Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Gentiana violet

  1. #1
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno Gentiana violet

    Bili smo kod ped zbog osipa na guzi koji ne prolazi i poceo se siriti... vise su to ko crveni lisajevi nego osip...
    Dr.je pregledala i rekla klasican pelenski osip, ja ju pitam: znaci nisu gljivice? (Jer sam na njih sumnjala), kaze ne nisu i pita jesmo mijenjali pelene/vl.maramice/kremu u zadnje vrijeme.. odgovor je da jesmo... savjetovala je da ne radimo to jer zbog tog dolazi do problema. Pitam da nastavim mazat sudocremom, da da.

    Dolazim u ljekarnu po d3 kapi, zena mi daje neku bocicu i kaze staviti na stapic za usi i po guzi 2,3puta na dan ili ako koriste pavlovicevu mozete pomijesati sa kremom.. blijedo gledam u zenu kakve veze d3 ima sa guzom?!?!? Kaze ona a ne ovo vam je posebno propisano uz d3...
    Dakle prvo ped mi nije nista rekla da je prepisala lijek, drugo koliko sam skontala lijek je za gljivice a rekla mi je da nisu gljivice.
    Kako da ja sad znam jel to osip ili je candida ili bakterija ili sta je?

    P.s.to je ped na zamjeni.. totalno nezainteresirana od samog naseg ulaska u ordinaciju, tipkala na komp, jedva da je uopce i pogledala taj osip

    Mozda da ja to ni ne koristim dok se nasa dr ne vrati pa ju pitam?
    Koliko to moze skodit kozi ako stvarno nisu gljivice i mazem obicni osip?
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 05.09.2015. at 11:04

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Da pitas pedijatricu sto je tocno propisala? I cemu to sluzi?

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    Jer naslov nema veze sa 3d kapima.

  4. #4
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Propisala mi je gentiana violet (uz d3 koji je nebitan) ali nit mi je rekla da je napisala recept, niti kako kada i zasto da ih koristim pa mi zato nije jasno... samo su me docekale u ljekarni... zasto bi ih dala ako je rekla nisu gljivice, koristi sudokrem i smijem li ih koristit onda uopce?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,393

    Početno

    GV je antiseptik.
    Sprecava razvoj mikrorganizama na povrsini koju se namaze. Nije antimikotik ( lijek gljivice), niti antibiotik ( lijek za bakterije)

  6. #6
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ivana sky, ja bih ti toplo preporucila da bebi guzu peres vaticama i mlakom vodom (nikakve vlazne maramice), posusis tapkajuci gazicom ili nekom drugom mekom tkaninom, namazes tankim slojem sudocrema, pokusas sto manje oblaciti pelenu (bodi i preklopljena gaza na stidnicu), a sto vise vjetriti guzu.
    I, nakon sto izlijecite pelenski, izbaci kreme i koristi ih samo ako se pojavi osip.

  7. #7
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Vatice i vodu obavezno kad mozemo, vl.maramice samo ako smo bas vani negdje, sudokrem mazemo... budem pokusala i vjetrit, hvala za savjet

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Da se prišlepam na temu...

    Dobili smo virus usta, šaka, stopalo. Bili kod pedijatra i prepisao nam Gentianaviolett. Ista stvar, nek mažemo štapićem za uši. Kad se osuši osip za nekih tjedan dana sve ok. I sve je to meni fino zvučalo dok smo bili tamo.

    E, a sad imam sto pitanja.

    1. Rekao je da i u usta stavljamo, a na kutiji istaknutim slovima piše samo za vanjsku uporabu.

    2. Treba li u biti sav taj osip mazati (jer toga ima prilično puno) ili samo kao malo jače ranice?

    3. S obzirom na to da je cilj da se to osuši, a i zato što je sve ljubičasta od toga, smijem li joj to oprati?

    Do pedijatra mogu doći tek sutra popodne, a ako netko zna odgovor na koje od ovih pitanja, voljela bih znati prije...

  9. #9
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam odgovore na pitanja, ali je moj stariji nedavno prebolio istu bolest.
    Boli smo kod dr jer nije mogao spavati koliko su ga tabani svrbili.
    Dobili Rinolan sirup i uputu sestre da ga kupam u uvarku hrastove kore.
    Ne znam koliko je pomoglo u lijecenju osipa jer ga nije bilo jako puno, ali nas je spasilo svraba.
    Jedino nakon kupke (stopala) bi mogao zaspati.

  10. #10
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Autumn ja mazem cijeli osip, doduse ona ga nema puno ali prodjem i najmanje tockice...
    Operem kad se presvlacimo ili kupamo, tj. to se ni ne da bas oprat, koza upije tu boju, ali vjerujem da odradi svoje i da djeluje u vremenu izmedju (jer ju ja operem prije podoja a to je cca 3h razmaka)

    Za u usta nazalost ne znam
    Mozda da nazoves hitnu pa njih pitas ako ne mozes do pedijatrice jos

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •