Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 449 od 449

Tema: Što necjepiše kažu na ovo?

  1. #401
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj zloćko prvotno napisa
    i nek sad čovjek bude pametan :? a kad dođeš na pregled prvo što te pitaju jel dobio dva cjepiva
    a kad dođeš na pregled prvo što te pitaju jel dobio SVA cjepiva

  2. #402
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    postoje 2 dobre opcije - ili da stvarno NIŠTA ne znaš, ništa ne sumnjaš, slijepo vjeruješ ko malo dijete ili druga opcije ako već nešto znaš, slutiš - bori se.

  3. #403
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    bez nekih odgovora se lakše živi....

  4. #404
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ... i umire

  5. #405

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    U cijeloj ovoj priči mi je najgore što se osjećam kao guska, prava tupa guskica koja je lijepo rodila svoje dijete pripremajući ga za život u zdravom okruženju, koje ću hraniti sve prezdravom hranicom da joj dadem podlogu za zdravo-sretan život. A kad ono, već u bolnici je primila u to malo tjelešce dva cjepiva. A oni pregledi kod pedijatrice svako malo, ja sam je vodila uvjerena da mi dijete ide na pregled da bi se vidjelo da li dobro napreduje, a ona ustvari ide da bi svaki put dobila nekoliko cjepiva s virusićima i koječim pride. Otkad ju ne cijepim, nije bila ni na pregledu.Čudno, ali pedijatrica te redovne preglede veže isključivo uz cijepljenje, i valjda je onda ni ne zanima da li dijete inače dobro napreduje. :?

    Ma stvarno mi se sve gadi. Mislim da bi roditelji trebali inzistirati od države da se odobri slobodan odabir roditelja za ili protiv cijepljenja, a ne da ovako samo čekam kad će mi netko skočiti za vrat: eeee ti neodgovorna majko, daj to dijete ovamo čekaju ga njegove injekcijice...

  6. #406
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    .... mi smo se upravo odlučili za još jednu bebicu.... ne znam ni sama što ću poduzimati i da li ću (kad se mali bebek rodi), malo ću čačkati po netu da vidim iskustva, reakcije, prava.... uglavnom nije mi svejedno ali isto tako moram priznati da nisam hrabra. No dug je još put predamnom, možda hrabrost dođe naknadno. U glavi mi odnekud neka izreka u stilu - "Ako imaš hrabrost lava nečeš završiti kao miš." Prigodno.

  7. #407

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    I mene zanima da li se može odbiti cijepljenje već u bolnici, barem ono za hepatitis B... ali sve mi se čini da su ti prava nikakva.

  8. #408
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    evo da se i ja javim, mi smo cijepljeni sve do mmr, budući da je malac imao reakciju na jaje nismo ga cijepili i nakon toga slučajno sam naišla na podatke o cjepivima pa smo odlučili da ga nećemo ni cijepiti, međutim sad nam slijedi docjepljivanje i moram razgovarati sa doc. o tome i unaprijed mi je muka tako da skupljam argumente koje ću joj predočiti,
    čitajući sve ove postove i sve članke stvarno ispadaš guskica

  9. #409
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    ... pa tu na Rodi ima dosta visokoobrazovanih roditelja - mogli bi oni sastaviti neki...... dopis/izjava/prijedlog/zahtjev u ime svih onih roditelja koji ne žele cijepiti dijete i onda stručno obrazložiti zašto te navesti i istraživanja nekih medicinara/institucija koja podržavaju necijepljenje - pa onda mi roditelji koji ne želimo cijepiti dijete možemo opravdano mahati s tim papirom i pritom bi svaki liječnik bio kuš. Ovako kaj ja mogu???
    Hoću reći - nisam glupa - no meni manjka rječnika a osim toga u takvim situacijama kad meni dr počne o dobrobiti cijepiva i o tome kako sam ja neodgovorna - pritom ako još aludira kako je on ipak DOKTOR a ja ajmo reći običan šljaker sa sred.školom - on me jednostavno poklopi.
    Mislim da bi jedan papir puno pomogao mnogim roditeljima.
    Bilo bi dobro kad bi to neko napisao u ime svih nas roditelja koji nismo ovce i želimo zaštiti dijete. Ovak se borimo svaki na svoju stranu i oni slabiji (kao ja) si misle - a gle stvarno, sad sam se ja pamenta našla pametovat - ipak toliko i toliko roditelja cijepi pa kud mali Mujo tu i ja - a stvarnost je možda sasvim drugačija - možda ima puuuuno roditelja koji se bore za necijepljenje samo se to u javnosti ni ne zna.
    Mislim da bi papir puno pomogao. Možda je vrijeme da se svi oni koje ne žele biti ovce malo probude i kažu što misle.

  10. #410
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    mislila sam da ja sebi ispadam guskica u magli naravno a i poprilično me sve zbunilo :? , shvatila sam međutim koliko lova igra ulogu sada kad su proširili svinjsku gripu a države se pretplaćuju na cjepiva koja će naravno morati prodati jadnom puku i tako ih usput i testirati

  11. #411
    valchy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    95

    Početno

    potpisujem dilalin post

  12. #412

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    DiLala, dobar ti je taj prijedlog. Već ima dosta roditelja koji ne cijepe, svi su se vjerojatno nečemu dosjetili, tako ja npr. se bojim da će se pojaviti reakcija na DTP, Hib, Polio (jel još što tu ide?), pa sam kao odgodila cijepljenje sa svime.
    Kad me opet bude dr. gnjavila, mogla bih joj reći da ću cijepiti dijete onda kad ona potpiše izjavu da dijete neće dobiti nijednu reakciju na cjepivo. To mi je palo na pamet, ali što ću ako potpiše???

  13. #413
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj DiLala prvotno napisa
    ... pa tu na Rodi ima dosta visokoobrazovanih roditelja - mogli bi oni sastaviti neki...... dopis/izjava/prijedlog/zahtjev u ime svih onih roditelja koji ne žele cijepiti dijete i onda stručno obrazložiti zašto te navesti i istraživanja nekih medicinara/institucija koja podržavaju necijepljenje - pa onda mi roditelji koji ne želimo cijepiti dijete možemo opravdano mahati s tim papirom i pritom bi svaki liječnik bio kuš.
    Postoji jedan opći formular na engleskom koji bi se dao prevesti na 'rvacki, ali ne vjerujem da bi kod nasilnog pedijatra imao učinka, evo ga ovdje: www.vaclib.org/letters/RefuseVaccines1.doc.
    Treba shvatiti da postoje različiti oblici nasilja, a tiranija koju provode medicinski djelatnici nije ništa drugo nego - nasilje. Nekome tko rutinski provodi nasilje unatoč zakonskoj regulativi kojom se jamče prava pacijenata jedan ovakav formular zapravo malo znači.

  14. #414
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Bojim se da ću sada navaliti na sebe puno bijesa, ali šta ću moram izreći svoje mišljenje.
    Cijepiti ili ne cijepiti-pa mislim da su nuspojave kod cjepiva stvarno već rijetke i svode se na povišenu temperaturu za veliku većinu djece.
    Postoje rizičnija djeca kod kojih je potreban oprez i eventualno preskakanje cjepiva-za ostale mislim da je uopće neupitno cijepljenje.
    Ja sam svoje cijepila sve + vodene kozice tako da govorim i iz iskustva.
    A sad ono što će možda biti nepopularno za veliku većinu mama:
    ovo s necijepljenjem, alternativnom medicinom...ok, ali onda ispada da je jedna cijela znanost nepotrebna.pa mama zna najbolje.
    Tako ću i navesti djecu vegeterijance (valjda po svom slobodnom izboru)-tu stvarno poludim.
    Prehranu sam na kraju krajeva i diplomirala, ali nema šanse nadglasati samopriučene znalce o prehrani koji sve čine za dobrobit svoje djece.
    Poanta posta: učiti, učiti i samo učiti, pa još nismo ni onda najpametniji, ali stvarno mi je smješno kad svi znaju sve: medicinu bolje od doktora, i da ne nabrajam.

  15. #415
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Neve prvotno napisa
    I mene zanima da li se može odbiti cijepljenje već u bolnici, barem ono za hepatitis B... ali sve mi se čini da su ti prava nikakva.
    prema zakonu o zastiti prava pacijenata imas pravo odbiti svaki postupak nad svojim tijelom i tijelom svog djeteta (osim u slucaju smrtne opasnosti, a cijepljenje to svakako nije). dakle imas pravo odbiti cijepljenje svog novorodjenceta, samo to moras naglasiti, potpisati neki papir i istrpiti vise ili manje agresivno nagovaranje i nabacivanje osjecaja krivnje dezurnog pedijatra/ice. cure su vec odbijale cijepljenje na sv.duhu i u varazdinu, ne znam za ostala rodilista.

  16. #416

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    [quote="Felix"]Iprema zakonu o zastiti prava pacijenata imas pravo odbiti svaki postupak nad svojim tijelom i tijelom svog djeteta (osim u slucaju smrtne opasnosti, a cijepljenje to svakako nije). dakle imas pravo odbiti cijepljenje svog novorodjenceta, samo to moras naglasiti, potpisati neki papir i istrpiti vise ili manje agresivno nagovaranje i nabacivanje osjecaja krivnje dezurnog pedijatra/ice.

    Da, a prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, cijepljenje je obavezno, a ako ga odbiješ, može ti se desiti da platiš kaznu od Kn 2.000. Ako je to-to, onda o.k.

  17. #417
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    maribel, to što pišeš zove se informirani izbor i to je otprilike 100,00% svega što i necjepiše traže za sebe i svoju djecu 8)

    PS. svejedno, savjetujem ti oprez kada dođe preporuka za obaveznu lobotomiju.

    PPS. iako PS. možda izgleda tendenciozno, u Švedskoj je praksa prisilnog lobotomiranja prestala tek '70-ih. Tko zna kojem stručnjaku bi opet mogla pasti na pamet.

  18. #418
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    maribel, to što pišeš zove se informirani izbor i to je otprilike 100,00% svega što i necjepiše traže za sebe i svoju djecu 8)

    PS. svejedno, savjetujem ti oprez kada dođe preporuka za obaveznu lobotomiju.

    PPS. iako PS. možda izgleda tendenciozno, u Švedskoj je praksa prisilnog lobotomiranja prestala tek '70-ih. Tko zna kojem stručnjaku bi opet mogla pasti na pamet.
    Mislim da je ovo lagano bezobrazno. Ja sam cijepila svoje dijete. Informirala, se informirala, pročitala sve i svašta, strahovala nakon svakog cijepljenja, odabrala cjepiva za koja sam mislila da su bolja, ali sam cijepila i to je bio moj "informirani izbor". Ne smatram se radi toga glupom, niti kokoškom koja slijepo slijesi preporuke.
    Isto tako tvoj "informirani izbor" je necijepiti svoje dijete, i to što sam ja cijepila dijete, ne daje mi pravo da tebe proglasim glupim majmunom.

  19. #419
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ali svejedno svojim postom impliciraš upravo to i računaš da je to OK zato što si zauzela "defanzivni" stav. Moćno.

    Informirani izbor podrazumijeva stvarno informiranje, a ne slijepo zauzimanje stava. Jednako to vrijedi za necjepiše i ostale. Tko kani ne cijepiti dijete zato što je o tome nešto čuo na Oprah showu nije informiran i to jednostavno nije to.

    Gore spomenuta lobotomija je samo primjer nedostatnog informiranja. Za lobotomiju je bilo poznato od '50-ih da nije u redu, ali je u vrloj Švedskoj provođena do početka '70-ih. Informacija je postojala, ali nije dopirala do roditelja koji su svoju djecu dali lobotomirati. Liječnci koji su provodili lobotomiju su bili stručnjaci kojima su trebale biti dostupne informacije, a svejedno su lobotomiju i dalje provodili.

  20. #420
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Ali svejedno svojim postom impliciraš upravo to i računaš da je to OK zato što si zauzela "defanzivni" stav. Moćno.

    Informirani izbor podrazumijeva stvarno informiranje, a ne slijepo zauzimanje stava. Jednako to vrijedi za necjepiše i ostale. Tko kani ne cijepiti dijete zato što je o tome nešto čuo na Oprah showu nije informiran i to jednostavno nije to.

    Gore spomenuta lobotomija je samo primjer nedostatnog informiranja. Za lobotomiju je bilo poznato od '50-ih da nije u redu, ali je u vrloj Švedskoj provođena do početka '70-ih. Informacija je postojala, ali nije dopirala do roditelja koji su svoju djecu dali lobotomirati. Liječnci koji su provodili lobotomiju su bili stručnjaci kojima su trebale biti dostupne informacije, a svejedno su lobotomiju i dalje provodili.
    Zašto misliš ovo podebljano? Nije tako. Ja se recimo na neki način divim hrabrosti roditelja kao što si ti, jer ste spremni preuzeti odgovornost na svoja leđa.
    Naravno, ne smatram da je u mojem slučaju cijepljenja dr. odgovoran, opet sam ja odgovorna za svoje dijete. Ja i danas razmišljam da li sam napravila dobro što ga cijepim, i opet će me ista tema mučiti za drugo dijete, ali jednostavno nemam hrabrosti ne cijepiti, jer smatram da ne znam dovoljno da odlučim. :/

  21. #421

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Ja sam na temelju informiranog izbora i vlastitog iskustva odlučila ne cijepiti više i zato bih htjela da me se lijepo pusti na miru da odgajam svoje dijete najbolje što znam.

    A, mislim, to su informacije ovog trenutka, što ne znači da će se nekad nešto i promijeniti. Isto kao što bi i pristaše cijepljenja sigurno promijenile stav da im dijete nakon cjepiva doživi neželjenu reakciju. No, dobro.

    Mene interesiraju i to jaako, iskustva necjepiša i njihovi savjeti kako to najbezbolnije izbjeći.
    A tko zna, možda postoji i kritična masa koja bi mogla nešto i promijeniti u ovom društvu.

  22. #422
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Zašto misliš ovo podebljano? Nije tako.
    OK

    Citiraj Neve prvotno napisa
    Mene interesiraju i to jaako, iskustva necjepiša i njihovi savjeti kako to najbezbolnije izbjeći.
    Malecki je problem što to ne funkcionira tako jednostavno. Ako ja odlučim necijepiti svoje dijete, onda je to moja vlastita odluka za koju sam odgovoran i na koju imam pravo. Ako bih ikada ikoga nagovarao na necijepljenje onda bih isto tako bio odgovoran, ali za to ne bih imao pravo. Najviše što možeš očekivati je prenošenje iskustava i razmjena informacija o ovoj temi, ali nikako savjete da to učiniš ili ne učiniš.
    Za očekivati pravo na informirani izbor moraš se prvo - informirati.
    Biti izvan mainstreama ne znači da si u pravu, jednako kao kada si dio mainstreama. Kad odlučuješ prvo se raspitaj, ali ne kod svizaca - oni motaju čokoladu.

  23. #423

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Davore, vjerojatno nisi shvatio da sam ja odlučila, ali obzirom na zakonsku regulativu danas, zanima me kako su drugi to izbjegli i koje su posljedice tog izbjegavanja.

    Nisam pitala svizca, već forumaše. Inače, svizac ne mota čokoladu, već samo spava, a u međuvremenu se bavi vremenskom prognozom. Informiraj se prije nego nešto napišeš.

  24. #424
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    :? a ja na televiziji vidio da mota čokoladu :?

    Kako je to riješeno? Nikako. Imamo kontradiktornu zakonsku regulativu. Cijeli sustav neodoljivo podsjeća na Alana Forda.

  25. #425
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Hvala Davor, ja ću svakako dobro razmisliti o cijepljenju i ako se odlučim za ne - ona izjava će mi vjerojatno pomoći, stvari - tj. ispovijest koju sam pročitala o jednom dr. koji je 10 godina razvijao cjepiva mene je šokirala i rastužila, naravno da je vrlo vjerovatno da od cjepiva se niš loše neće dogoditi djetetu ali postoji mogućnost na koju nitko od strane medicine ne ukazuje a da ne govorim o svim novim bolestima, poremećajima (psihičkim ili fizičkim) koji se javljaju - od kud su se stvorili. Od cjepiva? Možda ne, a što ako da????? Nikom niš naravno.
    Katastrofa. Ljudi su pokusni kunići na kojima se zarađuju miljarde i miljarde dolara. Kad bi sve ljudi znali povraćali bi od te bolesne istine.

  26. #426
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nuspojava cjepljena protiv hepat. B
    http://iansvoice.org/default.aspx

  27. #427

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    ovo je prestrašno...

  28. #428
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    E da...
    Nemam još djece, ali razmišljam o tim vakcinama. I nije tajna da u 3% slučajeva postoje nuspojave cjepiva, kao npr. i dobivanje same bolesti protiv koje se cijepi, pa i smrt.
    Kada bi mi neko mogao garantovati da moje dijete neće biti među tih 3% možda bih se lakše odlučila za vakcinu, ne ulazeći u neke druge moguće posljedice za naš organizam i/ili u pozitivne moguće aspekte vakcinacije, ovako, razmišljam, učim, važem - još se nisam bacila na proučavanje literature i "izučavanja" vakcinisanja - valjda se psihički pripremam za to...

  29. #429
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    bože dragi, nisam trebala gledati link

  30. #430
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    toplo preporučujem knjigu "Cijepljenje, priručnik za brižne roditelje", ne zauzima stavove, iznosi činjenice o vrstama, povijesti i načinima cijepljenja, a opet daje dovoljan i relevantan uvid u šaroliko društvo cjepiva...

    mi nismo cijepili di-te-per, htjela sam više saznati o tom cjepivu prije odluke, morala sam potpisati da preuzimam odgovornost na sebe (jer ukoliko se odlučite cijepiti dijete - nitko nije odgovoran!) karton je obilježen žutim florescentnim flomasterom itd... dugo sam razgovarala sa pedijatricom, njena preporuka je da cijepimo samo tetanusom, ali odgodila sam dok ne saznam nešto više.
    danas idemo vidjeti kada da dođemo na cijepljenje tetanusom.

    nitko u raspravma ne spominje da su zapravo necijepljena djeca više ugrožena, jer vertikalnim prenošenjem mogu dobiti bolesti kao što su dječja paraliza, čije su jedine pojave u novije vrijeme vezane uz necijepljenu djecu ili djecu kojoj cjepivo nije pružilo dovoljnu zaštitu, ako su bila u kontaktu sa cijepljenom djecom kao prenosiocima!
    dakle, moja odluka da ne cijepim dijete, itekako mora pratiti cjepljenja sve druge djece sa kojima smo svakodnevno u kontaktu...

    nije ništa crno/bijelo...

    i uopće ne razumijem ton kojim se ljudi služe u komunikaciji na ovom forumu ukoliko tema ode nekim drugim smjerom...ali to je već druga priča...

    za malog bebača...

  31. #431
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moji klinci su cijepljeni do jednog trenutka redovno pa zbog medicinskih kontraiindikacija nisu dalje cijepljeni s jednim odnosno više cijepiva i ja nisam sretna zbog toga. Moram biti na pojačanom oprezu i zbog bolesti, ali i "zabuna" i eventualnih zamjena i rutinskih cijepljenja. Sretna sam zbog toga što su pedijatrica i školski liječnik sami odlučili biti oprezni bez nekog mojeg nagovaranja tako da mogu reći da su opravdale moje povjerenje. S druge strane određeni stručnjaci kojima smo išli na konzultacije i kontrole nisu htjeli ni čuti o vezi cijepiva i određenih tegoba kod djece. Kad kažem nisu htjeli čuti mislim točno to - jasno i glasno su rekli : Djetetu je to i to, cijepivo je moglo biti okidač, ali dalje od toga ne idemo. Tonom koji znači stvarno ne idemo. Dakle oni će pomoći liječiti dijete, ali razgovarati o uzroku je zabranjeno. A vezu bi najradije dokazali tako da dijete cijepim pred njima i da mu se dogodi isto samo još gore. I što da ja vučem dijete po doktorima i komisijama - ne pada mi na pamet. Dok ima ovako razumnih liječnika primarne medicine, hvala Bogu niti ne moram.

  32. #432
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    tabu

    kad naletiš na tabu - odma znaš da nešto nije uredu

  33. #433
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj mala laia prvotno napisa
    toplo preporučujem knjigu "Cijepljenje, priručnik za brižne roditelje", ne zauzima stavove, iznosi činjenice o vrstama, povijesti i načinima cijepljenja, a opet daje dovoljan i relevantan uvid u šaroliko društvo cjepiva...

    mi nismo cijepili di-te-per, htjela sam više saznati o tom cjepivu prije odluke, morala sam potpisati da preuzimam odgovornost na sebe (jer ukoliko se odlučite cijepiti dijete - nitko nije odgovoran!) karton je obilježen žutim florescentnim flomasterom itd... dugo sam razgovarala sa pedijatricom, njena preporuka je da cijepimo samo tetanusom, ali odgodila sam dok ne saznam nešto više.
    danas idemo vidjeti kada da dođemo na cijepljenje tetanusom.
    ..
    odlična knjiga

    a i daje dobar uvid u razvoj cjepljenja

    moj stav o cjepivu protiv tetanusa je da je sasvim ok
    način ulaza u tijelo je indetičan prirodnom napadu bolesti (duboke rane, dirket u krv)
    i ako se ne varam, u toj knjizi je upravo to cjepljenje označeno da ima najmanje nuspojava

    akko griješim, molim da me se ispravi

  34. #434
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Eh da, jedino želim reći da sam gledala dokumentarac u kojem prikazuju da se uvijek cijepi protiv tetanusa nakon ozljeda sa šarafima, pogotovo zarđalim itd, međutim, u dokumentarcu pokazuju kako se ustvari svi mi možemo zaraziti tetanusom nakon bilo kojeg proboda kože, jer bakterije žive na koži i ubod, npr. trnom ruže, može uzrokovati bolest.

  35. #435
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nije baš tako jednostavno
    da bi tetanus mogao podivljati ne smije rana biti izložena kisiku

    zato se duboke rane moraju pošteno oprati i dezifincirati

  36. #436

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Dugo sam razmišljala da li da uopće dam svoj doprinos ovoj raspravi s obzirom da vidim da se na ovoj temi poprilično bodu koplja i to je pozitivno ali ružno je što neki forumaši da bi opravdali svoje mišljenje dolaze do granice da počinju vrijeđati svakog onog tko misli drugačije i to nije pozitivno. Ali evo ja ću se isto izložiti takvima pa nek pucaju.
    Naime, ja sam isto tako razmišljala da li cijepiti ili ne cijepiti djecu i na kraju sam ih odlučila cijepiti iz nekoliko razloga.
    1. Ne želim preuzeti na sebe odgovornost da ne cijepim dijete i ono mi se razboli od neke od ovih bolesti i onda mi svi ( a i ja sama sebi) kažu da sam sama tome kriva. Sebi to nikada ne bih oprostila.
    2. Kada mi dijete boli ja ga odvedem pedijatru. Zašto to radim? Zato što smatram da je ona pametnija od mene i može pomoći mome djetetu. U krajnjem slučaju zato je išla u školu duže od mene i učila o tome. Ja sam pročitala nekoliko knjiga i ne mislim da sam zato pametnija od nje. Kada mi ona da antibiotik koji isto tako ima nekoliko nuspojava ja o tome ne razmišljam nego ih dam djetetu jer mu želim pomoći. Zašto onda ne bih na takav način razmišljala i kada je cjepivo u pitanju. Zato što mi se dijete nije razboljelo??? Ja to smatram sebičnim. Osim toga svojoj pedijatrici vjerujem.
    3. Medicina napreduje. Kada ne bi bilo tako mi bi djeci još uvijek skidali temperaturu alkoholom (kao naše bake), liječili upale uha čuvarkućom... ali medicina je napredovala i rekla: Djeca se trebaju cjepiti protiv toga i toga jer je to bolje.
    4. Mi se svi hvatamo na postotak od 3% djece koja imaju nuspojave od cjepiva. jeli netko pogledao koliki je postotak smrtnosti od bolesti protiv kojih se cjepimo?
    Dakle, mi smo se cjepili i imali smo temperaturice, nekad jedna cura, nekad druga i ne mislim da se dogodilo nešto strašno i hvala Bogu da nije, a uostalom one dobiju virozu svaki put kada im padne imunitet od rasta zubića, da sam ih kojim slučajem u to vrijeme cjepila rekla bi sigurno da je od cjepiva.
    Mi smo se cjepili priorixom prije 12 dana. negdje 7. dan je moja Klara dobila trodnevnu virozu i netko će reći: Nije to viroza nego nuspojava od cjepiva ali moja Karmen je prije cjepiva preboljela identičnu virozu i sada nije imala reakciju na cjepivo. dakle, da imam samo Klaru sigurno bi me svi uvjerili da je to bila reakcija na cjepivo i sasuli drvlje i kamenje na cjepljenje djeteta ali nije istina. Ona bi imala trodnevnu i bez cjepljenja.
    U svakom slučaju u vrijeme kada ne znamo što jedemo, što pijemo što udišemo i dalje jedemo, pijemo i dišemo i ne možemo na to utjecati, a onda kod ovakvih stvari lomimo koplja. Mislim da svatko treba odvagnuti pozitivne i negativne učinke cjepljenja i onda odlučiti. Ja sam ih cjepila i sada sam mirna jer kako sam rekla na početku da su oboljele od neke od tih bolesti, a da nisu cjepljene i da se ne daj Bože nešto iskompliciralo ja to sebi ne bi cijeli život oprostila.

  37. #437
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    1. ja nisam na čistu da preuzmem odgovornost na sebe u slučaju cijepljenja, ne samo zbog nuspojava na samu bolest protiv koje se cjepi, nego i zbog akumulativnog učinka cjepljenja i mogućnosti aktiviranja autoimunih bolesti ili autizma
    jer % autoimunih bolesti raste

    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma

    3. bolje je skidati temperaturu alkoholom (bolje hladnim oblozim) samo površinski nego piti ljekove direkt opterečujući jetru
    još i dalje koristim ljekovite biljke prije nego li sintetske preparate
    a i dokazano je da tijelo bolje na njih reagira, prepoznaje ih

    4. koliko je % autizma u SAD? 1:150, prije početka masovnog cjepljenja omjer je bio oko 1:10 000

    ja nisam mirna, jer moja svekrva ima multiplu sklerozu (autoimuna bolest) od svoje 38., mome bratu su dijagnosticirali multiplu prije par mjeseci
    postoji velika vjerojatnost da moja mala nosi genetsku sklonost

    protiv boleština se može boriti jačanjem imuniteta
    protiv imunih bolesti nemaš tu mogućnost, jer te napada vlastiti imuno sustav

  38. #438

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    1
    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma
    Nisam ni mislila na antibiotik bez krvne slike, osvrnula sam se na nuspojave istog ali kada ga moram dati ne razmišljam puno o njima.

  39. #439
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    [quote="Neve"]
    Citiraj Felix prvotno napisa
    Iprema zakonu o zastiti prava pacijenata imas pravo odbiti svaki postupak nad svojim tijelom i tijelom svog djeteta (osim u slucaju smrtne opasnosti, a cijepljenje to svakako nije). dakle imas pravo odbiti cijepljenje svog novorodjenceta, samo to moras naglasiti, potpisati neki papir i istrpiti vise ili manje agresivno nagovaranje i nabacivanje osjecaja krivnje dezurnog pedijatra/ice.

    Da, a prema Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, cijepljenje je obavezno, a ako ga odbiješ, može ti se desiti da platiš kaznu od Kn 2.000. Ako je to-to, onda o.k.
    neki dan na radiju, ok možda je prošlo i mjesec dana, je neki liječnik sa frana mihaljevića rekao da osim te kazne od 2000 kn bi svaki liječnik trebao i ima obavezu prijaviti takve roditelje i centru za socijalnu skrb za zanemarivanje ili što već djeteta. već je prošlo neko vrijeme pa se više ne sjećam nimena liječnika. slušala u radiju kad sam vodila svoje neurorizično dijete na vježbe i razmišljala što me čeka kad odbijemo priorix.

  40. #440
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Garfy prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    1
    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma
    Nisam ni mislila na antibiotik bez krvne slike, osvrnula sam se na nuspojave istog ali kada ga moram dati ne razmišljam puno o njima.
    niti ja, ako krvna slika potvrdi
    no moja pedica dila antibiotike bez krvne slike

  41. #441

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    po novom autizam je u usa upisan kao side effect nakon cijepljenja. i SIDS je side effect na listi

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=78649

  42. #442
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    da li liječnici u USA imaju financijski razlog da forsiraju cijepljenje - zanimljivo
    http://www.askdrsears.com/thevaccine...m_campaign=vn&

    volim taj sears stil

  43. #443
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da ne otvaram novu temu. Kakav vam je stav o cijepljenju protiv tetanusa ako ste inače necijepiše? Moj Do nije primio ovaj DiTe za prvi rz i sad se fino zgulio po betonu na moru pa mi je to dalo misliti. Kada se mora cijepiti protiv tetanusa?

  44. #444
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma
    Misliš li da se neke uobičajene bakterijske infekcije ne mogu prepoznati bez krvne slike?
    J je prije mjesec dana imala šarlah. Vidljiv iz aviona. Nije bilo nikakve potrebe za vađenjem krvi, brisom...
    Nije važan broj diploma, važno je iskustvo i znanje. Ako nemaš povjerenja u svoju pedicu nego za svaku njenu odluku ti trebaš i potvrdu laboratorija onda imate problem.
    Laboratorij bi trebao pomoći njoj u donošenju dijagnoze i određivanju terapije ako je potrebno, a ne tebi hoćeš li vjerovati ili ne njenoj dijagnozi.

  45. #445

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu. Kakav vam je stav o cijepljenju protiv tetanusa ako ste inače necijepiše? Moj Do nije primio ovaj DiTe za prvi rz i sad se fino zgulio po betonu na moru pa mi je to dalo misliti. Kada se mora cijepiti protiv tetanusa?
    kad dođe do dublje ozljede, mislim :/
    ne znam, da se recimo ubode malo dublje na neki hrđavi čavao
    to sam ja uspjela kao mala, hodala po nekoj staroj dasci
    a zadnji put sam ga dobila kad sam prst porezala na mesoreznici, 4 šava

  46. #446
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,385

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma
    Misliš li da se neke uobičajene bakterijske infekcije ne mogu prepoznati bez krvne slike?
    J je prije mjesec dana imala šarlah. Vidljiv iz aviona. Nije bilo nikakve potrebe za vađenjem krvi, brisom...
    Nije važan broj diploma, važno je iskustvo i znanje. Ako nemaš povjerenja u svoju pedicu nego za svaku njenu odluku ti trebaš i potvrdu laboratorija onda imate problem.
    Laboratorij bi trebao pomoći njoj u donošenju dijagnoze i određivanju terapije ako je potrebno, a ne tebi hoćeš li vjerovati ili ne njenoj dijagnozi.
    Antibiotici se vrlo često prepisuju za virusne infekcije,mislim da je MGrubi ciljala na to(npr.najnormalnija stvar je upala uha).
    A problem sa prečestim uzimanjem antibiotika je taj da ne djeluju ili puno slabije djeluju onda kad je nužno(npr.kod teških infekcija,upala pluća,meningitisa i sl.).
    Ako moram birati od(uvjetno rečeno)kontrole pedijatra i rizika da u budučnosti antibiotik ne radi kad bude nužan,ja bih birala ovo prvo(srećom,nemam taj problem sa svojim pedijatrom).

  47. #447
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    2. nikad antibiotik bez dokaza krvne slike, pa imala ona 100 diploma
    Misliš li da se neke uobičajene bakterijske infekcije ne mogu prepoznati bez krvne slike?
    J je prije mjesec dana imala šarlah. Vidljiv iz aviona. Nije bilo nikakve potrebe za vađenjem krvi, brisom...
    Nije važan broj diploma, važno je iskustvo i znanje. Ako nemaš povjerenja u svoju pedicu nego za svaku njenu odluku ti trebaš i potvrdu laboratorija onda imate problem.
    Laboratorij bi trebao pomoći njoj u donošenju dijagnoze i određivanju terapije ako je potrebno, a ne tebi hoćeš li vjerovati ili ne njenoj dijagnozi.
    Antibiotici se vrlo često prepisuju za virusne infekcije,mislim da je MGrubi ciljala na to(npr.najnormalnija stvar je upala uha).
    A problem sa prečestim uzimanjem antibiotika je taj da ne djeluju ili puno slabije djeluju onda kad je nužno(npr.kod teških infekcija,upala pluća,meningitisa i sl.).
    Ako moram birati od(uvjetno rečeno)kontrole pedijatra i rizika da u budučnosti antibiotik ne radi kad bude nužan,ja bih birala ovo prvo(srećom,nemam taj problem sa svojim pedijatrom).

  48. #448
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ako nemaš povjerenja u svoju pedicu nego za svaku njenu odluku ti trebaš i potvrdu laboratorija onda imate problem
    Ovo je bila poanta mog piskaranja u gluho doba noći
    U tom slučaju ja bih mijenjala pedijatra i našla nekog u čiju stručnost imam više povjerenja.

  49. #449
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Ako nemaš povjerenja u svoju pedicu nego za svaku njenu odluku ti trebaš i potvrdu laboratorija onda imate problem
    Ovo je bila poanta mog piskaranja u gluho doba noći
    U tom slučaju ja bih mijenjala pedijatra i našla nekog u čiju stručnost imam više povjerenja.
    apsolutno
    ali eto , nisam naišla preporuku za nekog opreznijeg
    a pošto nas ne viđa često (preko godinu dana) nemam niti neke brige

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •