Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 115 od 115

Tema: Molim za savjet-prvi razred

  1. #101
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A kad se negdje udomi za stalno, uuuuu, kako ce ti ucenici hebat heža - nitko neće na fakultet, završili gimnaziju ili ne...

  2. #102
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    pa po pricama ovogodisnje mature pisat ce im medicina

    iskreno ja se ne smatram pismenom (sto mi se vidi i iz potpisa) ali ljek ne bi usao u moju kucu. kod nas je na cijeni uvijek bio lijek u pravilnoj dozi.

    anka bila ona na zamijeni ili ne, bila ona mlada ili ne za za ije i je koje su mene ucili (dugacko i kratko e), ja bi ipak pitala i bome pripomenula. zar slamperaj dozvoliti u skoli?
    sve to ce im doci jednog dana na naplatu. glupo je cekati kraj godine jer eto ona im je par mjeseci. moze ti se stvarno dogoditi da dobije mjesto za stalno i da tvoje drugo dijete dodje kod nje i eto ti vraga za 4 godine.

  3. #103
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sva u paketu, a nu me

    sad ozbiljno. jednom sam intervenirala u 4 razreda, za majstora trešnjića. dobio 4 iz lektire jer je na pitanje kako se zove pomagač majstora đepeta, odgovorio majstor cigliega. a učiteljica dala minus, kao točan odgovor - majstor trešnjić. j imao mog pinokia, biblioteka vjeverica, iz osamdeset i neke. svi drugi imali novi prijevod.

    kaže j, ja se još potrudio pravilno napisati te c i g i l, a učiteljica prekrižila. užasno je smiješan bio onako jadan.
    pa sam mu rekla, ok, ajd, ja ću reć, al drugi put brate mili, odi kod nje i reci joj. svi mogu pogriješiti, učiteljica isto može pogriješiti, lijepo dođeš do nje i kažeš joj svoje mišljenje. najgore što ti se može desiti je da si ti pogriješio. neće svijet propast.
    Super, i ja bih ovako. Taman izvagano između toga da budeš tu za njega i onoga da se nauči izboriti za sebe.
    Vidi se horoskopski znak

  4. #104
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    uh, baš sam se naživcirala
    možete vi reći što hoćete, ali za mene je ovo nedopustivo
    da žena nakon što ju majka upozori da je krivo napisala ide reći takvu idiotariju, da se može pisati i ljek
    pa ja bi ju pravopisom po glavi
    ajd ljudi, zamislite si malo
    pa ta žena prima plaću, ima na duši učenike, ok, sad je na zamjeni, za godinu, dvije će biti zaposlena za stalno
    na hrvatskom će biti ljek, u matematici neće znati objasniti zbrajanje razlomaka, u prirodi će reći da se jegulje mrijeste u rijeci..., ali da mogu i u moru itd...
    to nema smisla
    treba ju upozoriti, dati joj i primjer tog "donjeti" i reći da ima cijelo ljeto za ponavljanje
    mislim, stvarno!

  5. #105
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    a ovo što je Cvijeta spomenula
    užas!
    majstor Trešnjić, nikad čula
    koje glupe gluposti
    uh, muka me hvata kad pomislim da će i moje dijete za tri godine u školu

    i da, možeš ti tražiti od desetogodišnjeg djeteta da se izbori za sebe, ali od sedmogodišnjeg baš i ne

  6. #106
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    uh, baš sam se naživcirala
    možete vi reći što hoćete, ali za mene je ovo nedopustivo
    da žena nakon što ju majka upozori da je krivo napisala ide reći takvu idiotariju, da se može pisati i ljek
    pa ja bi ju pravopisom po glavi
    ajd ljudi, zamislite si malo
    pa ta žena prima plaću, ima na duši učenike, ok, sad je na zamjeni, za godinu, dvije će biti zaposlena za stalno
    na hrvatskom će biti ljek, u matematici neće znati objasniti zbrajanje razlomaka, u prirodi će reći da se jegulje mrijeste u rijeci..., ali da mogu i u moru itd...
    to nema smisla
    treba ju upozoriti, dati joj i primjer tog "donjeti" i reći da ima cijelo ljeto za ponavljanje
    mislim, stvarno!
    zamisli sad da takva nepismena baba homskulira dijete. a uvjerena je da jest ljek, jer nema zabrinute roditelje koji će ju korigirati

  7. #107
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    slažem se, magriz
    bez ali

  8. #108
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja stvarno mislim da ne treba previše dramatizirati.
    sve je to škola.
    i da je koji put nepravedno, i da koji put autoritet pogriješi, i da se koji put treba zauzeti za sebe, i da koji put to nisi u stanju pa popu*iš...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    29

    Početno

    Cijelo vrijeme svi nešto prešućujemo i to mi nikad nije jasno? Ja sam za pitati, ali lijepo pitati ne svađati se.
    Bolje od početka točno naučiti i ne za vježbu koristit baš tu riječ ima toliko drugih riječi na lj kojej je mogla upotijebiti.
    Uostalom, ako se pita ljubazno i s dobrom namjerom možda i onda shvati da je nenamjerno pogriješila pa ubuduće to više neće raditi.

  10. #110
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    cvijeta, šta ti je ovdje dramatiziranje? Otvaranje teme?

  11. #111
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    zamisli sad da takva nepismena baba homskulira dijete. a uvjerena je da jest ljek, jer nema zabrinute roditelje koji će ju korigirati

  12. #112
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta, šta ti je ovdje dramatiziranje? Otvaranje teme?
    uh, post mi zvuči previše dramatično, ovako bez smajlića.
    ne otvaranje teme, nego je išlo sikepike, živciranja i muke od škole

  13. #113
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uh, post mi zvuči previše dramatično, ovako bez smajlića.
    ne otvaranje teme, nego je išlo sikepike, živciranja i muke od škole
    Cvijeto, ovo je pravi komentar iskusnog roditelja! Debeli potpis!

    Ima tu puno previše stvari koje nas mogu izbaciti iz cipela ako si to dozvolimo. S vremenom čovjek nauči da se ne isplati skakati na svaku loptu jer se čovjek nervira i iscrpljuje, a bez rezultata... Treba pametno birati bitke ako se baš mora.

    S druge strane, treba djecu odmah upozoriti da ni učitelji nisu imuni na propuste i greške isto kao ni mi ni bilo tko drugi. Čim prije to shvatimo i mi roditelji i djeca, bolje nam je i ležernije prolazimo kroz školu skupa s klincima.

  14. #114
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ne otvaranje teme, nego je išlo sikepike, živciranja i muke od škole
    Aaa, pa da, logično. Nisam dovoljno koncentrirana.

  15. #115
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Pa da, naravno, nek' ste se vi složile da SikaPika dramatizira.

    Da, ja uvijek skačem na prvu. Pas koji laje... i tako. Ali da me živcira, živcira me

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •