Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Trazim slikovnicu Pismo iz Zelengrada na posudbu

  1. #1
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno Trazim slikovnicu Pismo iz Zelengrada na posudbu

    Kao sto naslov kaze trebala bih navedenu slikovnicu na jedno tjedan dana.
    Dijete mi ima za lektiru a nema je u skolskoj knjiznici.
    U gradsku knjiznicu nismo uclanjeni a ne isplati mi se davati 100kn i kupovati ju zbog lektire

    Ima li tko doticnu da nam posudi na jedno tjedan dana dok ne napise lektiru?

    To je ova http://www.superknjizara.hr/index.ph...id_knjiga=7938
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 11.05.2012. at 08:11

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Nemam, ali je sigurno ima negdje na netu. PPa-j Mammu san, ona ih ima negdje "pospremljene".

    (nije li članarina u Gradskim knjižnicima 50 kn? kad su poskupili?)

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam, ali je sigurno ima negdje na netu. PPa-j Mammu san, ona ih ima negdje "pospremljene".

    (nije li članarina u Gradskim knjižnicima 50 kn? kad su poskupili?)
    Ja mislim da su meni naplatili 50 kn/iskaznici (imamo 3 iskaznice u kući i nije nam previše) prije nekih mjesec dana, kad sam produljivala članstvo. Mislim da je marsupilami mislila na 50+50 kn jer od prošle godine više ne dozvoljavaju posuđivati dječje knjige na iskaznicu odraslih (što mi je logično i u redu) nego moraš učlaniti i dijete. Moji dečki imaju iskaznice i radi čitaonice i igraonice.

    Sorry na offtopičarenju, vraćam se na temu:

    Inače, Pismo iz Zelengrada je obvezna lektira i većina školskih knjižnica (u kojima se ne plaća članarina) ima ih u dovoljnom broju da se mogu posuditi. To je slikovnica u stihovima koju pročitaš za 20 min, ali je jako dobra. Moja djeca su je voljela i morali smo je više puta posuđivati.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Uff, sad vidim da piše da nema u njihovoj školskoj knjižnici. Treba pitati u drugim školama - toga ima.

  5. #5
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    U drugim skolama ima sigurno, ali ne mozemo u drugoj skoli posuditi
    Jako sam ljuta na njih, kako mogu dozvoliti da skolska knjiznica nema knjigu koja je obvezna skolska lektira?
    I onda jos uciteljica ljuta sto dijete nema lektiru?
    Nema smisla da placamo clanarinu za cijelu godinu zbog jedne knjige.
    Mi doma citamo elektronske knjige tako da vec 2 godine nismo produzivali clanstvo u gradskoj knjiznici.
    Sve ostalo malac posudjuje u skolskoj knjiznici i lektiru i slobodan izbor, ali eto ovoga - nemaju.

    Ona nas pokusava prisiliti da se uclanimo u gradsku knjiznicu kao da je to obaveza svakog djaka.
    Izgleda da skolarci prije pojave gradske knjiznice nikada nisu citali lektire

    Za ovih 100kn mislila sam na kupovinu knjige jer u knjizarama kosta toliko.

    Hvala svima na javljanju

  6. #6
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mogu ti je ja posudit na tjedan dana, baš sam je posudila prekjučer. Di se nađemo? Ja sam na Rudešu, ali mogu se zaletit do grada.
    Posljednje uređivanje od Dragonfly : 11.05.2012. at 09:44

  7. #7
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Super Dragonfly

    Saljem ti PP

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Drago mi je da si se snašla, ali žao mi je da imaš toliki otpor prema plaćanju članarine u gradskoj knjižnici.
    S 50 kn godišnje možeš posuđivati u bilo kojoj knjižnici u Zagrebu, od Vrapča do Sesveta. A izbor knjiga je puno veći i bolji nego u školskim knjižnicama.
    Moje iskustvo je da su školske knjižnice često loše opremljene i da nema dovoljno primjeraka lektire za sve učenike. Ova situacija samo vam je samo prvi takav primjer, bit će toga sigurno još. Gradska knjižnica bi vam se na kraju ipak isplatila (moje mišljenje).

  9. #9
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Jako sam ljuta na njih, kako mogu dozvoliti da skolska knjiznica nema knjigu koja je obvezna skolska lektira?
    Pa tako što školske knjižnice nemaju nikakvih prihoda u vidu upisnina i zaksnina, a ministarstvo je novce knjižnicama zadnji put dalo 2006. i to u iznosu od 10 kuna pu učeniku - za školu od 500 učenika 5 tisuća kuna. 2006. godine.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da si se snašla, ali žao mi je da imaš toliki otpor prema plaćanju članarine u gradskoj knjižnici.
    S 50 kn godišnje možeš posuđivati u bilo kojoj knjižnici u Zagrebu, od Vrapča do Sesveta. A izbor knjiga je puno veći i bolji nego u školskim knjižnicama.
    Moje iskustvo je da su školske knjižnice često loše opremljene i da nema dovoljno primjeraka lektire za sve učenike. Ova situacija samo vam je samo prvi takav primjer, bit će toga sigurno još. Gradska knjižnica bi vam se na kraju ipak isplatila (moje mišljenje).
    Ja nemam otpor ali smatram da je u današnje vrijeme bezobrazluk da se za dječje knjige uvjetuje dječje članstvo.
    I smatram da je totalna nebuloza ono što u knjižnicama tvrde o novcima koje dobivaju. Kao ono, ako ne upisuju djecu ne dobivaju novce za dječje knjige, ko da na kunama piše za šta su. Imaju količinu novca koji dobiju i neka ga raspodijele.
    Kada će se sve knjižnice u gradu Zagrebu držati istoga onda ok, ali kada u jednoj možeš posuditi lektiru na odraslu iskaznicu a u drugoj ne možeš onda zbilja ne vidim smisao dvije iskaznice, nego to doživljavam kao samovolju određenih voditelja knjižnica.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nemam otpor ali smatram da je u današnje vrijeme bezobrazluk da se za dječje knjige uvjetuje dječje članstvo.
    I smatram da je totalna nebuloza ono što u knjižnicama tvrde o novcima koje dobivaju. Kao ono, ako ne upisuju djecu ne dobivaju novce za dječje knjige, ko da na kunama piše za šta su. Imaju količinu novca koji dobiju i neka ga raspodijele.
    Kada će se sve knjižnice u gradu Zagrebu držati istoga onda ok, ali kada u jednoj možeš posuditi lektiru na odraslu iskaznicu a u drugoj ne možeš onda zbilja ne vidim smisao dvije iskaznice, nego to doživljavam kao samovolju određenih voditelja knjižnica.
    Ljudiii, o čemu mi ovdje raspravljamo??? JEDNA slikovnica, baš ova iz naslova topica, košta oko 90 kn, možda malo manje. To su gotovo dvije članarine za godinu dana. Oprostite, 50 kn godišnje za dijete nije pretjerano. Ni za odraslog. Osim toga, iskaznica je način na koji dijete može sudjelovati u igraonicama, predstavama (jednom mjesečno lutkarske), koristiti računalo i slično, a i za odrasle je tako - mi imamo i AV odjel (ne znam za ostale knjižnice, mi koristimo S.S. Kranjčević, ponekad Medveščak, Cesarec i druge... nije mi problem potegnuti ni do centra grada ako treba).

    Moja djeca imaju iskaznice od prvog dana (imali su 2 i 3 godine, čak i manje kad smo ih upisali) zbog igraonice i glazbene radionice. Pa zar je to puno? 50 kn po glavi za cijelu godinu? A probajte naći jedan udžbenik koji košta manje? Jedan jedini.... Ako hoćete, to je jedna dječja majica. Ja jesam škrtica za mnoge stvari (ne bih dala 400 kn sebi za cipele, nema teorije) ali ovo mi se čini zaista mizernim troškom za cjelogodišnje korištenje svih knjižnica u Zagrebu... Probajte otići u kino JEDNOM za tu lovu? ALi dosta, možda je nekome kultura luksuz. Nama je to potreba.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Potpis na Peterlin. Inače, pravilnik o posuđivanju dječjih knjiga na dječju iskaznicu je novijeg datuma i služi nečemu... ne znam ni ja čemu, ali me ni ne zanima. Moj sin je učlanjen u knjižnicu još od svojih godinu i pol, i to iz potrebe, jer nam jedna iskaznica ne bi bila dovoljna i za moje, i za njegove knjige. 50 kn godišnje zaista nije neka velika cifra. Naročito za školsko dijete koje ima obaveze zbog lektire, koju je često teško nabaviti.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    i ja se pridružujem zgražkomentarima

    doći će ti na red i druge lektire koje namaš u e-izvedbi... pa zar će ti se dati za svaku žicati okolo na posudbu?! već u trećem razredu imaju romane za čitanje i to većina djece ne može u nekoliko dana pročitati ....

    50kn nije puno. Knjižnice odista imaju puno toga za ponuditi i mi imamo tri iskaznice. U vrijeme kišnih dana, jedna od opcija zabave je i odlazak u knjižnicu i prelistavanje svih mogućih knjiga, sudjelovanje u radionicama i sl.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    i jedan zločesti - potprošit ćete više na tramvajske karte ili na gorivo dok razmijenite knjige

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja nisam rekla da sam protiv učlanjenja i plačanja, nego protiv dvostrukih mjerila od knjižnice do knjižnice.
    Npr. ono što vrijedi u Adžijinoj, S.S. Kranjčević i na Cvjetnom ne vrijedi u nekim drugima. I dok je tako ima me pravo ljutiti.
    A i ja na žalost imam djecu koja ne dijele moju ljubav prema čitanju, tako da je nama jedna iskaznca dovoljna.
    A kada smo imali vremena za igraonice, na njh su ulazili na moju iskaznicu.

  16. #16
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    A što vas briga tko je učlanjen, a tko nije?
    Moji isto nisu, naplaćali smo se zakasnina i odustali.
    Uzimaju u školskom knjižnici lektiru. Ostalo ili kupimo ili posuđujemo međusobno.
    I trošimo benzin...

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A nama je imati iskaznicu iz knjižnice na svoje ime nagrada. Znak da su narasli. Odgovorni da sačuvaju slikovnicu koju posude. Sa svakim sam išla u knjižnicu od najmanje dobi, okruženi su knjigama doma i to je normala. Nama.

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A nama je imati iskaznicu iz knjižnice na svoje ime nagrada. Znak da su narasli. Odgovorni da sačuvaju slikovnicu koju posude. Sa svakim sam išla u knjižnicu od najmanje dobi, okruženi su knjigama doma i to je normala. Nama.
    I moji su okruženi knjigama doma, i gledaju mamu koja svaki slobodni trenutak troši na čitanje, ali ne koristi.

  19. #19
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Nadam se da ste se nazgrazali s gustom

    A sada, zasto se ne uclanjujemo u knjiznicu?
    U nasoj knjiznici u kvartu svatko mora imati svoju iskaznicu, ne moze koristiti brat od sestre i obrnuto.
    Ako je jedan uclanjen u knjiznicu, hoce i drugi biti, naravno
    2 odraslih i 4 djece nije 50kn godisnje da je neznam kako.
    Jednom sam na sinovu iskaznicu dizala lektiru za 4. razred i dobili smo predavanje kako svako dijete mora imati svoju iskaznicu bla bla bla jer je sin isao tada u prvi razred i znala je da nije za njih.

    Ne zelim sada ulaziti u rasprave, ali ja iako sam bila clan i gradske i skolske knjiznice NIKADA nisam lektiru u gradskoj knjiznici posudila, toliko o tome.

    A sada smo dosli doma iz skole i iako sam ja njemu nabavila slikovnicu zahvaljujuci forumasici mirje
    moje dijete je danas dobilo jedinicu iz lektire....jer nije donio knjigu iako sam joj poslala poruku da je nema u šk. knjiznici, rekla je da ima u gradskoj.
    Pripremam mail za ministarstvo da mi pojasne gdje to stoji obaveza da dijete mora biti clan gradske knjiznice.

    Hvala vam jos jednom svima na pomoci i komentarima

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ni u jednom zakonu ne stoji da dijete mora biti član knjižnice, ali da mora na vrijeme pročitati lektiru (pala mu knjiga s neba, uzeo je s kućne police ili posudio od prijatelja), to je jasno, tako da ne mislim da će ti mail imati nekog efekta.

    Ovo o zabrani posuđivanja lektire za 4. razred prvašiću potpuno je van pameti pa bih se ja na to skoncentrirala. Ako ne može legalnim putom, onda može jednostavnom rečenicom da ti je sin jako napredan i čita samostalno od 3. godine pa je, eto, dogurao već do kompleksnije literature. Mislim - svašta! Na vašem bih mjestu imala jednu dječju iskaznicu (recimo srednjeg djeteta) čija bi interesna područja bila jako široka.

  21. #21
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Hvala ti

    Inace sto se tice lektire, oni su jucer bili u kazalistu a danas su tek poceli citati lektiru na nastavi kada su svi trebali i donjeti slikovnice.
    Dok je on bio na nastavi ja sam nabavila lektiru, ali ocigledno nedovoljno brzo za uciteljicu.
    Dakle citanje lektire kao takve im je zadatak za vikend, oni su danas na satu radili pripremu za citanje.
    Nije da ju on nece procitati.

    Imali smo vec situaciju sa lektirom Ruzno pace, ali to nitko nije mogao nabaviti (ono sto je uciteljica zamislila) tako da pola razreda nije imalo lektiru nego su sjedili dva po dva u klupi i tako radili.
    Tada nije djelila jedinice, luda sam ko kupus vise s njom

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Ovo mi je još manje shvatljivo - zašto bi u jednom razredu istog dana moralo biti 20 ili 30 knjiga? Kad bi sve ZG učiteljice tako zamišljale obradu lektire, pofalilo bi i u svemiru.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Koliko je prije bila najavljena lektira?
    Kod nas je mjesec dana prije od prvog razreda, a na početku školske godine dobijemo i raspored po mjesecima tako da se napredni mogu prije pripremiti

    To što se ne može posuditi lektira za stariju dob na dječju iskaznicu to je samo samovolja tete knjižničarke i ja bih se obratila višim instancama Knjižnica grada Zagreba.
    Ja posuđujem na onu koju prvu izvučem iz novčanika i to u najmanje pet knjižnica u gradu. Na netu pogledam online katalog i odem u onu koja ima određenu knjigu.

  24. #24
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Lektira je bila najavljena u petak zajedno s obavjesti da u cetvrtak idu u kazaliste lutaka na predstavu.
    U ponedjeljak i utorak nismo stigli u knjiznicu jer u vrijeme kada smo bili u skoli nije radila (bio je skraceno zbog hitne posjete zubaru), u srijedu saznajemo da skolska knjiznica nema knjigu, u cetvrtak su bili na predstavi koju je moj sin gledao po drugi puta a ja sam pokusavala doci do knjige na druge nacine i jucer sam molila pomoc na forumu i nabavila knjigu ali je on ujutro vec dobio jedinicu.

    Ono sto me najvise smeta je to da je moj sin procitao tu slikovnicu, pogledao predstavu 2 puta, poznaje pricu i iz glave ce ju u ponoc prepricati i nabrojati likove....nije zasluzio tu jedinicu, na ovoj lektiri ne.

    Njih u razredu ima 8, sjede po dvoje u klupi i svi ostali su imali knjigu ukljucujuci i uciteljicu koja je imala svoj primjerak.
    Kaznila ga je jer sam JA zakasnila jedan dan s nabavkom knjige a oni ju na satu nisu ni citali, citala je uciteljica, oni ju moraju sami procitati sada preko vikenda i napisati lektiru sto ce moj sin i napraviti.

  25. #25
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko je prije bila najavljena lektira?
    Kod nas je mjesec dana prije od prvog razreda, a na početku školske godine dobijemo i raspored po mjesecima tako da se napredni mogu prije pripremiti
    Tako bi trebalo i biti, ali eto kod njega nije.
    Prosli mjesec kada su pisali lektiru pitala sam ju koja je sljedeca pa je rekla da jos nije sigurna koju ce izabrati

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sad mislim da imate problem , kod nas se lektira navjavljuje cca 3-4 tjedna unapred,pošto je tvoj u specijalnom (?) razredu trebalo bi i ranije.

    Ali kaj me mući, kod nas opet učiteljica počela najavljivati stvari za sutra, tipa sutra ovo ono, pa iznebuha sutra je Dan škole, a mi si zorganizoirali već popodne.

  27. #27
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ma čekaj, jel to ista učiteljica?
    http://forum.roda.hr/threads/71438-2...e-i-matematika

  28. #28
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma čekaj, jel to ista učiteljica?
    http://forum.roda.hr/threads/71438-2...e-i-matematika
    Da, ista ta

  29. #29
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ista ta
    Onda krasno. Nemam pametni savjet, osim da joj možda postaneš najbolja prijateljica

  30. #30
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Onda krasno. Nemam pametni savjet, osim da joj možda postaneš najbolja prijateljica
    Ne u ovoj dimenziji

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel si rješila lektiru???

  32. #32
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Lektira je procitana i napisana

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    jel to zadnja ove godine?

  34. #34
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    E to nemam pojma

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •