Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: vađenje krvi zbog upisa u školu

  1. #51
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Jesmo li mi jedini koji za upis u školu trebaju napraviti samo kontrolu urina??
    Gledam popis,nigdje ne piše ništa za krv...dobili smo samo papirić -uputnicu za urin

    imamo sve termine već zakazane,dakle točan datum na "uputnici "za taj urin,dr.školske medicine i team za upis u školi..stomatologa smo obavili

    ovo za krv me sad baš zbunilo

  2. #52
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    niste jedini, ne traže svi doktori. makar je moje osobno mišpljenje da bi trebali.

    berlinka, meni je žao ako sam te uvrijedila kada sam rekla da dramiš. znam ja jako dobro koliki je stres upis djeteta u školu. ali mislim, iskreno to mislim, da barem stvarima koje su banalne, a ovo je, treba ptistupiti malo opuštenije.
    na kraju krajeva, kad je dijete bolesno, vodimo ga na vađenje krvi bez previše mozganja o traumi koju mu to izaziva. jer mu želimo pomoći na najbolji način. anemija je isto tako bolest, a najbolji način za otkriti ju je , - boc u prstić.

  3. #53
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,529

    Početno

    cure a kaj treba za školu, nama je reko striček doktor ništ!

  4. #54
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj berlinka prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam razaznala iz odgovora, krv se vadi da bi se vidjelo stanje željeza. Meni je normalno da liječnik djeteta (koji ga i inače prati) zatraži krvnu sliku ako posumnja na pomanjkanje željeza (postoje simptomi kao umor, bljedilo...), isto tako da se obrati pažnja na željezo kad se krv vadi zbog drugih razloga. Rutinsko vađenje krvi, pa i cijepljenje na pregledu za školu mi djeluju nekako autoritarno.
    Naravno da sam za svaku pretragu koja ima smisla i naravno da redovito odlazim ginekologu. Ali neki ovdje očito misle da je upravo ono što je propisao HZZO Biblija i da se ne smije dovoditi u pitanje. Postoji 1000 pretraga koji bismo mogli obaviti, zanima me zašto neke obavljamo, a druge ne. Kao što rekoh, u Njemačkoj kod upisa u školu nismo morali vaditi krv - zašto jedna bogata i uređena zemlja ne traži jednu "tako samorazumljivu" pretragu?



    Pa valjda štedi.
    Ja sam za vađenje krvi, odnosno po procjeni liječnika. Evo moj sin dugo nije vadio krv i voljela bih da njegov sistematski obuhvati i tu pretragu. Pitaš zašto se neke pretrage rade, a druge ne? Valjda je netko stručan odredio koje pretrage će se raditi. Ne volim štednje na zdravlju. Danas nam je puno toga dostupno i još uvijek "besplatno". Kad se bude sve plaćalo onda će svi kukati, a sad kad se ne plaća posebno onda opet ne valja. Cjepidlačenje.

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Evo moj potpuno zdravi dječak je izvadio krv popuno nepotrebno jer je njegov nalaz naravno potpuno uredan...

  6. #56
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    budi sretna zbog toga
    svaka pretraga koja završi urednim nalazom trebala bi nas veseliti

  7. #57
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    da, ali ti nisi znala da je nalaz potpuno uredan. isto tako je moglo biti da nije.

  8. #58
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    mi smo u zg dobili od dr. skolske medicine u DZ bijelu uputnicu za hemoglobin. zvala sam nekoliko privatnih lab i svi su mi rekli da rade KKS, a ne samo Hg. cijena je bila od 70-120 kuna, nalaz svugdje u roku dva sata.
    mogli smo birati odakle cemo vaditi krv i dijete je izabralo venu. nije bilo traumaticno. 20 minuta nakon vađenja bila je u vrticu na dorucku.

    (vise sam se ja uplasila svega nego ona )

  9. #59
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]

    Pa valjda štedi.
    Od njihovog osnovnog državnog osiguranja dobiva se daleko više i bolje. Prilično sam sigurna (nakon što sam živjela tu i tamo) da su bolje odvagali što treba, a što ne.

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]

    Pitaš zašto se neke pretrage rade, a druge ne? Valjda je netko stručan odredio koje pretrage će se raditi.
    .
    Lijepo je da ti imaš 100%-no povjerenje u hrvatske institucije. Ja nemam i pitam se.
    Kad se samo sjetim pitanja na koja sam trebala dati odgovor pri upisu u školu u Njemačkoj: "koliko dijete gleda televiziju dnevno?" i usporedim ih s pitanjima na koja sam ovdje odgovarala: "koliko mlijeka dnevno popije i koliko mesnih obroka ima tjedno?" - bude mi jasno koliko je koji postupak u skladu s vremenom i aktualnim problemima.

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]


    Ne volim štednje na zdravlju. Danas nam je puno toga dostupno i još uvijek "besplatno". Kad se bude sve plaćalo onda će svi kukati, a sad kad se ne plaća posebno onda opet ne valja. Cjepidlačenje.

    Ni ja ne volim štednje na zdravlju, a potpuno nepotreban pregled krvi sam platila jer nisam u mogućnosti s malom bebom hodati po uputnice, u našem su slučaju to prilično zakomplicirali. Da je barem to bockanje bilo u okviru samog pregleda...
    Srećom upisi u školu su samo jednom.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •