Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Prvasici 2005

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno Prvasici 2005

    Koliko nas ima?
    Kako se pripremate za skolu?

    Sergej je vec jedno 2 godine nabrijan na skolu, tako da jedva ceka da krene akcija.
    Znamo da ce ici u 1.a i to zajedno sa najboljim prijateljem

    Buduci da nema svoju sobu, ovih dana planiramo i mozgamo kako i gdje smjestiti njegov radni stol, za rodjendan je izmedju ostalog dobio veliki globus (onaj sto unutra ima lampicu), pernicu smo nabavili, torbe smo snimili u TL-u, ali jos nismo kupili...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Prijavljujemo se.
    Budući da smo MM i ja k'o u onoj basni "Cvrčak i mrav" (mi smo oboje crvrčci ), nemamo još ništa spremno. Pod tim podrazumevam pisaći sto, pribor, knjige, olovke, torbu i sl. Jovan jedva čeka, a uglavnom se cela njegova grupa iz vrtića "seli" u školu preko puta.
    Mi smo imali problema početkom juna jer se puno predškolaca ispisalo iz vrtića, a on će tek 15.08., pa je on mislio da će oni krenuti u školu pre njega. Morala sam da mu objašnjavam da SVI kreću 1. septembra.
    Ja sam blago uzbuđena, jer mi se vraća ono vreme kad sam ja išla u školu (a obožavala sam - baš sam bila štreber).

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    emily, skiciraj mi nekako tlocrt stana u mail pa cemo nesto smisliti vazno je da ima mjesto gdje ga seka nece smetati

    ivar isto jedva ceka kretanje u skolu (samo da se ne predomisli dok cekamo jos godinu dana). kaze da mu se najvise svidja dizanje ruku. nasao je vec i torbu (definitivno mrav mame cvrckice) , pa se nadam ulovit je kad pocnu popusti (listopad, studeni?)

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    mam me srce zaskocilo kad sam vidjela da si se ti javila na ovaj topic... mislila sam da je ivar odlucio sad u skolu

    mene hvata takva frka pri pomisli na iducu godinu da jednostavno ne znam kako cu to prezivjet... ne znam sto mi je, inace nisam takav placimacak...

    godine, valjda...

  5. #5
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Mogu li i ja ovdje uci? Petra vec godinu dana ide u skolu, ali ove jeseni zapocinje prvi razred iliti biti ce prvasica.

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    iv, super, probat cu skicirati u paintu pa ti posaljem

    ja se veselim skoli, jer se sjecam kako je meni to bilo super i kak sam jedva cekala, pa onda sve novo ... cooool
    i bas mi je fora kako vec sad ponavljam gradivo, npr. S. jako zanima zemljopis, gradovi, priroda (zato globus za rodjkas ), pa je stalno ispitivao kako je nastala planeta zemlja, zasto nema vise dinosaura, kako izgleda svemir i sl. teska pitanja ... pa smo pronasli i odgovore

    s druge strane me ovaj pocetak podsjeca na prvi dan vrtica, kad sam svoju malu bebu (od 3.god.) ostavila s drugom djecom i tetom, a on se nije ni okrenuo, veselo je odskakutao...
    bilo mi je drago, a s druge strane debela knedla u grlu ... prvi korak odrastanja i odvajanja
    ovo je drugi, jos veci

    ancice, daj ti pisi kako je Petri do sada bilo u skoli, pliz, i koja je razlika u prvom razredu

  7. #7
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Anna kreće u školu za dva tjedna u Njemačkoj. Malo smo svi uzbuđeni. Investirali smo u novi stol i stolicu. Anna se veseli. Ima ih 28 u razredu. Mnogi iz njenog vrtića ići će i u njenu školu. Bilježnice još moram naručiti, a o knjigama ćemo čuti prvi dan škole.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno

    Vi mame malih skolaraca, kako ste resile pitanje cuvanja vaših malaca dok radite? U nasoj skoli postoji tzv "celodnevni boravak", i ja sam upisala Jovana tamo, ali me vec unapred srce boli zbog toga. Naime, moje radno vreme je 8-16, on ide jednu nedelju pre podne, sledecu posle podne u skolu. Znaci, kad on ide posle podne u skolu, ja ga vodim u 7.30 u vrtic, pa on tamo bude do 14 u toj zajednickoj grupi, a onda tek krecu casovi. To mi se cini bas nehumano, ali mi je jos gora pomisao da ostaje sam kuci.
    Bas je bilo jednostavno u vrticu.
    Nama je danas inace svecano poslednji dan u vrticu :D (6 godina- nije malo)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo i nas :shock: E tako je meni faca jos uvijek kad pomislim da ce mi djete u prvi razred.

    Juce smo isli kupovati cjelu listu potrebstina koju je skola poslala i bas nam je bilo zabavno. Tako me nekako vratilo u ono moje doba kad sam bila prvasic iako sam ja imala 7 godina a Annabel u oktobru puni 6.

    Uciteljicu smo upoznali kao i ostalu djecu koja ce biti u razredu a ima ih 15 za
    sada.

    Mi krecemo drugi tjedan septembra.

  10. #10
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    E da, mi smo ruksak za knjige, vrečicu za vježbanje i pernicu već kupili u proljeće sa sličicama kobile i ždrebeta na ružičastoj podlozi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kod nas svi dobiju istu listu pa cak i prjedlog gdje sve mozes naci na jednom mjestu. Kupuje se ono najobicnije obicni markeri, debeli i tanki, bojice drvene, olovke i bla bla.

    Nikakve ja specijalne nisam kupovala. To sve stoji u skoli i djeca to koriste kroz cijelu godinu i ne donose kuci. Tako svi imaju isto i jedino sto roditelji trebaju napravti je oznaciti sve posebno s djetetovim imenom. Znaci svaku bojicu, marker, olovku i sve bas sve mora imat malu naljepnicu sa imenom djeteta.

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    S. ce ici u boravak, tako da cemo ga mi ujutro odvesti u skolu, a popodne ce ga pokupiti baka
    knjige, biljeznice itd. ostaje u skoli, jer ce zadace pisati u skoli

    u razredu ih ima 33 :shock:
    knjige ce nas cekati prvi dan u razredu (u zg. su jos uvijek besplatne za sve osnovce)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    91

    Početno

    Paulo će biti 1.d. kupili smo torbu - on je izabrao, na spidermana, anatomsku.
    knjige se u splitu kupuju, mi smo se predbilježili u knjižari.
    nismo još uzeli pribor, al to ćemo skupa sa knjigama

  14. #14
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    :shock: emily, zar već :shock: kako je proletilo.
    nas to sve čeka dogodine, onda ću štrikati tu s ivaricom i ostalima
    zato-pišite na topic, da se pripremim.

  15. #15
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petri je prva godina prosla super. Iako to nije prvi razred vec, kak to oni zovu, Foundation Stage 2 (koju klinci upisuju u skolskoj godini u kojoj ce navrsiti pet godina), godina prije prvog razreda, svejedno je cjelodnevni program kao i ostali razredi (od 9 do 3:15) gdje uce citati, pisati, zbrajati, oduzimati, kroz igru i uz puno slobodne igre ali svejedno uz skolsku disciplinu (ono, sjedi na pod i slusaj uciteljicu, radi na zadacima koji ti se zadaju i sl, ne u smislu sjedi u klupi cijeli dan i gledaj u plocu).

    U pocetku je najtezi dio bio taj dugi dan. Petra je rikavala od umora vec u srijedu. To se s vremenom pomaknulo na petak tako da nam je sada samo petak Dan D, a i to sve rjede. U pocetku su se privikavali (ipak su to klinci koji imaju tek cetiri godine) pa su dva tjedna isli samo prijepodne, pa onda dva tjedna na preko rucka, pa tek onda na cijele dane.

    Al kaj se programa tice, mi smo jako zadovoljni. Uce sve ono osnovno ali na nekonvencionalne nacine, odnosno ne na nacine na koje smo mi ucili. Nemaju zadacu osim citanje, dodu doma s knjigama-citankama (takvih nema u Hr, male knjigice, slikovnice, sa jednostavnim pricama i jednostavnim rjecnikom da pocnu malo po malo). Nema udzbenika, vjezbanki i sl. Nema skolske torbe. Trebali smo joj samo kupiti skolsku uniformu (sivu suknju, haljinu ili hlace, zelenu haljinu, bijele kosulje ili majice s kragnom i zeleni skolski dzemper - skola se zove St. Patrick's school :smajli.

    U skoli imaju gablec kojeg dva-tri dana u tjednu pripremaju u razredu (roditelji daju za to ukupno 30 eura godisnje) a ostale dane saljes s djetetom i rucak kojeg ili mozes platiti pa dobije dijete topli rucak ili dijete posaljes s ruckom pripremljenim doma.

    Puno se igraju vani pa se dobro ispusu. Igraliste je dobro uredeno, imaju i bicikle koje vade s vremena na vrijeme pa rade trke, oslikane podove sa "skolicom" i sl. Cijela skola skup sa igralistem je ogradena visokom (lijepom) ogradom koja se zakljucava kada skola zavrsi pa to sprjecava vandalizam a i djeca su na sigurnom dok su tamo jer je "uljeze" lako primjetiti.

    Pored ucionice imaju "domaci kutak" koji se mijenja svako malo (uciteljice ga promjene), faze u kojima sam ga ja vidjela su bile: malo kazaliste, kuhinja, vrt, ducan... (u petrinom zavrsnom izvjestaju o njenom napretku pise da voli zbrajati i oduzimati a posebno kao blagajnica kad se igraju ducana :smajl.

    Ima ih cca 23 u razredu, jedna uciteljica i jedna asistentica plus jos jedna koja pomaze u radu sa dvoje djece s posebnim potrebama (jedna curica je hiperaktivna a jedan decko ima dijabetes).

    Roditelji se relativno lako mogu ukljuciti u sam rad skole volontiranje oko ovog ili onog dogadjanja ili raditi jednostavne stvari (ako to zele) kao sto su npr. pomaganje kod priprema gableca ili citanje sa djecom u vrijeme dana kada se s djecom radi individualno na citanju.

    Klinci rade, po meni, predivne stvari. Pripremali su sami svoje sladolede kada je na programu bila tema "toplo-hladno" (pa su ucili o svacemu povezanim s time - iz raznih podrucja kao sto su klima, zemljopis, biologija, kemija). Zadnji semestar (ima ih tri) su radili na temi "life cycles" (neznam kak to prevesti na hr, vlajda "zivotni ciklus"), kada su ucili o zivotnim ciklusima zaba (jajasce, punoglavac, froglet (zaba s repom), pa zaba) i leptira, ...). Ja sam pala na dupe kad sam saznala da je svaki od klinaca od uciteljice dobio jednu do dvije gusjenice (jel se tako veli?) koje su onda hranili dok se nisu zacahurili i iz njih izasli leptiri, a koje su onda pustili u razredu, imali ih prilike drzati na ruci, i onda ih pustili van u prirodu. Ja nisam mogla vjerovati. Meni je to sto svjetlosnih godina od onog mojeg strebanja o tome iz udzbenika.

    Uglavnom, Petra se jako veseli pocetku skolske godine, sad krece u prvi razred i nikakve stresove ne pokazuje u svezi toga. To joj je sad normalno, ici u skolu, i nesto sto voli. I dalje nema skolsku torbu (osim lagane platnene torbice za knjige za citati kod kuce), niti kakav poseban pribor (kao kod Natase, skola sve osigurava). Neznam da li ce se zadace povecati, ali mislim da ne. Mislim da se opcenito princip ne mijenja nesto posebno ili barem ne drasticno. Neznam da li sad pocinju s ocjenama (do sad ih nisu imali vec samo procjenu da li zadovoljavaju odredene stvari).

    Ajme ja se raspisala a uopce nisam sigurna da je to to sto si htjela cuti, emily.

  16. #16
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ancica, sad ces rasplakati pola mama skolaraca u Hrvata mi smo stotinama svjetlosnih godina daleko od toga...
    ipak ti pisi

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    ancica, sad ces rasplakati pola mama skolaraca u Hrvata mi smo stotinama svjetlosnih godina daleko od toga...
    ipak ti pisi
    Ja bas htjedoh to napisati

    Zato ja necu ni da pisem o nasoj skoli jer je jos bolje od Ancicine.

  18. #18
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ancice, Petra pohadja privatnu skolu? da li je to standardni program ili ima elemente nekih "alternativnih" (sori na glupom izrazu, ne znam kako bih bolje forumulirala) tj. koliko se razlikuje od drzavnih skola i njihovog programa?

    Natasha pisi, danas je to za nas science fiction, ali jednog dana ....

  19. #19
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Emily, ne. Ona pohada drzavnu (public) skolu britanskog obrazovnog sustava. Program je standardni.

    Natasa, pisi I nas ceka tvoj sistem za koju godinu

  20. #20
    Gogica 24 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Hrv.Zagorje
    Postovi
    273

    Početno

    Patrick također kreće u prvi razred. Kupili smo mu torbu anatomsku sa formulama (sam je izabrao) i pernicu istu kao i torbu.

  21. #21
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Evo i nas! Moj stariji sin kreče u prvi razred u Zagrebu. Ančice i Nataša samo pišite o školama, moja sestra je učiteljica u jednoj osnovnoj školi u Americi i ove godine ima prvaše pa mi je zanimljivo usporediti kakve su škole po ostatku svijeta, pod dojmom sam da su škole u Canadi i USA slične.

    A što se tiče naših priprema, torbu smo kupili, pernice još nemamo, i nekoliko puta smo prošli put po kojem će nam dijete ići do škole.

    Pitanje - jel trebamo još kaj napraviti za pripreme??

  22. #22
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Evo i nas! Moj stariji sin kreče u prvi razred u Zagrebu. Ancice i Natasa samo pišite o školama, moja sestra je učiteljica u jednoj osnovnoj skoli u Americi i ove godine ima prvaše pa mi je zanimljivo usporediti kakve su škole po ostatku svijeta, pod dojmom sam da su škole u Canadi i USA slične.

    A što se tiče naših priprema, torbu smo kupili, pernice još nemamo, i nekoliko puta smo prošli put po kojem će nam dijete ići do škole.

    Pitanje - jel trebamo još kaj napraviti za pripreme??

  23. #23
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Evo i nas! Moj stariji sin krece u prvi razred u Zagrebu. Ancice i Natasa samo pisite o skolama, moja sestra je uciteljica u jednoj osnovnoj skoli u Americi i ove godine ima prvaše pa mi je zanimljivo usporediti kakve su škole po ostatku svijeta, pod dojmom sam da su škole u Canadi i USA slične.

    A sto se tice nasih priprema, torbu smo kupili, pernice jos nemamo, i nekoliko puta smo prošli put po kojem će nam dijete ići do škole.

    Pitanje - jel trebamo jos kaj napraviti za pripreme??

  24. #24
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    I moja Anja kreće u školu.
    Torbu smo kupili - naravo Barbie (zar ste sumnjali?), uz to u istom tonu pernicu (47 kn - prazna :shock: ) i torbicu za patike.
    Stol nismo kupovali jer ga nemamo kamo smjestiti (veli MM da imamo stvari za napuniti 2 kuće), ali ću joj zato isprazniti moj stari stol. Ionako mislim da će zadaće najviše pisati u bakinoj blagavaoni.
    Knjige smo naručili u knjižari i danas su stigle, a tamo ćemo uzeti i sve bilježnice i ostali pribor koji će nam još trebati. To neću kupovati prije nego počne škola. Inače koristim blagodati sindikalne prodaje, pa ću sve to lijepo platiti u ratama.
    Probem je u tome što princezi moram obnoviti cjelokupnu garderobu jer je sve prerasla. Jadnica, nema ni jedne duge hlače. Osim toga treba nove patike i papuče za školu. Mislim da ću, usprkost mom domoljublju, uskoro posjetiti Madžarsku.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    i moja lea kreće u školu
    Citiraj emily prvotno napisa

    u razredu ih ima 33 :shock:
    kak ti već to znaš?ja još ne znam u koji će razred.
    al uglavnom torba je spremna već 2 mj.pernica također.sve barbie naravno

  26. #26
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    kad sam dosla potpisati ugovor za produzeni boravak, skicnula sam na popis - i vidjela da je prvi a, i da ih je 33

    sad bi negdje vec trebali izvjesiti na skolu, zar ne?

    inace, mi smo kupili omote za knjige i biljeznice (obicne, i one "u rinfuzi", na rezanje - dolega, hvala na savjetu
    plus vecinu pribora tipa bojice, flomici, vodene boje, skare, kolaz, blok za likovni....

    meni se cini da se S. vec malo zasitio pricanja o skoli, sve smo milijun puta proresetali, tako da sad jednostavno ceka da krene ...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    još ništa nije izvješeno na školi.
    pribor nismo kupili,tek se vratili s mora pa ćemo morati ovih dana

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Joj kad se sjetim tog vjesanja popisa na skolu Odmah me depra pukne koliko sam ostarila

    Hebate ovdje nema takvog funa nego sve postom

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    zlorabi topik sorry.

    Cure nadam se da će zua određemp vrijeme krenuti projekt u suradnji sa udrgom Korak po Korak "Škola otvorena roditeljima". Ima li možda među mamama prvašića zainteresiranih za aktivnost na projektu. U ovom iznimnom slučaju će se vjerojatno preferirati netko iz ZG jer će možda trebati dolaziti na neke sastanke sa drugim udrugama

  30. #30
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Knjige za 1. razred platila sam 533 kn Moj Grad ništa ne sufinancira: smajlić koji plače i udara šakom po stolu:. A tu su još bilježnice, pribor, odjeća, obuća, dres... Pa onda davanja u školi: užina, osiguranje, ovo i ono...
    Ja bum bankrotirala. A kad mi za 7 godina svo troje budu školarci :smajlić koji broji posljednje lipe:

  31. #31
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ala, ja se javljam za sudjelovanje u projetku, ali se nazalost ne mogu obecati za sastancenje

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Nama sutra prvi dan skole tj prvi dan u 1C razredu. Euforija je veca kod mame nego kod djeteta

    Sad sam joj u ruksak pakovala sve ovo sto su trazili da se donese i pisala njeno ime na sve te sitnice i taj 1C pa sam se sjetila sebe i kad s ja bla 1B pa ne mogu vjerovati da sam vec dogurala da mi djete ide u prvi razred. Nekako mi sve brzo prolazi, prebrzo.

  33. #33
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nataša to sam si i ja mislila.
    Anna je sad već treći tjedan u školi. Najgore se ustati u jutro. Inače voli ići u školi. Čitav prvi tjedan su učili O i sad su prešli n M.
    Imaju samo dvije knjige, čitanku i knjigu za matematiku i koriste radne listove.

    Naišla sam i na prvo moje jezično ograničenje u rješavanju domaće zadaće. Piše tamo pobojaj sve što vidiš na slici, a ima u riječii O. Slika predstavlja žene s djecom na nekom polju s kukuruzom, šumom i puno cvijeća. I ja si razmišljam kako se što zove i dolazi mi stalno hrvatski, a onda to fakat ne bi bilo točno. Nema nekih ponuđenih riječi da pročitam nego se moraš sjetiti dijelova kukuruzne stabljike pa dijelova stabla i onda se moj njemački "skroz uvuče use" . Tata je onda pomogao, sva sreća .

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Mi jutros ustali bez problema. Obukli se, doruckovali i svi coporativno odvezli Annabel. Inace ide busom.

    Ima ih 15 u razredu od toga 10 djecaka i 5 curica. Ima 3 prva razreda tako da su po pet curica stavili u svaki. Ove godine svi imaju svoj stolic ali sve je to tako slatko napravljeno. Ustvari po pet malih stolica spojeno tj ono cetri i jedan na celu i taj na celu je zapao moju Annabel. Prosli tjedan sam joj zamjenila razred tj uciteljicu jer mi orginalna koju smo upoznali u junu nikako nije sjela. Uglavnom ova je super. Djeca u razredu su super i ima ih par od prosle skolske godine s kojima se Annabel super slagala.

    Nas je nabrzinu izbacila i kad sam rekla daj mama te poljubi ono kao nemoj stamota je. Prvi put u zivotu da se tako neceg postidila. Raste raste

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    moj je Jakov prvacic. super nam je u skoli, naslijedili smo bratovu uciteljicu ( brat je u 5. razredu) koja ga jos ni jednom nije usporedila s bratom, bravo uciteljice!!!! prvi su dan svi dobili poklone od uciteljice,svaki dan imaju 3 sata, uciteljica nam svaki dan kaze sto da ponesu sutradan tako da torba ne bude teska. i nije teska. Jakov uziva jer je sad velik i ide u skolu. Isao je prvi dan poslije skole pokazati se teti u vrtic s torbom, sav ponosan. ja ga gledam i ne mogu vjerovati. svako jutro kad ga ostavim u skoli prvo se malo rasplacem kad on ode. ne mogu si pomoci. moje veliko dijete....

  36. #36
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Anja je super prihvatila školu, jedino je malo razočarana što imaju jako malo zadaće i što ne uče teže stvari.
    Prvi dan smo je tata i ja pratili u školu i ja sam se skoro rasplakala, a ona ponosna.
    Tjedan dana sam ju pratila u školu (ide pješke, a ima dosta i mora preći magistralu), ali mi je već u petak rekla na pola puta, neka ja samo idem doma. I ja sam otišla.
    Dobro je što ide moja nećaka (koja nam je i susjeda) u istu školu i istu smjenu, pa iako je ona 6. razred mogu ići skupa u školu. Ima još i dosta djece iz kvarta pa se nadam da će se oni sami dogovoriti za grupno odlaženje u školu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ancica i natasa, di vi živite? :shock:
    jel primaju tamo i malo starije? ja bi ponovila neke stvari....

  38. #38
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Natasa u Kanadi a ja (trenutno) u Njemackoj (al Petra ide u skolu po Britanskom drzavnom sistemu).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •