Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: slabi ligamenti - lakat

  1. #1

    Početno slabi ligamenti - lakat

    Nika ima 2 i pol godine. Evo treći put unutar par mjeseci da smo zavrsili na hitnoj u Klaicevoj. Radi se o desnoj ruci. Kada se sama igra, ili kada se netko igra s njom, bez ikakvih naglih pokreta, iz cista mira odjednom se pocne zaliti da ju boli ruka. Od tog trenutka ruka joj visi kao "mrtva",ne moze micati prstima, ne moze podici ruku, nista s njom raditi, dok je s lijevom sve uredu. Zavrsili smo na hitnoj i dr na kirurgiji primi rucicu,malo istegne, popipa, namjesti, usarafi, pardon tak je to meni sve izgledalo i rucica je opet isti tren kad škljocne, kao kad zglob škljocne samo malo jače opet u funkciji. Prvi put smo mislili desilo se, dr kaze slabi ligamenti, ali nakon drugog puta, trećeg puta, pitam ja dali postoje neke vjezbe, neka terapija, nešto, bilo što čime bi se ojacali ti slabi ligamenti kako je on rekao. Od njega nikakvog odgovora osim, da je sad sve ok i da se to događa i da ce s vremenom ligamenti sami ojacati. Pa ja stvarno ne vjerujem da nema neke pomoci, osim svaki put odlaziti na hitnu i cekali da bi oni namjestili ruku u manje od minute, pa opet nanovo ako dodje do toga. Uskoro i idemo namore, gdje nemamo baš blizu doktora, neznam šta da radimo.Zato vas molim,ima li neko slicnih iskustava ili barem neki savjet da odemo do nekoga privatnika tko ce nam pomoci. Ja osobno kao laik mislim ali želim čuti od stručnjaka da eventualno neki steznik koji bi stisnuo lakat bi pomogo, ma ustvari neznam, nemoćna sam, a želim najviše na svijetu pomoći i olakšati Niki, da ju ruka ne boli svako malo. Navodno, do 6 godina će to sve proći, jer do 6 godina se još razvijaju kosti. Na jesen će u vrtić, a ko će tamo paziti na njenu ruku? Ja se ispričavam na podužem postu, ali svaki prijedlog će dobro doći. Hvala
    Maja

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    a da malo prošvrljaš po forumu ,mislim da su se dosta spominjali privatni ortopedi i fizijatri...

    ja se sad ne mogu nažalost sjetiti imena...

  3. #3
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ja sam kao mala stalno iscasivala ruke, dok sam spavala, skakutala po kreveticu....Izgleda da smo cesto bili u bolnici na "nastimavanju"
    Nis se nemoj uzrujavati, kako doslo tako proslo. Doduse, to je bilo prije 30 i sitno godina , mozda sad imaju neke vjezbe, iako sumnjam. Stvar je u slabom vezivnom tkivu. Kad sam malo narasla poceli su problemi s noznim ligamentima. Imam ih i dan danas, cak sam u trudnoci uspjela strgati glezanj i zavrsila na operaciji. Nazalost, geni su geni, vjerovatno netko u vasoj familiji ima s tim problema. Nemojte joj bas dati da vuce nesto s tom rukom, a od kupanja joj nebi smjelo biti nista.
    Drzim fige 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •