Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: temperatura a nece piti

  1. #1
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno temperatura a nece piti

    Ne mogu naci slicnu temu.
    Problem je sto moj malac jako slabo pije tekucinu. Inace mu to ne radi probleme, ali sto kad je pod temperaturom?
    Kako ga nagovoriti?
    Probala sam na lijepo objasnjavanjem
    Probala sam odrjesito
    Probala sam s nagradom
    Probala sam ucjenom
    Probala sam prijetnjom bolnicom ili ljekicem
    Nista ne pali.
    Ovog trena nije mu toliko visoka temperatura, ali panika mi je kad poraste...
    Ima li netko neku metodu??

  2. #2
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Kod nas zna upaliti neka promjena, npr. dam mu slamku u casu, onu ikea casu s kljunom ili mali sokic u tetrapku sa slamkom pa mu je to zanimljivo.
    Sa slamkom smo znali prvo puhati mjehurice bez nagovaranja da pije pa se znalo dogoditi da spontano povuce i popije.
    Mozda i izbor tekucine moze pomoci. Probaj mu dati nesto sto jako voli, privlacne boje...
    Sretno!

  3. #3
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    mi u takvim situacijama idemo s onim što inače ne dobivaju regularno - sokići u tetrapaku sa slamčicom (hlapić i takvi ilustrirani tetrapakići) ili sokići u bočici.
    popiju bar gutljaj, a ja svako malo nudim "samo jedan mali gutljaj još" i objašnjavam kako će tako temperatura prije pasti jer tijelu neće biti vruće i neće biti žedno.
    još kad spomenem da ćemo prije moći na igranje na neko mjesto koje im je taj period napeto, žrtvuju se s još gutljajem

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Savjetujem ti da ponovo probaš odrješiti pristup, ali neka bude iskreno.

    Davno su me na Srebrnjaku savjetovali da dijete, kad je bolesno, ne pitam hoće li piti, nego da mu kažem PIJ !!!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    probaj sa špricom, kod nas to zna upaliti

  6. #6
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Cijeli dan ga nutkam pa nazicam tu i tamo koji gutljaj.
    Ali to nije dovoljno...
    On ima tri godine i mislim da je u mogucnosti razumjeti ako se nesto mora.

    Nudim mu i to smece od sokova sta god ma nema sanse.
    Cijeli dan cucla jd

  7. #7
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Cijeli dan cucla jedan tetrapak od dva deci.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A da li voli juhe?

  9. #9
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    a jel voli naranče, juhice..tako nešto..da unese bar nešto tekućine.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    ja sam pravila limunadu, ceđenu pomorandžu, kupovni sok, običnu vodu... pa bih je pitala šta će sad da pije
    znači nema hoću neću, može samo da izabere
    onda sipam u malu čašu, ili pola obične čaše (nešto da se u kraćem roku popije), pa kažem da to mora da se popije dok se ne završi crtać/kazaljka se ne pomakne na neki broj, ili jednostavno kažem da će dobiti čokoladicu ili nešto što mnogo voli kada popije to iz čaše

    palilo je i da kažem kako sam se čula sa dr pa joj je poručila da što više pije jer onda su veće šanse da neće morati da pije "onaj grozni lek"

    pa onda i ovo što kaže Mima, dok se igra ili gleda TV svako malo gurnem slamčicu i kažem: pij! pa tako polako, gutljaj po gutljaj (to je stvarno angažman po ceo dan na svakih par minuta idem za njom)

  11. #11
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ufff,ja kad kažem što rečem netko će mi pozvat CZSS!

    mene moja kad zaprijetim shvati ozbiljno jer zna da bi ja luda to i napravila....
    kad neće,uzmem špricu u ruku i kažem,vidi ovo,ako nećeš milom, ja ću te na kauču primečit (sjest na nju) i nagurat ti sve sa špricom u usta...
    i onda dam ljepo slamku,pred laptop s crtanim i svako još malo dreknem: PIJ TO BRŽE MALO!
    po 3-4 čaja dnevno popije....

    kad je tako u pitanju bolest,davanje sirupa,pijenje...pretvorim se u Gestapo medicinsku sestru,nema milosti....sreća njena pa je jako rijetko bolesna...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 24.05.2015. at 00:26

  12. #12
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Je sva sreca voli juhe pa sam ga jucer nekako na to nagovorila da pojede dva tanjura.
    I ustvari se svodi na angazman cijeli dan kak kaze Vissnja.
    Nocas sam bila.gestapo, plakao je a ja nema moras i gotovo. Akde gutljaj po gutljaj nekako idem. Al muka je to uzas.

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,303

    Početno

    ja sam isto imala pristup za czss, ali istinit. Naš mali susjed završio je ubolnici na infuziji zbog dehidriranisti,a ja sam svoje dečke samo podsjećala na to: ili ćeš piti ili ćeš u bolnicu!

  14. #14
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ma prijetnje mu nikako ne pomazu. Kazem mu ako neces piti morat ces piti ljekic on odgovara ja bi pio ljekic. Ja velim ici ces u bolnicu on kaze ok...
    Danas i nocas sam bila bas odrjesita i jako ozbiljna i sama sebi sam rekla ak ne bu pio da cu ga za ruke i gurat spricom (iako mi se cini da bi u tom slucaju ispljunuo) , mozda je stvarno osjetio kako nema zafrkancije pa je i popio malo. Jest da to ide pticjim gutljajevima, al ide nekako..malo po malo...

  15. #15
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Danas dakle jedan i pol sokic od dva deci, dva tanjura juhe, pola salice caja. Navecer malo rjedji zganci s jogurtom.

  16. #16
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moja je isto pila malo vode kad je bila manja.Ništa nije pomagalo puno.Znala sam joj vodu davati u čašicama od rakije,to joj je bilo zanimljivo:ajd živjeli!Ali nije joj nikad ništ bilo,mislim imala je temperature,proljeve,povraćanja(sreća pa nikad nije bila kombinacija nečega),ali nikad nije dehidrirala.Izgurali smo taj period,sad već razumije pa joj možeš objasniti.

  17. #17
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj giussepe prvotno napisa Vidi poruku
    Danas dakle jedan i pol sokic od dva deci, dva tanjura juhe, pola salice caja. Navecer malo rjedji zganci s jogurtom.
    Mislim da je to dobro!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •