Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: drugi razred - boravkaši - početak

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno drugi razred - boravkaši - početak

    Mame drugašića, da li ste unaprijed kupovali opremu (bilježnice i sl.) prije početka škole ili ste čekali upute razrednice? Naši imaju boravak odmah prvi dan do 15h (znači, malo kraće nego inače), što ponijeti? Koje se bilježnice koriste u 2. - pisanke b ili c? ili ovisi od učiteljice?
    U 1. smo stalno "nadokupljavali" kako je ona rekla (slovarice, dodatne crtančice, geom. tijela...) - uglavnom, ništa nije bilo hitno prvi tjedan. Da li je tako i u 2.?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mame drugašića, da li ste unaprijed kupovali opremu (bilježnice i sl.) prije početka škole ili ste čekali upute razrednice? Naši imaju boravak odmah prvi dan do 15h (znači, malo kraće nego inače), što ponijeti? Koje se bilježnice koriste u 2. - pisanke b ili c? ili ovisi od učiteljice?
    U 1. smo stalno "nadokupljavali" kako je ona rekla (slovarice, dodatne crtančice, geom. tijela...) - uglavnom, ništa nije bilo hitno prvi tjedan. Da li je tako i u 2.?
    Mi smo krajem 1. razreda imali roditeljski na kojem je učiteljica rekla otprilike koje bilježnice trebaju u 2. razredu - uglavnom, na početku još pisanke b, zatim pisanke c.
    Mislim da to ipak ovisi od učiteljice, jer sam čula da u nekim drugim školama odmah prelaze na pisanke c.
    Ostali pribor nabavili smo manje-više jednako kao u 1. razredu (uključujući i pribor za likovni).
    Ali vjerujem da stvarno još ništa neće biti hitno 1. tjedan.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    mi nismo imali nikakav roditeljski tako da ne znamo baš ništa, osim popisa knjiga, na webu škole
    hoćete vi nositi torbu sa svime odmah ili?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    To čak ne ovisi o školi nego samo o učiteljici - kod nas u jednom boravku uopće nismo trebali bilježnice (imali su radne listiće, tek kasnije sam shvatila koliko je to loše) pa je bolje pričekati da kažu točno što treba. Do tada nek nosi neku "svaštaru" koja ionako uvijek mora biti u torbi, bar je mojoj djeci ta dodatna bilježnica često bila od koristi.

  5. #5
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ja sam mu za početak spremila pisanku B za svaki predmet, jer poznavajući našu učiteljicu, krenut će tamo gdje su stali. Vjerojatno će tražiti da sljedeća bude C.
    Što se tiče torbe i ostaloga (naši imaju nastavu od 8 - 10.30, dakle bez boravka prvoga dana) jutros sam joj poslala mail. Makar je boravkašima zapravo sasvim svejedno nose li torbu već u ponedjeljak ili u utorak. Ne bude li nosio torbu, nosit će olovku i informativku, za slučaj da treba nešto zapisati. I papuče.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Blago vama koji možete s učiteljima komunicirati mailom ili sms-om. Kod nas to ne postoji
    Ali mislim da ću ga odmah prvi dan poslati s punom torbom - kako Freja reče, boravkašima je ionako svejedno, a sigurnija sam da neće ništa zaboraviti u školi. Ako ide s jednom bilježnicom, postoji velika vjerojatnost da je zaboravi još u predsoblju stana

    Pribor za likovni će pričekati još koji dan - sigurno neće odmah prvi dan koristiti bijeli glinamol i tempere

  7. #7
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Blago vama koji možete s učiteljima komunicirati mailom ili sms-om.
    Je, to je zaista blagodat. Mi doduše nemamo brojeve mobitela (zbog učeteljičinih loših iskustava, i to mogu shvatiti), ali nije ni potrebno. E-adresa se za sada pokazala sasvim dovoljnom + broj zbornice.

  8. #8
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Je, to je zaista blagodat. Mi doduše nemamo brojeve mobitela (zbog učeteljičinih loših iskustava, i to mogu shvatiti), ali nije ni potrebno. E-adresa se za sada pokazala sasvim dovoljnom + broj zbornice.
    e ovo sa mailom mi je super stvar e kad bi to bila praksa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •