Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: upala..antibiotik...kada će pasti temperatura ?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno upala..antibiotik...kada će pasti temperatura ?

    Imamo 8 mjeseci i upalu grla.I to jaku, od petka ništa ne jedemo osim malo...malo mlijeka dnevno.
    Najprije je bila prehlada, onda odjednom temperatura na 39,5. Završili na hitnoj. Dobila Amoxil. Počele smo ga piti u nedjelju navečer.
    Tu noć temperatura je bila do 39,9 - katastrofa - . Iako sam mislila da ćemo proći bez antibiotika, jednostavno nije išlo.
    Prošlo je skoro 2 puna dana, a temperatura je još tu. Nije tako visoka ali do 38 je skoro stalno. Kad dam čepić Lupoceta bude bolje nekoliko sati, onda opet.
    U cijeloj ovoj priči izbio je i 1 zubić.
    Pedica kaže strpljenja i sve će biti ok.
    A ja više nemogu....kada je vašim klincima padala temperatura nakon antibiotika ?
    Pomagajte, da li da idemo za bolnicu ? bojim se.
    Nije bilo krvnih pretraga.

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Meni malo nije jasna jedna stvar. Dijete je dobilo antibiotik samo zbog visoke temperature? Sto ako je viroza?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Ped. joj je dijagnosticirala jaku upalu grla s natečenim glasnicama.
    I to tako da joj je otvorila usta i pogledala s onom metalnom polugicom.

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Aha...

    No u svakom slucaju i ak je bakterija, i ak antibiotik ne djeluje (a meni se cini da ne djeluje, nekako mislim da bi do sada se vec trebali vidjeti "rezultati"), morate ponovo potraziti pomoc doktora.

  5. #5
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj nevera prvotno napisa
    Ped. joj je dijagnosticirala jaku upalu grla s natečenim glasnicama.
    I to tako da joj je otvorila usta i pogledala s onom metalnom polugicom.
    mislim da si malo pogriješila
    glasnice se ne mogu vidjeti špatulom , takav pregled ne rade pedijatri već samo otorinolaringolozi.Mislila si na krajnike, iako tako malo dijete ne može imati upalu krajnika-anginu

  6. #6
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    zaboravila sam još ovo
    kada je vašim klincima padala temperatura nakon antibiotika ?
    antibiotici nisu antipiretici ( lijekovi za snižavanje temperature )

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Vjerojatno je rekla krajnici . Jasno mi je da antibiotik nije lijek za snižavanje temperature, nego za " zaustavljanje " upale, a tim se ujedno povlači i temp.
    Sada kada imamo oko 38 , do 39., to ne spuštam ničim, niti lupocetom, niti oblozima. Samo pratim da ne ode u visine.
    da li je moguće da je nicanje zubića poteciralo tako visoku temp ?
    Moja kolegica kaže da je sa svakim zubićem mali završio u bolnici ( ? ), ima bronhijalnu astmu.
    padne mu imunitet, i kad zubić krene, razvije se boleština tamo gdje je najosjetljiviji.

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kinder par pitanja:

    1. Ako je bakterijska upala, sto temperatura ne bi trebala pasti nakon par dana cisto kao rezultat djelovanja antibiotika i smanjivanja upale?

    2. Ako je virusna upala, pretpostavljam da onda bolest nastavlja svoj tijek bez obzira na antibiotik. Jel se varam ili ne?

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Mislila si na krajnike, iako tako malo dijete ne može imati upalu krajnika-anginu
    zašto? :?

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    slazem se sa anchie.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mi smo imali sličan scenarij kad je andrej imao cca deset mjeseci - prehlada, prehlada...visoka temperatura. vađenje krvi pokazalo bakterijsku upalu, za dva dana su se vidjeli gnojni čepići.

    iz iskustva dosadašnje 4 angine: andreju temperatura počne padati tijekom drugog dana, ali jednom je dva tjedna vukao prehladu i upalu grla koju je pedica pokušala izliječiti bez antibiotika, i na kraju opet zakurio i dobio anginu - tad je trebalo skoro tri dana da mu temperatura padne.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    kod nas ako je viroza temperatura ne spada tako lako čak zna trajati i do 4 dana, stim ako je šta bakterijsko temperatura traje i do tri dana ovisno kolika je upala....ja sam sada trenutno veoma ljuta na moju pedijatricu koju sam smatrala dobrom jer mu je dala antibiotik i on je nakon 8 dana još imao upaljeno grlo, ona kaže da je bilo tako upaljeno kao da je napolju spavao...ne mogu da vjerujem, meni se ipak čini kao neka viroza i da je ona malo fulala, ali već sljedeće sedmice vadimo briseve. Vjerovatno će temperatura spasti za jedno tri dana

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Nevera, ako je bakterijska upala i dijete uzima antibiotik, temperatura bi trebala pasti za 2-3 dana. Vidi do sutra ujutro i ako ne padne ispod 38 vodi dijete opet lijecniku. I moja je kcer dobila antibiotik neki dan bez krvnih pretraga na temelju katarnog grla, bolnog gutanja te odbijanja hrane ali bez temperature. Lijecnicka procjena + moj strah, u nasem slucaju = antibiotik po prvi put.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    hvala vam cure.
    maleckoj je pala temperatura, jučer nešto malo oko 37,50 - danas ništa.
    Ali kako nemože proći bet problema, još uvijek neće da jede....ništa.
    Živi od 3 dcl mlijeka dnevno-makar pije vode i čaja.
    I tako već 6 dana.
    Od buckice je postala prava twigica, nadam se da će nam se dobar apetit vratiti uskoro.
    pusa.

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pa boli je grlo, a osim toga organizam je sve snage usmjerio na borbu s beštijom, ne želi trošiti energiju na metaboliziranje hrane.

    čuvaj je, mazi i daj joj piti.

    bez brige, sve će to ona nadoknaditi kad ozdravi.

    /nas u takvim situacijama cika spašava, uvijek se sjetim kako je kloklo rekla da će svoje odliti i svaki dan im se klanjati/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    rijeka-pa put juga....
    Postovi
    97

    Početno

    Samo da vam svima zahvalim na podršci.
    Malecka je sada ok. Temperatura je pala negdje 3-4 dan.
    Nije jela punih 7 dana ( ali je puno...puno pila, od čega nešto i mlijeka ). I sve se sredilo. jedan dan je našla " keksić " i cijelog ga strpala u usta i od onda kao da nije ništa ni bilo. Te njihove kilice jako brzo padnu, ali se i vrate munjevito. E sad nam izbija drugi zubić....pa ćemo vidjeti što nam on nosi....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •