Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Cjelodnevna škola - Jutarnji list

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno Cjelodnevna škola - Jutarnji list

    Cjelodnevna škola uvodi se od jeseni
    Piše: Ivana Kalođera Brkić
    Foto: Saša Midžor Sučić
    --------------------------------------------------------------------------------


    ZAGREB - Oko 10.000 učenika od prvog do četvrtog razreda osnovne škole od jeseni više neće morati opterećivati svoje kralježnice preteškim školskim torbama jer će im biti omogućeno da sve udžbenike ostavljaju u školi!

    U Ministarstvu obrazovanja, po uzoru na europsku praksu, priprema se projekt produljenog boravka u školi. S projektom će se, tvrdi izvor blizak ministru Draganu Primorcu, startati već školske godine 2006./07., za početak eksperimentalno u 42 škole, i to u nižim razredima.

    U Hrvatskoj trenutačno u jednoj smjeni radi 250 škola, no samo ih dio ima organiziran boravak, u pravilu, za manji dio učenika 1. i 2. razreda. Novost je ovog projekta ta što će škole za djecu biti otvorene cijeli dan, a pored nastave, učenja i pisanja zadaće, djeci će se tijekom poslijepodneva nuditi razni oblici igara i razonode te kulturne i sportske aktivnosti, i to svakodnevno, što dosad nije bila praksa.

    Troškove organiziranja cjelodnevne nastave snosit će Ministarstvo i lokalna samouprava, a škole uključene u eksperiment bit će izabrane putem javnog poziva. Škole koje prijeđu na cjelodnevni rad u dogovoru s roditeljima s nastavom će umjesto od 8 moći startati i od 9 sati, a roditelji će sami odlučiti koliko će sati i na kojim aktivnostima njihovo dijete provesti u školi.

    Ministarstvo će pomoći školama u kupnji lokera (ormarića) u kojima će djeca ostavljati udžbenike. Naš sugovornik kaže kako su u Ministarstvu svjesni da je ovakva organizacija rada škola skuplja za društvo, ali je velika pomoć roditeljima, posebice zaposlenima koji će sada biti oslobođeni učenja i pisanja zadaća s djecom, vođenja djece na učenje stranih jezika i razne sportove, jer će im to sada sve biti ponuđeno u školi.

    Ministarstvo će projekt pratiti i evaluirati, a pokaže li se da on daje bolje rezultate, od školske godine 2007./2008. s cjelodnevnom nastavom startat će se u svih 250 škola koje rade u jednoj smjeni. Intencija je da do 2010. sve škole pređu na rad u jednoj smjeni.

    Skandinavski model u Varaždinu
    Neovisno o projektu Ministarstva, s idejom cjelodnevne nastave ove jeseni starta i Grad Varaždin, za početak u dvije osnovne škole, a školske godine 2007./2008. u svim školama u gradu. Gradonačelnik Varaždina Ivan Čehok kaže da je njihov model najbliži skandinavskom. Projektom će biti obuhvaćena sva djeca od 1. do 8. razreda. Početak nastave još nije dogovoren, no vrlo je vjerojatno da će u cjelodnevnoj školi nastava za svu djecu početi u 8.30 sati, kaže Čehok te dodaje kako je za novi model nastave Grad već organizirao seminare za učitelje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mislim da će moj sin ići u privatnu školu,državnu ćemo izbjeći u širokom luku

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    ja sam išla u herta turza školu, i čini mi se da sam prilično dobro ispala .

    dobar ti potpis, hehehe... jesi sigurna da znaš da ništa ne znaš???

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    da sigurna sam

    on topic

    permisivan odgoj je producirao hrpe djece koja ne znaju svoje dužnosti a puna su im usta njihovih prava

    u neradu ih podržavaju roditelji,ispričavaju im izostanke,z akoje se iz aviona vidi da su obično blajbanje i izbjegavanje nastave i ispitivanja,dolaze u školu ne po informacije nego na svađu,a poneki se i fizički obračunavaju s učiteljima......

  5. #5
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    u neradu ih podržavaju roditelji,ispričavaju im izostanke,z akoje se iz aviona vidi da su obično blajbanje i izbjegavanje nastave i ispitivanja,dolaze u školu ne po informacije nego na svađu,a poneki se i fizički obračunavaju s učiteljima......
    priča iz škole u kojoj radim:

    učenici 3. i 4. razreda išli su u školu u prirodi. jedan od učenika koji nije išao, cijeli tjedan nije došao u školu. trebao bi dobiti 30 neopravdanih sati i ukor.
    telefonski razgovor učiteljice i oca djeteta:
    U: zovem da vas pitam zašto M. prošli tjedan nije dolazio u školu?
    O: zar je trebao?
    U: naravno. lijepo sam im objasnila da će nastavu održavati učitelj taj i taj. osim toga druga djeca su mi rekla da im se svaki dan rugao što idu u školu, a eto on nije glup da ide kad ne mora.
    O: moj sin to sigurno nije rekao.
    U: dobro. znate li da bih mu ja sada trebala dati neopravdane sate i ukor?
    O: zašto? ma dajte...
    itd.

    - pola sata nakon toga dolazi otac u školu. slijedi razgovor učiteljice, oca i djeteta. i da ne duljim. dijete je reklo da mu se nije išlo u školu.

    otac ni u jednom trenutku nije dijetetu uputio ma i jednu riječ da to nije u redu, ili eto pogriješio si pa ćeš snositi posljedice. a neee. nikako.

    otac poznaje ravnatelja pa je to sredio s njim. a kako je ravnatelj osoba koja voli probleme pomesti pod tepih učiteljica je opravdala sve sate i naravno još dobila po nosu što pravi probleme gdje ih nema.
    (učiteljica nisam ja)

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pouzdano znam da ce se vecina ravnatelja osnovnih skola polomiti ako treba da njihova skola ne bude jedna od tih 42. Kao sto su se polomili i da ne budu u pilot projektu HNOS-a.

  7. #7
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Camel, i koja je poruka te price? Da li je dijete u toj prici krivo za bilo sto? Krivi su, u jednakoj mjeri, i roditelji i ravnatelj i uciteljica, ali da li je i dijete?

    I zato mi se nikako ne sviđaju tvrdnji tipa "Današnja djeca su ovakva ili onakva..." - onakva su kakvima smo ih mi učinili, svi zajedno...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    Camel, i koja je poruka te price? Da li je dijete u toj prici krivo za bilo sto? Krivi su, u jednakoj mjeri, i roditelji i ravnatelj i uciteljica, ali da li je i dijete?

    I zato mi se nikako ne sviđaju tvrdnji tipa "Današnja djeca su ovakva ili onakva..." - onakva su kakvima smo ih mi učinili, svi zajedno...
    da li je dijete krivo,a dijete je osoba do 14 godina ako opljačka kiosk ili nekom razbije kamenom šajbu ili od druge djece uzima novce itd
    (i nemojte mi sad pisat da mješam kruške i jabuke jer se na krivi put staje izbjegavanjem obaveza od vrtića pa na dalje )

    ili je možda kriva učitejlica ili ravnatelj?

    a možda je dotična učiteljica bila izložena mobbingu od strane ravnatelja

  9. #9
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Dobro, a kakav je vaš stav (pitanje za sve forumašice), kao roditelja.

    Ja mislim da je to dobra ideja. Tako da npr. ja kad dođem doma u pol pet popodne, ne moram s djetetom pisati zadaću do 7 i onda ju voditi na plesnu (ili štogodveć), nego provodimo SLOBODNO vrijeme zajedno. Naravno, to ne znači da uopće neću pitati kako i što je bilo u školi ili pratiti što trenutno uče.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    nisam baš paaažljivo čitala, ali meni se to čini ko dnevni boravak - a to mi već imamo. torbu isto ostavljamo. meni se sviđa ideja o aktivnostima nakon škole. muka mi je kad dođeš doma, ne stigneš pravo ni pojest, brzo u auto pa na drugu stranu grada na neki sport, ples, nešto; tam dangubiš 45min-sat vremena, onda opet u auto; i kad dođeš doma onda si tak krepan da nemreš viš niš.
    ovak ak ti je nekaj organizirano u školi, fino za rukicu i šetnja 5min do škole, a ako su veći mogu i sami.

  11. #11
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    mislim da će moj sin ići u privatnu školu,državnu ćemo izbjeći u širokom luku
    Draga Maria, u privatnim školama, ovdje po Zagrebu vlada totalno permisivni odgoj, jer se bore za svako dijete (čitaj njegovu školarinu). Čula i od profesora i od mama. Profesorima je u svim školama teško, no u tim privatnim školama, oni su neka vrsta slugu svojih đaka.

    S tvojim stavom o permisivnom odgoju se skroz slažem. A ovo o ostavljanju knjiga u školi nije mi OK. Ja želim vidjeti što je moj sin učio taj dan, pogledati zadaće. Sviđa mi se ideja o izvannastavnoj ponudi u školi, ali time se ne može sve pokriti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    133

    Početno

    mi smo 1. i 2. razred pohađali u sloveniji, i osnovna skola tako izgleda vec nekoliko godina...

    program je bio puno bolji nego kod nas...
    nakon nastave i rucka, djeca su imala sat vremena slobodno, sa uciteljicom na skolskom igralistu, nakon toga jedan sat izborne nastave ( mi smo izabrali svaki dan nesto..likovni, glazbeni i ritmiku, te dva sata engleskog)...i pisanje zadace sa uciteljicom za produzeni boravak...

    djeca su ustvari nakon 5 sati popodne stvarno bila slobodna...

    ucionice su imale ormare za torbe i stvari, imali su kompjuter, i kutak za igru sa strunjacama, gdje su klinci odmarali....

    cak je svaka ucionica imala mini knjiznicu...gdje je uciteljica za popodnevni svaki tjedan donjela nove knjige iz velike knjiznice....

    moram priznati da je moja kcerka puno vise voljela odlaziti tamo u skolu...

    ako to bude od iduce dalje, ja sam odmah za..

    pozdrav

  13. #13
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    U vezi ormarića - koliko sam ja shvatila oni ne znače da dijete ne smije uzeti knjige kući, nego da one koje mu nisu nužne doma ne cuka simo-tamo non-stop.

  14. #14
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da li je dijete krivo,a dijete je osoba do 14 godina ako opljačka kiosk ili nekom razbije kamenom šajbu ili od druge djece uzima novce itd
    (i nemojte mi sad pisat da mješam kruške i jabuke jer se na krivi put staje izbjegavanjem obaveza od vrtića pa na dalje )

    ili je možda kriva učitejlica ili ravnatelj?
    a, vjerojatno je to isto ono dijete kojemu je roditelj, nastavnik i ravnatelj dao poruku da obveze može bez posljedica izbjegnuti...

    Moja je poanta da ne mogu djeca biti odgovorna ako nisu niti odrasli oko njih...Svatko od nas treba preuzeti potpunu odgovornost za svoj dio odnosa s djecom...

    Sto se tice cjelodnevne nastave, vazno je da ideju prate i resursi i da se djeci omogući ugodan i kreativan boravak u školi...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    "škole koje rade u jednpj smjeni"...nažalost, za program, ali nasreću zbog broja djece, naša neće tako uskoro raditi u jednoj smjeni ...

  16. #16
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    da sigurna sam

    on topic

    permisivan odgoj je producirao hrpe djece koja ne znaju svoje dužnosti a puna su im usta njihovih prava

    u neradu ih podržavaju roditelji,ispričavaju im izostanke,z akoje se iz aviona vidi da su obično blajbanje i izbjegavanje nastave i ispitivanja,dolaze u školu ne po informacije nego na svađu,a poneki se i fizički obračunavaju s učiteljima......

    Potpisujem!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    bubice sve potiče od roditelja

    zar ne ostiji ona jedna poslovica

    daj mi ga/ju do 7 godine na odgoj,a onda.......

  18. #18
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Meni se cini da je to dobra stvar.

    Maria71, Matilda, i ostale koje su komentirale negativno, priznajem, tesko pratim o cemu vi pricate! Moze pojasnjenje? Permisivan odgoj....i kako je to vezano sa cijelodnevnom skolom? :? Hvalaaaa

  19. #19
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    mislim da će moj sin ići u privatnu školu,državnu ćemo izbjeći u širokom luku
    Sorry na indiskreciji, ali po nekim postovima sam shvatila da radiš u školi.
    Ako ti tako misliš, hvata me još veći strah od škole. (mada istina Bog ja radim u zdravstvu pa svaki dan Boga molim da ne obolim ni ja ni nitko od mojih).

  20. #20
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Danas sam na radiju (onako usput) čula nešto o uođenju uniforma u škole.
    Zna li tko nešto više?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a70v eto vidiš....

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ja imam jako pozitivno iskustvo s cjelodnevnom skolom (moja petra ide vec dvije godine u jednu, a robi ce poceti na jesen), a kad se vec spominju i uniforme, i s njima.

    jedino kaj nisam ulovila je kakve veze ima permisivnost roditelja s cjelodnevnom skolom?

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ah, i da dodam, i pozitivno iskustvo s nenosenjem torbi u skolu i iz skole.

    mislim da je ovo opcija koja je definitivno bolja od smjenske.

  24. #24
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Evo s Iskona:

    Uvode se školske uniforme



    Ministarstvo želi modne revije maknuti iz školskih hodnika. Kako obaveznu uniformu ne smije uvesti, u pomoć zove škole. Djeca sigurno nisu za plave kute, ali dres s grbom možda i prođe.


    ZAGREB - Većina školskih sustava u Europi ima pravilo da djeca u školi nose radnu odjeću. Iako nema namjeru na bilo koji način prisiljavati škole na uvođenje uniformi, u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta poručuju da svaka škola samostalno može propisati pravila odijevanja, uz suglasnost učenika i nastavnika, piše Vjesnik.

    Za takvu inicijativu, ističu, ne postoji zakonska prepreka. U nekim školama stoga su već krenuli s inicijativnom prema roditeljima i nastavnicima, anketirajući ih što misle o uvođenju školske odjeće. Inicijativu su pokrenuli sami učenici, točnije - učenice. Dosta im je, kažu, da im nastavnici prigovaraju kako su odjevene.

    Inicijativu o školskoj radnoj odjeći potaknuo je i nedavni Dan maturanata. Naime, već godinama maturanti na taj dan samoinicijativno odijevaju iste majice kako bi se razlikovali od učenika drugih škola, što znači, zaključuju u školama, da propisivanje obvezne školske odjeće nipošto ne mora značiti navlačenje kuti ili uniformi.

    Odjeća, oko čijeg se izgleda zajedno dogovaraju učenici i nastavnici, može biti obična polo-majica ili košulja modernijeg dizajna. U školama smatraju da bi se na taj način smanjile i socijalne razlike između učenika, ali i izbjegle neugodne situacije u kojima se učenice prozivaju zbog golog trbuščića ili mini-suknje.
    Bilo je slučajeva da su ih ravnatelji ili nastavnici zbog nedoličnog izgleda poslali kući na presvlačenje. S uvođenjem radne odjeće u škole, slažu se i psiholozi.

    "Radna odjeća pokazuje da smo u školi zbog određenog posla - učenja, a ne zbog modne revije. Dolaskom toplijih dana često vidimo učenice, ali i mlađe nastavnice, u neprimjerenoj odjeći u školi, što stvara kontraproduktivnu klimu za učenje", rekla je psihologija Gorana Hitrec, naglašavajući da škola nipošto ne bi smjela samostalno propisati izgled školske radne odjeće, nego u suradnji s učenicima ili čak roditeljima.

    Za uvođenje školske odjeće je i ravnatelj zagrebačke gimnazije Vladimira Preloga - Zlatko Stić. Upozorava, međutim, da u nas i dalje postoji predrasuda o školskoj odjeći kao plavoj kuti.

    "Prava školska odjeća nema veze ni s uniformom ni s kutom. Primjerice, učenici u Irskoj imaju obveznu školsku odjeću. To su majice s kragnicom koje izgledaju poput sportskih dresova, a imaju i školski grb. Izgleda šarmantno, šareno i mladalački, zbog čega bih takvo što odmah bio spreman uvesti, naravno uz suglasnost učenika", kaže Stić.

    U suprotnom, to bi bilo kršenje slobode. Što ako, pita se ravnatelj, neko dijete želi nositi majicu sukladno glazbi koju sluša, a škola mu nametne da umjesto omiljenih The Sisters of Mercy nosi majicu s kragnicom i školskim grbom.

    "Još jedan praktičan razlog za školsku odjeću", rekao je Vjesniku mladi roditelj, otac dviju zagrebačkih školarki: "Kada se sjetim koliko vremena mojim curama treba da se ujutro spreme za školu, apsolutno sam za školsku odjeću."


    iPortal
    12.06.2006.
    Ja se apsplutno slažem.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kada se sjetim koliko vremena mojim curama treba da se ujutro spreme za školu, apsolutno sam za školsku odjeću
    Mislim da bi trebali početi već od vrtića, mogla bih spavati pol sata dulje.

  26. #26
    camel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj camel prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa

    u neradu ih podržavaju roditelji,ispričavaju im izostanke,z akoje se iz aviona vidi da su obično blajbanje i izbjegavanje nastave i ispitivanja,dolaze u školu ne po informacije nego na svađu,a poneki se i fizički obračunavaju s učiteljima......
    priča iz škole u kojoj radim:

    učenici 3. i 4. razreda išli su u školu u prirodi. jedan od učenika koji nije išao, cijeli tjedan nije došao u školu. trebao bi dobiti 30 neopravdanih sati i ukor.
    telefonski razgovor učiteljice i oca djeteta:
    U: zovem da vas pitam zašto M. prošli tjedan nije dolazio u školu?
    O: zar je trebao?
    U: naravno. lijepo sam im objasnila da će nastavu održavati učitelj taj i taj. osim toga druga djeca su mi rekla da im se svaki dan rugao što idu u školu, a eto on nije glup da ide kad ne mora.
    O: moj sin to sigurno nije rekao.
    U: dobro. znate li da bih mu ja sada trebala dati neopravdane sate i ukor?
    O: zašto? ma dajte...
    itd.

    - pola sata nakon toga dolazi otac u školu. slijedi razgovor učiteljice, oca i djeteta. i da ne duljim. dijete je reklo da mu se nije išlo u školu.

    otac ni u jednom trenutku nije dijetetu uputio ma i jednu riječ da to nije u redu, ili eto pogriješio si pa ćeš snositi posljedice. a neee. nikako.

    otac poznaje ravnatelja pa je to sredio s njim. a kako je ravnatelj osoba koja voli probleme pomesti pod tepih učiteljica je opravdala sve sate i naravno još dobila po nosu što pravi probleme gdje ih nema.
    (učiteljica nisam ja)
    Camel, i koja je poruka te price? Da li je dijete u toj prici krivo za bilo sto? Krivi su, u jednakoj mjeri, i roditelji i ravnatelj i uciteljica, ali da li je i dijete?

    I zato mi se nikako ne sviđaju tvrdnji tipa "Današnja djeca su ovakva ili onakva..." - onakva su kakvima smo ih mi učinili, svi zajedno...
    ja sam se nadovezala na rečenicu marie 71 da ih u neradu podržavaju roditelji te im opravdavaju izostanke...

    baš i je u tome stvar. roditelji ne potiču odgovorno ponašanje svog djeteta ako ga ne uče da preuzme odgovornost za svoje ponašanje.
    ne bi li za ovo dijete bilo bolje da su roditelji drugačije reagirali?
    da - dijete bi dobilo neopravdane sate, i da - dobilo bi ukor, ali bi se isto tako i počelo učiti odgovornosti.

  27. #27
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Za to dijete bi bilo bolje i da su roditelji drukčije reagirali i da je učiteljica drukčije postavila stvari i da je ravnatelju bitno da djeca nauče što znači odgovorno ponašanje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    džizas jesi ti kad vedrana čula za mobbing?

    i imaš li uopće pojma u kakvim se uvjetima i pod kakvim pritisicima se radi po školama?

    no najlakše je oplesti po učiteljici

  29. #29
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mobbing? otkuda ti, Maria, znaš da je riječ o mobbingu?

    sto mislis da mi ostali nemamo svoja radna mjesta, pritiske, kako kolega tako i nadredjenih?

    A eto, neki od nas cak nesto i znaju o skolama, atmosferama u istima a i o radu s djecom. I apeliramo samo da svaki profesionalac preuzme odgovornost za svoj dio posla. Nista vise.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    74

    Početno

    iz dobrog poznavanja školskih prilika potpisujem mariu71 u svakom slovu...

    vedrana u školi je koma totalna...

    i ja ću uskoro imati školarca i strava me hvata jer sve to znam.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    mobbing? otkuda ti, Maria, znaš da je riječ o mobbingu?

    sto mislis da mi ostali nemamo svoja radna mjesta, pritiske, kako kolega tako i nadredjenih?

    A eto, neki od nas cak nesto i znaju o skolama, atmosferama u istima a i o radu s djecom. I apeliramo samo da svaki profesionalac preuzme odgovornost za svoj dio posla. Nista vise.
    a otkud ti ne znaš da nije?

    i daj mi ne se ne obraćaj s visoka

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    mala možemo ti i ja pisati primjere do sutra i vlasitite i od kolega i nikom ništa

    rigidni stavovi ostaju rigidni

    ja se odjavljujem s ove teme

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Maria, mi svi znamo da je u školama stanje loše. Možda ćemo, nažalost, to još više i bolje doznati sada kada nam djeca krenu u školu. Ali mislim da je ovakav tvoj stav u najmanju ruku čudan jer radiš tamo, na izvoru si događaja i možeš pokušati nešto promijeniti. Ti i tvoje kolege koji vidite da je stanje loše. Mislim da bi svatko trebao biti zainteresiran da se stanje poboljša, a najviše ljudi koji rade u prosvjeti, naravno ne samo oni isto tako i roditelji i nadležni u ministarstvima. Ali ovo stalno potenciranje da je stanje loše pa ćete vi onda svoju djecu upisivati u privatne škole mi je zaista :shock: i čini mi se kao linija manjeg otpora.

  34. #34
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    maria, jesam, čula sam za mobbing i znam ljude kojima se dogodio, doduše ne u školi. Ne znam što te u mom postu povrijedilo i što je sporno. Svakako suosjećam s učiteljicom ako je proživjela mobbing.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Cure moje

    kao da i privatne škole valjaju-slučaj -kreativni razvoj koji se svojevremeno povlačio po novinama......


    to sam napisala u afektu jer mi koncept obavezne srednje škole vodi u amerikanizaciju našeg školstva...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •