Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Zdravi kupovni doručak za jasličare

  1. #1
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno Zdravi kupovni doručak za jasličare

    Ne znam smijem li otvoriti ovakvu temu, i kako da to ne bude reklama za sve i svašta, pa zatvorite ako ne može.
    I ne bih htjela da se pretvori u raspravu o zdravoj prehrani u institucijama, ima o tome tema, a našem vrtiću nema pomoći i pomaka od "čokolino ili poli"

    Dakle, malecka (16 mj.) je krenula u jaslice i nakon 2-3 tjedna prilagodbe i mog čestog ulaženja u skupinu, u različitim trenucima dnevnog ritma skužila sam da često jedu kekse, uz redovno slatko na menu-u. Ručak je u vrtiću ok, uvijek nešto tipa kuhano varivo s dosta povrća, meso i sl. No doručak je katastrofa - linolada, čokolino, griz s puno šećera i kakaa (kad nije salama, i prihvatljivija verzija - kruh/namaz/sir).

    A ujutro prije 8, dok još nije poslužen doručak, na stolu su keksi, pa kako ko uđe - evo keks. Ako netko neće doručak - evo keks. I nakon ručka još svaki put dobiju keks ili dva.

    Moja mala će još pojesti salamu i sir, kruh s namazom, no sve ovo slatko kašasto (lino, griz...) neće. I onda dobije petit beurre.
    Ne bih da skoro svaki dan do ručka jede samo petit beurre (pa još i nakon ručka opet keks), pa sam pitala tetu mogu li joj donijeti koji put pecivo. Bar kupim nešto sa sjemenkama i sl.
    Ali neću svaki dan prije posla stići do pekare, nije mi usput. A doma neće jesti jer sisa kad se probudi, pa tek nakon sat vremena, a nekad i više, hoće nešto staviti usta, nikad prije. A toliko rano ne ustajemo prije posla i jaslica.

    Trebam dakle konkretne stvari, kupovat ću i nositi kutiju tjedno nek imaju. Nemojte o menu-u, probala sam prije 3 god. kad je starije dijete krenulo, nema tu pomoći (prva riječ koju je naučio u vrtiću - kekc).

    Ovi elvita keksi što se vrti po tv-u. Je l to ok? Ima to puno šećera?
    Onaj stiropor od riže?

    Što još? Ne može domaće, mora zapakirano.
    Hvala.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 21.09.2014. at 14:35

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    A voće?

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Da, zaboravila sam, dobiju voće nekad u nekom međuobroku između doručka i ručka, ali nisam sugurna koliko bi toga pojela, doma ne pojede previše voća, tek koji griz.
    A i kad nema voća u međuobroku, nisam sigurna da bi tete pristale na dodatni posao oko doručka s mojim voćem i jasličarima.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ne vidim smisao da nosis svoje, ako nosis gotovo isto sto imaju u vrticu.
    Keks ovaj ili onaj , ista stvar.
    Ako ne jede ono sto se nudi, spremi joj u kutijicu svaki dan ono sto inace jede , i svaki dan frisko, i to je to.
    ( kad vec vrtic nema alternativu ).
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.09.2014. at 15:32

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, naribaš ujutro jednu jabuku i mrkvu i staviš u malu plastiku i doneseš žlicu. Ako pojede, pojede. Ili sir i vrhnje. Tos ad iam i kupit pomiješano, pa kupiš i držiš doma u frižideru i ujutro samo poneseš. I ovo slatko po vrtićima, pa ja stvarno ne razumijem zašto to tako guraju uvijek i svugdje... To rade i u našem vrtiću. Jedino me tješi da otkako radim u ovakvim smjenama, ja ne vodim svoje pa ne vidim. A ne možeš ništa promijenit, pa se bezveze živcirat.
    Posljednje uređivanje od casa : 21.09.2014. at 15:33

  6. #6
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    nisam sigurna da se u vrtić smije donositi svoja hrana??? kad se ne smije ni kolač za rođendan koji nije kupovni

    ja bi ujutro napravila djetetu voćnu salatu ili dala jogurt ili bilo što prije nego krenemo. dosta da se svi probude 10min ranije?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sigurna da se u vrtić smije donositi svoja hrana??? kad se ne smije ni kolač za rođendan koji nije kupovni

    ja bi ujutro napravila djetetu voćnu salatu ili dala jogurt ili bilo što prije nego krenemo. dosta da se svi probude 10min ranije?
    U nas se svakako smije nositi hrana za SVOjE dijete .
    za rodendane, kad jedu sruga djeca samo pakirano pecivo/ kolaci , te voce.

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ako mora kupovno kupi sir-vrhnje/jogurt/kiselo vrhnje i neko pecivo/snitu kruha, mozda cak paket integralnog tosta ili neceg slicnog, onih svedskih krekera. Ili bananu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Možda da pogledaš na odjelu zdrave hrane šta ima? Bio bio dućan. ima i muller takav odjel. Pa makar nešto prihvatljivije nađeš. I ne, nije svaki keks isti,kako je netko napisao.

  10. #10
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    nisam sigurna da se u vrtić smije donositi svoja hrana??? kad se ne smije ni kolač za rođendan koji nije kupovni

    ja bi ujutro napravila djetetu voćnu salatu ili dala jogurt ili bilo što prije nego krenemo. dosta da se svi probude 10min ranije?
    Ma neće ujutro ništa ni okusiti. Sisa kad se probudi (recimo u 7) i nakon toga do 8, nekad čak i pola 9 odbija bilo što staviti usta, samo klima glavom da neće i nikad nije htjela. Trebala bih ju probuditi u 6, da ju nahranim u pola 8, prije nego ju ostavim u vrtiću. Pa ko će zbog toga dizati dijete u 6 . Ili?

    Nije mi palo na pamet da bih smjela donijeti svoj doručak, mislila sam da prolaze samo zapakirane stvari.
    I nadala se da ima nešto zapakirano što je prihvatljivo, a nije keks.
    Hm, da, pitat ću smijem li joj donijeti nešto za nju kad su slatke-kašaste stvari na menu-u.

  11. #11
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I hvala na idejama, fakat moram pregledati što ima na policama zdrave hrane, a i provjeriti mogu li joj ostavljati stvari tipa sir/vrhnje ili njezinu kutijicu.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda da pogledaš na odjelu zdrave hrane šta ima? Bio bio dućan. ima i muller takav odjel. Pa makar nešto prihvatljivije nađeš. I ne, nije svaki keks isti,kako je netko napisao.
    Imas pravo -nije.
    neki su puno skuplji

  13. #13
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hoćeš reći - samo su skuplji, a i dalje su samo keksi?

    Nisu li neki od tih "bio-bio i sl." krekera bar nešto bolji od petit beurre ili piškote?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Pa meni nije isto dal je u keksu hidrogenirana biljna mast ili nije itd , ja gledam sastav al eto sirius ne vidi to tako kao ja.
    Naravno da je bolja solucija sir i vrhnje, slanina itd al ak ne to ne smiješ nositi, ondatražiš manje zlo od vrtićkih keksa i sličnih.
    Isto tak mi je namaz od lješnjaka,badema,aolja solucija od npr nutele koju ja ne kupujem. Netko vidi, netko ne vidi razliku. Osim,naravno u cijeni

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Znam i ja citati etikete, nisam bedasta.
    ok, mozda ovi " skupi" nemaju tih masti ( ili ih nemaju u toj kolicini", ali nutricionisticki gledano kupovni keks je kupovni keks. Sigurno ima neki dodatak za dulje trajanje , secer i tako.
    Pa sad ako netko vise voli da mu secer nije od repe nego ima fensy naziv ( i cijenu) " slad ovaj ili onaj" -ok , to je njegov izbor. Ali u konacnici , sve je to isto.
    Ljesnjaci od maslaca/badema i nutela nisu blizu po sastavu , tako da to nije usporedivo.
    nemam nista protiv prvih ako dijete nije alergicno ( osim cijene , jasno) , nema niti protiv nutele povremeno ( ne za jaslicare , nego za mene).

    Keks je keks. Nece djetetu biti nista od povremene piskote ili pettita , niti onog eko/bio iz DM-a, ali sto je previse niti sa putrom nije dobro . Makar bio od ljesnjaka.

  16. #16
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pa mogli bi i pitati fetu kruha i nečeg iz kuhinje ko da je to veliki problem,reci odgajateljici da ne voli griz i sl i da nisi za to da jede samo kekse do ručka ako treba razgovaraj i sa med. sestrom, vjerojatno neće raditi neke probleme, ipak je taj doručak plaćen pa nije uredu da dijete bude gladno

  17. #17
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kako keksi zavrse u vrticu?
    uvijek isto, jer je strah roditelja da su im djeca gladna, pa onda kupe keks.
    i kako zavrse keksi kakve bas i ne jedemo doma u vrticu?
    tako da kad shvate koliko bi morali kupti tih keksica s cjelim zrnima i ostalim promo zdravim glupostima, odluce se na napolitanke robnih marki.
    i tako svi zapadnu u carobni krug.

    BB kako ti mislis organizirati da tvoje dijete jede taj neki nazovimo ga "zdravi" keks, a druga djeca hrdaju po napolitankama. i koliko si ti spremna tih keksica kupiti? zamisli scenu teta pozove mala BB dodji po keksic, a ostali strpljivo cekaju da im kaze a sad vi ostali.

    dajte jednom prestanite s tim glupostima. ako imas porblem s djeteom, onda ga nahrani doma, ko sto ti krumpi rece. problem sisa, koja kratko traje, pa lijepo daj je zadnji put tako da djete pojede i nesto prije vrtica.

    koji zdravi keksi. to je urbana legenda s kojom sami sebe tjesimo da smo stavili malo manje slatkog sranja u sebe.
    i ovo sam napisala kao ovisnica koja ima i pettit doma, koja radi i one granole i sl. sve to lijepo zvuci, ali to su sve zavaraci i ugodjivaci okusnim popoljcima.

    i eto ti ideje, napravi granolu, daj djetetu da hrda do vrtica.

  18. #18
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sa svim ostalim se slažem što si napisala, kužim .

    Ali ovo:
    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    kako keksi zavrse u vrticu?
    uvijek isto, jer je strah roditelja da su im djeca gladna, pa onda kupe keks.
    i kako zavrse keksi kakve bas i ne jedemo doma u vrticu?
    tako da kad shvate koliko bi morali kupti tih keksica s cjelim zrnima i ostalim promo zdravim glupostima, odluce se na napolitanke robnih marki.
    i tako svi zapadnu u carobni krug.
    ... u našem vrtiću tete u ormaru imaju svoj petit koji dobijaju. Kad sam pitala što da radim jer ne jede kašastu hranu, rekla mi je "uvijek dobijemo kekse, njih uvijek imamo". Kuhinja je u drugom objektu, i mislim da ako svi jedu griz, neki kruh nije ni blizu.
    A one druge kekse (ala moto, domaćica, napolitanke...) - dobiju drugu kutiju za nakon ručka. Ništa nije donio nitko izvana. Još i mene ponude "Uzmite keks mama" .

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ja samo da odgovorim na pitanje iz naslova (jer to je mene morilo kao majku školarca koji je jutarnji nejelac):

    banana je najjednostavniji doručak, zdrav i hranjiv, ne treba posebnih priprema i može se nositi u torbi

  20. #20
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    BB kako ti mislis organizirati da tvoje dijete jede taj neki nazovimo ga "zdravi" keks, a druga djeca hrdaju po napolitankama. i koliko si ti spremna tih keksica kupiti? zamisli scenu teta pozove mala BB dodji po keksic, a ostali strpljivo cekaju da im kaze a sad vi ostali.
    Ne brinem se za keks poslije ručka, neka tamani, što tu mogu...

    ...brinem se za kekse umjesto doručka... i sada neka djeca jedu ponuđeni doručak, a druga petit. I donijela bih kutiju tjedno da ima i za te druge izbjegivače doručka, ako hoće nek im teta da... Ali dobro, shvatila sam - isto sr..e drugo pakovanje, morat ćemo to drugačije riješiti.

  21. #21
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    keks je keks ma kako god on zdravo izgeldao na kutiji.
    ili kapituliraj, ili djete digni ranije i daj joj dorucak koji je u vasoj kuci po vasoj mjeri.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    kako reče spajalica daj joj doručak doma, pa jel mora sisati ujutro ako to prouzrokuje "veći" problem kasnije tijekom prijepodneva.

    Uostalom meni nije ok i nama ne daju da netko od djece jede drugu hranu (osim alergičara i sl). a ostala djeca da gledaju. Npr. nekad našima kupimo pecivo prlikom dolaska u vrtić al zahtjevamo i mi i tete da se pojede prije ulaska u sobu jer šta će ostala djeca gledat kako moje dijete fino papa svježe toplo precivo.

    Palo mi je na pamet da zamoliš tete da ti djetetu ne daju te kekse prijepodne, pa možda nekad i proba pojesti griz kad zna, da nema ništa do ručka.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Ma, ovo da nije lijepo da druga djeca gledaju stoji, ali to je na tetama da riješe. Nije meni lijepo da djeca ne doručkuju kući, pa nije to na meni nego na njihovim roditeljima.
    A ovo s nedavanjem keksa mislim da neće ići jer tete kekse daju da djeca ne budu gladna i cendrava do ručka.

  24. #24
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja samo da odgovorim na pitanje iz naslova (jer to je mene morilo kao majku školarca koji je jutarnji nejelac):

    banana je najjednostavniji doručak, zdrav i hranjiv, ne treba posebnih priprema i može se nositi u torbi
    Taman i ja htjela napisati da joj daš bananu i sve 5.

  25. #25
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Znam da riskiram, ali napisat ću ... Zašto se ne pobuniš oko tolikog davanja keksi klincima u vrtiću? Zamoli razgovor kod ravnateljice, piši na upravno vijeće. počni peticiju među roditeljima, bilo što... Ne znam, mene bi tolika konzumacija keksa jako nervirala i uznemiravala i mislim da ne bih mogla ostati po strani.

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da riskiram, ali napisat ću ... Zašto se ne pobuniš oko tolikog davanja keksi klincima u vrtiću? Zamoli razgovor kod ravnateljice, piši na upravno vijeće. počni peticiju među roditeljima, bilo što... Ne znam, mene bi tolika konzumacija keksa jako nervirala i uznemiravala i mislim da ne bih mogla ostati po strani.
    eh, zuska
    x puta smo dizali bunu
    tete i stručna služba bi odmah pristali

    ali, roditelji nas umalo kamenovaše!

  27. #27
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Baš sam htjela napisati, roditelji su veći problem.

    Moj jasličar, koji je tek na adaptaciji, ne jede ništa u vrtiću, odbija i vodu. Kad sam pitala mogu li mu ostaviti pecivo ili bar jogurt, rekli su ne. Ne znam kako će to dalje ići.

  28. #28
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh... bio je to prvi tjedan adaptacije i bilo je koliko jasličara toliko i roditelja unutra - ja sam jedina rekla da sutra mojoj ne daje keks poslije ručka, jedina ga nije ni pojela do kraja. Neki su tražili i drugi keks. Prošla sam s prvim malim prigovaranje, odustajem. Nitko ne kuži "u čemu je problem".
    (Taj drugi dan poslije ručka nije dobila keks, drugi jesu, ona nije ni obratila pažnju na to).

    Banana je dobar prijedlog, hvala.
    I kod nas se tete ne bude na to pecivo - ako dijete dođe s pecivom, mora samo sjesti za stol i pojesti. Kod oboje moje djece tete nisu prigovarale na donešeno pecivo. A ako neko dijete traži - mislim da podijele...

    No dobro, razmislit ću, nešto ću već smisliti. Ranije buđenje ili što već...

    Samo, što ste takve za sisu, ne dirajte mi sisu. Di ću praktički još bebi oteti mekano, toplo buđenje, koje neće vidjeti idućih 10 sati. Sisa ostaje makar ustajali u 5 da doručkuje doma . (jedno jutro smo u žurbi preskočile, i još je ostala u vrtiću tri sata, a ja odmah dobila temperaturu i zastoj).

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Bubilo - ja sam imala sličan problem, pa sam dojenje prebacila na večernji termin. Pokušavam se prisjetiti kada točno, ali ne znam. Negdje u vrijeme adaptacije. Moj mlađi sin je ujutro pio frape ili kakao (bočica ), dojila sam ga do druge godine, a u jaslice je krenuo s 13 mjeseci. Pokušavala sam razne kombinacije ali najdulje je ostalo večernje dojenje.

    Napravila sam to i zbog sebe - lakše mi je bilo navečer se opustiti nego ujutro dojiti, misliti kad ću s njima u jaslice (dvojica istovremeno na adaptaciji) i još na 17 km udaljen posao, uffff.... Ne kažem da i ti tako trebaš, ali to je moje iskustvo. Navečer milina - uspavljivanje uz sisu i fajrunt.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.09.2014. at 19:57

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bubilo - ja sam imala sličan problem, pa sam dojenje prebacila na večernji termin. Pokušavam se prisjetiti kada točno, ali ne znam. Negdje u vrijeme adaptacije. Moj mlađi sin je ujutro pio frape ili kakao (bočica ), dojila sam ga do druge godine, a u jaslice je krenuo s 13 mjeseci. Pokušavala sam razne kombinacije ali najdulje je ostalo večernje dojenje.

    Napravila sam to i zbog sebe - lakše mi je bilo navečer se opustiti nego ujutro dojiti, misliti kad ću s njima u jaslice (dvojica istovremeno na adaptaciji) i još na 17 km udaljen posao, uffff.... Ne kažem da i ti tako trebaš, ali to je moje iskustvo. Navečer milina - uspavljivanje uz sisu i fajrunt.
    dobra ideja, cicka na večer !!!

  31. #31
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ja ne bi ukidala jutarnje dojenje. Osim ako spontano ide. Meni je to uvijek bilo lijepo - oni se maze u krilu, ja pijem jutarnju kavicu I pripremam se za kaoticni ostatak dana.

    Bitnije mi je bilo dojenje od (ne)kvalitete jaslickog dorucka.

    Moj je prekinuo s jutarnjim dojenjem kad je odlucio da mu je drazi frape banana-mlijeko. Na casu naravno

    Uglabnom ako nista drugo ostavi makar bananu za dorucak, zdravije i zasitnije od bilokakvog keksa. Meni je s klincima banana uvijek bila spas u svim situacijama kad je trebalo smisliti neko jelo na brzaka i van kuce.

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za ovo gledanje dok drugi jedu, simotamo... znam da nije bas nesto usporedivo jer za moj ogroman novac nas vrtic plese onako kako ja sviram, ali moje dijete jede ono sto ja posaljem, a drugi jedu ono sto je vrticu na meniju. I tako 80-90% obroka. Ne osjecam se ni ja grozno zbog toga, a ni tete.

    Mislim, da sam ja na mjestu Bubila i da imam priliku, pakirala bih djetetu ono sto je meni prihvatljivo da dijete jede, a usput sjedila na glavi i tetama i ravnateljici i kome sve ne.

  33. #33
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ispeci kekse za vikend od zobenih, ljesnjaka, putra... stavi u limenu kutiju trajat ce ti sigurno bar tjedan dana, mogu ti i neki slani muffini stajat dva tri dana, klipici isto. pa rotiraj uz bananu sirivrhnje kruhispek... ovo ti moze bit bas za ona jutra kad juriteda jede usput, moji su toj dobi voljeli kuhano jaje samo bez iceg jeli su ga ko jabuku probaj jedno jutro i to. jaje skuhaj vecer prije

  34. #34
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Za ovo gledanje dok drugi jedu, simotamo... znam da nije bas nesto usporedivo jer za moj ogroman novac nas vrtic plese onako kako ja sviram, ali moje dijete jede ono sto ja posaljem, a drugi jedu ono sto je vrticu na meniju. I tako 80-90% obroka. Ne osjecam se ni ja grozno zbog toga, a ni tete.

    Mislim, da sam ja na mjestu Bubila i da imam priliku, pakirala bih djetetu ono sto je meni prihvatljivo da dijete jede, a usput sjedila na glavi i tetama i ravnateljici i kome sve ne.
    Kaae ja znam da preko bare moze drugacije nego kod nas, ali u nasim vrticima ne smije ulaziti hrana iz vana, dakle nema spremanja obroka samo za moje djete iz moje kuhinje. i moji tamo sami spremaju svoje obroke i nose u vrtic, ali tu ne mogu. u grupu ne bi smjelo uci iz domace radinosti, ma kako kvalitetno ili nekvalitetno bilo.

    i meni osobno nije OK da neko moze a 90% drugih ne moze, po meni je drugo ako svi mogu a 90% ne zele.

  35. #35
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala svima na trudu, ali nekako sam odustala od ideje da uopće pitam smijem li donositi svoje. Ovih dana je gotovo s adaptacijom i svi su roditelji prestali dolaziti/ulaziti/izlaziti na malo i sl. i sad je faza "15 vrištećih todlera" pa na vratima ništa ne pitam.
    Kako stvari sada stoje rješavat ću to doma, pa ću vidjeti kako idemo i jede li uopće.

    Nego, opet za sisu .
    Kako mislite da joj dam "navečer umjesto ujutro"? Ona sisa i navečer i ujutro, i u podne i popodne .
    Tj. barem do sad je, sad ćemo vidjeti kako će sad, ali brat joj je u toj dobi imao 5 podoja dnevno iako me nije bilo od 8 do 18h.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ne znam kako je sada, ali kod nas se nije smjelo donositi kekse ni sličnu hranu. Voće se smjelo donositi i to smo činili. Zato sam i napisala za bananu.

    Sisanje - nisam ja dala svom sinu navečer umjesto ujutro, ja sam silom prilika izbacila jutarnje dojenje jer nisam stigla vremenski i fizički to činiti. I gle čuda - popravile su se prehrambene navike, dohrana je NAPOKON krenula (a ja sam imala prerano rođeno dijete koje je bilo teško na jelu). Večernje sisanje je ostalo za uspavljivanje. SAMO večernje sisanje. Ne kažem da je to za tebe recept, ali ja sam se spasila. I pokazalo se da je to za moje dijete bilo dobro. Napokon je počeo jesti juhu, povrće, voće... Nije me više cimao u jaslicama da ga dojim, jer je znao da je to samo "za laku noć".

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moram se ubaciti
    fino toplo friško pecivo je jednako nezdravo kao staro netoplo pecivo

  38. #38
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    moram se ubaciti
    fino toplo friško pecivo je jednako nezdravo kao staro netoplo pecivo
    A nezdravost peciva se očituje u?

  39. #39
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma sve kužim Peterlin, ali ja sam sa svojim malcem u toj fazi bila poslije 2. rođendana (sisa samo za laku noć), a s obzirom na njezin trenutni broj podoja i činjenicu da meni (još) ne smeta sisanje, nisam joj mislila ništa puno mijenjati sa sisanjem. Pogotovo sad kad je krenula u jaslice, a ja idem na posao.
    I njoj ne smeta sisa, ona ok jede "normalnu" hranu, neće samo kašastu kakva je u vrtiću nerijetko za doručak.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 25.09.2014. at 12:38

  40. #40
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae ja znam da preko bare moze drugacije nego kod nas, ali u nasim vrticima ne smije ulaziti hrana iz vana, dakle nema spremanja obroka samo za moje djete iz moje kuhinje. i moji tamo sami spremaju svoje obroke i nose u vrtic, ali tu ne mogu. u grupu ne bi smjelo uci iz domace radinosti, ma kako kvalitetno ili nekvalitetno bilo.

    i meni osobno nije OK da neko moze a 90% drugih ne moze, po meni je drugo ako svi mogu a 90% ne zele.
    Ma zato sam i napisala da, ako moze, ne bih pet minuta dvojila bih li ili ne bih. A ako ne moze, ne moze.

    I meni su rekli da je jedno od prvih pravila da se hrana moze donositi samo ako je originalno zapakirana, tvornicki. Ali i tu smo se malo zakacili pa sad moze ono sto mi zelimo, minus kikiriki jer je u sobi do Sunkove alergicar. Vjerujem da bi i drugi mogli tako, ali ne zele jer im je sasvim ok vrticki meni. Zapravo, vjerujem da je puno bolji od onog sto veliki broj ljudi jede kod kuce.



    Bubilo, ja joj ne bih izbacivala podoje, pogotovo sad kad je krenula u jaslice. Izbacila bih tetu s keksima.

  41. #41
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Izbacila bih tetu s keksima.


    Zato sam i pitala ima li kakva zdravija zapakirana verzija, ali nema .
    Nema veze, bit će sve ok.

  42. #42
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    moram se ubaciti
    fino toplo friško pecivo je jednako nezdravo kao staro netoplo pecivo
    pa nije dijete manekenka da zivi na acai bobicama. moje pecivo je zdravo pecivo :kez:

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A nezdravost peciva se očituje u?
    Pa joj, kako ne znaš?

    Nakon svih tekstova na koje sam naletila zadnjih godina, zdravi su samo zob, jabuka i paprika uzgojeni u eko uvjetima 5000 km daleko od civilizacije.

    Sve ostalo je ili bijelo brašno, ili ima soli, šećera, ili je kravlje mlijeko (a ono je je l te samo za telad), ili je meso, ili ima hormona, pesticida, E brojeva, konzervansa, stabilizatora, pojačivača, procesuirano je i sl. Kad izbaciš sve to - smiješ jabuku, iz prašume .

  44. #44
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ali samo koru kaze dr.Oz ono iznutra je zlo

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    ali samo koru kaze dr.Oz ono iznutra je zlo
    Ako kaze dr. Oz , onda nemamo o cemu razgovarati. :D

  46. #46
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam sigurna da on ima i neku čudotvornu tabletu kao rješenje iliti alternativu za sve zlo u bijelom kruhu :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •