Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: tekst sa portala

  1. #1
    lidac2004

    Početno tekst sa portala

    http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...057ebff57926bf

    odmah sam ga mejlala nekim osobama i sad si mislim kome bi jos
    da li vi pusite u blizini svoje djece i kaj mislite o tome?

  2. #2
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Ne pusim, i nemam djece, tako da je odgovor ne. Ni decko ne pusi, i to mi je jako drago

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Ne pusimo ni MM ni ja (oboje smo bivsi pusaci) i nastojimo izbjeci prostore di se pusi kad smo s Brunom (ili se kratko u njima zadrzavamo).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Zivim u drzavi gdje je pusenje zabranjeno u svim lokalima(kafici, restorani, disco....) nema pusenja nigdje i to mi je tako dragao da vam ne mogu opisati. Sad pokusavaju izglasati zakon da zabrane pusenje na terasama i to bi bilo super kad bi uspjeli. Imaju reklame protiv pusenja i vrte ih po 24 sata dnevno. Skoro su pokusavali progurati zakon da se u autu ne smije pusiti jer truju djecu. Nisam sigurna sta je s tim zakonom ali raspitat cu se. Mislim ja uopce u malom mozgu ne mogu da shvatim da neko moze pusiti u autu a da djeca sjede.

    Inace mene su mama i tata trovali cijeli zivot. Ne vise jer je tata umro s 50 godina od raka pluca a mama jos dimi.

    Najgora reklama s najboljom porukom koju sam nedavno vidjela u Canadi je:

    Zena stoji i prica, kaze cijeli zivot sam radila u baru(restoran tipa) da se moja cerka iskoluje i da zavrsi univerzitet. Ona kaze : Umirem od raka pluca

    A NISAM PUSILA NI JEDAN DAN U SVOM ZIVOTU

    PASIVNO PUSENJE.


    Eto pa si sad razmislite.

  5. #5

    Početno

    ja sam pušač(nažalost),ali ne pušim u prostorijama u kojima boravi Ema,ograničila sam se na WC,i nikako ne podržavam roditelje koje sile dijete na pasivno pušenje!Također mi je grozno vidjeti bebe koje mame vuku po zadimljenim birtijama.A nadam se da će i moje pušenje uskoro postati prošlost....

  6. #6
    lidac2004

    Početno

    evo,nedavno je kod nas dosao mali od susjeda,ima 4 godine i prvo sto je rekao bilo je-kak kod vas fino mirisiiii!!!
    kod njega u kuci svi puse u 35 kvadrata,mali stalno ima problema sa disnim putevima a mislim da ima i astmu.....a oni i dalje puse i cude se kaj je bolestan....
    na zalost,u Hrvatskoj takvih je slucajeva na "svakom cosku" a kad im nesto kazes ili pitas nadju se duboko uvrijedjeni...... :shock:

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    MM je teski pusac ali od kad se rodio mali dok smo bili u zgb izlazio je ispred zgrade pusit a tu ima radnu sobu pa pusi u njoj. kad smo kod mojih staraca na rucku i dodje stric koji je pusac i uopce ne percipira da je tu beba kojoj to smeta, kad on zapali (uvijek tek nakon jela) lagano odemo pod izgovorom da mali mora na spavanje. ali on ne percipira ni to. a u kafice ne ulazimo.

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    I moj muž puši, ali nikada nije pušio u stanu, uvijek samo na balkonu, međutim mislim da i to smeta djetetu, jer nema šanse da on ne smrdi po cigaretama nakon pušenja koliko god se prao i presvlačio. A baš se i dr. Richter nedavno sprdao iz roditelja koji puše na balkonu

    Inače, kako smo proveli tjedan dana + još tjedan u dnevnoj bolnici na Srebrnjaku primijetila sam pravi pravcati uzorak djece koja se tamo liječe (u koji se i mi, nažalost, uklapamo) - Srebrnjak je bolnica za bolesti dišnih puteva - a taj je da djeca nisu dojena a roditelji puše

  9. #9

    Početno

    moj je stav da ne činim nažao svome djetetu ako već sebi činim,jer ja to svjesno radim,,i upravo zato ne izlažem je dimčini,osim u stvarno rijetkim situacijama.Isama znam da pušenje nije stvar kojom se trebam ponositi, da nije pametno itd...,ali zasad je tako.A što se tiče smrada slažem se,ali ako stvari gledamo iz tog kuta,onda je milion svakodnevnih situacija oko nas nezdravo opasno,štetno,smrdljivo....

  10. #10
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Mene je samo zacudilo koliko sam trudnica ili mama koje doje upoznala u poslijednje vrijeme (i dost njih s diplomom, dakle ne mogu se izvlacit da su neobrazovane i neobavijestene) pa puse i uopce ih ne brine kak ce to utjecat na njihovo dijete. Ili se cude ak Sveu povedem na kavu pa trazim kafic u kojem se ne pusi ili nije jako zadimljeno, u stilu pa kaj bu joj bilo od malo dima? :shock:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ja sam skroz rigorozna. Mi se i kod frendova koji puše zadržavamo najviše sat vremena, koliki im je gornji limit bez cigarete. U kafićima idemo isključivo na terasu. A kod nas se u stanu nije pušilo ni prije Vida. Nije toliko zbog zdravlja koliko zbog smrada.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •