Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Izazov za pleme!

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Izazov za pleme!

    Molim ako neko može pronaći vezu između cjepiva 5u1, konkretno sastojka Hib tipB i pneumokoka, koji onda nakon cjepljenja s Hib-om nastavlja divljati po organizmu?

    ja sam pokušavala, ali ništa osim hvaljenja konkretnog cjepiva, kao i uvođenja novog cjepiva protiv streptococca pneumoniae tj. pneumokoka (mislim stvarno cjepivo za cjepivo :smajli koji riga

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mamita, radim na tome, ali jako polako. Čini se da će nešto opsežniji podaci izaći na vidjelo tek nakon par generacija cijepljenih sa S. pneumoniae cjepivom u UK. Za sada pročitaj http://www.mojdoktor.hr/news.aspx?newsID=207&pageID=554

    Inače, plemenski duh nije skakutanje na svaki izazov, a ratne sjekire su se uglavnom radile od nekorozivnih materijala - da što bolje podnesu boravak pod zemljom.

  3. #3
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    svejedno ju misliš valjda jednom iskopati?

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sramota je takome junaku
    Kupit harač, ne skupit harača,
    Džilitnut se, ne pogodit cilja...

    (Smail-aga Čengić)

    Strpljenje.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bitno da zno kome cemo dat lopatu kad bu doslo do iskpavanja...

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hoka hey!

    Skontao sam da je ovaj topic dobio boju i ton nekakve konspiracije, a za to sam samo ja kriv. To je nešto što stvarno želim izbjeći, ali mi fali još malo materijala za potvrditi konzistentnost navoda. Malo sam u gužvi i ne stignem se tome kvalitetno posvetiti. Za "mlade istraživače" prilažem link:
    http://www.scielo.br/scielo.php?pid=...rttext&tlng=en

    Radi se o pravom pravcatom istraživanju provedenom u Brazilu, a rezultati su sasvim znakoviti. Zabunu laicima može povećati logaritamska skala u kojoj su prikazani rezultati, ali svakako potvrđuje vezu između Hib vakcinacije i divljanja S. pneumoniae nakon toga. Tkogod nađe dodatne materijale, neka stavi tu.

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Evo, isto to samo u .pdf formatu na:
    www.scielo.br/pdf/rsp/v38n5/en_21754.pdf

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Nisam gledala linkove, ali bacam bubu iz osobnog iskustva:
    Da li je moguće da divljanju S.P. nakon HiB cjepiva pogoduje starost djeteta, odnosno to što je stigao naseliti obje bakterije u nos? Mlađi klinac mi je cijepljen po novom kalendaru (s neka 3-4 mjeseca) a stariji s čini mi se 3 godine, i to nakon što je već imao beštije u brisevima, i kod njega su se pojačali problemi (3. mandula) a kod malog ništa.

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Hajd' skini pdf pa vidi. Postoji prilična podudarnost s incidencijom obiju boleština u ovisnosti sa starošću. Ovo s razlikama među klincima mi prije izgleda kao stvar imuniteta, a to bih prije korelirao s dojenjem i slično.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    ne otvara se link

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    HA! Već sam se uplašio da je još jedan manje :/
    Probaj na http://www.mojdoktor.hr/cpage.aspx?p...spx&NewsID=207

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Mislim da je ovo sa starošću zato što te skupine nisu bile obuhvaćene u potpunosti kao ova srednja.
    A pneumokok - jako puno ljudi ga nosi u nosu,pa nikom ništa. Kad popusti imunitet, može nastati meningitis. I sad, HiB si eliminirao cijepljenjem, pneumokok je valjda slijedeći po virulentnosti pa se on aktivira.
    Najbolje da skupe šmrklje od klinaca iz vrtića iz jaslica i vrtića, pa naprave cjepivo protiv svega što nađu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Obuhvaćene = obuhvaćene cijepljenjem

  14. #14
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Najbolje da skupe šmrklje od klinaca iz vrtića iz jaslica i vrtića, pa naprave cjepivo protiv svega što nađu
    Pa imas vec za kupiti susene smrklje, jedne se zovu Broncho Vaxom, a ima i od drugih firmi.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno Re: Izazov za pleme!

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    Molim ako neko može pronaći vezu između cjepiva 5u1, konkretno sastojka Hib tipB i pneumokoka, koji onda nakon cjepljenja s Hib-om nastavlja divljati po organizmu?

    ja sam pokušavala, ali ništa osim hvaljenja konkretnog cjepiva, kao i uvođenja novog cjepiva protiv streptococca pneumoniae tj. pneumokoka (mislim stvarno cjepivo za cjepivo :smajli koji riga
    ima li ovo pitanje direktne veze s cijepljenjem tvoje bebe?

    Moj Domi ima već streptokoke u brisevima, a nije još cijepljen.

  16. #16
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Naravno da ima streptokoke, SVI ih imamo.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Pa imas vec za kupiti susene smrklje, jedne se zovu Broncho Vaxom, a ima i od drugih firmi.
    I čemu to služi, kao ljepilo za papir?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Naravno da ima streptokoke, SVI ih imamo.
    nisam stručnjak pa ne znam, ali koliko me sjećanje služi čitala sam 40-50% ljudi ima; mislim da tek rođene i male bebe koje nisu od nikoga imale pokupiti nemaju

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno riješenje

    Najbolje da skupe šmrklje od klinaca iz vrtića iz jaslica i vrtića, pa naprave cjepivo protiv svega što nađu
    Nemam pojma jel je zezancija od tvoje strane...al dala si mi odgovor na nedugo objavljen članak u kojem je 'lijepo objašnjeno da ne sprečavamo djecu da jedu kuke iz nosa jer je to prirodni antibiotik'....ustvari...sad mi se čini nakon novog vašeg razmatranja da je to to...kad s kukama prenosimo streptokok iz nosa u grlo ... dolazi do ravnoteže između streptococa i hemophillus influence...do prirodne ravnoteže....
    BOŽE ,TAJ JE NAŠ FIZIČKI ORGANIZAM DOISTA BOŽANSKO DJELO!!!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A da se i mi prihvatimo posla?

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Pa imas vec za kupiti susene smrklje, jedne se zovu Broncho Vaxom, a ima i od drugih firmi.
    I čemu to služi, kao ljepilo za papir?
    ma ne, daje se oralno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •