijete u vrtić. Zapravo ne bih mogla ni funkcionirati da sve vidim tako crno i negativno, a za sastaviti ovoliki popis primjedbi bi mi trebalo nekoliko dana i dosta razmišljanja. Ne kažem da neke stvari ne stoje i daleko od toga da bi se dosta toga dalo popraviti, ali u dosta toga ga zaista cjepidlačiš pa nije ni čudo da ti se ljudi nisu pridružili u akciji.
    Ja ne volim dežurstva i svoje dijete ne šaljem u njih, ali se snađem za to vrijeme kod bake ili sama budem slobodna ili mm. Da se ne mogu snaći onda bi se on morao snaći u tom dežurstvu. No to je tako, takvo je doba godine i realno je za očekivati da si dosta ljudi uzima godišnje ili jednostavno nema posla tih tjedan dana kao npr. kod mog muža. Jednostavno sve stoji, nitko ne zove i ostale firme iste grane također rade slabim ili nikakvim kapacitetom.
    Najlakše je slijepo kritizirati sve što ti padne na pamet i nije onako kako bi ti htjela. Možda da se sama nađeš u tim vodama i probaš organizirati stvari onako kako si si zamislila, vjerovatno bi ubrzo vidjela da nije sve tako lako kako ti se sada čini.
    No i ja sam za da nam se npr. smanji cijena kada je dijete bolesno, da grad više izdvaja za vrtiće, da su igrališta u vrtićima ljepša no to je sasvim druga adresa kojoj se treba slati prigovore

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    E, vidiš, i ja mislim da ovo nije adresa na koju se šalju prigovori. Ali mislim i da nam nitko baš ništa neće dati dok to sami ne zatražimo. Ako to radimo sami, ništa od toga. Ako to radimo zajedno, i ako zajedno izvršimo pritisak, veća je vjerojatnost da ćemo to i ostvariti. Dok se god mi po forumima prepucavamo oko toga trebamo li biti zadovoljni sa stanjem u vrtićima, to stanje se neće popravljati, dapače. No, neka. Slažem se sa svima vama i mislim pozitivno. I presretna sam što uopće imamo mjesto u vrtiću. Pa za kojeg vraga uopće bilo što kritiziram. Mislim stvarno...

  28. #178
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Tsunami daj se spusti na zemlju ili kako su ti cure napisale plati si tetu čuvalicu.

    Mislim, ja stvarno, ali stvaaaaarno ne kužim oko čega ti toliko drame praviŠ??
    Imam jedno dijete u vrtiću već 6-u godinu, jedno treću godinu i osim nekih sitnica koje se dalo izgladiti s tetama, nismo nikada imali problema.

  29. #179
    anin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj Tsumami prvotno napisa Vidi poruku
    Dok se god mi po forumima prepucavamo oko toga trebamo li biti zadovoljni sa stanjem u vrtićima, to stanje se neće popravljati, dapače.
    Vrtići trenutno izvlače najbolje iz onog čime raspolažu!!
    Trebamo li biti zadovoljni time - NIKAKO!!Ne mislim da se ovdje prepucavamo trebamo li biti zadovoljni stanjem u vrtićima, svima nam je jasno da ne!!Mislim, tko bi bio zadovoljan kad je u skupini jasličara 22 djece??Kad je u predškolskoj skupini 30 djece na počesto premalo kvadrata?!!Zamislimo malo tu skupinu od 22 jasličara!!Dok teta presvuče 22og, prvi se već pokakao!!Da, načešće ih ne dođe svih 22, već 17,18...ali nekad i 22!!Da!!I da, dogodi se da ih više istodobno plače!!I teta tješi sve po redu, počevši od onog kojeg je procijenila kao najhitnijeg!!Sa dva oka i dvije ruke "hendla" 22-je!!Čekajući kolegicu, da otrči do wc-a, pa trk nazad-počinje ručak!Nakon smjene, doma "padne u nesvjest na kauču" par sati...Ako ima djecu, navečer u 20h "pada u nesvjest"..Da opisujem još??Ne, nemojte me shvatiti krivo, meni je to zanimanje prekrasno...Pa pobogu, birala sam ga..Nema boljeg osjećaja nakon jednog uspješnog dana "past u nesvjest"
    I onda se pojavi ova tema, koja u uvodnom postu, sve vrtićke probleme svodi na spajanje grupa za vrijeme praznika, i tete koje rade "nepuno" !!!!!!! radno vrijeme!!
    Tsumami, odluči se kaj je ovdje tema!!Stanje u vrtićima-uopćeno ili spajanje grupa iliti beeeeeskrajni praznici teta??
    Zadovoljna stanjem u vrtićima??Nikako!!Uvjek može i mora bolje!!

  30. #180
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    hihihihihihi...ko god mi kaže :"aaaaaa lako je tebi ti se samo igraš" ponudim mu da dođe kod mene u skupinu na 3h...eto...ne treba više samo na tri sata....NITKO-ALI NITKO!!!!!!! nije poželio doči i biti samnom u skupini kao gost....i roditeljima kad ponudim da nam dođu kao gosti dobijem: ajme teta jel moram....:D

    ma ne moraš...to je sve stvar dobre volje i suradnje...ništa se na svijetu ne mora

    baš me briga što se pljuca po mom zanimanju i mojoj struci....uopće vas pojedince neću doživljavati kao probleme...meni je ponos i dika kad meni moje malu čudo od 4g dođe i iz čista mira mi kaže: "teeeeticeeeeee ja tebe volim...a znaš dokle...do neba i još malo do sunca" i znate šta....nema ljepšeg osjećaja već kad roditelji dođu po svoju djecu a djeca ne žele doma...lijepo im je samnom...uživaju u vrtiću, ne žuri im se doma...eto to je meni pokazatelj da radim najljepši posao na svijetu....i zante šta je još najljepše...6:30h ujutro...ja ne vidim na oči još kako treba....a s dna hodnika čujem tapa-tapa-tapa-" teticeeeeeeeee stiga sam tiiiiiiiiiiii" i zaleti mi si moje malo čudo u noge pa i ja i moje noge padnemo od miline i sreće....ništa im ne smeta...ni kiša, ni bura, ni nevrijeme...oni trče svojoj teti u zagrljaj....

    eto to je ono što nas štiti i čuva od zločestih i zajedljivih primjedbi .... ljubav, sreća i zadovoljstvo koju ta djeca šire oko nas, stvaraju štit koji nas štiti od svega negativnoga....

    obožavam svoj posao....i da se opet rodim, i da opet biram....opet bih izabrala svoje zvanje i zanimanje jer je to najljepše zanimanje na kugli zemaljskoj <3

  31. #181
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    OT
    Roditelji mogu biti gosti?

  32. #182
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Zašto ne???
    Roditelj ima pravo biti dio vrtićkog života svog djeteta
    Jako je lijepo kad roditelj ima vremena i volje biti dio dnevnog ritma u vrtiću
    tako su nastali brojni projetki predivne suradnje roditelja i odgojitelja
    svaki roditelj koji pokaže interes prisustvovati dnevnom ritmu našeg vrtića dobro je došao <3

  33. #183
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    brane, lijepi post

  34. #184
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa Vidi poruku
    brane, lijepi post
    Hvala ivy

  35. #185
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj anin prvotno napisa Vidi poruku
    Vrtići trenutno izvlače najbolje iz onog čime raspolažu!!
    Trebamo li biti zadovoljni time - NIKAKO!!Ne mislim da se ovdje prepucavamo trebamo li biti zadovoljni stanjem u vrtićima, svima nam je jasno da ne!!Mislim, tko bi bio zadovoljan kad je u skupini jasličara 22 djece??Kad je u predškolskoj skupini 30 djece na počesto premalo kvadrata?!!Zamislimo malo tu skupinu od 22 jasličara!!Dok teta presvuče 22og, prvi se već pokakao!!Da, načešće ih ne dođe svih 22, već 17,18...ali nekad i 22!!Da!!I da, dogodi se da ih više istodobno plače!!I teta tješi sve po redu, počevši od onog kojeg je procijenila kao najhitnijeg!!Sa dva oka i dvije ruke "hendla" 22-je!!Čekajući kolegicu, da otrči do wc-a, pa trk nazad-počinje ručak!Nakon smjene, doma "padne u nesvjest na kauču" par sati...Ako ima djecu, navečer u 20h "pada u nesvjest"..Da opisujem još??Ne, nemojte me shvatiti krivo, meni je to zanimanje prekrasno...Pa pobogu, birala sam ga..Nema boljeg osjećaja nakon jednog uspješnog dana "past u nesvjest"
    I onda se pojavi ova tema, koja u uvodnom postu, sve vrtićke probleme svodi na spajanje grupa za vrijeme praznika, i tete koje rade "nepuno" !!!!!!! radno vrijeme!!
    Tsumami, odluči se kaj je ovdje tema!!Stanje u vrtićima-uopćeno ili spajanje grupa iliti beeeeeskrajni praznici teta??
    Zadovoljna stanjem u vrtićima??Nikako!!Uvjek može i mora bolje!!
    U našoj jasličkoj grupi mislim da ima upisano 24-25 djece ali imamo 4 tete stalno zaposlene. Ja sam našim vrtićem i jaslicama izuzetno zadovoljna.
    Moja starija je već 5 god u vrtiću i bila sam nezadovoljna dežurstvom samo prvu godinu ( vodila sam dijete u 10km udaljeni objekt, nitko iz naše grupe nije išao u dežutstvo i tete su bile nepoznate ).
    Sada se povećao broj djece ali i broj teta u našem mjestu. Imamo dvije mješovite vrtićke grupe i jednu jasličku u drugom objektu. Veliši i srednjiši često idu zajedno na igralište i u šetnju pa posjete "bebače" kako kaže moja starija tako da sva djeca poznaju sve tete koje rade u vrtiću.

  36. #186

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Tsunami daj se spusti na zemlju ili kako su ti cure napisale plati si tetu čuvalicu.

    Mislim, ja stvarno, ali stvaaaaarno ne kužim oko čega ti toliko drame praviŠ??
    Imam jedno dijete u vrtiću već 6-u godinu, jedno treću godinu i osim nekih sitnica koje se dalo izgladiti s tetama, nismo nikada imali problema.
    Ne mislim da je drama tražiti bolje. Pročitaj gore post od jučer pa ćeš vidjeti oko čega "pravim dramu". Što se tiče spuštanja na zemlju, vrijedi isto. Za plaćanje tete čuvalice smatram bespredmetnim argumentirati zašto to nije opcija, a i vrijedi već rečeno. Tvoj komentar doživljavam onako kako bi vjerojatno ti moj kada bih ja tebe ili druge neistomišljenike ovdje zamolila da ispišu svoju djecu iz vrtića.

  37. #187
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Zašto bih ja ispisivala dijete iz vrtića, ja sam zadovoljna. Ti si ta koja nisi.
    A osim toga pogledaj si početni post i koja je tema. Nije stanje u vrtićima i što napraviti po tom pitanju, već je tema ajmo iz inata dovoditi djecu u vrtiće da tete ne bi mogle na GO.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 23.01.2011. at 17:34

  38. #188
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Kuda ide ova tema?

    Iako, moram priznati da mi od početka nije jasno što je pjesnikinja htjela reći, kritike (ako neke i jesu na mjestu) iznesene su ili protumačene na pogrešan način :/, ako je namjera bila mjenjanje situacije u vrtićima vjerujem da je uvodni post mogao biti i drugačije intoniran, sigurna sam da bi se skupilo dovoljno njih koje bi reagirale. Ovako je sve ispalo kao prozivka, vrtića koji imaju beskrajne odmore i teta koje "tjeraju" roditelje da ne dovode djecu na dežurstva :/.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bih ja ispisivala dijete iz vrtića, ja sam zadovoljna. Ti si ta koja nisi.
    A osim toga pogledaj si početni post i koja je tema. Nije stanje u vrtićima i što napraviti po tom pitanju, već je tema ajmo iz inata dovoditi djecu u vrtiće da tete ne bi mogle na GO.
    Znači, bolje ispisati dijete iz vrtića ako nečim nisam zadovoljna, nego tražiti bolje. Moj habitus je malo drugačiji: kad mislim da mi se nešto uskraćuje, ja tražim svoje pravo. Mislim da se takvim načinom stvari mogu promijeniti na bolje, a u svakom slučaju je efikasniji nego odustati. A što se teme tiče, ne radi se o inatu da tete ne mogu na GO, već o tome da vrtić ne radi normalno preko "praznika". Da, to je samo jedan djelić slagalice o stvarima koje u vrtićima ne štimaju, a rasprava me povukla i na te ostale stvari. No, ovo je jedna od stvari koje možemo "riješiti" jednostavnim načinom - da djecu dovodimo za vrijeme "praznika", koji u vrtiću traju ukupno skoro 4 mjeseca godišnje (pribrojiš li tome i zimsko vrijeme bolovanja kad su nam djeca više bolesna nego zdrava...), a ne da se snalazimo na sve moguće načine. (Doista sumnjam da samo cca 10% roditelja, čija djeca idu u vrtić za vrijeme "praznika", radi; vjerujem da se većina snalazi za vrijeme "praznika".) U tom slučaju bi vrtići MORALI organizirati tetama GO na drugačiji način, a drugačijih načina ima. I to onda automatski povlači i drugačiju organizaciju ostalih stvari, radi se o logičkom krugu. Pa svi (ili samo sretnici?) radimo i svi imamo GO-ove, a većina firmi se ne stavlja u hladni pogon radi toga trećinu poslovne godine. No, to za moju prijateljicu koja radi u vrtiću znači da više ne bi bila slobodna od 15.6.-1.9. I za to bi od svog poslodavca zahtijevala veću plaću i NORMALNE uvjete rada (primjeren broj djece u grupi, veći broj teta, bolji objekti, primjerena oprema i higijenski uvjeti...). I ja bih ju u tome podržala bez rezerve. Ali eto, ispada da to nikome nije u interesu jer su se (bar u ovoj raspravi) svi očitovali u smjeru zadržavanja postojećeg. Mogu shvatiti tete, ali stvarno ne kužim roditelje. Vjerojatno sam krivo zaključila. No, bit će onako kako većina želi, u svakom slučaju, i ja ću to poštivati.

  40. #190
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Meni nije normalno da netko uz godišnji ima 30 slobodnih dana. To znači da je radnik morao raditi prekovremene koji mu nisu plaćeni pa je dobio slobodne dane. Mislim da krivca treba tražiti u poslodavcu, znači Gradu Zagrebu.
    Mislim da smo svi svjesni da u vrtićima ima premalo teta i da bi zapošljavanje nekoliko dodatnih teta (bez formiranja novih grupa) riješilo problem. Tada bi te 'rezervne' tete uskakale kad je neka teta na bolovanju, a ne da kao do sad kolegica radi duplu smjenu.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Nije to tako samo u Zg, tako je svugdje. Nove vrtićke grupe se moraju formirati jer je previše djece u grupama, a za to su potrebni novi objekti. Opet velim, ako ima za preskupe autoceste, za preskupa vatrogasna vozila ili kamione, za zlatne wc-e, za blindirane BMW-e, ako nema veze što struju izvozimo za manju cijenu nego što ju uvozimo, e pa onda ima i za našu djecu. Neka izvole dati, ne zanimaju me izgovori i dugoročne projekcije, moje dijete živi sad. A krivicu treba tražiti u svima nama - pročitaj cijelu raspravu, vjerujem da ćeš doći do istog zaključka kao i ja.

  42. #192
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja iskreno mislim da ljudi malo previše drame oko tih spajanja.
    Ja iskreno mislim da tete drame oko tih spajanja jer su mi napričale od nemila do nedraga da će otpr. ako provede ta 2 tj. u spojenim grupama imati malne psihičke posljedice od novih teta, djece itd, da će ponovo početi piškiti u gaće i ostale bebačke stvari.
    Popustila sam samo zato što sam bila doma to vrijeme, a E. je imala neke frke s kakanjem pa sam ju zato ostavila doma.
    Krenula je ponovo nakon skoro 3 tj. i nakon pon. u utorak zakurila i do kraja tj. doma.
    Naravno kad je konačno normalno krenula nakon takog dugog perioda 2-3 dana je bilo koma deranja kao na privikavanju s početka šk. godine.
    Ugl. odlučila sam da će preko ljeta itekako ići cijeli 7 mj. i da će ju to sigurno manje pogoditi nego kad na 3-4 tj. prekine rutinu i onda je odjednom vrtić opet bauk. ( a taman je počela uživati, igrati se i sve je bilo ok).
    Toliko o procjeni teta što je za njih najbolje.

  43. #193
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Citiraj brane prvotno napisa Vidi poruku
    zapšita li se itko kako je našoj djeci?
    zapita li se itko da li i naša djeca zaslužuju imati mamu ponekad doma?
    znate li da mi odgojiteljice svoje prvašiće ne možemo pratiti prve dane u školu....mi nemamo pravo na godišnji odmor u tom razdoblju
    sav godišnji odmor koji imamo mi moramo koristiti isključivo ljeti
    znate kako je teško kad pred kraj pedagoške godine organiziram predstavu, bodrim tu djecu, ljubim ih i grlim kao svoje rođeno dijete....a svom djetetu ne mogu doči na predstavu jer radim....jako je teško....
    znate kako je teško kad mi dođe bolesno dijete uvrtić i ja ga pazim i mazim i grlim i ljubim i tješim dok mama dođe....a moje doma leži bolesno i ja nemam mogućnost skidati mu temperaturu, kuhati mu čaj.....

    što se tiče praćenja djeteta u školu/predstavu možeš raditi popodne/zamijeniti smjenu (ok,ne možda svaki puta),pa ga stigneš ispratiti/pogledati predstavu,a što se tiče izjave da ne možeš biti sa bolesnim djetetom doma,to nije točno,jer možeš dobiti bolovanje za bolesno dijete.druga stvar što ti odabireš da ostaješ sa tuđom bolesnom djecom u vrtiću (koja ne bi smjela biti primljena bolesna u vrtić da se primjenjuju pravila) radije nego sa svojom.moja šogorica radi u vrtiću i ima slobodne dane koji su upravo rezultat onoga što je mima naveladgajateljica je premalo, pa moraju jedne druge mijenjati kad je neka bolesna, to im ne plaćaju, pa nabiju silne slobodne sate i tako imaju more slobodnih dana koje im onda nekad moraju omogućiti da potroše. I odatle sva ta silna dežurstva i spajanja.

  44. #194
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    [QUOTE=kajsa;1797302]Meni nije normalno da netko uz godišnji ima 30 slobodnih dana. To znači da je radnik morao raditi prekovremene koji mu nisu plaćeni pa je dobio slobodne dane. Mislim da krivca treba tražiti u poslodavcu, znači Gradu Zagrebu.
    QUOTE]

    X

  45. #195
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    nemam više snage odgovarati na ovu temu, i pokušavati uvjeriti neke ljude da totalno nisu u pravu....nije mi jasno kako percepcija može biti samo jednostrana...meni nekako fali logičnog i normalnog razmišljanja od pojedinca...

    slažem se da bi puuuno toga u vrtićima trebalo biti bolje i da se treba mjenjati, ali budimo realni i objektivni stvari se mjenjaju....pa ja ne vidim na jelovniku klinaca u našem vrtiću ni hrenovke, ni paštetu ni puno drugih stvari koje su prije bile sasvim normalne, veličine grupa ovise i o samom prostoru u kojem su djeca, nije isto imati 30-tero djece u 40 m2 ili 5-tero u 5m2...mislim da je ovim 30 bolje...jer imaju veći prostor i više mjesta za igru...pa makar ovih petero imalo i dvije tete...
    tetama se ponekad jednostavno divim, treba njih sve male nahraniti, presvući i zabaviti...naravno da su za vrijeme ručka obadvije tete u grupi (mi smo mali jasličari) jer ih treba nahraniti jer većina ne zna sama (iako se vrlo dobro snalaze već i sami), pa tek sve presvući, skinuti premotati, obuči im piđame i staviti spavati....
    a da nekažem da je prvi tjedan osim naše dvije tete u grupi bila i pedagogica i još jedna teta da mogu svako uplakano dijete umiriti i posvetiti mu se...

    a ne kužim još samo zašto bi mi dijete bilo u vrtiću ako sam ja ili suprug doma na godišnjem....ili na ljeto ići će sigurno u vrtić kad mi budemo radilili, pa i u dežurstva jer će tao morati biti. a tete će otići tjedan, dva tri na godišnji i vratiti će se i opet će biti sve OK...

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Ne radi se o tome da je dijete treba biti u vrtiću dok je roditelj na GO, naravno. Jedva čekam da svi možemo biti skupa.

  47. #197
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    Tsumami, jel ti misliš da kad bi svi dovodili djecu cijelu godinu u vrtić (osim dok su i sami roditelji na godišnjem ili kad su djeca bolesna) da bi to potaknulo gradske vlasti da zaposle dodatne tete ili plate tetama prekovremeni rad?

    Mislim da prevelike grupe i (ne)gradnja novih vrtićkih objekata nije tema ovog topica, već dežurstva koja dugo traju.

  48. #198
    sanjas33 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    291

    Početno

    Di su to tete slobodne od 15.6 do 1.9.? Moja sisterica ide u toku ljeta 3 put na godišnji jer nemre spojiti drugačije. I to uvijek u suprotno vrijeme od muža, jer ispadne da one nemre kad ona može. Super zabavno!!

  49. #199
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Jao odustajem od ove rasprave...

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Tsumami, jel ti misliš da kad bi svi dovodili djecu cijelu godinu u vrtić (osim dok su i sami roditelji na godišnjem ili kad su djeca bolesna) da bi to potaknulo gradske vlasti da zaposle dodatne tete ili plate tetama prekovremeni rad?

    Mislim da prevelike grupe i (ne)gradnja novih vrtićkih objekata nije tema ovog topica, već dežurstva koja dugo traju.
    Vjerujem da se stvari nikada neće promijeniti sve dok mi razmišljamo na način "kakvo je stanje, još je i dobro", "ispisujem se jer nisam zadovoljan", "bolje tako nego nikako" i sl. Da, vjerujem da ako budemo dovodili djecu, umjesto da ih i dalje ne dovodimo, snalazimo se i šutimo, da će se nešto pokrenuti. Ako nešto želimo, moramo ih (odgovorne) prisiliti da djeluju, na ovaj ili neki drugi način. Imaš kakvu drugačiju ideju? Meni jedino ovo pada na pamet; jedino ovo vidim kao polugu koja je u našim rukama. Izbori i slična sr*nja redovito ne donose ništa osim demagogije.

Stranica 4 od 10 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •