Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: dehidracija? upala desni ??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno dehidracija? upala desni ??

    Bruno me već tjera u očaj. Evo u subotu je počela temperatura, išla je i do 39,5, trajala je do srijede. Imao je i proljev, jučer sam mu tek dala Prolife i danas uopće nije imao stolicu. U utorak smo bili kod ped. i ona kaže da ima malo šlajma i da nam Sinersul. Ja baš ne znam kako od malo šlajma može temp. biti tako visoka. A taman nakon posjeta pedijatrici on mi se počeo žaliti da ga boli u ustima. Odmah mi se činilo da je sve nekako crvenije nego treba biti, ali sam si mislila kako će Sinersul pomoći. Cijelo to vrijeme on ne jede skoro pa baš ništa, a to mi sad već stvarno predugo traje. Jadan ko da je izašao iz konc logora. Što je najgore danas i pije puno manje, pa me sad već strah i da ne dehidrira. Ja bih već danas nekako otišla s njim nekud, na hitnu, ali to mi je znanstvena fantastika s moje troje, a MM radi. A i stalno mi se mota po glavi da možda pretjerujem.
    Inače, danas je od negdje 11 h ujutro do 19 navečer imao istu pelenu, da bi ostala poluprazna. Obično ju napuni u roku 2 sata.
    Rehidromix neće, onaj **** ORS sok također neće (nije ni čudno).
    Koliko dvogodišnjaku otprilike treba tekućine dnevno da ne dehidrira pod pretpostavkom da ništa ne jede?
    I zbog čega može nastati ta upala desni? Valjda to nije ništa ozbiljno.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Probaj mu davati običnu vodu na žlicu!

    Ja sam svoju doslovno silila kada je imala upalu pluća i dok smo bile u bolnici - primila je za usta i nalijevala žlicom.
    3 dana nije htjela ništa, e onda sam poludjela - bilo mi je lakše pretrpjeti njezino početno negodovanje nego ju gledati nekoliko dana prikopčanu na infuziju ... Shvatila je nakon pola dana i nije više protestirala. Tako je bilo i s juhom. Juhu sam joj nalijevala, dok bi joj ostatak ručka oprostila.

    Točnu količinu ne znam, ali za vrijeme bolničkog liječenja mislim da je čak bilo i pola litre dnevno - no, stvarno nisam sigurna ...

    Sretno i daji mu puno vode!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Frendica me baš uvjerava da neće dehidrirati ako više nema temperaturu ni proljev. I kaže da je i njen malac imao sličnu situaciju i da mu je upaljene desni mazala GENGI gelom po preporuci stomatologa. Da li da ga ipak vodim stomatologu ili da samo nabavim taj gel?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Frendica me baš uvjerava da neće dehidrirati ako više nema temperaturu ni proljev. I kaže da je i njen malac imao sličnu situaciju i da mu je upaljene desni mazala GENGI gelom po preporuci stomatologa. Da li da ga ipak vodim stomatologu ili da samo nabavim taj gel?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Nemamo iskustva s upaljenim desnima, ali mene više zabrinjava ta prazna pelena od 11 do 19 sati - možda se posušilo, a možda je odista blago dehidriran.

    Ja bih svejedno povećala unos tekućine (najviše vode) ...


    I ja bih odvela dijete stomatologu... Možda raste novi zub, možda je upala, možda nije ništa ... Ne volim svom djetetu davati preparate/lijekove na osnovu tuđeg iskustva - možda je ista vrsta upale, a možda nije. (Iako sam u posljednje vrijeme skeptična prema nekim liječnicima, njihovim terapijama, ipak mislim da je stomatolog stručnjak koji može bolje procijeniti je li ta vrsta gela primjerena djetetovom stanju.)

    Želim da što prije prođe!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ja sam peti dan djetetovog proljeva otišla na Zaraznu i iznenadila se kad sam vidjela kako možeš bez problema ostati 24 sata s djetetom. Maloj su dali 2 boce infuzije i preporodila se. Tu sam vidjela da roditelji dolaze već navečer istog dana kada je dijete počelo sa proljevom ili povraćanjem i sebi sam obećala da neću ponoviti grešku. Nadji nekog da čuva djecu i učini nešto.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    Otišli smo danas do stomatologa i rekao mi da kupim Api pro dent sprej. Onda me žena u ljekarni uspjela nagovorit da kupim drugi koji nema alkohol, zove se PropolGola sprej. Bruno mi se danas čini dosta bolje, a što je najvažnije - pije, iako ne jede. Međutim, i Karlu se pogoršalo. On također ima proljev već nekoliko dana, nije imao temp. i dovoljno je pio, pa nisam radila paniku. Ali danas je baš puno puta imao stolicu (proljev) i odbija piti i jesti. Dala sam mu Prolife i nadam se da će se sredit što prije. I svaki put kad Luciji mijenjam pelenu molim se Bogu da nije proljev, a danas je imala jednu takvu stolicu. Obolit ću na živce. Inače za sad nema smanjeni apetit.
    A baš me zanima koliko vaši malci jedu kad su ovako bolesni i šta. Ja ne pazim šta smiju a šta ne, jer ionako skoro ništa neće, pa onda ako nešto i hoće bar malo ja im dam.
    I kako im uvalit Rehidromix, i to još u onim preporučenim količinama?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •