Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 115

Tema: Molim za savjet-prvi razred

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno Molim za savjet-prvi razred

    Moj sinek je u 1. razredu i sada uče pisano slovo lj. Danas im je učiteljica za vježbu dala riječ "ljek" umjesto "lijek".
    Nije joj to jedini biser,a i s ostalim stvarima kod nje nisam zadovoljna ja, a niti većina roditelja (ima 9 učenika u razredu)
    Danas imamo i roditeljski, i ne znam da li da joj nešto kažem ili da prešutim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Ovisi na što se odnose te druge stvari s kojima niste zadovoljni.
    Reći joj "stekli smo dojam da ne znate pravopis" bojim se nema puno smisla.

  3. #3
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    malo bi bilo neobično reagirati na neznanje pravopisa na kraju godine
    iako, bolje ikad nego nikad
    ja ne bih željela da mi učiteljica koja ne zna pravopis uči dijete
    mislim, svakome se dogodi greška, ali ako je to nešto opetovano i ponavljajuće, ne znam
    nekako bih reagirala, a kako ne znam ni sama

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    dali je ona to usmneo dala ili je napisala pa oni prepisivali.
    možda je bila samo vježba pisanja i sastavljanja slova koja nužno ne treba imati veze s pravopisom , ni s hrvatskim. dali je ona to usmneo dala ili je napisala pa oni prepisivali.

    kad je moj klinac bil bolestan u prvom razredu stalno su pisali neke diktate, a ja njemu nisam dala da prepisuje iz susjedove bilježnice, nego zapamtila samo slova koja je trebalo napisat, i onda složiš neki beskonačan niz nećega samo da dijete točno napiše ono kaj ti kažeš.

  5. #5
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    i daj molim te na pp, koja je to škola (ako je škola tamo gdje je tvoja lokacija) gdje ide 9 učenika u razred?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    naravno imaš pravo pitat jel to samo vježbanje ili zaozbiljno

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Ja ne bih rekla učiteljici, ali bih rekla djetetu.
    A inače, nepuna su četiri tjedna do kraja školske godine, ne bih sad ni na drugo reagirala.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    zašto? Ja sam uvijek pitala ak mi je bilo nekaj sumljivo!!!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.05.2012. at 17:02

  9. #9
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    i ja bih pitala, ako bi mi nešto bilo sumnjivo.
    Posljednje uređivanje od mama courage : 22.05.2012. at 17:04

  10. #10
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    "sumNJivo" :khm:
    Treba reagirati. Uljudno i fino, naravno.

  11. #11
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam uvijek sumLJičava.

  12. #12
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih rekla učiteljici, ali bih rekla djetetu.
    A inače, nepuna su četiri tjedna do kraja školske godine, ne bih sad ni na drugo reagirala.
    ja isto ovako.
    ne znam što bih postigla reagiranjem, kao da se pravopis tek tako može naučiti
    a da će provjeravati svaku riječ koju da razredu, isto mi izgleda nemoguće

  13. #13
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek sumLJičava.
    Samo ti sumLJaj

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno

    Uh, ajmo redom.
    Ovo je učiteljica na zamjeni, došla je poslije zimskih praznika, i od kad je došla, i na djeci i u bilježnicama se vidi velika razlika, a ne na bolje.

    Ovo je bila vježba pisanja pisanog slova "lj", što znači da bilo da je djeci diktirala ili napisala na ploču, svejedno je, jer se ne piše LJEK nego LIJEK.

    Kad gledam bilježnicu iz hrvatskog od mog sina, vidim da mu stalno ispravlja i križa "č" i "ć", ako ih krivo napiše, pa smatram da onda niti ona nema pravo griješiti u pravopisu, pogotovo iz razloga što je ona jedna učiteljica.

    Rahela, zašto te interesira gdje je škola?

    Vezano uz učiteljicu, ovo joj je prvi posao nakon završenog školovanja, i nije imala još svoj razred koji je trebala voditi, i puno stvari mi se kod nje ne sviđa, i ja si mislim ćemu se zamjerati i bilo što komentirati, jer škola je brzo gotova, a moje će dijete u drugom razredu imati drugu učiteljicu koja će se vratiti s porodiljnog, a opet s druge strane, osjećam se kao da je ovo kap koja mi je prelila čašu, i imam veeeliku želju odreagirati.

  15. #15
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Pa, eto, ako se učiteljica najesen vraća s rodiljnog, čemu se nervirati? Neće djeca ostati nepismena od ova četiri tjedna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Reagirati ili ne, ne znam.
    Ali, nezamislivo mi je da učiteljica ne zna takve stvari. To su stvarno osnove (mogao ju je i netko od djece ispraviti )
    Mislim da bih joj ja napisala pisamce i priložila uz djetetovu bilježnicu: ''Poštovana učiteljice X, skrećem vam pažnju da se kaže lijek, a ne ljek''.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa Vidi poruku
    Vezano uz učiteljicu, ovo joj je prvi posao nakon završenog školovanja, i nije imala još svoj razred koji je trebala voditi, i puno stvari mi se kod nje ne sviđa, i ja si mislim ćemu se zamjerati i bilo što komentirati, jer škola je brzo gotova, a moje će dijete u drugom razredu imati drugu učiteljicu koja će se vratiti s porodiljnog, a opet s druge strane, osjećam se kao da je ovo kap koja mi je prelila čašu, i imam veeeliku želju odreagirati.
    Ako je ovakva situacija s učiteljicom ne bi bilo loše dojmove koje ste stekli prezentirati ravnatelju/icu (čisto da bude upoznat/a). Inače, može se dogoditi da vas na jesen opet dočeka sadašnja učiteljica....

  18. #18
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam uvijek sumLJičava.
    ti si moja sreča naj veča.

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    osim pogreške s LJ, ne vidim niti jednu drugu. a to što se tebi ne sviđa kako radi nije mi dovoljno za prosudit njen rad.
    obzirom je kraj godine, i na jesen im se vraća druga učiteljica, ako do sada nisi, ja ne bih reagirala.

    a reagirati jer
    i imam veeeliku želju odreagirati.
    mi je malo djetinjasto
    Posljednje uređivanje od magriz : 22.05.2012. at 17:53

  20. #20
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa Vidi poruku
    Rahela, zašto te interesira gdje je škola?
    samo zato jer si napisala da ih je 9 u razredu
    što mi je jako pozitivno samo po sebi

    ne moraš odgovoriti, nije toliko bitno

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Pogreške se uvijek svima mogu dogoditi pa tako i učiteljici. Ja bih rekla djetetu da pita učiteljicu je li prvo slovo u riječi lijek LJ ili L .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 22.05.2012. at 18:08

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Što se tiče višestrukog nezadovoljstva učiteljicom pripravnicom/zamjenom/"privremenicom", ja bih svakako reagirala kod ravnatelja - možda čovjek niti ne zna kako dotična radi, možda nema ni mentora koji bi je pratio, uputio, ispravio pogreške itd.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, eto, ako se učiteljica najesen vraća s rodiljnog, čemu se nervirati? Neće djeca ostati nepismena od ova četiri tjedna.
    X

    Naša djeca su odavno naučila da znanje učiteljica ima granice, kao i naše i svačije. Mi doma u ovakvim situacijama koristimo pravopis (ne s interneta nego knjigu).

    Ali ako bi se dogodilo da djetetu učiteljica oduzme bodove ako napiše LIJEK, to ne bih bila u stanju prešutjeti.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je bila vježba pisanja pisanog slova "lj", što znači da bilo da je djeci diktirala ili napisala na ploču, svejedno je, jer se ne piše LJEK nego LIJEK.

    Kad gledam bilježnicu iz hrvatskog od mog sina, vidim da mu stalno ispravlja i križa "č" i "ć", ako ih krivo napiše, pa smatram da onda niti ona nema pravo griješiti u pravopisu, pogotovo iz razloga što je ona jedna učiteljica.
    iz tvog opisa se ne može skužiti da je učiteljica pogriješila , možda je dijete krivo prepisalo, jel ima kvačice da mu je točno ?

    a što se tiče ovog drugog, ako je prvo točno budi sretna da joj ide č i ć

  25. #25
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja još imam traume kad mi je u 4.osnovne učiteljica na zamjeni u radnoj bilježnici iskrižala točan odgovor. Trebali smo odrediti koje točke su unutar kuta i zaokružiti ih. 'Moja' točka se nije nalazila između vidljivo povučenih crta koje su predstavljale kut, ali obzirom da su stranice kuta POLUPRAVCI, dakle produžuju se s jedne strane u beskonačnost, kad bi se ravnalom te crte produžile ta bi točka ušla među njih. Ali ne, džabe dokazivanja mog i još par učenika, ta točka nije element tog kuta, i točka!
    Moja sirota mama pitanje koliko se uopće geometrije sjećala, a bilo je i takvo vrijeme da se bilo bolje učiteljima ne zamjerati, pa nisam doma ništa ni rekla, ali evo, nepravdu pamtim već 35 godina.

    Ukratko, ja bih reagirala.

  26. #26
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Ja ne znam kako bih reagirala, sve ima smisla što su cure rekle o kraju godine i o tome da je upitno koliko bi reakcija bila učinkovita.
    Ali, znam dvije stvari o sebi:
    1. mene bi to totalno naživciralo na tvom mjestu, Anka
    2. kad sam ja bila prvašica, kad je moja mama ispravljala nešto što je učiteljica rekla, ja sam u suzama odgovorila "ne znaš ti, učiteljica je tako rekla!". Znam jer mi je mama to milijun puta "pribotunala" dosad (jer, je, naravno, mama bila u pravu).

    Ako je lijek jedini, možda bolje da pričekaš hoće li on stvarno zapamtiti da je to LJ, i onda ga ispraviti. Nije baš da djeca zapamte SVE što uče u školi

  27. #27
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Ja bih svakako reagirala, pa makar ostala četiri dana do škole, a ne četiri tjedna.
    Ako je toj učiteljici ovo prvo iskustvo, pa koliko će još učenika proći kroz njezinu nastavu. Neće svima predavati tako kratko. Mislim da je dužnost svih nas prema društvu da reagiramo na takve stvari.
    Naravno, nećeš se ići svađati, praviti pametna, biti bezobrazna nego na fin način reagirati. Netko je spomenuo pisamce. Ili otiđi do nje i reci, reci da ste ti i dijete bili zbunjeni, pravi se blesava, kao, ja sam mislila da je "lijek". Ne znam, ja to ne bih mogla progutati.
    Tim više što, pretpostavljam, radi u maloj sredini. Ako je razred od 9 učenika, to je mala, možda područna škola. I što sad, ta djeca valjda trebaju biti zakinuta za pravilno obrazovanje?
    Ja to ne bih dopustila.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je bila vježba pisanja pisanog slova "lj", što znači da bilo da je djeci diktirala ili napisala na ploču, svejedno je, jer se ne piše LJEK nego LIJEK.
    a koju bi ti riječ stavila da se veže s e , nemoj bit ograničena, to je bilo samo vezanje slova, nužno ne mora bit ni hrvatski ni nužno s mislom, mogla je načačkat bilo kaj pa i ljekovsičastosvinje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.05.2012. at 07:17

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa Vidi poruku
    , a moje će dijete u drugom razredu imati drugu učiteljicu koja će se vratiti s porodiljnog, a opet s druge strane, osjećam se kao da je ovo kap koja mi je prelila čašu, i imam veeeliku želju odreagirati.
    odreagiraj to je tvoje pravo

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Kakve ima veze da li je početak ili kraj godine,
    to su osnove pravopisa, treba joj ukazati na propust/grešku

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    I ja bih odreagirala, nema veze što je blizu kraj godine...

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koju bi ti riječ stavila da se veže s e , nemoj bit ograničena, to je bilo samo vezanje slova, nužno ne mora bit ni hrvatski ni nužno s mislom, mogla je načačkat bilo kaj pa i ljekovsičastosvinje
    ljepota, ljepilo, ljestve, ljeto, ljenčarenje, ljekovito bilje itd.
    a i nije nužno da svi budemo nepismeni.

  33. #33
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a koju bi ti riječ stavila da se veže s e , nemoj bit ograničena, to je bilo samo vezanje slova, nužno ne mora bit ni hrvatski ni nužno s mislom, mogla je načačkat bilo kaj pa i ljekovsičastosvinje
    naravno da MORA biti hrvatski i MORA biti smisleno
    iako zbog jedne pravopisne greške neće zemlja propasti

  34. #34
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    neće ako je stvar u jednoj pravopisnoj pogrešci.
    ali, ako je žena nepismena, odakle joj pravo da podučava generacije nižerazredaša?
    pa to je kao da liječnik misli kako je tlak od 170/105 - normalan

  35. #35
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nije ti dovoljno da je na tapeti uciteljica sad uvlačiš i doktora u to, ccccc, apricot, zar nisi nista naucila dosad?

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    Nažalost, ima toga više nego bi čovjek pomislio.... (tko ne vjeruje, nek pogleda stručne forume, nekoliko puta sam se neugodno iznenadila). Iako to nije mjerilo jer po internetu ljudi baš ne haju za pravopis, ali brate mili, ovo s tlakom je baš dobra usporedba! Zato mi doma imamo pravopis i drugu literaturu, jer često treba ispravljati ne samo pravopisne nego i kojekakve logičke propuste... ufff...

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    samo zato što znam da se aleks i mujica neće naljutiti

  38. #38
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    neće ako je stvar u jednoj pravopisnoj pogrešci.
    ali, ako je žena nepismena, odakle joj pravo da podučava generacije nižerazredaša?
    pa to je kao da liječnik misli kako je tlak od 170/105 - normalan
    ali mi ne znamo da je žena nepismena. znamo da ne zna napisati L(I)JEK i da zna razliku između Č i Ć

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    pa i ovaj doktor zna sve osim tog tlaka

    ako kaže "ljek", možda kaže i "ljep"

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    neće ako je stvar u jednoj pravopisnoj pogrešci.
    ali, ako je žena nepismena, odakle joj pravo da podučava generacije nižerazredaša?
    bojim se da joj nažalost, nitko ne može osporiti pravo uz pretpostavku da posjeduje urednu diplomu učiteljskog fakulteta.....
    ako je zaista posrijedi elementarno nepoznavanje pravopisa, na stručnom ispitu možda će ju rušiti jednom, dva puta, treći put će vrlo vjerojatno proći.

  41. #41
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Kako nam se često pravopis mjenja, a i reference za normalni tlak, a i sve ostalo, ne moramo se uopće uzrujavati, mogao je biti i lek.
    No da se vratim na pitanje. I mene živcira svašta. Npr. matematika: "Napiši brojeve koji nedostaju: 3,5,7,_,_,_" a onda se očekuje da dijete nastavi niz.
    Ipak, za "lijek", ja bi vjerojatno prešutila, ako je to jedina pravopisna greška, između ostalog jer se npr.moja "kune" da je na engleskom, na ploči pisalo H's umjesto It's.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ljepota, ljepilo, ljestve, ljeto, ljenčarenje, ljekovito bilje itd.
    a i nije nužno da svi budemo nepismeni.
    sve ovisi koja su prije pisana slova učili, možda ni jedna riječ od toga

    ne mora bit opće hrvatski ni uopće smisleno, nego kako povezati određena slova u pisanom obliku

  43. #43
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno


    Koncem svibnja prvašići već moraju ovladati gotovo svim pisanim slovima (nema u postu podatka da je riječ o razredu djece s posebnim potrebama), a ako se radi o nastavi hrvatskog jezika onda se kao primjeri valjda rabe hrvatske riječi. Neće valjda vježbati spoj LJ i E na riječi LJEPSŽTR?

  44. #44
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sve ovisi koja su prije pisana slova učili, možda ni jedna riječ od toga

    ne mora bit opće hrvatski ni uopće smisleno, nego kako povezati određena slova u pisanom obliku
    ajme, jelena
    pa onda je bolje napisati bezveze pobacana slova, nego pogrešku
    iako, mislim da prvi razred nije vrijeme za pisanje riječi bez smisla

  45. #45
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    gle ja sad ne znam po ćemu oni rade, ali dete sad uči pisat lj, kolko su slova naučili, i kolko još trebaju učit isto ne znam.

    a kad će pisat riječi bez smisla nego sad na početku.

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    koja je riječ pala kad su tiskali slovo lj

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,277

    Početno

    ljestve i lješnjak

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,508

    Početno

    pitanje je koja su slova prije učili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  49. #49
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pitanje je koja su slova prije učili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Pa ako je već kraj godine, meni je logično da su učili već većinu slova, ova složena se obično ostavljaju za kasnije

  50. #50
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa Vidi poruku
    i ja bih pitala, ako bi mi nešto bilo sumnjivo.
    i ja bi je pitala. možda se žena zbunila....
    nego mene drugo čudi - kako tek sad uče slovo -lj-? pa zar nisu već sva slova trebala biti obrađena?
    moja u u 1. razredu i završili su učenje slova prije više od mjesec dana. i velika i mala tiskana slova.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •