Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: pedijatri ili lijecnici skolske medicine?

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno pedijatri ili lijecnici skolske medicine?

    sto ste vi odlucili?
    ja cu ivara jos neko vrijeme ostaviti kod pedijatra, uvijek smo bili zadovoljni odnosom, a ne bi htjela ivaru jos i tu prilagodbu natovartiti u isto vrijeme.
    za koju godinu cu ga prebaciti kod skolske kad mu nece biti fora biti s malim bebama u cekaoni.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Mi ne možemo ostati kod pedijatrice (tako nam je rekla). Školska medicina ti više ne postoji (nego samo kao prevencija). Dijete trebaš prebaciti kod liječnika opće prakse i to kaže moja pedijatrica da je naputak Ministarstva da tamo gdje ide roditelj ide i dijete tako da to postaju obiteljski liječnici. Zato ja sada imam problem da mi možda dokica u našem Domu zdravlja na Jarunu neće htjeti primit Dinu jer muž i ja smo na Krugama, a bed mi je tamo voditi i Dinu jer mi nije blizu, ovako obavim prije posla brzinski pregled i sl. pa sam odlučila inzistirati i moliti da ga uzmu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mi smo kod obiteljske oduvijek, i vrlo smo zadovoljni. Tako da ništa ne mijenjamo. Ali bili smo neki dan na zamjeni jer naše dokice nije bilo i tip me napao da sam loša mater jer sam dijetetu koje pije antibiotik dala za ručak zelenu salatu, tikvice , papriku, šampinjone i paradajz. I da tko normalan to daje u obroku kad treba samo malo biti na dijeti kad pije antib.
    katastrofa, tako da mi je jasno zašto je ljudima zlo djecu voditi kod ne-pedijatara.
    Srećom da je naša ob.OK

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno Re: pedijatri ili lijecnici skolske medicine?

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    sto ste vi odlucili?
    ja cu ivara jos neko vrijeme ostaviti kod pedijatra, uvijek smo bili zadovoljni odnosom, a ne bi htjela ivaru jos i tu prilagodbu natovartiti u isto vrijeme.
    za koju godinu cu ga prebaciti kod skolske kad mu nece biti fora biti s malim bebama u cekaoni.
    Ja bih isto najradije ovako, ali koliko sam shvatila od naše pedijatrice to nije pitanje naše odluke, već se dijete mora prebaciti u školski dispanzer.

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    To me čudi, jer kod naše pedijatrice u čekaonici često vidim školsku djecu.

  6. #6
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Hmm, a nama je pedijatrica rekla da mozemo birati hocemo li ostati kod nje ili prebaciti sina kod o.d.

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    Hmm, a nama je pedijatrica rekla da mozemo birati hocemo li ostati kod nje ili prebaciti sina kod o.d.
    kod nas isto tako

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mislim da to ovisi koliko pedijatrica ima pacijenata.
    Naše pedijatrice u Samoboru su molile roditelje veće školske djece da ih prebace kod obiteljskih liječnika jer zbog preopterećenosti velikim brojem pacijenata ne mogu primat bebe. Iako MM-ove nećakinje idu u 5. i 6. razred i još uvijek su kod pedijatrice.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    173

    Početno

    Citiraj Zoila prvotno napisa
    Hmm, a nama je pedijatrica rekla da mozemo birati hocemo li ostati kod nje ili prebaciti sina kod o.d.
    Još jednom ću provjeriti jer bi naravno htjela da ostane kod pedijatrice jer je žena super, a i Lucija će biti kod nje još par godina, pa kad su bolesni u isto vrijeme idemo skupa.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ma kakva školska medcina , toga vam nema već ohoho ....
    Pedijatri su dužni držati djecu do polaska u školu , a poslije ako
    su pretrpani ( ili iz bilo kojeg drugog razloga vam ne žele više pružati usluge) - nisu obavezni po zakonu. Onda se ide obiteljskom.
    Doktori koji su bili po školskim ambulantama su pripali pod nadležnost zavoda za javno zdravstvo , vrše cijepljenja , preglede za škole i tako...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •