Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Hitan savjet molim

  1. #1
    zvijezdica

    Početno Hitan savjet molim

    Sin bi nam trebao ici na odljepljivanje prepucija pod opcom anestezijom a ima tek 1 i pol godinu ,pa mi se to cini malo pre rano??Kakva su vasa iskustva da li ima jos djece koja su to operirala tako rano ?Da li je mozda bolje pricekati malo da bude stariji?Operaciju mozemo i odgoditi.To nam je preporucio kirurg je mu ne mozemo prevuci kozicu niti malo dosta mu je suzeno.Inace on piski normalno ali zadnjih tjedan dana je imao neku urinarnu inf. peklo ga je dok je piskio pa smo se zato odlucili na operaciju.Sad me uhvatio strah je mi svi kazu da je to malo mozda pre rano.Recite mi sta da radim???Hvala unaprijed

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Trazi da probas prvo terapiju s kremom. Mi smo to napravili i sve se lijepo odljepilo i prevuklo poslije nekih desetak dana terapije. Krema se zove Betaderm 0.1% Betamethasone Valerate.

    Mi smo to mazali tri puta dnevno ono samo malo pri vrhu i nakon deset dana se kozica prevukla. To inace preporucuju prije nego se odluce na obrezivanje.

    Kod mog sina se uopce nije moglo prevuci tj ono nije niti virio glavic. Dva puta je dobio upale i onda su nam dali ovu kremu i zakazali operaciju. Sve se odljepilo prije operaci i sad samo jednom tjedno to prevucem i sve je za pet. Prevucemo kod kupanja i nista na silu jer to moze vise ostetiti nego bilo sta drugo.

    Krema ustvari tanji kozicu i zato se kasnije moze prevuci. Dok se maze lagano se pokusava prevuci i nama se onda odjednom sve prevuklo.

    Sretno

  3. #3
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Definitivno je rano. Mom sinu je do točno godinu i 8 mjeseci bilo totalno zatvoreno, ali smo mi unazad 2 mjeseca po malo svaki puta poslije kupanja kad kožica omekša pokušavali prevlačiti dokle ide. Ni sad još uvijek ne možemo do kraja prevući ali puno je bolje.
    Ja osobno mislim da je to u zadnje vrijeme sve isforsirano i radi se na silu. Do druge godine starosti je normalno da je zatvoreno jer na taj način štiti od infekcija. Valjda priroda zna zašto je to tako. A i uostalom čemu forsiranje, pa postepeno će se to vremenom prevući, samo treba redovno pomalo vježbati. Pa neće oni valjda sad trebati koristit pišulinca da je bitno da je već prevučen.

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ja ti mogu odgovoriti po pitanju anestezije.
    Sven je sa tek navršenih godinu dana bio pod totalnom anestezijom zbog proširivanja rupice na piši.
    A tamo je bila još hrpa tako male djece sa sličnim problemima.
    Znači, anestezija se redovito provodi na tako maloj djeci, a da nisu tako jako hitne operacije.
    Možda ćete vi stvarno uspjeti riješiti problem sa kremom pa nećete trebati uopće pod anesteziju, ali ako ćete morati, ne brini zbog njegove starosti.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    baš htjedoh otvoriti topic sličnog naslova kad naiđem...dakle, KOMA
    piceku malom (još malo pa 6 mjeseci) danas skroz prevukli kožicu, bez ikakve anestezije.
    evo ga mrvić jadni urla svakih pola sata, svaki put kad se malo pošiški mora da ga to jako peče
    a pišonja duplo deblji :shock:
    a iz pišonje crvenoga ide sluz
    pa sad razmislite još jednom o prevlačenju

    mi imamo refluks pa su nam zato to napravili, a trenutna teorija je da se to napravi do 1. godine. rekoh-imam ja i 6-godišnjaka kojem se neda prevući i sad preporučuju da idući put dovedemo i njega pa će ga "srediti"

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    zaboravila pitati...brunda sa čime ste njegovali pišu prvih dana?
    nama rekli samo bepanthen, ali ja si mislim neće biti loše i malo kamilice i možda garamicin?

  7. #7
    zvijezdica

    Početno

    Brunda reci mi kako je Sven podnio tu anesteziju?Da li je isao na neke pretrage prije anestezije(vadjenje krvi i sl.) ?Koliko dana ga je bolilo dok je piskio?Za tu kremu (gore navedenu)nisam nikada cula ne znam da li je to Natasa kupila kod nas ili gdje???Mislim da cu se ipak odluciti za tu operaciju (prepucioplastika) jer sam jutros primijetila da mi sin ima kao neki zadebljali prsten na misicu vjerovatno nakupine necega.S tim cemo mozda i smanjiti upale..Brunda jos jedno pitanje kad su Svenu prevukli kozicu da li su mu napravili mali rez na kozici pa kasnije zasili ili kako??Jer nam je kirurg rakao da zbog vel.suzenja je potrebno rezati sa strane ali samo malo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kremu moras traziti od svoga doka jer je na recept. Nama je bila super jer meni je opca anestezija mrak. Mislim vodi se ono kao rutinska operacija(srediti pisu) ali kako moze biti rutinska kad treba opca anestezija a to nije rutina. Iz tog razloga meni je drago sto smo to rjesili kremom a ne operativnim zahvatom a mislim i da je kozica tu s razlogom. Kod mog Noah je bilo skroz sljepljeno i krema je to rijesila.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Da kremu sam dobila u Kanadi ali se moze dobiti u zambiji na recept ako trazis.

  10. #10
    zvijezdica

    Početno

    Ali ne znaci ako ima u Kanadi da ima i kod nas nije problem u receptu??Samo hocu reci da nisam nikada cula za nju a zdravstveni sam radnik mozda je to nesto novo na trzistu?Bethametason je poznat ali sam za sebe ali i u kombinaciji sa nekim drugim supstancijama.Jos cu se raspitati

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Evo ovo je HR stranica pa ako to rade u Hr predpostavljam da rde onda i kod tebe

    http://www.medicina.hr/clanci/fimoza.htm

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •