Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Prijevremeni porod - 28.tjedan

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno Prijevremeni porod - 28.tjedan

    Drage Rode,
    dugo Vas pratim i služim se Vašim savjetima. Danas mi je potreban savjet za prijateljicu koja je sinoć rodila bebu u 28. tjednu. Imala je gadnu infekciju, bakterija joj je nađena u krvi i jučer su je hitno porodili radi slabijih otkucaja bebinog srčeka i slabijih pokreta. Beba je dosta dobro,samostalno diše, ali pedijatar kaže da se sve može promijeniti preko noći. Čemu se nadati? Ako neko na forumu ima slično iskustvo neka mi pomogne. Prijateljici stvarno treba utjeha. Unaprijed hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Moja frendica je prije dva tjedna rodila dečkića u 28 tjednu, 1100 gr....i dlaje je u inkubatoru, dobro napreduje, nalazi ok, kritično je prvih 7-10 dana, reci frendici da bude hrabra ...da li se izdaja?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Postovi
    34

    Početno

    Draga Sabina nisam imala takva iskustva ali mogu samo tvojoj drugarici da posaljem dobre vibre i da drzim fige za nju da izdrazi,a za njenu bebicu da bude jaka(jesu bebe male ali su neverovatno jake!)!
    Izvestavaj nas kako napreduje bebica!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Javit ću sigurno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Neznam da li se izdaja sva je zbunjena i depresivna. Nisam je stigla pitati. Budem kada svi dođemo k sebi malo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Vjerujem da joj je jako teško i sada svi morate biti uz nju, ona što prije mora doći k sebi zbog sebe i male bebice. Ako bi se izdajala to bi za bebicu vjerujem bilo najbolje jer bi ojačala imunitet što je jako bitno u ovoj fazi. Vezano za izdajanje najbolje će joj pomoći cure sa SOS telefona - SOS - telefon za dojenje 0800 22 77 22 http://www.roda.hr/vijesti.php?ID=61 , uputi ju na njih, vjerujem da će tamo dobiti korisnih savjeta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sverige-Sarajevo
    Postovi
    251

    Početno

    Koja bakterija je bila u pitanju :?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Moja beba je isto bila mala, ali rođena je u terminu. Mi imamo dosta poteškoća, tako da je mene ta vijest odmah asocirala na loše stvari, ali stvarno ne mora biti tako. Držimo fige da s bebicom bude sve u redu i da nema nekih ozbiljnijih posljedica preranog poroda. Inače, dok je moja Rina bila u ikubatoru pored nje je bila bebica s 800 grama, tako da znate da ima i manjih. Svu sreću svijeta želim toj mami i bebi!

  9. #9
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja imam prijateljicu koja je rodila taman tu negdje, 26.-28. tjedan, inducirani porod zbog preeklampsije koja je presla u eklampsiju. Djevojcica je danas potpuno zdrava, nema nikakvih poteskoca u razvoju niti zdravstvenih problema. Tako da postoji sansa (saljem vibre) da i beba tvoje prijateljice bude savrseno zdravo dijete.

    Jedino, mojoj prijateljici je tromjesecni svakodnevni boravak na intenzivnoj sa svojom bebicom bio toliko stresan (pogotovo sto se svacega nagledala ) da joj je trebalo pet godina da joj se strah smanji dovoljno kako bi krenula na drugu trudnocu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ančice kad tako nešto čujem, odmah mi je lakše. Ja se bojim za drugu trudnoću (kad do nje dođe), jer sam u prvoj imala baš tu gestozu o kojoj ti pričaš. Zato, utješno je čuti da i bebice prerano rođene mogu biti potpuno zdrave :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ančice kad tako nešto čujem, odmah mi je lakše. Ja se bojim za drugu trudnoću (kad do nje dođe), jer sam u prvoj imala baš tu gestozu o kojoj ti pričaš. Zato, utješno je čuti da i bebice prerano rođene mogu biti potpuno zdrave :D

  12. #12
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    nemoj biti zabrinuta...
    hm...lako je meni govoriti..ali...
    moj Luka je rođen s 35 tj i bio je u inkubatoru 5 dana i još 5 van inkubatora znači 10 dana nije bio uz mene već sam patila i kroz staklo ga gledala...
    hvala bogu sve je ispalo ok...imao je samo malo problema s plučima al srećom i to je sve prošlo...
    pored njega je ležala bebica koja je rošena sa 850gr i izvukla se...
    mi smo je vidjeli na dan kad je imala 3mj i sve je super bilo....mama je ponosno gledala i imala sam priliku razgovarat s njom 10 dana....samo su tu mali problemi s plučima tj teže diđe samostalno al ostalo je sve ok....prije par dana sam ih vidjela u gradu bebica je super...
    u sobici do lukine je ležala bebica u inkubatoru od 650gr...
    mi smo je vidjeli par sati poslije poroda....evo 4mj poslije beba je super,napreduje...još uvijek je u bolnici al sve je ok s njom....samo čekaju da dođe do 2,5kg pa da je mogu otpustiti kući....
    a zašto ti save ovo pišem....pa da ne mislite odmah na najgore....ne mora biti najgore...
    moj Luka se ranije rodio zbog jake infekcije koja mi je izazvala trudove u 26.tj trudnoće ali smo uspjeli sačuvat trudnoću preparima do 35.tj.
    ne mora sve biti crno...
    pozdravi prijateljicu i mislite pozitivno...

  13. #13
    Sanjica avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Moslavina
    Postovi
    919

    Početno

    Sa mnom je u bolnici ležala ženica koja je rodila curicu od 1400 g. Ostala je uz nju sve vrijeme, izdajala se stalno i hranili su je njenim mlijekom. Kada su izišle van nastavila je dojenje brojeći gram po gram. Danas je to predivna devetogodišnja djevojčica i nikada nisu imali problema s njom. Nisu sve priče tako sjajne, ali ovo je još jedna koja bi trebala unijeti malo nade koja je sada itekako potrebna.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Neznam o kojoj se bakteriji radi, ali je imala problema od početka trudnoće. Imala je grozne mučnine, izgubila je do 28. tjedna 3 kile, imunitet joj je bio koma - ma nešto strašno. Pokušali smo je zvati sinoć ali nemože razgovarati jer sestre i doktori ulaze često pa je ona sva napeta i čeka vijesti. Jako mi je žao šta se takva stvar dogodila baš jednoj vedroj i pozitivnoj osobi.
    Bajdevej i ja sam imala gestozu ali sve je završilo super. Moja mala Janica će 5.02. proslaviti svoj prvi rođendan.

  15. #15

    Početno

    U 27 nedelji trudnoce dobila sam dve opasne bakterije sto je izazvalo pucanje vodenjaka i ubrzo porodjaj.Devojcica je bila teska 1300gr,a decak 1150gr.U pitanju su bliznaci i bili su 2 i po meseca u inkubatoru,kao posledica svog tog kiseonika moja deca su slepa,a posledice prevremenog porodjaja su te sto ih ni jedna bolest nije zaobisla,nema bolnice gde me ne poznaju,koliko sam tamo presedela i bila.Mogla bih ja o ovome i mnogo duze ali necu da duzim.A ti sad vidi sta sve u zivotu moza da te snadje!!!!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    63

    Početno

    Jako mi je žao tvojih bebica, toga me je i najviše strah jer 28. tjedana je stvarno jako rano.

  17. #17
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno majka nedonoščeta

    Ja sam rodila s 30 tjedana i moja iskustva možeš pročitati na http://www.udruga-oko.hr/index.php?list=documents

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Moja susjeda je rodila bebu koja je tezila okruglu kilu.
    Malecki sad ima 2 godine, poceo je hodati, idu na razne vjezbe, po malo govori i sve ce doci na svoje.
    Slatki je, sve razumije i gledam ga kako trci po ulici

  19. #19
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj samba prvotno napisa
    Ančice kad tako nešto čujem, odmah mi je lakše. Ja se bojim za drugu trudnoću (kad do nje dođe), jer sam u prvoj imala baš tu gestozu o kojoj ti pričaš. Zato, utješno je čuti da i bebice prerano rođene mogu biti potpuno zdrave :D
    I ja sam imala gestozu, i eklampsiju :/
    Nažalost moja beba nije uspjela, otišla je u nebo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •