Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Dati antibiotikili ne?

  1. #1
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno Dati antibiotikili ne?

    MM i ja imamo upaljeno grlo. Ja sam na Amoxilu.
    K. mi od jučer kašlje pa smo danas išli do pedi da ga pregleda.
    Ona kaže da mu je grlo malo crveno, ali da mu ne bi davala antibiotik. Nema temperaturu. Obzirom da on već neko vrijeme vuče takvo crvrnkasto grlo, pogleda ona i mene i kaže da ni ja nisam za antibiotik. Ali ja imam velikih problema ako ne krenem sa antibiotikom odmah, znam čak i na penicilinu završiti. Nakon toga ona je ipak prepisala i malom Amoxil, kao za svaki slučaj, obzirom da sam ja tako osjetljiva, pa kao postoji mogučnost da bude i on.
    E sada, probala sam mu dati sirup, ali on neće. Radi face, pljuje, davi se.
    Ne znam ni sama, iduću dozu bi trebao popiti u dva sata, a žao mi ga je buditi i maltretirati po noći. Pa si sve mislim da osustanem od toga obzirom da mu ga ne bi ni prepisala da ja nisam tak osjetljiva.
    Nisam pametna kaj da radim, kaj vi mislite?

  2. #2
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Ista stvar, kašljao je, moalo upaljeno grlo bez temperature, nosić tak i tak stalno curi (ide u jaslice)
    pedijatrica nam dala antibiotik pod izlikom da to već dulje traje a ne prolazi prirodnim putem
    antibiotik popili, isti koji spominješ i niš bolje osim što rijeđe kašlje, dakle nula bodova, jedino kaj smo zaradili crvenu gozu, od stolice koja mu nagriza kožu, svakako kupi pro-life ili nešto slično u slučaju da odlučiš davati antibiotik

    i ja sam non-stop na rubu da se razbolim a i imam kroničnu upalu sinusa, antibiotici mi ne pomažu, a sve mi se čini da ih više neću ni Ivanu davati, pogotovo ne kad nema temperaturu, mislim, antibiotik preventive radi...
    to je dakako moje iskustvo brzo ozdravite!

    inače, Ivanu dajem sirupe pomiješane sa čajem iz čaše sa kljunom, po noći pomoću šprice, malo bi se bunio, promeškoljio ali bi zaspao kao da ništa nije bilo

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Iva M, kad slijedeći put budeš imala problema s grlom napravi bris prije uzimanja antibiotika, ako možeš otrpi do rezultata (ako ne bar ćeš znati da li si dobila dobar antibiotik). Tako ćeš znati da li te muči neka opasna beštija ili su to ipak (što je vrlo vjerojatno) viroze.
    Probaj već dok si zdrava uzimati med s propolisom (ima dosta takvih na tržištu, po biljnim i običnim ljekarnama, a možeš i sama nakapati malo propolisa na žličicu meda), to će ti povećati i lokalni imunitet u grlu a i opći.
    Antibiotik kad ga počneš bi trebalo i završiti cijelu kuru. Inače se može dogoditi da, ako je ipak u pitanju bakterija, ona ostane u tijelu ali sad neosjetljiva na taj antibiotik, pa treba drugi (obično jači).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Ovaj savjet s medom i propolisom je za odrasle i za veću djecu, za malene pitajte doktora od koje dobi smiju.

  5. #5
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    može li se par kapi propolisa staviti u fiziološki i s time kapati nos?
    if so, koliki bi bio omjer (za odraslu osobu)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Postoje gotovi preparati za nos s propolisom, ne znam sad točno imena, ali mogu reći da je onaj u bijeloj kutijici oštar i peče, a onaj u žutoj vrlo blag. Farmaceutice, nemojte me umlatiti za takve opise

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •