Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Herp angina

  1. #1
    Mini me

    Početno Herp angina

    Vito je naglo dobio vrlo visoku temp-39,40. Nikakvih drugih simptoma nije bilo pa smo posumnjali na roseolu no doktorica je danas postavila dijagnozu herp angine. Naime danas su se uz temp javili i mjehurići u grlu. Lijeka nema već samo snižavati temp a slijedi i osip kao i kod roseole. Da li netko zna jeli to možda jedno te isto(Roseola i herp angina) i da li ostaje imunitet?

  2. #2
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ne , i jedno i drugo uzrokuje virus, liječenje je simptomatsko - antipiretici, dosta mlake tekućine , neutralna hrana

  3. #3
    Mini me

    Početno

    Hvala na odgovoru,temp. snižavamo ali ide teško,nadam se da će sutra početi polako padati jer mu je četvrti dan. Ja nikad prije nisam čula za ove bolesti ali ped. kaže da su dosta česte i da nema razloga za brigu

  4. #4
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    česte, pusa i brzo ozdravljenje

  5. #5
    Mini me

    Početno

    Hvala kinder! Evo danas nam je peti dan,temp nema i sav se osuo po trupu. Ako znaš daj napiši koliko traje osip,do kada je Vito zarazan za druge( jel samo za djecu do 3 god?) a kad konačno možemo van jer nam je unutra već dosta!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Nisam kinder, ali........
    Ako je stvarno herpangina, osip bi se trebao povući kroz tjedan dana.
    Virus izlučuje slinom 3-4, a stolicom 5-6 tjedana, što bi značilo da može odmah van!
    Neka baš ne liže drugu djecu i neka pere ruke.

  7. #7
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    bibai !

  8. #8
    Mini me

    Početno

    Ma hvala cure, ja već mislila da se sa ovim nitko nije susreo kad se samo kinder javila! Danas je sve super, Vito je opet onaj stari i jedva čekamo da nam se vrijeme popravi pa da malo izađemo. Hvala, hvala, hvala

  9. #9
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Da podignem,mi isto to dobili a nisam ni znala da osip ide uz to pa sam trčala u doktora misleći da je šarlah ili ospice.
    Naravno da su nam dali prošli tjedan antibiotik jer je navodno bakterija u grlu a sad ispalo da je virus.
    Nikad mi nije jasno zašto pedijatri tako napamet daju antibiotik ako nisu sigurni,nikakve pretrage,brisevi...
    Znam da ćemo se iznalijevat antibiotika u životu al uvijek je mogao biti jedan manje
    Još sama morala pitati trebamo li na kontrolu,ništa se ne sjete reći ili bi ja možda to sama trebala znati?
    Znači ne moramo biti stalno u kući??

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •