Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: moje dijete u školi tuče vršnjak koji ima ADHD!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    13

    Početno moje dijete u školi tuče vršnjak koji ima ADHD!

    evo, kako piše u naslovu, moje dijete u 1. osnovne tuče vršnjak iz razreda koji ima ADHD.

    pretražila sam pola googla ne bih li našla nešto o tome kako dijete zaštititi od ADHD-ovaca, ali nisam ništa našla. ja razumijem da to dijete sa ADHD-om nije krivo, bolesno je, ima dijagnozu, liječi se. Roditelji su mu fini, obrazovani ljudi - al što to meni znači kad moje dijete trpi psiho-fizičko nasilje skoro svaki dan!?! pa zar moje normalno, zdravo dijete ima manja prava na normalan život nego dijete sa ADHD-om!

    btw, u školi su jako dobri, sve to oni pišu, malac ide kod psihologa na razogovre, al nema rezultata. mene je strah da mi se djetetu nešto ne dogodi. (o psihičkoj drami koju svakodnevno proživljava da ne govorim!)

    molim ako netko ima savjet ili iskustvo što da napravim da mi javi. otherwise, I'm stuck!
    hvala!

  2. #2
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Prvo razgovaraj sa učiteljicom a ako ne vidiš pomaka direkt u glavu tj. kod ravnatelja. tako bi ja barem napravila da sam ne daj bože u tvojoj situaciji.
    Naravno da moraš prvenstveno zaštititi svoje dijete.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj martin prvotno napisa Vidi poruku
    evo, kako piše u naslovu, moje dijete u 1. osnovne tuče vršnjak iz razreda koji ima ADHD.

    pretražila sam pola googla ne bih li našla nešto o tome kako dijete zaštititi od ADHD-ovaca, ali nisam ništa našla. ja razumijem da to dijete sa ADHD-om nije krivo, bolesno je, ima dijagnozu, liječi se. Roditelji su mu fini, obrazovani ljudi - al što to meni znači kad moje dijete trpi psiho-fizičko nasilje skoro svaki dan!?! pa zar moje normalno, zdravo dijete ima manja prava na normalan život nego dijete sa ADHD-om!

    btw, u školi su jako dobri, sve to oni pišu, malac ide kod psihologa na razogovre, al nema rezultata. mene je strah da mi se djetetu nešto ne dogodi. (o psihičkoj drami koju svakodnevno proživljava da ne govorim!)

    molim ako netko ima savjet ili iskustvo što da napravim da mi javi. otherwise, I'm stuck!
    hvala!
    U prvom razredu osnovne UČITELJICA je ta koja treba zaštititi djecu od napada vršnjaka (i drugih), s dijagnozama i bez njih. Odmah idi na razgovore, uhvati kao pit bul sve od učiteljice, učiteljice iz boravka, stručne službe, roditelja agresivca i slično. Ne zaboravi ravnatelja, a po potrebi i dalje. Nemoj dozvoliti da se tvoje dijete u školi osjeća neugodno i da je izloženo napadima.

    Osim toga, vidi s drugim roditeljima - možda ima još žrtava koje isto dijete napada, a zajedno ste jači! Tražite rješenje! Nek te ne zavara činjenica da su roditelji fini ljudi, dijete s ADHD treba jasno postavljanje granica i doma i u školi.

    ADHD je dijagnoza, ali ne smije biti izgovor ni za neodgojenost ni za neprihvatljivo ponašanje. AKo ne ide drugačije, zatražite da dijete dobije asistenta (dobro je i za njega i za sve vas ostale) i gotovo. To nije lako, ali se može riješiti. Ako se brzo ne nađe rješenje i ako tvoje dijete bude pokazivalo simptome patnje, razmisli o micanju svog djeteta iz te sredine prije nego mu ostanu trajne posljedice. Sretno!

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Je li dijete u trajnom tretmanu neke ustanove ili nekog psihologa? (ne mislim na školskog psihologa)

  5. #5
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Potpisujem Peterlin, čast svima, ali na roditelju je da zaštiti svoje dijete... inače mu šalje krivu poruku.

  6. #6
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj cvijetak prvotno napisa Vidi poruku
    ali na roditelju je da zaštiti svoje dijete... inače mu šalje krivu poruku.
    potpisujem
    ali način o kakvom Peterlin govori je upravo to
    uh, i ja bih grizla samo tako
    drži se!

  7. #7
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Užasno mi je žao! To je noćna mora svakog roditelja! Drži se! Ja još nemam iskustva, ali ovo što Peterlin kaže zvuči logično... i javljaj nam se, da znamo kako ste riješili! Sretno!

  8. #8
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Da.... Mi smo imali jednog koji je tukao sve, pa i učiteljicu (koja mu je popuštala i uvijek progledala kroz prste skupa sa svim osobljem škole jer je njegova mama prof. njemačkog u toj istoj školi...), što reći... Djeci, tj. cijelom razredu je bilo olakšanje kad je prebačen u 5. razredu u susjedni razred... Nikakve koristi nije bilo od razgovora, psihologa, pedagoga, ravnateljice...

  9. #9
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    ADHD nije dijagnoza koja sa sobom nužno povlači nasilje. Vjerujem da si napisala istinu i da se u školi trude najbolje što mogu, ali je to jako često premalo. Treba se angažirati oko toga da roditelji dijete odvedu na obradu nekamo van škole, na neutralan teren, da nauči kontrolirati svoje ispade - jer ništa ne znači što su roditelji fini i obrazovani ako se ne angažiraju. ADHDovaca ima jako nemirnih, al ne znači nužno da moraju tući druge. Pokušaj u školi zamoliti da se sastanete svi zajedno i probajte dijete promotriti bez njegove dijagnoze, zašto se tako ponađa i može li mu se pomoći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •