Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Upitnik za roditelje pri upisu u prvi razred

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Upitnik za roditelje pri upisu u prvi razred

    Jako su me naljutila pitanja iz upitnika kojeg smo morali popuniti pri prijavi djeteta za upis u prvi razred.
    Nalazim da je većina pitanja besmislena, diskriminirajuća, nepotrebna i ničim neće pridonjeti kvalitati školovanja mog djeteta.
    Npr. pitanje je li dijete vanbračno ili ne , je li usvojeno, ima li obitelj vlastiti stan ili smo postanari i kolika je kvadratura stana( a prije toga je trebalo nabrojiti članove kućanstva i navesti ima li dijete organizirano samo svoje mjesto za učenje), kolika su nam primanja(prije toga treba navesti stručnu spremu , zanimanje i posao kojeg roditelji obavljaju) .
    A drugi dio upitnika je krajnje neozbiljan: traži se od roditelja da procjeni djetetovo stanje sluha, vida , govora, psihe, intelekta. Ima li iti jedan roditelj koji će napisat da su int. sposobnosti njegovog djeteta za 20% niže od prosjeka?Npr. susjedino dijete ima 7 god i ima problem s govorom. Ona to odbija uočit i dugo je odbijala suradnju s logopedom. A opet , ako znam da moje dijete npr. povremeno zamuca i to svjesno prešutim, a taj se problem utrostruči kad dijete krene u školu-bit ću prepoznata kao roditeljkoji nema pojma o svom djetetu, a ono će izazivti samilost. No- ako to navedem kao problem , hoće li moje dijete biti diskriminarano na neki način?
    kako itko može očekivati roditeljsku objektivnost? Čemu onda liječnički pregled, čemu uopće liječnički karton djeteta u kojem se cijeli život nešto piše, a nitko te zabilješke ne gleda?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Hvala, prebacujem se tamo.
    Upitnik je štampala "naša" škola. Pitanja nisu standardizirana za sve škole, a očito nisu ni prisutna u svim školama.
    mi nismo imali gradaciju odgovora. Trebali smo sami nešto napisat.
    i , da , bilo je pitanje "spava li dijete s roditeljima u krevetu?"

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •