Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Noćna mora jedne djevojčice!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    65

    Početno Noćna mora jedne djevojčice!

    Drage moje forumašice!
    Užasno sam potresena danas na poslu , pa to moram podijeliti s vama, i čuti vaše cijenjeno mišljenje.
    Uglavnom , vrtić u kojem radim fizički je u sklopu osnovne škole, pa smo tako na mnogo načina povezani i surađujemo oko upisa djece u školu i sl. U drugom razredu postoji slučaj jedne djevojčice koja živi sa majkom koja ima shizofreniju, a osim nje su i mali brat i otac koji po cijeli dan radi i vraća se kući kasno. Žive u jako lošim uvjetima, bijeda, i siromaštvo. Kratko vrijeme je išla i u vrtić, pa donekle poznajem slučaj.
    Njena učiteljica mi je ispričala da zapravo više ne zna što će s tim djetetom. Ne samo da je izrazito nemirna, šeta po razredu, izaziva nered, ima ispade,nego zapravo iz tog njenog ponašanja se može iščitati u kakvom je stanju majka. Nikakve opomene i upozorenja kod nje ne funkcioniraju. Kad djevojčica shvati da je kriva počinje plakati.Kad se bliži vikend dijete pokazuje još veću nervozu i histeriju, jer će morati s majkom biti cijeli dan. Učiteljica mi govori i informaciju da ih je majka, nju i brata postrojila uz zida i prijetila puškom. Ja jednostavno nemam riječi!!!!! :shock:
    A kao dodatak tome, socijalni radnici očito ništa ne rade.
    A ovdje moram spomenuti i ravnatelja(o kojem sam već pisala u jednom postu). Svojim ušima sam slušala kad je rekao da su se socijalni radnici raspitivali za nju, i "da je ona vrlodobra i tu škola nema više što raditi, po tom pitanju mi smo mirni. "
    Žalosno, jedno dijete koje je inače izuzetno pametno, propada naočigled.
    Tko je tu odgovoran, ja se pitam? :? Škola smatra da nije, soc. radnici?
    To dijete je prepušteno samo sebi!!!Prvi put mislim da bi dom za nezbrinutu djecu bio najbolje rješenje.
    To mi je cijeli dan pokvarilo, sistem je potpuno zakazao...

  2. #2
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno Re: Noćna mora jedne djevojčice!

    Zea, koliko ja znam, dužnost svakog djelatnika u školi je prijaviti ukoliko sumnjamo da je dijete zlostavljano! A kamoli kad znaš da je...
    Vjerovatno je soc. služba i upoznata s tim slučajem, ali mislim da je odgovornost učiteljice te učenice ponovo ih informirati o njenom stanju! Tu ravnatelj nema ništa veće ovlasti...
    Ako ju poznaš, da popričaš s njom?

    BTW, kako sviranje ?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Postovi
    175

    Početno

    nije sistem zakazao..sistem uoće ne funkcionira.Trebalo bi uz pomoć medija vršiti pritisak na soc. službu u čitavoj državi jer samo onda "rade"...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Odgovorna je svaka osoba koja zna da je dijete zlostavljano ili zanemareno-a ona vrlo vjerojatno jest oboje. Dakle, ako znas sto se dogadja nazovi Centar za soc. skrb ili bar Hrabri telefon. Ako ostane u tim uvjetima moze joj se svasta dogoditi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    65

    Početno

    Da, sve to stoji. Nisam direktno povezana povezana sa slučajem, ali opet ne mogu mirno gledati kako je jedno nezaštićeno dijete prepušteno samo sebi.
    Samo kad se sjetim da su onom tati što je gladovao da bi vratio kćer, oduzeli dijete, nije mi jasno zašto u ovom slučaju sto puta gorem sve zakazalo.
    Socijalni radnici su navodno dolazili ali nitko ništa ne poduzima. Policija im je čest posjetitelj, ali ni tu konkretnih poteza. Ne razumijem,kako to sve tako može.

    Momtobe počela sam ići na sate gitare. Zasad je tek jedan sat iza mene, pa tako još ti se ne mogu pohvaliti konkretnim rezultatima. Ali u svakom slučaju, volja me ne napušta. Jako sam zagrijana!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ja, zapravo, nemam riječi. Izluđuje me ta nebriga. Jesi li sama pokušala otići do Centra za soc. rad? Iako mislim da je škola mora podnijeti prijavu. Gdje je školski psiholog?

  7. #7
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Zea, :D (za svirku)

    A da nazoveš Hrabri telefon, ako si u nedoumici oko ostalog? Oni će ti sigurno sve znati reći, što da radiš...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    176

    Početno

    Mislim da bi trebao ti stvarno Hrabri telefon pomoći, bar se nadam!

  9. #9
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Mozda ova udruga moze pomoci da radi s njom...


    Udruga "Igra" je neprofitna organizacija, registrirana 1999., a bavi se pruzanjem rehabilitacijsko-edukacijske i psiho-socijalno-pedagoske pomoci kroz programe i aktivnosti neformalne edukacije. Udruga provodi edukativne, socijalizacijske, komunikacijske i interakcijske aktivnosti sa djecom, mladima i odraslima.

    Udruga Igra se nalazi u Zagrebu, na adresi Sveti Duh 55. broj telefona (01/3704-537)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •