Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Problemi u vrticu (dijete sa pp)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    4

    Početno Problemi u vrticu (dijete sa pp)

    Ispricati cu svoju pricu, pa molim one koje bi me znale uputiti kako dalje da pomognu ako mogum

    Ovako, imam djevojcicu staru 4,9 godina. Dijagnosticirana joj je Lysencephalia sa band heterotopijom i ostecenje vida. Sukladno tome dijete je kategorizirano putem czss i dobiva invalidninu. U 4 mjesecu ove godine isla je na ponovnu kategorizaciju (na trazenje czss-a) ali tonkod nas traje i traje i tko zna hoce li i u sljedecoj godini to zavrsiti.

    Sa tri godine upisala sam je u vrtic. Bila je s asistentom 5 mjeseci. Tada je boravila u vrticu 5 dana u tjednu po 4 sata. Nakon toga su asistenta ukinuli jer joj vise nije bio potreban. S ukidanjem asistenta u vrticu je boravila tri dana u tjednu 4 sata. Na moje navaljivanje, nakon nekog vremena odobrili su joj ostanak u vrticu od 8-15 sati. Oni su svoj pristanak obrazlozili rijecima da su mi izasli ususret zbog dolaska bebe. Po zavrsetku skolske godine trazila sam mogucnost da od jeseni dijete polazi vrtic svaki dan od 8-16. Odbili su me rijecima da bez nove kategorizacije to ne mogu uciniti.
    Kad je krenula u vrtic, tek je prohodala, vise padala nego hodala, nije pricala niti na ikoji drugi nacin komunicirala sa okolinom. Danas, 2 godine kasnije, normalno prica, hoda, jede samostalno, u vrticu nema nikakvih specijalnih tretmana. Tete se prema njoj odnose kao prema svoj ostaloj djeci.
    Na sve dosadasnje molbe dobila sam odbijenicu.
    Osjecam se uzasno jer je to po meni vec diskriminacija djeteta!
    A osim toga zbog njihove odluke ostala sam i bez radnog mjesta.
    Zanima me ima li smisla i kome bi se uopce mogla obratiti u vezi tog problema?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Da li koristite na osnovu njezinih problema dopust za njegu ili rad sa polovicom radnog vremena?

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,379

    Početno

    Sad vidim da si ostala bez radnog mjesta ...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Sirius, kad se ona rodila bila sam u radnom odnosu. Ja sam se 5 dana prije njenog 1 rodjendana trebala vratiti na posao, no firma je samo koji dan kasnije otisla u stecaj pa sam izgubila sva prava.
    A sada sam pronasla novi posao. Trebala sam poceti raditi u rujnu i zato sam trazila vrtic da ju uzmu po redovnom programu od 8-16 svaki dan. Obzirom da su me odbili, a nemam je kome ostaviti na cuvanje, izgubila sam to radno mjesto jer me nisu vise mogli cekati ((
    Tako da je njuhova.odluka napravila dosta stete

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovo je samo primjer kak se nije smjelo postupiti i da se za sve moraš sam boriti,

    http://forum.roda.hr/threads/85817-P...7ama-u-razvoju

    dal sada dijete ide u vrtić? vidim da spominješ i bebu to dete je cca godinu dana staro.

    da li ipak postoji mogućnost da se ponovo zaposliš u toj firmi, možda pod nekim drugim pravilima.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.11.2014. at 10:45

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Jelena, hvala za link. Curica ide u vrtic 3 dana u tjednu od 8-15 sati, a sin takodjer ide u vrtic, ali on ide redovnim programom.
    Ne znam hoce li postojati sansa. Primili su curu na tri mjeseca. Mozda ako ona odustane ili oni nece biti zadovoljni njome pa mozda uletim. Ali da bi se to ostvarilo curka mora u vrtic svaki dan od 8-16, a psihologinja na to ne zeli pristati!!!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ajde stavi neki mejl ko kontakt

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    4

    Početno

    Jelena, mislis u postavkama? Pokusala sam ali nemam te mogucnosti. Pita samo za mail prilikom prijave na forum, a taj je uredno postavljen. Ako smijem, stavit cu ga ovdje u post.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •