Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 104

Tema: Pregled u šk.ambulanti

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Mislila sam nije dite i moparu nego samo moparu

  2. #52
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pise u kalendaru cijepljenja da je oboje :/ .

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Dajte me prosvijetlite... nadležnost nad tim cijepljenjem je isključivo pod školskom medicinom ili se ide odabranom pedijatru kod kojeg je dijete do sad prijavljeno?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    zar nije dite mjesec dana nakon Moparu?

  5. #55
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mamazika, pojma nemam tko je nadležan. ne ide se pedijatru, nego cijepe na pregledu za skolu koji se obavlja na skolskoj medicini... ali to jesu li iskljucivo oni nadlezni, pojma nemam.
    u kalendaru pisu oba cjepiva i jos uz moparu pise da se moze davati s drugim cjepivima. zato sam se uplasila da oni to sprase sve skupa zajedno.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Marko je dobio moparu pri upisu, a kasnije cijepljenja su bila nakon što je počeo prvi razred.

    Nadležnost je nad školskom medicinom, pedijatar nema ništa s tim (tada mi je bil aktualno pa sam pitala tadašnjeg Markovog pedijatra).

    I u drugom razredu, kad je preskočio PPD zbog bolesti, ja išla opet pitati njegovu doktoricu što sad s tim, rekla je da oni nemaju ništa s cijepljenjem školske djece.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    U autu
    Postovi
    298

    Početno

    Alamama nama su isto zapisali drugo cijepljenje za mjesec dana,ali prijateljica kaže da su njima rekli da je drugo cijepljenje na jesen,vjerovatno ovisi od dr.Ja sam pitala doktoricu može li se prebaciti cijepljenje za jesen rekla je da može bez problema,ne znam hoćemo li ići prije u Dubrovnik pa zato

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja bi D. laka srca cijepila s di te, ali moparu mi je ostao u gadnom sjećanju (mumps 4 tjedna poslije cijepljenja, srećom samo 3 dana ali ipak... sad mogu očekivati ili nikakvu ili super gadnu reakciju tipa meningitisa).

  9. #59
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar je bolestan pa smo cijepljenje odgodili.
    negdje u lipnju ce se cijepiti s moparu, a kad krene u skolu dite+polio.

    a danasnji pregled u ambulanti sk. medicine je nesto sto zelim odma zaboraviti

  10. #60
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    :shock: pa kaj je bilo?
    mi idemo sutra... ja sam uzbudjena ko da ja idem u skolu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Muki,
    kod nas je prvo kod med.sestre Dino dobio jedan krug na kojem je bio nacrtan niz: trokut, pravokutnik, krug i to je trebao nastaviti skroz okolo. Unutar tog kruga trebao je nacrtati čovjeka. Onda ga je sestra izvagala i izmjerila (130cm i 31,5kg). Nakon toga smo išli kod dr. Ona ga je onako ispitivala u stilu: kako se zoveš, imaš bracu ili seku, koga još imaš od obitelji, da li deda i baka žive s vama, jesi li bio u zoološkom vrtu, koje si životinje vidio tamo, koja ti je ruka desna a koja lijeva, koje ti je lijevo uho (a Dino veli: pa iznad lijeve ruke), pokaži svoj nos, gdje je on na našem licu (treba reći u sredini), itd.Pitala ga je da na onom papiru napiše svoje ime, i koga je to nacrtao, on je rekao da je nacrtao sebe. Nakon toga se treba skinuti do gaćica, pregleda ga na stolu, pogleda mu pišu. Dok se još ne obuče mora odskakati na jednoj nozi do kraja sobe, na drugoj se vratiti i hodati one mišje korake noga ispred noge (da mu vidi ravnotežu). Nakon toga se obukao, rekla da je sve OK, da će ona svoje mišljenje poslati u školu i kad smo izašli sestra ga je cijepila

  12. #62
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa
    Ivarice, znas li otprilike kilazu sina? Ni moj nije Herkules, ja se nadam da je presao 20 kg. Postoji li granica?
    121 i 21

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    A gornja? Za Daniela će trebati posebnu klupu (prešao 140)

  14. #64
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ovo nije donja granica, ovo je ivarova visina i kilaza

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Izgleda da nema donje granice nego omjer. Znači ako ima malo kila na veliku visinu isl.

    Nama je pregled kod doktora bio bitno lakši nego u školi. U školi je bilo baš dosta intezivno, npr. dobio je za čitati priču "Ljubavne priče gospođe četke"

  16. #66
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ma nemojte me zezat da testiraju prije škole čitanje i pisanje???

  17. #67
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i kod nas je bilo tako, u skoli je bilo o dostignucima a kod doktorice je bio vise zdravstvene prirode, o bolestima i slicno, nije bilo ispitivanja osim ovog crteza kojeg davorka opisuje i nabrajanja adrese i sl, ali ivar je svojim ponasanjem prokockao valjda svaku priliku da ga svrstaju medju prilagodjenu djecu.

  18. #68
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    ma nemojte me zezat da testiraju prije škole čitanje i pisanje???
    analizu i sintezu, ali onda kad dijete zna citati (sto nije uvjet) pitaju ga da cita

  19. #69
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    analizu i sintezu
    ajd pojasni

  20. #70
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    glasovna analiza (rastavljanje rijeci na glasove) i sinteza (sastavljanje).

  21. #71
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

  22. #72
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    oskar pe na popravni vec u prvom osnovne

  23. #73
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    glasovna analiza (rastavljanje rijeci na glasove) i sinteza (sastavljanje).
    znači kažeš mu da slovka "brod" (b-r-o-d), pa mu ti otslovkaš a-u-t-o i pitaš koja je to riječ?

    ja sam ti malo tupava pa mi trebaju pojašnjenja.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ivarice, i mi bili danas. i ja bih zaboravila najradije.

    ali mi se nismo cijepili, nananananana
    f je imao parotitis poslije mo-paru pa se ova ne usudi, rekla da preporuca pedijatru da ga cijepi priorixom ili nek vidimo sto cemo

    ali sve u svemu bljak

  25. #75
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    rekla da preporuca pedijatru da ga cijepi priorixom ili nek vidimo sto cemo
    jel to znaci da i mi mozemo izabrati priorix kod svog peda?

  26. #76
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    malo su mi zasmetala pitanja o kolicini mlijeka koje u danu popije i da li svaki dan jede meso kao da je to dvoje nesto sto je super

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ivka, može, upravo mi sad rekla frendica da će ona tako napraviti a već je sve obavila.
    Ono što mene opako živcira je što mi je rekla da je ona obavila sve oko upisa već u 4. mjesecu (Dugave), a kod nas žilave li ga žilave.Prije 2 tjedna smo bili na pregledu kod dokice, sad čekamo 23.5. razgovor u školi i onda 1.2.ili3. 6. upise . Ne mogu dijete nigdje poslati s bakom i didom zbog glupih procedura, a neki su ih u istom gradu već totalno zbavili.
    Zašto uvijek razlike, a ne mogu svi isto.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Koji vražji priorix, pa nema ga za kupit!

  29. #79
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Koji vražji priorix, pa nema ga za kupit!
    ma daj, ne pratim teme na 0-1, pojma nisam imala
    koliko sam ja skuzila, cijepljenje nije uvjet za upis, tj, mi cemo se cijepiti nakon upisa pa mogu onda i cekati priorix?

  30. #80
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj davorka prvotno napisa
    Ivka, može, upravo mi sad rekla frendica da će ona tako napraviti a već je sve obavila.
    Ono što mene opako živcira je što mi je rekla da je ona obavila sve oko upisa već u 4. mjesecu (Dugave), a kod nas žilave li ga žilave.Prije 2 tjedna smo bili na pregledu kod dokice, sad čekamo 23.5. razgovor u školi i onda 1.2.ili3. 6. upise .
    da, ja sam se iznenadila kako su neki naruceni kod doktora tek 2.6. :shock:
    sto da ti se dijete tad razboli?
    da sam se ja uhvatila telefona u 4. mjesecu i mi bi sve obavili tada. ali ja sam ivara narucila prosli tjedan jer sam cekala da se skupi koji gram oko kostiju i bila sam bas iznenadjena brzinom, sve smo evo obavili u tjedan dana (pregled za skolu smo obavili prije pregleda kod doktora), samo da jos pronadjem negdje stari rodni list i odnesem ga do skole, napomenuli su da ne treba dijete biti prisutno kod upisa.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ja razmišljam cijepiti samo protiv ospica, u Njemačkoj je epidemija pa kad se vrate navijači moglo bi biti frke. A ostalo jednog dana...

  32. #82
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    upravo su mi sutrasnji pregled odgodili na subotu, 10.06. u pol 12 :?
    a oskar se vec tjedan dana priprema kak ce sutra doktoru za skolu

  33. #83
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    :shock: puta 8
    mukice, da oskar ima problema s tim vec bi ti u vrticu skrenuli paznju

  34. #84
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    upravo su mi sutrasnji pregled odgodili na subotu, 10.06.
    ma daj ???
    dotad cemo mi vec mislim obaviti i prvi roditeljski sastanak :shock:

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    To sa terminima je full individualn. Mi tu u Samoboru imamo 3 škole i raspored je napravljen tako da se rade upisi škola po škola. Tako da će recimo u našoj školi već biti raspored po razredima a u nekim drugima upisi neće ni početi. Mislim da je više problem u našem nestrpljenju, to je kao ono kad sa 37 tjedana počneš čekati porod pa on nikako ne dođe do 42

    Što se tiče šk.ambulante/škole kod nas je bila potpuno druga slika i ponašanje. Adrian je u amb cijelo vrijeme hodao okolo, pričao sa ženom kao da se znaju od rodilišta isl. U školi je treptao sa okicama, i odgovarao toliko sporo, tiho i sabrano da ga nisam mogla prepoznati. Žena mi je na kraju rekla da sam prekritična i da je on vrlo smireno i koncentirano dijete
    Ono što mi se čini je da su te procjene toliko pitanje trenutka i raspoloženja da je rezultat vrlo upitan

  36. #86
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    Što se tiče šk.ambulante/škole kod nas je bila potpuno druga slika i ponašanje. Adrian je u amb cijelo vrijeme hodao okolo, pričao sa ženom kao da se znaju od rodilišta isl. U školi je treptao sa okicama, i odgovarao toliko sporo, tiho i sabrano da ga nisam mogla prepoznati.
    i kod nas u skoli sve 5, valjda jos uvijek dovoljno impresioniran.
    ali u ambulanti u svom domu zdravlja, na svom teritoriju, e tu je bio raspasoj, kad mu je doktorica rekla da se skine, bio je to striptiz sa mahanjem kosuljom i slicno. a s doktoricom nije razgovarao kao da se znaju od rodilista nego kao da su zajedno odsluzili u remetincu.

  37. #87
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    :D

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    255

    Početno

    Iako je na postovima 99,9% zg ekipa ,budem se upisala
    obavili smo lijecnicki pregled..ispunjavala sam neki test (tipa sto i koliko jede,gdje spava,kako zivi,igra li igrice i koliko),dok se on borio sa umjetnickim dojmom crtanja čombe u krugu..Ono ponavljanje niza 2x je ponavljao jer u brzini nije skopčao što to ona želi od njega.Kontrolirali su mu vid ,ali ne na slova već na jabuke ,kruške i srca.
    Nije hopsao naokolo na jednoj nozi i od svih možebitnih pitanja odgovarao je na pojmove suprotnoga (toplo-hladno) i tražila je brojanje unatrag od 10.
    Cijepljen je i ispred sebe citam raspored cijepljenja ,a on kaže:

    -ospice,zausnjaci,rubeola-tijekom pregleda za upis
    -di te per-I razred
    -test na tbc -II razred
    -hepatitisB - 3x tijekom VI razreda
    -test na TBC i cijepljenje ako je neg. reakcija- VII razred
    -di te per- VIII razred
    -difterija,tetanus -zavrsni razred srednje škole


    I još nešto.....Patrik je bio mrak,nije bilo ni suza,ni plakanja zbog cijepljenja...i pišu joj je pokazao (iako je doma vikao da kakav je to glup pregled,da će on nekome pokazivati pišu!)...
    ali je naj bio na pitanju "Što je iznad tebe..." ..kaže on "Kosa"
    8)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    kosa

    Kod nas isto kao kod Ivara mislim da je bio impresioniran. Još je bio odmor pa su svi urlali kao ludi, on je samo širio okice
    Sljedeći put kad dođemo će vjerojatno on biti među najglasnijima na hodniku

  40. #90
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Da, Alamama, i meni se cini da je sve do trenutka... (kao uostalom i inace testiranja djece o kojima im kasnije zivot ovisi).

    Nas roditelje su sprasili tako da ja pojma nemam niti sto je bilo na lijecnickom, niti sto je bilo na testiranju, osim ono sto mi je A. sam rekao.

    Ali sam zato ostala šokirana kad su nas kratko (s nogu) nakon testiranja pozvali unutra i rekli svakom dvije recenice. Moje dvije su bile da je test rjesio odlicno i da je pravi zabavljac. Moje dijete zabavljac?! Moje plaho, povuceno, mirno dijete zabavljac nepoznatih ljudi?! :shock:

  41. #91
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moj glumi intelektualca i svima trepce preko naocala.

  42. #92
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno


    ivar oka sokolovog, govorio je jucer gore dolje lijevo desno za znakove koje ja nisam vidjela, a sjedala sam dva metra blize tabli.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    U svom opisu pregleda zaboravih pregled vida, ivka ga je sad spomenula.
    Ja već jedva čekam da to obavim, razvuklo mi se ko kauguma. Nikak pa nikak.

  44. #94
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sto samo nasa doktorica nije trazila da se ivar skine skroz gol?
    zasto to traze?

    davorka, nisam dobro skuzila, bili ste na pregledu kod doktora, kad cete onda obaviti ovo s vidom? mi nismo isli kod okulista, citao je to kod njih u ambulanti.

  45. #95
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    citao je to kod njih u ambulanti.
    kod med. brata ili kako se to vec zove

  46. #96

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    "Što je iznad tebe..." ..kaže on "Kosa"
    a filip je na pitanje: 'ako vani nije toplo, onda je.....?'
    odgovorio: 'vruce!'

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ivka, ma obavili smo taj pregled vida kod med.sestre prije nego smo ušli kod doktorice. Ja govorim da mi se sve razvuklo: pregled pa onda 3 tjedna čekam razgovor u školi, pa onda opet tjedan dana čekam upis. Jooooj.

  48. #98
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida je na pregledu bila prvo sama s doktoricom u ambulanti - pricale su, crtala je, govorila o svojoj obitelji, raznim temama... kad su dovrsile, usla sam i ja, tad se ida skinula do gacica i dr ju je pregledala. nije skidala gacice. al cura valjda nema sto pokazat ja sam isto cula da ovdje decki skidaju i gacice i da im se pregledava pisulinac...

  49. #99
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    sad sam, ovaj cas, skuzila da je onaj dan kad smo naruceni na pregled - rasprodaja :shock: :shock:

  50. #100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mukice, pa može se pregled dogovoriti i drugi dan. Nazovi i reci da ne možeš baš taj dan, ima termina. Mi kad smo dogovarali, mogli smo birati, ja recimo nisam htjela ujutro da moram izostajati s posla i stavila nas je popodne. Isto i kad nas je dr. zapisivala za razgovor u školi tražila sam popodne pa idemo u 17h ali zato idemo 23.05. a da sam htjela ujutro mogla sam i ranije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •