Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Prvasici-sami u skolu i iz nje?

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno Prvasici-sami u skolu i iz nje?

    pitanje naravno za one koji ne stanuju u istoj ulici gdje je i skola

    kada su vam prvasici poceli sami ici u skolu i doma iz nje?

    mi nismo bas tako blizu, treba 10-ak minuta pjesice, hoda kroz naselje, prometna cesta je ispred skole, ima semafor na kojem se zeleno pali na gumb

    za sada ga vodimo ujutro mi, popodne dolazi po njega baka

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    treći razred. škola je 5 minuta od nas - ali ziher je ziher

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Naša je škola 1,5 km, 5. razred... još ga vozimo ako je netko doma da ga otpela.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    u 2.polugodištu drugog razreda je D.sam počeo ići u školu.
    L. je jednom sama došla kući jer se ljutila što sve njene prijateljice idu same,a ona ne smije pa sam joj popustila,ali od toga ipak odustajemo bar do 2.razreda.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Gotovo cijeli prvi razred, sve dok se nisu dobro sprijateljili. Sad idu u grupama, pa se ne bojim više. Jedino što grupe znače i obavezno brbljanje poslije škole, pa me zimi, kad je mrak, zna ulovit panika ako kasni pet min.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Marko je treći razred, tek sad ponekad ide sam do škole (najčešće subotom ujutro kao u školi ima trening stolnog tenisa).

    Meni je srce svaki put u petama, ja sam prometni paničar da je to strašno. :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    42

    Početno Re: Prvasici-sami u skolu i iz nje?

    Citiraj emily prvotno napisa
    pitanje naravno za one koji ne stanuju u istoj ulici gdje je i skola
    Onda ovo nije pitanje za mene. Naime, ja skolu vidim sa mog prozora, tacno je preko puta moje zgrade, a ulica izmedju je slabo prometna..

  8. #8
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    ja san zivjela u jednom malon selu kraj splita, skola je bila udaljena 20 tak min hoda i mater nas je vodila (mene, sestru i brata) par prvih dana (negdi 10 tak) vodila u skolu a onda smo isli s drustvom

  9. #9
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Luce, mislim da smo svi mi ovdje nakon tih prvih par dana/tjedana isli sami u skolu.

    ove nove generacije... nekad mi se cini da ih previse stitimo i odradjujemo za njih :/
    mene je S. vec pitao kad ce sam moci ici u skolu .... znaci on bi za neku djecu iz njegovog razreda znam da idu sami, ali vecinu jos vode i odvode roditelji/bake...

    ujutro cemo ga i dalje mi voditi, barem dok je u boravku (1. i 2. razred)
    ne znam, mozda ga pustim jedan dan da dodje sam kuci, da vidi jel mu se svidja

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    ja sam vodila prva dana dana,poslije je isla i dolazila sama( isti je postupak bio za obje).Skola je udaljena 15 minuta,prelaze prometnu cestu( auto,bus), no nikad nije bilo problema.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    104

    Početno

    Najbolje roditelji mogu sami procijeniti situaciju a i snalažljivost djeteta. Kćer mi je već s 6 godina išla sama u glazbenu školu koja je bila na kraju ulice, a morala je ići busom jer je to otprilike 20 minuta pješke. Nikada nije bilo problema. Kako nam je škola još i bliže, samo sam je prvi dan vodila u školu. Slično je bilo i sa sinom.

    A i ja sam sama išla nakon prvog dana. Morala sam preći tri ulice, jedna jako prometna. No bilo nas je nekoliko djece iz zgrade pa je to onda lakše. Ako su djeca sama mislim da im treba duži period navikavanja nego ako idu u poznatom društvu. Zatim ima četvrti i naselja koji su mirniji, ima ih koji su opasniji ili s jačim prometom. Bolje je procijeniti situaciju i odmjeriti kada je vrijeme da se dijete osamostali. Ne može se baš naći neki recept za svaku situaciju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    lea je rekla da jedva čeka da se ja vratim na posao na jesen pa da ona može sam u školu
    sigurno ne bi bilo problema jer ih većina ide pješke,al meni dođe zlo kad pomislim na to jer se ipak radi o 20 min pješačenja prometnim ulicama na kojima rijetko tko propusti pješaka preko zebre...

  13. #13
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam isto vrlo rano isla sama u skolu, a bilo je mozda desetak minuta hoda.
    ivar ce do skole koju cemo vjerojatno izabrati imati manje od minute ALI ta minuta je prelazak ilice. i to na mjestu gdje svaki dan gledam jednog Hummera kako vozi u suprotnom smjeru, u tramvajskoj traci, a svi oni u dobrom smjeru voze bar 90 na sat kako bi prosli kroz zuto koje im trepce na semaforu 100 metara dalje.
    zato mislim da ce dugo netko ici s njim

  14. #14
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj luce2006 prvotno napisa
    ja san zivjela u jednom malon selu kraj splita, skola je bila udaljena 20 tak min hoda i mater nas je vodila (mene, sestru i brata) par prvih dana (negdi 10 tak) vodila u skolu a onda smo isli s drustvom
    Ja slicno, nakon dva tjedna nastave sam isao sam u skolu do koje je bilo oko 40 min hoda ulicama ili pak 30 min kroz sumu, preskacuci potok i sl.
    Nakon toga neko vrijeme u grupi, a zatim kako kad.
    U drugom razredu sam sam presao s kraja na kraj maksimirske sume nakon lijecnickog pregleda a da sam samo jednom prosao tom stazom.

    Od Vedrana ocekujem da ce isto sam ici u skolu nakon par tjedana, pogotovo sto mu je skola na par minuta hoda (a isao bi i da je dalje).
    Slazem se as emily, treba klincima dati samostalnost u ruke (i jasno, prije toga ih upozoriti na moguce opasnosti).

  15. #15
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja ovih dana putem do vrtica s ivarom prolazim kraj skole.
    i tako je blizu, manje od minute, da bi ga svakako pustala samog da nije taj prelazak ceste ukljucen :/
    ali vidjet cu kad krene, mozda bi i u skoli mogli pokrenuti inicijativu da neka djecja policija "strazari" ujutro na tih par kljucnih mjesta, to smo mi radili u OŠ:

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ili svako jutro jedan roditelj/baka.
    U Travnom su prošlih godina imali organizirano, ali samo srijedom: stariji učenici su dobivali "stop" palicu i fluorescentni prsluk.
    Sada je tamo postavljen semafor, ali postoji mjesto puno opasnije, nekih 500m dalje. Nitko ga ne "čuva".
    Valjda je predaleko od škole (4 minute) pa bi učenici previše kasnili na prvi sat :/

  17. #17
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    mislim da najvise ovisi o djetetu, jer moj prvasic npr. ne zeli jos ici sam, nego trazi da ga ja vodim ujutro. Ja bih da se vise osamostali ali on se ne osjeca spremnim jos. Mozda bude u drugom razredu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Meni u Canadi je ovo SF

  19. #19
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja sam maltene od prvog dana išla sama u šolu koja je bila udaljena 3-4 kilometra, pješice ili biciklom...

    Ali to su bila druga vremena, mirno selo u kojem je auto imao samo lugar, a taj se bojao svoje sjene i vozio 20 na sat

    Zaista ne znam kako će biti kad Leona krene u školu, ja bi isto rado da bude samostalna ali koliko vidim nije vas frka samostalnosti već prometa i tu čovjek fakat nije pametan kak da se postavi :/

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pa da, najvise me je frka prometa.
    kad sam ja kretala u skolu mojoj mami je taman stigao prvi golf u dubrovnik.
    ivar vec odavno ne prelazi cestu "za rucicu" nego sam prati promet, kad dodjemo do zebre ispruzi ruku dlanom prema vozacima (ancica ga naucila) i ceka da se automobili zaustave.
    ali bojim se ceste s tri trake, sto ako mu jedan stane, on krene, a ovaj iz srednje ne? pa onda treca traka - tramvaji, taksiji, a vec sam negdje pisala i o jednom hummeru koji redovito vozi tom juznom trakom u krivom smjeru.
    uh, maknimo se od ove teme, uzrujava me.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    pa da, najvise me je frka prometa.
    uh, maknimo se od ove teme, uzrujava me.
    I mene užasno uzrujava, pogotovo što se mi selimo na drugi kraj grada gdje je promet puno gušći.
    Da ostajemo u starom stanu škola bi nam bila iza zgrade, a to znači bez ikakvih prijelaza ulice,gužvi,automobila, samo bi prošao uz zgradu i za cca 1 minutu bi bio u školi, ali sad
    Mi ćemo uzeti godišnji prvo ja, onda MM barem prvih mjesec dana pa ćemo ga voditi u školu, kasnije će najvjerojatnije preuzeti baka u kombinaciji s MM.
    Ni u novom stanu nam škola nije daleko, neki 10-15 min, ali mora prijeći cestu do nje(nije jako prometna) i ja se toga užasavam.
    Ne znam ni sama, vidjet ćemo kako će to sve funkcionirati kad krene u školu, možda ćemo ga i pustiti samog, ali sad me i samo razmišljanje o tome uzrujava.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    1. U našem je naselju kod zebre blizu škole postavljen semafor na kojem klinci pritisnu gumb i onda se za vozače pali crveno. MASU VOZAČA UOPĆE NE SKUŽI da se upalilo crveno i jure dalje.

    2. Postoji i jedna zebra bez semafora. Klinci čekaju i čekaju i čekaju i NITKO se ne zaustavi. Još je gore ako se i koji auto zaustavi, ali se auti iz suprotnog smjera ne zaustave - pa nek se sad dječica usude preko zebre.

    3. Najgori slučaj koji sam doživjela na zebri pod 2. je da je auto stao, dijete počelo prelaziti zebru, a drugi auto koji je naišao (iz istog smjera iz kojeg je dolazio i auto koji je stao) jednostavno je dao žmigavac i počeo PRETICATI AUTO KOJI STOJI! Smrzla sam se. DOSLOVNO ZA DLAKU je izbjegao da ne povozi i dijete koje je prelazilo, ne znam je li ga okrznuo ili je zbog prevelike brzine napravio dovoljan "vjetar", ali dijete je palo na zebru. Mislite li da je stao? (Naravno da ste u pravu. Nije.)


    (Gdje ja živim... :/ )

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Pratila sam ih i dočekivala prvi mjesec dana, a kasnije sam išla pred njih kad su se vraćali iz škole navečer u zimskim mjesecima.
    Do škole imaju 15 minuta, ali njima treba najmanje pola sata, jer svaku kuću moraju dotaknuti i kamenčić sa staze pokupiti. Tako da često kasne u školu i iz nje.

  24. #24
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    prvo polugodište smo ga vozli (10-ak minuta do škole al po jako uskim uličicama sa gustim prometom), a sad ga polako učimo da ide sam bar do autobusa ili u društvu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •