Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 139 od 139

Tema: OBVEZNA CJEPIVA - PO TKO ZNA KOJI PUT

  1. #101
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa recimo odgovori ženi kad lijepo pita, neće ti kruna pasti s glave.

  2. #102
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Kao prvo, da bi se reklo koje pretrage treba napraviti radi osipa i prehlade, treba pregledati dijete i vidjeti koje pretrage su potreebne, tj . imaju smisla. Doktori su očito pregledali dijete i zaključili da za sada nije potrebno više od onoga što je učinjeno. Tu stvarno više nemam što dodati.
    Mada ne sumnjam da bi ti bez oklijevanja ovako putem interneta preporučio par pretraga, samo kada bi imao pred sobom popis mogućnosti nekog laboratorija.

    A vidjeti ima li još poliovirusa u organizmu ne može. Jer nije to živo cjepivo koje se izlučuje stolicom pa da ga se može izolirati, već mrtvo, koje u principu ne ide nikamo. Test koji bi ustanovio jesu li svi mrtvi poliovirusi koji su primijenjeni cjepivom "popapani" ili još koji čuči i čeka da ga se "popapa" ne postoji, kojliko znam. Ali to nije niti bitno jer ti mrtvi poliovirusi nikamo ne idu i ne uzrokuju nikakav polio niti enterovirozu.

    Inaće, što se tiče dijegnostike prirodnih poliovirusa i cjepnih oslabljenih virusa, u Hrvatskoj se radi SVE osim genskog sekvenciranja. Dakle, radi se i izolacija, i PCR, i svi mogući serološki testovi, uključujući diferencijaciju virusa monoklonskim protutijelima.

  3. #103
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    .... i sve ovo odgovaranje smatram nepotrebnim, zato nisam niti htio ranije odgovoriti. Jer lijepo sam napisao ivani zg da od tog cjepiva ne može dobiti ni polio ni enterovirozu.

    I onda ona pita kako da vidi ima li još polija u organizmu.

    Umjesto da pita kako može provjeriti je li dijete alergično na neku od komponenti cjepiva.
    Unaprijed ću odgovoriti i to da, ako se pedijatar kasnije odluči na alergološko testiranje, neće nikada saznati je li dijete alergično na neku komponentu cjepiva i na koju. Jer ne znam nikoga osim proizvođača cjepiva tko ima na raspolaganju sve sastojke cjepiva da ih jednog po jednog ispita.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Mujica napisa:
    Umjesto da pita kako može provjeriti je li dijete alergično na neku od komponenti cjepiva.
    Unaprijed ću odgovoriti i to da, ako se pedijatar kasnije odluči na alergološko testiranje, neće nikada saznati je li dijete alergično na neku komponentu cjepiva i na koju. Jer ne znam nikoga osim proizvođača cjepiva tko ima na raspolaganju sve sastojke cjepiva da ih jednog po jednog ispita.
    E, pa OVAKVOG sam ja Mujicu već dugo čekala!!! Dobrodošao!!!

  5. #105
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    vidiš da možeš iako ti se čini nepotrebnim.

  6. #106
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj suzaks prvotno napisa
    E, pa OVAKVOG sam ja Mujicu već dugo čekala!!! Dobrodošao!!!
    :? pa uvijek sam isti

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno alergeno djelovanje

    Mujica napisa:
    pa uvijek sam isti
    Ne, nisi- ovaj put si Ivani dao jednu od mogućnosti da je dijete alergijski reagiralo na neku komponentu cjepiva...
    To u pedijatrijskim ordinacijama nitko NE DAJE kao mogućnost - nema se vremena, nema se volje, gužvetine su prevelike - tko bi još imao vremena zapisivati takve stvari, a kamoli raditi pretrage...
    Kad bi se ovakve situacije zapisivale, proučile, dokazale - najvjerojatnije bi slika 'bez nuspojava' dobila sasvim drugačiju dimenziju, pa bi se ponešto i zapisalo, a ne bi imali sagu o bezgrešnosti cjepiva!!!
    Pa možda moja kolegica ne bi morala s klincom u Njemačku gdje su mu dokazali izuzetno alergenu reakciju na živi Polio - na žalost posljedice koje imaju nikoga ne zanimaju!!!

    p.s. I probaj zamisliti scenarij kad dijete reagirajući 'alergeno' na živi Polio bez obzira dobije slijedeću dozu za 1 i 1/2 mjesec, pa opet za 1 i 1/2 mjesec. Vjerujem da kumuliranje 'alergenog' djelovanja također proporcionalno kao i kumuliranje zaštite!

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    može jedno pitanjce, gledam knjižicu cjepiva od klinca starog 4.8 godine i u rubrici difterija,tetanus,hripavac uredno ispunjeno, kod Hiba i paralize ne piše NIŠta, a kod klinke malo starije , ali se neka cjepiva prekrivala ispunjene sve rubrike bez obzira kaj je cjepivo bilo mixano, pitam jel to sad uvreženoda se ispunjava samo jedna strana ili to ovisi o nadahnuću doktora u datom trenutku???

    zakaj pitam,jel će me zdrastvena iz vrtića sto posto piliti u svezi toga?

    i zanima me dal ima sad ona cjepiva koja su nekad išla s 4, sad navodno s 5 godina u opticaju???

  9. #109

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    54

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    a jel postoji SAD pojedinačno za ospice??????

  11. #111
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel postoji SAD pojedinačno za ospice??????
    ovo zanima i mene.....

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Postoji. Proizvodi ga imunoloski zavod ali u svijetlu ovoga sto se dogadja oko Imunoloskog, nisu bas neke zalihe pa ih mogu dobiti samo oni koji su alergicni na jaja

  13. #113
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    pod kojim uvjetima*??

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    zna li tko??????????????'

  15. #115
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,391

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zna li tko??????????????'
    Nazovi HZJZ, oni bi trebali znati.

  16. #116
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Prije dvije godine kad smo kretali u školu nije bilo pojedinačnog za ospice pa nas nisu docijepili. Dobili smo samo pojedinačno za rubeolu.

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    a s ćime Mbee su je cijepili ko klinku?

  18. #118
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Tada, 2007. godine, je dobila pojedinačno za ospice i rubeolu. Rekli su da za zaušnjake nema.

  19. #119
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    kaj si rekla koji je ige razred na jaja?

  20. #120
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Bila je 4, 3 pa 2. Slijedeći mjesec idemo opet na testiranje.

  21. #121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    meni stigo poziv iz vrtića da se moram dogovorit,idemo na testiranja idući tjedan, ja bi najradije pojedinačno ga cjepila kad bi dobila cjepivo, zadnji nalaz je bio visoki 5( skoro pa 6 )

  22. #122
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Pa mislim da ni nemaš drugi izbor, pojedinačno ili nikako. Znam da se ta pojedinačna moraju naručiti, oba puta smo čekali.

  23. #123
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Nist posla sam mejl u hzjz pa cu videti kaj kazu
    A jel si pojedinacno cjepila kod doktora ili u bolnici?

  24. #124
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Kod pedijatra, tj. kod dr. školske medicine.

  25. #125
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    A tko je nabavio cjepiv0?

  26. #126
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    Oni. Samo su me nazvali kad je stiglo da dođem.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    može jedno pitanjce, gledam knjižicu cjepiva od klinca starog 4.8 godine i u rubrici difterija,tetanus,hripavac uredno ispunjeno, kod Hiba i paralize ne piše NIŠta, a kod klinke malo starije , ali se neka cjepiva prekrivala ispunjene sve rubrike bez obzira kaj je cjepivo bilo mixano, pitam jel to sad uvreženoda se ispunjava samo jedna strana ili to ovisi o nadahnuću doktora u datom trenutku???

    zakaj pitam,jel će me zdrastvena iz vrtića sto posto piliti u svezi toga?

    i zanima me dal ima sad ona cjepiva koja su nekad išla s 4, sad navodno s 5 godina u opticaju???
    I mene su zvali iz vrtića zbog toga, to se prije cijepilo sa 3 god. pa je prebačeno na 5 god. Moram donjeti potvrdu od dr. da ću cjepiti dijete i da je odgođeno na 5-tu godinu. Btw tog cinepiva ni nema sada, odnosno već ga duže vrijeme nema.

  28. #128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nist posla sam mejl u hzjz pa cu videti kaj kazu
    A jel si pojedinacno cjepila kod doktora ili u bolnici?
    Cjepiva za ospice i rubeolu ima pojedinacno, upravo mi javljeno s hzjz

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    I mene su zvali iz vrtića zbog toga, to se prije cijepilo sa 3 god. pa je prebačeno na 5 god. Moram donjeti potvrdu od dr. da ću cjepiti dijete i da je odgođeno na 5-tu godinu. Btw tog cinepiva ni nema sada, odnosno već ga duže vrijeme nema.
    e to bi valjda oni tam visoko morali znat ako je nešto prebačeno ili ne


    MBee kad si je cjepila s rubeolom i ospicama jel to bilo u istom danu, ili s razmakom ak da kojim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.04.2015. at 06:17

  30. #130
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,914

    Početno

    U istom danu, s razmakom 15 minuta.

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    hvala, javim kada nekaj složimo

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    Citiraj frodda prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me kad je išla okružnica ako je išla da se moraju svi cjepiti, nigdje to ne nalazim? čak i oni s podebelom medicinskom dokumentacijom

  33. #133
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Koliko vremena treba proći od početka vodenih kozica do cijepiva koja se primaju na testiranju za školu. To su moparu i dite polio pretpostavljam.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    Moj sin se cijepio s tim cjepivom protiv ospica prije tjedan dana u bolnici. Jaje mu je razred 3. To cjepivo čak niti nije na bazi jaja. Sve je prošlo u redu. Opet će biti cijepljeni za 2 mjeseca.

  35. #135
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me kad je išla okružnica ako je išla da se moraju svi cjepiti, nigdje to ne nalazim? čak i oni s podebelom medicinskom dokumentacijom
    Prije Uskrsa je išla okružnica da treba provjeriti cjepne statuse djece i cijepiti one koji nemaju medicinsku kontraindikaciju. A prije toga bila je jedna u prosincu i jedna u siječnju.

    Koliko vremena treba proći od početka vodenih kozica do cijepiva koja se primaju na testiranju za školu. To su moparu i dite polio pretpostavljam.
    Nema nekog posebnog roka. Kad potpuno ozdravi od vodenih kozica (kad se otpadnu sve krastice, nema više temperature i osjeća se dobro), može se cijepiti. Nema nikakvih dokaza da je potrebno nakon ozdravljenja čekati određeno vrijeme (kao što neki nnavode npr. tri mjeseca)

    Kad se radi o cijepljenju protiv vodenih kozica i MPR cijepljenju, razmak između dva cjepiva mora biti 4 tjedna (mogu se primiti i istovremeno, ali ako nije istovremeno, treba biti 4 tjedna razmaka). Jer je potrrebno da imunološki sustav odradi svoje nekon primjene cjepiva protiv vodenih kozica, kako bi bio u stanju adekvatno odraditi potrebno na slijedeće živo cjepivo (MPR). Za to treba tri do četiri tjedna.
    Kod prirodne infekcije, prvo postoji inkubacija od dva tjedna, pa dijete boluje tjedan dana, pa onda tijekom oporavka se mjehurići suše, pa krastice otpaju tjedan dana.... To je već pet tjeana od zaražavanja, i ako nisu nastale nekakve komplikacije tokom bolesti, dijete je u to vrijeme posve zdravo i sposobno adekvatno odgovoriti na cjepivo.

  36. #136
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,531

    Početno

    stela kolko je on sada star 9 god?

    mi bili kod alergologa, i veli dok ne dođu svi nalazi ništa od cjepljenja

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    stela kolko je on sada star 9 god?

    mi bili kod alergologa, i veli dok ne dođu svi nalazi ništa od cjepljenja
    On sad ima 8,5 godina. Alergologica ga je cijepila i na uputama u cijepivu uopće niti nema jaja. on je prije cijepljenja vadil ige samo za jaje. Smanjilo se. Sad je 7, a bilo je i 70. To je sad razred 3.

  38. #138
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Prije Uskrsa je išla okružnica da treba provjeriti cjepne statuse djece i cijepiti one koji nemaju medicinsku kontraindikaciju. A prije toga bila je jedna u prosincu i jedna u siječnju.


    Nema nekog posebnog roka. Kad potpuno ozdravi od vodenih kozica (kad se otpadnu sve krastice, nema više temperature i osjeća se dobro), može se cijepiti. Nema nikakvih dokaza da je potrebno nakon ozdravljenja čekati određeno vrijeme (kao što neki nnavode npr. tri mjeseca)

    Kad se radi o cijepljenju protiv vodenih kozica i MPR cijepljenju, razmak između dva cjepiva mora biti 4 tjedna (mogu se primiti i istovremeno, ali ako nije istovremeno, treba biti 4 tjedna razmaka). Jer je potrrebno da imunološki sustav odradi svoje nekon primjene cjepiva protiv vodenih kozica, kako bi bio u stanju adekvatno odraditi potrebno na slijedeće živo cjepivo (MPR). Za to treba tri do četiri tjedna.
    Kod prirodne infekcije, prvo postoji inkubacija od dva tjedna, pa dijete boluje tjedan dana, pa onda tijekom oporavka se mjehurići suše, pa krastice otpaju tjedan dana.... To je već pet tjeana od zaražavanja, i ako nisu nastale nekakve komplikacije tokom bolesti, dijete je u to vrijeme posve zdravo i sposobno adekvatno odgovoriti na cjepivo.
    Hvala na objašnjenju...
    Bili smo na sistematskom,ali je nestalo cjepiva tako da čekamo do daljnjega.

  39. #139
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Dijete od 8 i pol godina je dobilo sada prvo cjepivo protiv ospica-zaušnjaka-rubeole.
    Rečeno mi je da mora doći ponovno za dva mjeseca na još jednu dozu.
    Koliko se ja sjećam u ovoj dobi je išla samo jedna doza.
    Kako to da su sada dvije i to na tako kratki razmak ?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •