Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 60 od 60

Tema: Pravilnik o ocjenjivanju

  1. #51
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A šta da ti kažem. Strašno je da si zapravo nemoćan. Idem danas pa ću vidjeti kako će se razvijati. I najvažnije mi je vidjeti ispit.
    Dovoljno je reći da 6ćim je prvi sat nacrtala graf kako će tijekom godine njihova ljubav prema njoj prerasti u mržnju. Rekla im je da je na početku zanimljiva, a onda postaje vještica.
    Uvjerena sam da na ispitima daje zadatke koji su daleko iznad razine koja je propisana,a o ponašanju nemam više šta reći. Za nju su vrijedna jedino darovita djeca ostali su debili.
    mitovski, jeste li probali s druge strane? Ne kažem da je to prava strana, ali u nemogućnosti rješavanja problema možda bi pomoglo malo snalažljivosti, npr. otići na predmetne informacije baš kod navedene profesorice i započeti razgovor o tome kako bi dijete rado napredovalo ali eto, ima drugih obveza i zdravstvene teškoće, pa pitaj ima li dodatna nastava, grupa za napredne i slično.... Pitaj koju dodatnu literaturu preporučuje. Možda ima koga za instrukcije (iako mi je u OŠ to prilično apsurdno, ali da moram, pokrenula bih takvu temu). Pitaj doma dijete bi li htjela uključiti se u dodatnu nastavu.

    Inače, nije da nemam iskustva. U OŠ je bilo kako je bilo (već je sve rečeno - ti nastavnici su deficitarni i kraj priče), a u srednjoj školi moj mlađi sin je skoro pao prvu godinu zbog profesora iz programiranja (bio je to čuveni Zlatko Nadarević). Ne budi lijena, odoh ja na predmetne informacije, što u srednjoj nije baš jednostavno. Morala sam gnjaviti razrednika da mi to dogovori. I tako - ja kod čovjeka (a bliska smo generacija) i pitam u čemu je problem. Kaže on da moj sin ne zna programirati. Aliii ja sam lajava baba, pa sam odma' odgovorila: Niste pomislili na to da bi on možda želio to naučiti, pa je zato odabrao ovu školu? Tu je razgovor napokon krenuo u dobrom smjeru. Pošteno mi je rekao da sin iz OŠ ima nikakvo predznanje (što je bila debela istina) i savjetovao koju literaturu treba nabaviti, što od softvera treba nabaviti (nekakav Raptor, nebitno...) i tako je nekako to krenulo. Jest da je sinek u prvom semestru imao dvojku iz algoritama i programiranja (ili kako se već zvao taj predmet), ali nabavili smo mu Elementovu literaturu za osnovnu školu da pokrpa rupe i još nešto za srednju. Sin se preznojavao te prve godine, jer bilo je puno toga za nadoknaditi, ALIIII kasnije, kad je napokon savladao osnove nije više bilo nikakvih problema.

    Kad je nakon srednje upisao TVZ i uredno završio prvi stupanj u roku, rekao je jednom kako bi to bilo puno teže bez Nadarevićevog drila iz srednje škole. Dobro mu je došlo, iako na prvu nije tako izgledalo. DakleM, sve ono što izgleda crno na kraju i ne mora tako ispasti. Moj sin je morao dorasti da to sagleda na ispravan način. Njegov profesor je u startu puno tražio, ali se pokazalo da je to radio s razlogom. Sin je izvukao dvostruku korist - znanje i iskustvo.

    Sretno i vama! Prije nego opališ đonom, vidi ima li kakav pametniji način da natjerate vodu na svoj mlin i usput da još bude i neka korist (nije bitna ocjena nego znanje).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 13.02.2024. at 09:06

  2. #52
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Idem kod nje na informacije, imam termin. Nisam mislila đonom, nije to ni moj stil. Isto tako znam da će ju imati do kraja OŠ, možda i iz još jednog predmeta, a kakva je situacija možda na žalost i kao razrednicu pa moram biti jako oprezna.
    Idem danas sa 3 zbirke iz kojih uči. Jednu koju je preporučila i dvije dodatne koje smo kupili. Sa svim izvježbanim zadacima na papiru, vidjeti kakvi su ispiti pa vidjeti u čemu je problem.
    A to pti kažeš za instrukcije u OŠ. Mislim da kod nas iz tog predmeta nema djeteta k8je ne ide na instrukcije. I od par roditečja s kojima se družim čujem informacije da t7m profesorima koji djeci drže instrukcije nije jasno kako ta djeca dobiju tako loše rezultate i kako profesorica postavlja ispite.
    Pa kažem i mi smo moju posllai na instrukcije u 10.mj gdje mi je profesorica koja joj je držala instrukcije nakon par sati rekla da ona ne zna što bi više s njom radila. Dođe ispit, rezultat katastrofa. Cijelog razreda.
    Onda je moja 3 puta otišla na dopunsku jer kao ide vidjeti za ponavljanje ua ispit.. Kaže mi, mama tamo rade osnovne stvari, meni je to bzvz, to sve znam.
    Ja sumnjam, što ne mora biti tako, ali evo idem vidjeti pa ću znati, da su zadaci na ispitima na razini koju ne uče, ne vježbaju na taj način, na razini za darovite i za natjecanja. Na daleko težoj razini nego bi smjeli biti za 7.r OŠ.

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eto, na dobrom si putu... Nadam se da ćeš uspjeti napraviti pozitivni pomak.

    Inače, nisam mislila da ti dijete treba ići na dopunsku - to je za one kojima ne ide gradivo. Pitaj može li ići na dodatnu, za napredne - ako tamo vježbaju zadatke za natjecanja, to bi moglo biti rješenje vašeg problema. Osim toga, iz iskustva znam da je tretman djece iz te grupe drugačiji i u razredu. Ništa im se ne popušta, ali ih na dodatnoj nastavi nauče trikove (način razmišljanja i pristup problemima) i pokažu tipove zadataka za natjecanja, pa je klincima lakše na redovnoj nastavi. Osim toga, tamo ih je manje, pa je klincima lakše postavljati pitanja. Sretno!

  4. #54
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    mitovski, čitam, žao mi je, ne znam kako da ti pomognem. I ja bih pokušala sa stavom - pomozite nam kako da riješimo problem, prvo prema razrednici, pa prema predmetnom nastavniku, pa prema pedagogu i konačno ravnatelju. Ako bi bilo otpora u školi na njihovim instancama, da se to ne bi odradilo u roku mjesec dana, obratila bih se pravobraniteljici za djecu zbog sadističkog pristupa nastavnika u osnovnoj školi. Problem vjerojatno nije nov, i moglo bi biti srednjoškolaca koji bi bili voljni posvjedočiti kako se ponaša učiteljica prema učenicima, kako im se obraća s omalovažavanjem i kako težina ispita i gradiva koje se radi na nastavi nisu usklađeni.
    Ukoliko bi bilo sluha u školu, predložila bih da idući put djeci daju testove iz neke druge škole. Da sam ja ta učiteljica, umrla bih od srama da su moja djeca toliko loša.

  5. #55
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Zar se nije govorilo u kontekstu superodlikaša da će biti jedinstveni testovi za cijelu Hrvatsku? Nema li nekih standardnih testova?

  6. #56
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se nije govorilo u kontekstu superodlikaša da će biti jedinstveni testovi za cijel u Hrvatsku? Nema li nekih standardnih testova?
    Ne daj Bože, pa i ovako se domognu testova iz paralelnog razreda kojeg netko na brzinu poslika.
    Kolege koje koriste gotove testove izdavačke kuće po cijem udzbeniku rade cesto puta shvate da uvijek netko ima tetku nastavnicu koja ima nastavnicki kljuc i kako jako voli svog necaka pa da mu olaksa skolovanje salje mu sve testove unaprijed, a ovaj to raspacava frendovima dalje.

  7. #57
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Odoh ja s teme, al onda bi bilo dobro da svaki nastavnik sastavi test i stavi u neku bazu pa se na dan testa printaju testovi u školi, slučajnim odabirom iz baze. Mislim da bi i prosvjetnoj inspekciji bilo indikativno čiji testovi su teško rješivi, kad bi svakiput netko drugi loše napisao, a isto tako bi mogli provjeriti u čemu je problem da neki razredi imaju stalno lošiji rezultat (ne mislim nužno da je nastavnik kriv za loš uspjeh razreda). Zna se koji su ishodi učenja.

    Jedino što bi, poučena nedavnim iskustvom, nastavnik trebao dobiti i rješenja, budući da sam nedavno imala problem da nastavnica nije znala točan odgovor i oduzela djeci bodove (moja uska struka pa sam bila u nesvijesti).

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Odoh ja s teme, al onda bi bilo dobro da svaki nastavnik sastavi test i stavi u neku bazu pa se na dan testa printaju testovi u školi, slučajnim odabirom iz baze. Mislim da bi i prosvjetnoj inspekciji bilo indikativno čiji testovi su teško rješivi, kad bi svakiput netko drugi loše napisao, a isto tako bi mogli provjeriti u čemu je problem da neki razredi imaju stalno lošiji rezultat (ne mislim nužno da je nastavnik kriv za loš uspjeh razreda). Zna se koji su ishodi učenja.

    Jedino što bi, poučena nedavnim iskustvom, nastavnik trebao dobiti i rješenja, budući da sam nedavno imala problem da nastavnica nije znala točan odgovor i oduzela djeci bodove (moja uska struka pa sam bila u nesvijesti).
    Dobrodošla u stvarni svijet! Ja sam tako ratovala s prosvjetarima od banalnih stvari (npr. čime se hrani kokoš i patka - dijete je došlo doma s informacijom da su to čisti biljojedi) do pravopisa HJ (krasno, imamo ih više pa se ne zna koje regule se primjenjuju - nadam se da će novi Zakon o HJ to riješiti, nedavno sam ga uočila u Narodnim novinama...).

    Nema veze, ovo je još dobro. Zamisli da ozakone školovanje kod kuće, a nisam sigurna da se to jednog dana neće dogoditi.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    do pravopisa HJ (krasno, imamo ih više pa se ne zna koje regule se primjenjuju - nadam se da će novi Zakon o HJ to riješiti, nedavno sam ga uočila u Narodnim novinama...).
    OT: neće, Zakon o HJ ne govori ništa o pravopisu.

  10. #60
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nema veze, ovo je još dobro. Zamisli da ozakone školovanje kod kuće, a nisam sigurna da se to jednog dana neće dogoditi.
    Zakonski se može doma školovati svako dijete starije od 15 godina.

    Dijete samo mora polagati ispite u odabranoj školi, ne treba ići na nastavu.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.02.2024. at 14:41

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •