Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: temperatura i plikovi

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno temperatura i plikovi

    Dakle, maleni mi je imao temeraturu 3 dana, jedan dan sve ok i sad je sav poplikavio, ali nije to ko inace kad ima temperaturu. Na rukicama ima sitne pristice ko da su ispunjeni vodom, i male crvene fleke do lakta. Osip je jos po nogicama i tabanima, trbuscicu i usta mu cudno izgledaju, ko da su i ona osipana. On je sad dobro i cijelo vrijeme bolesti je bio dobre volje i sve 5, temperatura nikad nije bila visoka do 38,5. Sad se zali da ga usta peku i nista nece jesti. jezik mu je isto osipan crvenim pikicama. Idem do doktorice popodne, al cist me zanima sta bi bilo. Ne izgleda ko vodene kozice.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

  3. #3
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    I mi smo upravo preboljeli virozu koja završava osipom!
    Temperatura 3 dana oko 39, Jan dobro raspoložen, bili kod doc. vadili krv, sve ok-viroza.
    Osip je, (kod nas), bio znak da je nema više temperature..Sada mi samo spava, (jučer 4 sata po danu :shock: ) i slabije jede ali inače sve ok!
    Nadam se da je sve ok!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda bolest ruku, stopala i usta.

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ja sam znam da se osipi uz temperaturu OBAVEZNO moraju kontrolirati kod doktora.

    Kod rozeole je karakteristično (tako mi je rečeno) da se osip pojavljuje kod onih "znojnih" zona (oko uho, rub kose na čelu, vrat, pregibi) i onda se lagano širi tijelom (može biti jači ili slabiji).

    Ali opis osipa kod tvojeg djeteta mi nikako ne liči na rozeolu, pogotovo što si spomenula i plikove u ustima. Odi doktoru.
    Da nije rubeola? :?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    184

    Početno

    Da, i ja sam se prepala i pomišljala na svasta, ali sve ok. Mamazika je u pravu, bolest usta stopala i ruku. Po doktorici to je sve ok, nista za zabrinjavat, nema ljeka, prolazi samo od sebe, ispirat usta zalfijom. Trenutno hara medu djecom u vrticima.
    Hvala svima....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •