Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Produženi boravak-broj djece

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno Produženi boravak-broj djece

    Jučer sam bila upisati Dinu u školu, dakle ono odnijeti rodni list i sad smo konačno gotovi.
    I kod upisa, oni naravno već imaju broj djece po razredima jer smo svi bili na razgovorima kod pedagoga ili defektologa prošli mjesec. I ono što me bacilo u bed, mada sam to već znala i bila pripremljena na takav ishod situacije je broj djece u Dininom razredu - 27. Škola ima samo dva 1. razreda, jedan je bez boravka- u njemu je 16 djece, u ovom s boravkom 27. Druga škola koja je u istoj zgradi slično, boravak je 23, bez boravka 15.
    Znam da oni imaju zakonsku mogućnost da stave čak i 35 djece u jedan razred, ali stvarno nije fer. Naravno, nisam to mogla prešutjeti kod upisa, pa sam pitala, zar nije moguće onda oformiti još jedan razred boravka pa da sva djeca imaju jednake uvjete za rad, kaže žena, nije moguće, zakon nam dozvoljava i veći broj. Ovo još nije konačno, možda se i promijeni, ovo je predviđeni broj djece - možda netko odustane od boravka i sl. ali svejedno, opet imam neki osjećaj nemoći, mada znam da mu neće biti loše, koliko se ja sjećam nas je uvijek u školi bilo više od 25.
    Kako je kod vas?

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod testiranja pedagoginja mi je na upit odgovorila da svaki razred ima tu negdje prijavljen broj ucenika (od 39 dotad testiranih, tocno po trecina je trazila homogeni boravak, heterogeni boravak i neboravak), ali cu tocnu info pretpostavljam znati tek na roditeljskom sljedeci tjedan

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    101

    Početno citate mi misli...

    divno da je netko pokrenuo temu...
    u "nasoj" skoli su trebala 2 razreda boravak a jedan "normalni" i sto se izgleda dogadja - prijavilo se 58 djece do sada i skoro svi bi u boravak i
    oni umjesto da oforme 3 boravka - zamislite divote od 3 razreda po 20 ucenika - oni izgleda ukidaju treci razred jer navodno nema novaca za drugu uciteljicu koja bi popodne drzala treci boravak i dogadjaju nam se dva krcata boravak razreda...
    ja danas malo proucavala zakon u kojem naravno ne pise koji je maksimalan broj ucenika u razredu ali sam jako LJUTA i dodje mi da vec sada idem
    onima koji odlucuju i pokrecem peticije i radim neznam ja sto - a nisam
    jos ni zvanicno upisala dijete ( danas idem )
    jesmo li stvarno toliko nemocni - pitam se i da li to mora biti tako ????
    ima li neka mama ili neki tata koji ima sugestiju ?

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Šta je homogeni a šta heterogeni boravak :?

  5. #5
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno Re: citate mi misli...

    Citiraj dini prvotno napisa
    ja danas malo proucavala zakon u kojem naravno ne pise koji je maksimalan broj ucenika u razredu ali sam jako LJUTA i dodje mi da vec sada idem
    postoji Pravilnik o broju učenika u redovitom i kombiniranom razrednom odjelu (NN 74/99) http://www.nn.hr/sluzbeni-list/sluzbeni/index.asp
    koji kaže:

    Redoviti razredni odjel ustrojava se s 30 učenika.

    Ako u školi postoji samo jedan razredni odjel istoga razreda, razredni odjel ustrojava se s najviše 34 učenika.

    Ako škola ima više od 34 učenika istoga razreda, razred se ustrojava u dva ili više razrednih odjela s brojem učenika koji je najbliži broju učenika iz stavka 1. ovoga članka s time da ne prelazi 32 učenika po razrednome odjelu.

    U redoviti razredni odjel mogu se uključiti najviše 3 učenika s lakšim teškoćama u razvoju koji rade po prilagođenom programu pa ti odjeli mogu imati najviše:

    - s jednim integriranim učenikom - 28 učenika

    - s dva integrirana učenika - 26 učenika

    - s tri integrirana učenika - 24 učenika.

    itd. itd.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kod nas je prosli tjedan bilo prijavljeno 53 djece. samo petnaestak nije za boravak.

    no oni ce napraviti tri razeda, ovaj treci ce biti mijesani. dio ih poslije nastave ide kuci, dio ostaje s ova dva razreda.

    moj ne ide vjerojatno u boravak pa bi meni bilo draze da ih je samo 15, ali ovo je fer.

  7. #7
    sandra14 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    S.Obrez
    Postovi
    173

    Početno

    Kod nas za sada idemo s dva boravka i dva klasična - a broj djece je do 32 po razredu!!!!!Divno za raditi,zar ne?

  8. #8
    sandra14 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    S.Obrez
    Postovi
    173

    Početno Ispravak

    Upisali smo četiri razreda, tri boravka...ipak su utjecaj i želje roditelja odigrali važnu ulogu. Broj djece po razredima od 27 do 29.

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mi danas imali roditeljski pa evo o broju ucenika.
    rekli su da je upisano otprilike 65 djece u tri razreda. najvise roditelja je pokazalo interes za ovaj heterogeni (kombinirani) boravak, njih 29.
    ali ce razredi imati jednak broj djece, 22 po razredu

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    lost place
    Postovi
    15

    Početno

    Jedno je ono što piše u zakonu a drugo je ono za što škola dobije dozvolu.
    U masi škola će biti višak učitelja jer se smanjuje broj djece a ne dozvoljava se više razrednih odjela s manjim brojem učenika.
    Predajem u nekoliko razrednih odjela (predmetna nastava) od kojih samo jedan ima manje od 30 učenika (ima ih 28, a 4 s prilagođenim programom).

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Šta je homogeni a šta heterogeni boravak :?
    sori
    klasicni ili homogeni je boravak u koji su ukljucena djeca iz istog razreda. imaju obavezu dolaska u mislim 7:30 i odlaska ne prije 1545 (u nasoj skoli), a mogu ostati do 17.

    u ovom kombiniranom (heterogenom) su djeca iz vise razreda, prvasi, drugasi i trecasi, ne trebas dolaziti svaki dan niti na vrijeme (osim na nastavu), mozes dijete pokupiti kad ti pase (max do 17)nastava je u dva turnusa, jutarnjem i popodnevnom, djeca tamo isto jedu i uce

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Kod nas je isto ovaj drugi. Ja sam danas ostala jako ugodno iznenadena sa skolom. Naime na upisu sam molila jednu odredenu uciteljicu i boravak. I slucajno sam preko Muki saznala da svi razredi nemaju boravak, pa sam krenula svuda okolo zvati i saznala da ta uciteljica ima razred koji jedini nema boravak. Uglavom zovem ja jutros skolu, i kaze pedagogica "Dobro da ste zvali, ja sam vas vec zvala nekoliko puta"
    Uglavnom vidjela je da ne moze oboje pa me zvala da pita da li i dalje trazim ucetljicu ili boravak. Kad sam se ja pocela cuditi i zahvaljivati, ona je samo cool rekla da uvijek pokusavaju roditeljima izaci u susret

    Veseli me i sto uciteljice kazu da ih ovo sa HNOSom ne plasi, da oni vec godinama tako rade po koraku. Da u skoli ima jako malo bullyinga, da rade po onim UNICEFovima stvarima, a i razredi su mali, djeca ok. Sve nesto pozitivno. Sad je vrijeme da napokon malko zaboravim brige oko skole i probamo se opustiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •