Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 53 od 53

Tema: Neprirodno je imati sve petice... JL

  1. #51
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ma ja se ne sjećam kad sam u novinama pročitala ono što sam rekla - s izuzetkom onog što je pisala sanja čavec dok je bila u jutarnjem. ženu i danas nosim u .

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja isto, u ono nesto sice sto sam davala izjave...
    grr

  3. #53

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    ja ne mislim da ocjene opisuju nadarenost . stvarna izuzetna nadarenost je jedna drugacija kategorija i ne spada u domenu ocjena.
    medutim da ne skrecem s teme. ono sto mene u ovim clancima uvijek iznervira je ta praznoglava bombasticnost, nepotkrepljena statistikama i opcenito podatcima, nedefiniranost problema, te njegovog rijesenja.
    zatim uzmemo red estrade, red znanosti, red umjetnosti, speka i luka, zacinjeni osobnim iskustvom kao "poznatim znanstvenim kriterijem" i eto ti clanka.
    ja ne znam da li su doticni zaista mislili to sto je u novinam tiskano ili je to pomalo izvuceno iz konteksta.
    novinarstvo je prekrasno zanimanje. i intelektualna disciplina ako se potrudis.
    ili zuta kupus salata, ako to dopustis.
    Slažem se.

    Imam neki interni feeling da je Radman, po mom mišljenu, rijetko senzibilan i "mekan" čovjek i vjerujem da njegovo negiranje prosjeka 5.0, samo u širem smislu negiranje izvrstnosti u baš svakom šarolikom području obrazovanja. Jednostavno je htio reći da je malo ili nimalo onih koji su "outstanding" talenti za sve. (a sa time se slažem i ja).

    Smatram da je njegovo obrazovanje bilo "disciplranije" i strože nego je ovo naše novovjeko. I ja sam u svojem obrazovanju imala nekolicinu nastvanike "starog kova" iz matematike i još nekih prirodnih predmeta. I da su ostali nastvanici inzistirali na svojem gradivu toliko koliko i ovi, ja zasigurno ne bih bila 5.0 (aj...4.9 zbog tjelesnog, ali to ne smatram ni vrijednim spomena) đak jer sam u prosjeku najveći dio intelektualnog angažmana trošila na njihove predmete smatrajući ih najvećim izazovom. U mojem razredu bio je samo jedan 5.0 (dobar i u tjelesnom). A samo 4 generacije poslije, kad su stari profači otišli u penziju, bilo je 20 od 30 odličnih đaka, od kojih jedno desetak 5.0...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •