Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Školarac - ključić oko vrata

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno Školarac - ključić oko vrata

    Oni čija mala (i šlampava!) djeca sama dolaze doma iz škole, kako ste riješili nošenje ključa? Kako osigurati da ga ne izgubi? Je li bolja varijanta objesiti ga oko vrata ili nečim sigurnim pričvrstiti za torbu (onom rastezljivom spiralom?). Ako ga nosi oko vrata, skida li ga napr. kad je tjelesni? Kako ga nosi, pod majicom, iznad majice?
    Trebam neko sigurno rješenje, najbolje bi bilo kad bih joj ga mogla ugraditi pod kožu jer apsolutno nije u stanju brinuti o stvarima.

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A opcija ostaviti kod neke susjede koja je stalno doma?

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    To ti je individualno. Moj stariji nosi ključ oko vrata, ali mlađi to ne voli - njegov je zavezan za torbu. Nije praktično imati ga oko vrata jer klinci idu na tjelesni i slično...Većina današnjih torbi ima alkicu za ključić. Ključ je na dugačkoj vrpci (onoj za mobitele). Kad se ide na tjelesni, torbe su u zaključanom razredu, pa nema opasnosti. Ključ je lako izgubiti, ali torba je drugo pitanje... Jedino vrpca mora biti dovoljno dugačka da segne do brave.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Susjed mi nije opcija (tko je baš uvijek doma?), možda je pričvrstiti za torbu najbolje, jedino što to onda može biti samo s vanjske strane torbe (za ručku ili remen, pa ugurati u džepić sa strane).

  5. #5
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    naša torba je imala alkicu s unutarnje strane i to nam je bilo super, ako nema alkicu možda s unutarnje strane postoji neka malo veća etiketa koja bi mogla poslužit u tu svrhu i

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Susjed mi nije opcija (tko je baš uvijek doma?), možda je pričvrstiti za torbu najbolje, jedino što to onda može biti samo s vanjske strane torbe (za ručku ili remen, pa ugurati u džepić sa strane).
    Ovako ima moj sin na ovogodišnjoj torbi koja nema alkicu unutra - ključ je pričvršćen na dovoljno dugačkoj vrpci na ručku i ubačen u džepić. Kad dođe doma, samo potegne vrpcu i evo ključa vani bez prekopavanja torbe. Divota za ovakve kakav je moj mlađi, koji nisu spontano organizirani nego im mi moramo smisliti način da se stvari ne gube.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    najsigurnije bi bilo otvaranje na zvuk ili otisak prsta, ali o tome za cca 100 godina
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 28.08.2012. at 13:39

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    moj nosi oko vrata oduvijek, to mu je postao ko neki fetiš.
    a prilično je handrast. izgubio je do sad svašta, ali ključ nikad.

  9. #9
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moj ga ima na uzici za oko vrata ali ga skida jer kaže da mu smeta. Pa ga ugura u đep. Do sada je sve bilo ok.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moj je dosad ključ nosio u zatvorenom džepu jakne ili zakačen za hlače i uguran u džep (ima privjesak s onom štipaljkom kojom ga može zakvačiti za bilo što).

  11. #11
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    najsigurnije bi bilo otvaranje na zvuk ili otisak prsta, ali o tome za cca 100 godina

    Da, ali problem je u tome da je taj senzor za otisak prsta tolko vidoko da nema šanse da ga dijete može dotaći samo tako....
    Mi smo sad stavili takva vrata na kuću i mogu reći da je dosta visoko...

    Tak da ipak, ključić u torbu... Na uzicu.....

  12. #12
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Nekad sam davno svoj nosila oko vrata, a kako sam trapava i danas, koristim karabiner. Ima ih u setovima za kupiti od malih do malo većih, okačim ključ od auta ili kuće na alkicu od torbice, lako se skine a opet ne može ispasti tako lako.
    Posljednje uređivanje od Luminitsa : 28.08.2012. at 21:05

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i nas to čeka ove godine ali srećom smo na selu, a oko nas u skoro svakoj kući bar jedna bakica koja je staaaaaalno doma. nećemo im ostaviti rezervne ključeve, ali zara može otići kod njih i čekati da netko dođe doma.
    mene više od ključa muči alarm, zara je tak spetljana da se stvarno bojim njenog uključivanja i gašenja alarma

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja ga nosi u džepiću u školskoj torbi.
    A imali smo i jedan "slučaj" prošle godine koji nije bio gubitak ključa nego joj je ostao doma zajedno s mobitelom. Uglavnom bila je panika, ne mogu ju dobiti, nijedna prijateljica ne zna gdje je i sve se vratile doma samo ona nije. Odjurila sam s posla i našla ju kako sjedi pred vratima stana. I iako sam ju pripremala kome se može javiti ništa od toga nije napravila nego je sjela pred vrata. malo dovršavala zadaću, pojela ostatak užine, a onda kad je čula da fiksni telefon u stanu bjesomučno zvoni bilo joj je teško i suzu je pustila jer je znala da mi zovemo.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ga nosi u džepiću u školskoj torbi.
    A imali smo i jedan "slučaj" prošle godine koji nije bio gubitak ključa nego joj je ostao doma zajedno s mobitelom. Uglavnom bila je panika, ne mogu ju dobiti, nijedna prijateljica ne zna gdje je i sve se vratile doma samo ona nije. Odjurila sam s posla i našla ju kako sjedi pred vratima stana. I iako sam ju pripremala kome se može javiti ništa od toga nije napravila nego je sjela pred vrata. malo dovršavala zadaću, pojela ostatak užine, a onda kad je čula da fiksni telefon u stanu bjesomučno zvoni bilo joj je teško i suzu je pustila jer je znala da mi zovemo.
    Mi za ovakve situacije imamo neobavezni dogovor sa jednom susjedom, starijom gospođom koja je uglavnom doma i koju moja djeca i inače povremeno posjećuju. U tri godine možda je dva ili tri puta trebalo da dečki odu k njoj ako bi slučajno ključ ostavili doma (stariji sin u prvoj godini bez boravka). Mlađi ima ključ prikopčan za torbu pa se to ni jednom nije dogodiloda ga zaboravi, ali se dogodilo da ostavi cijelu torbu u školi i ode se igrati s društvom (ulovila sam ga kad sam slučajno došla na informacije za drugog sina ) tak da sigurno ima još takvih situacija, ali ne dopiru do nas... Sigurno je i stariji još koji put otišao bez ključa, ali to nije bio problem jer je mlađi došao doma prije njega. Sve je to dio odrastanja.

    Btw. i ja sam nosila ključ oko vrata i izgubila nekoliko ključeva. Sjećam se da smo promijenili klasičnu bravu za cilindričnu kad sam krenula u peti razred i tek tada sam prestala gubiti ključeve... Slično je bilo s čoporom djece iz susjedstva (većina s ključem oko vrata, pa smo jedni druge servisirali ako bi tko izgubio ključ - uvijek se od nekoga moglo nazvati mamu). Tak moja djeca rade i danas, nisu jednom udomili kolege i prijatelje. Bitno je da imaju tu svoju mrežu - uvijek se k nekom može otići na telefon, wc ili po čašu vode u slučaju hude sile. Nije to loše. Moji znaju da dugoročno igranje i gubljenje vremena u takvim situacijama nije poželjno, pa redovito prijavljuju tko je došao i s kojim razlogom (uglavnom sve klinci iz susjedstva). Isto, i moji su znali dijeliti tuđe sendviče s njihovim vlasnicima i drago mi je da imaju takvu ekipu i brinu jedni o drugima.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mi jučer posudili Ključić oko vrata

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •