Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Lektira-web adrese?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno Lektira-web adrese?

    Drage Rodice i Rodani!
    Navodno negdje na internetu postoji nešto kao pomoć pri sastavljanju lektira, ili čak i sastavljene lektire. Zanimaju me ( a što ću kad su mi djeca napredna, ha ) niži razredi (od 1. do 4.). Ma nije za mene već za prijateljicu. Pa ako znate neku pametnu adresu bila bih vam zahvalna.
    Pozdrav od vjeverice!

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    na standovima u bogovicevoj mozes kupiti za 5 kuna vodic kroz lektiru za nize i za vise razrede OS, isto tako i lektire.
    ja kupila pred par dana cijelu vrecu toga za 50 kuna.
    trenutno smo na Koko u Parizu, Ivaru Zlatko nikako nije sjeo, kakav pretjerivac, kaze.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Draga Ivi, ajooooje, da mi sline krenu! A koliko je udaljen Kaptol od Bogovićeve... Mislim, ono, stavim klince u dupla kolica pa put pod noge.
    Da naglasim Kaptol mislim ovaj naš slavonski, ne zagrebački :smajlić koji juri autoputom a pred njim dupla kolica:
    Ah, da, vi imate 1001mogućnost, ponudu, rasprodaje, kulturne događaje...a mi zato imamo čisti zrak. Ipak rado bih hrpu knjiga za 50 kn.

    Tražila sam lektirice na netu ali naišla samo za veeelike. Zna li neko za nešto od 1.-4. OŠ?

  4. #4
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Vjeverice, strpi se još godinu dana pa nećeš morati više pisati lektiru. Kad dođe HNOS, knjige će se čitati i na satu lektire će se razgovarati, a ne pisati i odgovarati na ona pitanja (mjesto i vrijeme radnje, sadržaj, najljepši ulomak ....) Ja znam da za više razrede postoji Vodič za lektiru, pretpostavljam da ima i za niže.

    Ne znam koliko ti je dijete zainteresirano za čitanje. Pokušajte zajedno čitati, ali ne da ti čitaš, već dijete. Neka to bude par strana. Nakon toga popričajte o pročitanom, zapišite neke zabilješke koje će vam pomoći pri konačnom sastavljanju lektire. Svaki dan po malo i u mjesec dana stići ćete do kraja. Ako voli crtati, zadaj mu da nacrta neku scenu iz knjige ili kako zamišlja lik.

    Ja kao učiteljica hrv. jezika uvijek sam mijenjala metode rada na satu lektire. Došla sam do toga da moji klinci nemaju bilježnice iz lektire, tj. ne pišu lektiru. Zadatak im je pročitati knjigu. Smatraju li da je nešto bitno, neki ulomak ili citat, koji će im pomoći tijekom razgovora na satu lektire, zabilježe citat ili stranu na kojoj se nalazi.

    Na satu lektire razgovaramo o knjizi. Neki se javljaju češće za riječ , neki malo manje, neki nikako. Nije svako dijete ni jednako. Ja vodim razgovor postavljajući pitanja koji često dovedu do nekog problema pa se razvije i rasprava. Pratim djecu i ocjenjujem njihovo izražavanje, misli, rječnik i sl. Zatim odgovaraju pismeno svi na 5 pitanja kojima provjeravam razumijevanje knjige i njihova mišljenja o djelu. Na kraju biramo čitatelja mjeseca, tj. učenika koji je uz lektiru pročitao još neke knjige po svom izboru. Svaki mora predstaviti pročitanu knjigu, dati svoju osjenu i preporučiti je drugima.

    A sa 7. i 8. razredima radimo prava mala multimedijalna predavanja (prezentacije), s malom predstavom.

    Neću više o lektiri, mogla bih o tome do sutra.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Draga Matilda:
    Ma nije za mene već za prijateljicu.
    i još:
    28.1.2005. Marijana i Antun -Sunašca mamina!-
    Ma mali su mi još nekako za lektiricu. Ne zanima ih ni kada ja čitam.

    Matilda, koliko sam razumjela svi učenici pričitaju isto djelo i onda svi o tome razgovarate, odgovarate na pitanja i sl. A kako bi riješila situaciju kada imaš više učenika, a samo 2-3 knjige(u boljem slučaju) pa ne stignu svi u isto vrijeme pričitati. Gradska knjižnica daleko...

    Zar HNOS već nagodinu kreće u cijelosti?! Baš me zanima u čemu su bitne promjene..no to je valjda tema za novu temu.

  6. #6
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj vjeverica prvotno napisa
    Draga Matilda:
    Ma nije za mene već za prijateljicu.
    i još:
    28.1.2005. Marijana i Antun -Sunašca mamina!-
    Ma mali su mi još nekako za lektiricu. Ne zanima ih ni kada ja čitam.

    Čuj, prijateljicu sam promašila, pamet mi zbunila lektira.

    Školske knjižnice moraju imati barem 25 primjeraka svakog lektirnog naslova. Škola dobije novce za nadopunu i obnovu knjižnog fonda. Učenici moraju knjigu za lektiru dobiti u školi.

    Da, da. HNOS ide, nema dileme, ovo eksperimentalno je samo za javnost. Eksperiment je već unaprijed osuđen na uspjeh. Ja sam već na početku šk.god. dobila uputu da se polako prebacujem i prilagođavam.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    Draga Matilda,
    Školske knjižnice moraju imati barem 25 primjeraka svakog lektirnog naslova.

    Nažalost... naučna fantastika... za sada... bit će bolje...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    www.knjigice.com



    ali.....to ne znaci da prijateljica moze samo prepisati sve od tamo...knjigu pod 1. treba prvo procitati...

    osim toga...profesori redovno prate tu stranicu

  9. #9
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Citiraj zanamala prvotno napisa
    www.knjigice.com



    ali.....to ne znaci da prijateljica moze samo prepisati sve od tamo...knjigu pod 1. treba prvo procitati...

    osim toga...profesori redovno prate tu stranicu
    Istina!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •