Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Muzička škola-profesori

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    14

    Početno Muzička škola-profesori

    Pozdrav svima...
    Otvaram novu temu ili molim administratora da je smjesti u neku već postojeću...Čitala sam predhodne postove vezane za upis u muzičku školu i ono što zaključujem je da nije bitan izbor škole već profesora.
    Osobno ove godine planiram upisati svoje najstarije dijete. Pjeva u zboru već dvije godine ,godinu dana ide na klavir privatno...Prema tome naš izbor instrumenta bi bio klavir ili gitara u muzičkoj školi "Zlatko Baloković"-NZ. Molila bih sve Vas koji imaju iskustva s pojedinim profesorom klavira ili gitare u toj školi da napišu svoje iskustvo,preporuku...može i na PP...

    http://www.balokovic.hr/odjeli/klavir/
    http://www.balokovic.hr/odjeli/gitara/

    puno hvala!

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Kačar i Mičija. Otići, javiti se pročelniku odjela, tražiti susret sa prof. i vidjeti kakav je djetetov dojam pa odlučiti.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Kristina, držim fige da uspiješ. Mog mlađeg sina nisu primili na klavir u toj školi (bila je strašna gužva) pa je završio na harmonici kao i stariji mu brat. Zadovoljni smo, pogotovo on - pokazalo se da je za njega to odličan izbor. Nažalost, ne znam ništa o profesorima klavira i gitare, a za harmoniku i solfeggio imam samo pohvale.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala kljucic i Peterlin!
    Svaki savjet mi je dobrodošao...postala sam i ja svjesna da je na klaviru "gužva". Ništa drugo mi ne preostaje nego da pokušamo ...Ako ima netko još iskustva ili savjeta molim pišite...Trenutno se raspitujem na razne strane...još ću si dati malo vremena da sagledam realnu situaciju, pa ću onda odlučiti ...što dalje...


    LP

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    Pozdrav,

    da li netko slučajno zna može li se u GU Elly Bašić koristiti/posuditi školska harmonika?
    Razmatramo što bi curici bilo zgodno....sintiče imamo doma...ali s obzirom na pritisak za učenje klavira
    mislim da bi rađe probali nešto drugo...(ja bi flautu a dijete čelo
    Hvala na info!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mammy prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,

    da li netko slučajno zna može li se u GU Elly Bašić koristiti/posuditi školska harmonika?
    Razmatramo što bi curici bilo zgodno....sintiče imamo doma...ali s obzirom na pritisak za učenje klavira
    mislim da bi rađe probali nešto drugo...(ja bi flautu a dijete čelo
    Hvala na info!
    Koliko znam, može se posuditi školska harmonika.
    A ako dijete želi čelo, pa upiši je, Elly Bašić ima fenomenalne profesorice iz čela. Moj sin upravo završava 1. razred i oduševljena sam pristupom profesorice, načinom rada, ma svime...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    A jel se i čelo može posuditi? Mislim, ako to zaista krene, onda nije problem pribaviti vlastiti instrument,
    ali ne bih željela "brzati", možda se to njoj ipak ne svidi ...jer rukovodi se onim dečkima iz 2cellos hahaha..
    S harmonikom mogu i ja malo pomoći (završila OGŠ-klavir) ...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Većina glazbenih škola ima mogućnost posudbe instrumenata. Ako se ne varam, to je u državnim gš svota od nekih 60 ili 70 kn mjesečno (možda čak i kvartalno, pa godišnje izađe još manje). Mnogi ljudi to koriste jer ne znaju hoće li djeca ozbiljno prionuti sviranju ili će ih proći volja za godinu-dvije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    Da, pa ti me se i ja rukovodim...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj mammy prvotno napisa Vidi poruku
    A jel se i čelo može posuditi? Mislim, ako to zaista krene, onda nije problem pribaviti vlastiti instrument,
    ali ne bih željela "brzati", možda se to njoj ipak ne svidi ...jer rukovodi se onim dečkima iz 2cellos hahaha..
    S harmonikom mogu i ja malo pomoći (završila OGŠ-klavir) ...
    Naravno da se može. Dapače, ne isplati se kupovati čelo dok ne naraste do pune veličine instrumenta. Moj sin sad svira na čelu koje je 1/4 veličine "pravog" instrumenta, potrajat će još dosta dok doraste do onog "pravog".
    Kod gudačkih instrumenata upravo je prednost to što postoje manje verzije instrumenta, pa je lako pronaći pravu veličinu i za manju djecu.
    Cijena instrumenta je 70 kn mjesečno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    36

    Početno

    Odlično!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •