Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Jednogodisnjaci u jaslicama

  1. #1
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno Jednogodisnjaci u jaslicama

    Cini se da cemo morati svoje 15-mjesecno dijete dati u jaslice i jako sam zabrinuta.

    Oboje puno radimo, bake se nisu pokazale kao trajno rjesenje i ne vidimo drugog izlaza.

    Prednosti:

    - veselo je dijete koje je naviklo biti s drugima, nikada ne place kada treba ostati sa bakom/tetom/mojim prijateljicama/tko li ga vec u tom trenutku cuva. Voli djecu j lijepo se igra s njima

    - bez problema hoce s bilo kim zaspati i nije pokazivao nikakve znakove nervoze kada sam radi posla morala biti odsutna po par dana

    - jaslice su blizu, a ja radim od doma, pa bi bio u njima samo 4 sata dnevno, izjutra, kada je meni kljucno da odradim najvazniji dio posla i organiziram kucanstvo. Onda bi se vratio doma spavati i mogli bismo se poslijepodne njemu posvetiti.

    Nedostaci:

    - premalen je, barem za moj pojam. Ima 15 mj, jos niti ne hoda kako treba

    - moja griznja savjesti jer ga ostavljam tako malenog, jer se bojim da cu time ostaviti posljedice na njemu

    Uglavnom, trebam iskustva roditelja cija su djeca tako malena posla u vrtic i smatrate li da je vase dijete ostalo zakinuto na neki nacin zbog toga.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Moji su svo troje krenuli oko te dobi, srednja je bila najmlađa s 13,5 mj. Nisu hodali ni jeli sami.
    Brzo su se osamostalili i prilagodili. Mislim da nemaš zašto brinuti, pogotovo unaprijed.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    moj mali je imao 14,5 mj kad je krenuo u jaslice. Nije govorio ni mama i tata, već ma i ta. Jako je bio vezan za mene (još i danas). Na jaslice se je privikao jako brzo (u prvih tj dana). Drugo djete mi je krenulo s 18 mj, plakao je toliko, da mi je teta u vrtću rekla da ga ispišem, onda je odjednom prestao.
    Ja nisam imala grižnju savjesti, jer vidim puno više prednosti nego mana.
    Bake nam nisu dolazile kao alternativa, jer je moja mama još radila, a svekrva je radila s njim sve obrnuto od onog šta sam ja smatrala da je u redu. Npr. da je po njenom ona bi djetetu od 3 god još davala miksanu hranu jer su njeni zubi loši, pa ni on nemože jesti krutu hranu ili dijete mora jesti samo ono što je njoj ukusno.
    Po tome su mi jaslice bile pono bolja alternativa. Kasni smo se brzo riješili pelena, brzo je naučio piti iz čaše, jede raznoliku hranu (doma neće uopće povrće, ali tamo jede).
    Jedina mana je bila to što je bio stalno bolestan (2 tj vrtić 1 tj doma) i tako cijelu godinu, ali je zato sada zdravo dijete.

  4. #4
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Moje cure su obije išle s 13 mjeseci i bili smo jako zadovoljni. Iako one nisu znale spavati bez mene i nisu voljele ostajati s nekim nepoznatim, brzo su se privikle. I obije nisu hodale kad su krenule u jaslice. Ne brini bit će sve ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •