Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: pola razreda ima zaključenu negativnu ocjenu?!?

  1. #1
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno pola razreda ima zaključenu negativnu ocjenu?!?

    Jel to u skladu s pravilnicima? Zna netko? Što se može napraviti, ići k ravnatelju, žaliti se (kome?)?

    riječ je o jednoj srednjoj školi... a profesor očito nije čuo za Gaussa već za onu "Bog zna za 5, ja za 4, a vi maksimalno za trojku"

  2. #2
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    mi smo imali takvi situaciju...pola nas je išlo u 1. razredu na popravni, a druga polovica u 2.al tročno je gledao ko je bio lani na popravnom i onda nam govorio, oh pa ti si lani prošao, pa ćeš ove godine na popravni.... ne znam da li je dans to moguće i štiti li itko djecu od takvih bolesnika.

  3. #3
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    joj, i ja sam se sjetila kad je u mojoj školi jedna profesorica rušila 3 super cure (inače su prolazile s 3-4, dakle prosječni učenici bez zaključenih jedinica iz drugih predmeta) iz samo jednog (stručnog) predmeta u 3. razredu, cure bi inače prošle s 3-4 ovako su izgubile godinu

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ne znam što bih rekla a da bude argumentirano...

    Postoji Pravilnik o ocjenjivanju u osnovnim i srednjim školama, može ga se naći na stranicama MZOŠ (probat ću naći neki link).

    Ako je tako velik broj negativnih ocjena, znači da ili postoji problem komunikacije s profesorom ili da dotični nije dobro odradio/la svoj posao.

    Vjerojatno je bilo prilike da se intervenira puno ranije, sad je teško jer sutra je zadnji dan nastave. Čini mi se da su ovdje zakazali svi redom - profesor, učenici, ali i roditelji. A bome ne vidim ni rješenje osim popravnog, a prije toga treba sjesti s profesorom i vidjeti u čemu je problem. Pa ne uče ta djeca radi ocjena nego da danas-sutra nešto znaju.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Evo, ovdje bi trebao biti link na pravilnik o ocjenjivanju.

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=10195

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Čini se da ne valja link. Probat ću ponovno neki drugi link na isti materijal: http://www.djurdjevac.eu/index.php?o...atid=137:razno

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znam da sad zvucim suludo, ali vi barem znate da postoji neki problem s tim predmetom. To sto ste za njega saznali zadnji dan, nije bas za pohvalu, ali sto je tu je.
    Dalje cete voditi racuna o tome.
    Mi imamo obrnutu situaciju - profesora koji uopce ne rpedaje matematiku ali su mu ocjene savrseno rasporedjene po Gaussu. I nitko ne ide na popravni nikad. Ali zato svi, svi do jednoga, padaju matematiku u srednjoj skoli, koju god da upisali.

  8. #8
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    tako je bilo i u mojoj srednjoj...na 1vom polugodistu 13-14 ih je imalo jedinicu iz talijanskog,na kraju godine 2 ili 3 osobe....
    profesorica je na glasu kao jako zahtjevna,u nje je 5 imala jedino cura koja se vratila u Hrv iz Milana....sjecam se da su joj ispiti fakat bili zeznuti,uvijek bi neke cake stavljala....
    ali,ic studirat talijanski nakon sto ti je ona predavala....savrsena priprema....

  9. #9
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    ma nije riječ o mojim klincima, ali baš me ova priča podsjetila na stara ("dobra") vremena, mislila sam da danas takvi slučajevi više nisu mogući, a kad ono...

    istina, taj predmet imaju sve 4 g. pa će barem znati na čemu su, ako se roditelji ne pobune sad, onda trebaju tražiti razgovor s profesorom/ravnateljem početkom iduće godine
    jer nešto ru ne štima ako pola razreda ne može naučiti za 2...
    Posljednje uređivanje od Willow : 14.06.2012. at 15:26

  10. #10
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to u skladu s pravilnicima? Zna netko? Što se može napraviti, ići k ravnatelju, žaliti se (kome?)?

    riječ je o jednoj srednjoj školi... a profesor očito nije čuo za Gaussa već za onu "Bog zna za 5, ja za 4, a vi maksimalno za trojku"
    a koje su ocjene ostalih "pozitivnih" ucenika , dvojke ili...

    ti isti ucenici su sigurno imali negativnu i na polugodistu, jesu li vec i onda reagirali?
    ili su tek sad svi u soku

    inace, u pravilniku pise da zakljucena ocjena NE MORA biti aritmeticka sredina
    da se ne misli ako dijete ima pozitivnu i zadnji test negativan da se gleda aritmeticka sredina
    ako se ta ocjena ne ispravi to je popravak
    Posljednje uređivanje od anjica : 14.06.2012. at 16:01

  11. #11
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    neki su imali negativno na polugodištu ali niti upola kao sad na kraju, ne znam sve detalje

  12. #12
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tako velik broj negativnih ocjena, znači da ili postoji problem komunikacije s profesorom ili da dotični nije dobro odradio/la svoj posao.

    Vjerojatno je bilo prilike da se intervenira puno ranije, sad je teško jer sutra je zadnji dan nastave. Čini mi se da su ovdje zakazali svi redom - profesor, učenici, ali i roditelji.
    Ne biste vjerovali, ali vrlo je moguće da su zakazali samo učenici.
    Ima učenika koji se dogovore da neće ništa učiti pa će dobiti svi jedan, a kad je tako puno jedinica, onda svi skoče da nešto nije u redu s profesorom (priznajte, skoro svi ste pomislili da je kriv profa ) pa im RV "pokloni" dvice.

    Ima toga i i OŠ.
    Fućkaš ti Gaussa kad ti klinjo kaže da neće učiti za više jer mu više ne treba. Ima tricu, to je dovoljno za upis, što bi on dalje učio.

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    slušajte matildu, ona pametno zbori.
    nek idu na popravni, to će im dobra škola biti. za pet nema šanse da su znali, dakle možda za 2. a onda mogu i na popravni.

  14. #14
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    No, dobro, imamo premalo podataka da bismo donosili zaključke,
    zato nemojmo pretjerivati i odmah svaljivati krivicu.
    Ono što ja sumnjam jest to da si profa ne bi dopustio da na popravnom ima 12 ili 15 đaka.

    Eto, moji osmaši, nešto su danas gunđali protiv ocjena koje su zaključene iz jednog predmeta (važnog). Pa nemaju lijepe riječi za učiteljicu jer nije zaslužila, a nije jer im nije dala ocjene koje su oni očekivali.
    A kažem ja njima, pa to su vaše ocjene, vi ste ih zaključili svojim znanjem, sposobnostima, odnosom prema radu, interesom.
    Zapravo morate biti ljuti na sebe, a ne na učiteljicu.

    Ja njima uvijek dajem usporedbu s poslom koji će jednog dana raditi.
    Ako ti cijeli mjesec zabušavaš, ne dolaziš na posao, pa ako dođeš, zabiješ se u kut i ne radiš ništa,
    ne zaradiš ništa, pa ne dobiješ plaću, nije ti šef kriv, kriv si sam.

    Najbolji su mi tzv. "studenti" koji odgovaraju sutra za ispravak.
    Cijelu godinu ne radi ništa, ne piše zadaću, pa mu kažeš da ćeš ga čekati sa zadaćom ili nekim zadatkom ili projetom.
    Pa čekaš tjedan, pa dva, i svaki sat ga podsjećaš i potičeš, ajde, napravi, sigurno ćeš dobiti pozitivnu ocjenu.
    A on neće. I skupi 40 jedinica kroz cijelu godinu. Zaključiš jedan. I onda se on sjeti da bi zadnji dan odgovarao.
    A u Pravilniku piše da učenik ima pravo odgovarati do zadnjeg dana.

    I što da on uspije odgovoriti za dva?
    Usporedimo tu dvojku s dvojkom učenika koji je cijelu godinu radio i dobio dva.
    Nije isto.
    Zato je i jedinica ocjena.
    A nekad je potrebno i ponoviti ono što nisi usvojio.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ako je prvi srednje u pitanju to je vrlo lako moguće
    pogotovo s predmetima tipa matematika, fizika, kemija
    djeca dođu s različitim predznanjima, često manjkavima (posebno su iznenađeni oni koji su cijelu OŠ prošli kao "odlikaši" - u zahtjevnijoj srednjoj to su šokovi u roditelja i djece)

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to u skladu s pravilnicima? Zna netko? Što se može napraviti, ići k ravnatelju, žaliti se (kome?)?

    riječ je o jednoj srednjoj školi... a profesor očito nije čuo za Gaussa već za onu "Bog zna za 5, ja za 4, a vi maksimalno za trojku"
    ovakva je bila naša iz filozofije, u kulturi.
    strašno nešto.

  17. #17
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    riječ je o stručnom predmetu koji su dobili prvi put u srednjoj školi... (prvi srednje je u pitanju)
    ja bih se zapitala na mjestu profesora kako sam im objasnila to (za njih novo) gradivo kad mi pola razreda ima negativnu ocjenu...
    baš da je pola razreda lijeno i ne žele učiti, ne bih rekla

  18. #18
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    baš da je pola razreda lijeno i ne žele učiti, ne bih rekla
    Prije 3/4
    Bar u nekim školama

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Predavala sam jedno kratko vrijeme matematiku u trogodisnjoj trgovackoj. Od cca. 30 ucenika u razredu 27 je trebalo ici na popravni iz matematike. Zauvijek.

  20. #20
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ne daj bože da trgovcu nestane struje, taj na papiriću ne bi mogao zbrojiti dva broja.

    mene zabrinjava to što u zanimanja tipa keramičar, stolar itd. idu djeca koja stvarno imaju loše ocjene iz matke,

    pa kak će taj izračunati kvadraturu i koliko je pločica potrebno

    tako da ak je stručni predmet, a nema druge nego sjest i učit.

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Znas kako ce izracunati? Nikako.
    Meni je sveki nedavno nasao keramicara koji je gledao kutiju s plačicama i izjavio (citiram od riječi do riječi, to neću do smrti zaboravit): "Ja sad ne znam jel ovo 1.3 (jedno cijelo tri) ili 1.30 (jedno cijelo trideset) kvadrata?"

  22. #22
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Eto i tko je tu sad kriv?

    To kao da liječnik ne zna gdje je bubreg, a gdje jetra.

  23. #23
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam dozivjela da obrazovana zena nije znala da moze podijeliti cokoladu na nas tri
    cokolada bila u osam redova po cetiri kockice, pa kao nije djeljivo

    ili da doktorica na uzv nije znala pomnozit dva decimalna broja, mislim 1,6 cm puta 3,5 cm

    tako da da, skroz vjerujem da pola razreda moze imati jedinicu

    ne mislim da je u ovom vasem slucaju fer ili zasluzena, ali i po pitanjima o zadacama ovdje na forumu vidimo da su nas nekad negdje profesori dobro zezli, vec negdje u sestom razredu

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    boze moj, nesto sam zezla s cokoladom ali kunem se bilo je djeljivo LOL

  25. #25
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ivarice

  26. #26
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sramoteeeeeee
    ali sto je tu je, ne mogu zlorabiti admin ovlasti u te svrhe

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ivka, tu tvoju coksu ja podijelim na tri dijela ful efikasno. Samo progutam 2 kocice osobno.

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma meni najgore sto ja to pricam vec godinama
    i nitko nikad da me prekine i pita: pa dobro, kako bi ti to podijelila

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ivarica
    a ja se mučim i crvenim kako ne znam podijeliti 32 kockice na 3

  30. #30
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To mora da je bila neka velika čokolada, osam redova...barem tristo grama, pa na tri-svakoj 100 g...
    Ili je bio manji broj redova...

  31. #31
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    lol ivka, i ja sam se isto malo zamislila,
    mora da je ipak bilo 6 x 4, ha?

  32. #32
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Obrazovana zena je sigurno bila i fino odgojena, pa joj je bilo neugodno pojesti te dvije kockice. (Uz to je bila i dovoljno pohlepna da ne da drugim dvjema svakoj po jednu viska.)

  33. #33
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    paaaa,mi smo cesto bili u situaciji da pilamo cokolatine nozem na manje komadice (dobijes neku ultra finu bombonjeru, unutra puno vrsta i od svake imas po jedan a svak zeli sve provat...)

    tako da bi ja tu kocku bez problema na 3 dijela usitnila....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 14.06.2012. at 23:44

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ode tema u kupus
    odnosno u čokoladu

  35. #35
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Znas kako ce izracunati? Nikako.
    Meni je sveki nedavno nasao keramicara koji je gledao kutiju s plačicama i izjavio (citiram od riječi do riječi, to neću do smrti zaboravit): "Ja sad ne znam jel ovo 1.3 (jedno cijelo tri) ili 1.30 (jedno cijelo trideset) kvadrata?"
    jesus, do suza si me nasmijala ha ha nisi valjda tog angažirala...katastrofa...

  36. #36
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    paaaa,mi smo cesto bili u situaciji da pilamo cokolatine nozem na manje komadice (dobijes neku ultra finu bombonjeru, unutra puno vrsta i od svake imas po jedan a svak zeli sve provat...)

    tako da bi ja tu kocku bez problema na 3 dijela usitnila....
    baš sam se sjetila, sestra i ja smo u djetinjstvu imale razrađenu znanost o ispravnim načinima podjele čokolade. To je bila prva vježba kontroliranja pohlepe, ali i asertivnosti.

    On topic, ja radim sa djecom i mladima (ne u školi) i na temu "šta će meni matematika?" im uvijek objašnjavam da će jednog dana kupovat kuhinju ili je izrađivat po mjeri i bolje da se ne pouzdaju ni u koga da će im dobro izračunat da im sve stane. Točno je da postoji kalkulator, ali treba barem znat šta u njega utipkat.

    Istina je da profesori puno puta propuste ukazat na svrhu njihovog predmeta, a istina je i da se oni (a i mi u tim godinama) vrlo lako daju nagovorit da ne uče i ne trude se, ako procijene da bi im to moglo proć. Mi smo se, štreberi u gimnaziji, jednom dogovorili da nitko neće učit kemiju i da ćemo predat prazan kontrolni, kako bi više od pola razreda dobilo 1. Ne znam koji nam je točno bio dugoročni plan.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Znas kako ce izracunati? Nikako.
    Meni je sveki nedavno nasao keramicara koji je gledao kutiju s plačicama i izjavio (citiram od riječi do riječi, to neću do smrti zaboravit): "Ja sad ne znam jel ovo 1.3 (jedno cijelo tri) ili 1.30 (jedno cijelo trideset) kvadrata?"
    Nesto slicno je moj kolega pricao nedavno - vozac nije znao izracunati da li mu roba stane na kamion. Jest da je to komplicirano - treba racunati i po kvadraturi i po kilazi i po volumenu, ali svejedno... Moji klinci doma imaju roditeljski terorizam, ali nema sanse da se dogodi da ne znaju osnove matematike.

    Isto, neki dan je kolega kokodakao o tome da kaj ce njegovom sinu matura iz hrvatskog jezika (sprema se na rudarstvo ili tako nesto) , a ja kazem da ce danas sutra i te kako trebati razumijevanje teksta da moze procitati ugovor o kreditu, znanje matematike da moze izracunati da li mu se taj kredit isplati i da li ga uopce moze otplacivati i slicno.

    A sad natrag na topic: nerazumijevanje svrhe ucenja klince je i dovelo u skolu za koju nemaju volje. I nisu sami krivi za to, ali jedino se sami svojim radom mogu izvuci iz septicke jame.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.06.2012. at 08:06

  38. #38
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad se postavi tema da vise od pol razreda pada, ja bi rekla da je problem u profesoru,
    ali kad od istih tih cujem da ce staviti praškastu destiliranu vodu, onda mi je upitna i druga polovica razreda kako je prosla.

    dok god nemamo kontakt s ucenicima i njihovim znanjem lako je sve svaljivati na profesora, ali kad upozas male gnijalce onda se zapistas kako je dospio do tud di trenutno je.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa Vidi poruku
    Ne biste vjerovali, ali vrlo je moguće da su zakazali samo učenici.
    Ima učenika koji se dogovore da neće ništa učiti pa će dobiti svi jedan, a kad je tako puno jedinica, onda svi skoče da nešto nije u redu s profesorom (priznajte, skoro svi ste pomislili da je kriv profa ) pa im RV "pokloni" dvice.

    Ima toga i i OŠ.
    Fućkaš ti Gaussa kad ti klinjo kaže da neće učiti za više jer mu više ne treba. Ima tricu, to je dovoljno za upis, što bi on dalje učio.
    Ja nisam pomislio da je kriv profa, već da učenici ne uče. Unazad 20 godina podučavam matematiku (ne u školi), primjećujem da su generacije sve lošije, jednostavno su postali lijeni, još ako imaju podršku od roditelja - tada uopće ne uče. Osim toga, gledaju svijet oko sebe i vide da znanje i nije garancija uspjeha.

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Navesti ću naš primjer. Znači srednja škola, opća gimnazija. Promijenio se profesor iz fizike i došla nova mlada profesorica (po meni odlična).
    I najednom više od 50% jedinica na polugodištu i to sve odlični učenici.
    Što se desilo?
    Profesorica nije tražila samo bubanje formula na pamet, nego da si znaš sam izvesti formulu.
    Po meni osnove osnova, ali ljudi nisu znali kako se to radi.
    Jel trebam reči da sam ja imala 5?
    Posljednje uređivanje od Anemona : 15.06.2012. at 11:42

  41. #41
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Ma sve je to ok, može biti i da su učenici krivi a može biti i da su profesori, kod nas u školi imamo primjer gdje bivša kuharica koja je djeci posluživala topli obrok otišla u Bosnu kupila diplomu i sadad je "učiteljica "razredne nastave i školuje djecu ... a profesor iz informatike ne zna niti komp upaliti, a pitanja za test i ispravku radi jedan učenik jer ovaj nema pojma što je "vindovs" i kad onda takvi klinci dođu u srednju ma moraju brate imat svi komade ko kuća velike...

  42. #42
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    zloćko, i roditelji šute?
    pa zašto ne dignete bunu?
    imate Vijeće roditelja, recite da se nešto poduzme.

  43. #43
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    pretpostavljam da zlocko zivi na nekom od otoka? tamo je jako mali broj kvalificiranih profesora jer (gle cuda)nitko ne zeli ici zivjeti na otok i raditi!
    iako im se nudi veca placa,imaju samo jutarnje smjene....

    mislim da mi necak koji zivi na otoku ima 2-3 kvalificirana profesora,sve ostalo su priuceni ljudi ili oni koji su studirali tu tematiku ali nemaju zvanje profesora nit pedagosku naobrazbu!

  44. #44
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Na otoku ili ne, ali danas se sve diplome provjeravaju i nemoguće je raditi kao profesor sa kupljenom diplomom.

  45. #45
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Strašno... Mislim, ovo s kupovinom diploma. Ja da sam sigurna u tako nešto sigurno bih prijavila.

  46. #46
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Kupljena diploma možda i ne može proći, ali u nedostaku nastavnog kadra, u manjim mjestima prof. zemljopisa predaje matematiku, a osoba sa SSS predaje u srednjoj školi

  47. #47
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Kupljena diploma možda i ne može proći, ali u nedostaku nastavnog kadra, u manjim mjestima prof. zemljopisa predaje matematiku, a osoba sa SSS predaje u srednjoj školi
    To je nešto drugo, ali nitko ne može raditi u državnoj službi sa kupljenom diplomom. Sve se provjerava i stari i novi djelatnici. Ne može niti sa diplomom završenog fakulteta ili srednje škole iz Bosne. Mora se proći verifikacija i polaganje razlike ispita i opet diplomski ili maturu ako je riječ o srednjoj školi i tek tada ta diploma vrijedi u RH i može se osoba zaposliti.

    S druge strane znam za slučaj kad je nuđeno na jednom prekrasnom otoku zaposlenje u školi, stan i naknada za odvojeni život uz naravno redovnu plaću i nitko nije htio. Nitko!
    Ne radi se o nekoj zabiti, već o mjestu udaljenom sat vremena vožnje katamaranom od Splita.
    Ja često znam reći kako bih i u Australiju išla za poslom da nemam ovdje posla, ali to je neka druga tema, sry na offu
    Posljednje uređivanje od Tanči : 17.06.2012. at 22:05

  48. #48
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    pa naravno,nitko ne zeli i zato je 90% profesora nekompetentno/priuceno...i onda kad se sa otoka/manjih sredina ode u srednju u neki veci grad ispostavi se da ovi imaju manjkavo predznanje....a svi sa peticama dosli....

  49. #49
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ... profesor očito nije čuo za Gaussa već za onu "Bog zna za 5, ja za 4, a vi maksimalno za trojku"
    Imam jako nisko mišljenje o ekipi koja u nerazumijevanju preduvjeta za Gaussovu distribuciju očekuje primjenjivost na male setove, ali suosjećam, jer sam upoznao nekoliko bolesnika s "Bog zna za pet" stavom.
    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ...da ce staviti praškastu destiliranu vodu, onda mi je upitna i druga polovica razreda kako je prosla.
    To ti je tzv. instant destilirana voda - samo dodaš kišnicu

  50. #50
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam isto na strani matilde i spajalice.
    i marte.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •