Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: zadranke - molim savjet glede pedijatra

  1. #1
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno zadranke - molim savjet glede pedijatra

    Curke moje,
    može li mi koja reći kakva su vam iskustva s dr. Mikecin. Naime, prebacila bih M jer sam njegovim dr-om jako nezadovoljna. Danas mi je kulminiralo i odlučila sam ga definitivno prebaciti.
    D-ova doktorica je jako pretrpana (a i ostali pedijatri), kod dr. Mikecin sam bila jedan vikend i učinila mi se skroz ok.
    Zanima me škrtare li na uputnicama za pretrage, propisuju li antibiotike bez nalaza.
    I ignoriraju li roditeljska pitanja, mišljenje, komentare....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Imam ja. Nemoj. Npr. 4 mjeseca sam moljakala za uputnicu za dermatologa zbog atopijskog dermatitisa. U 9 mjeseci sam dobila 4 kortikosteroidne kreme, od toga 2 puta bez upozorenja o čemu se radi, i da se s time treba štedljivo. Nisu prepoznali osip nakon trodnevne vrućice, nego mi je on objašnjavao teoriju žlijezda lojnica i žlijezda znojnica, i da moram Ria češće prati. Povrh svega toga, naplaćuju 300 kn upisnine.
    Ako ti ovo nije dovoljno, prisjetit ću se, ima još toga .

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Ja sam tamo , i imam tendenciju odlaska ( al nikako da odem) .
    Upisnina nije obavezna ( ja je nikad ne plaćam ) , to je ako želiš dobiti br moba od doktorice .
    Mi ćemo svi kod obiteljske dr. jer su moji već 11 i 5 godina .

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    meni je sestra rekla da je to upisnina i nije spomijala nikakve beneficije, a niti je nudila broj od doktora. S obzirom da nam je bilo "hitno", jer se bebi od dva tjedna začepio nosić a znaš kako su osjetljive i zabrinute mame dva tjedna nakon poroda, platili smo bez pogovora. Jer mi je hitno trebao liječnik, a za upisninu mi je sestra naravno rekla nakon pregleda. Iskreno, bilo mi je neugodno reći da nemam za platiti.
    Zapravo, problem u Zadru je što samo tri pedijatra ne naplaćuju tu upisninu, a od ta tri pedijatra dva su prekrcana, pa više ne primaju nove pacijente, a treći navodno i nije nešto. Mi smo se jedva uspjeli prebaciti.

  5. #5
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Zlo mi je...
    Ne znam što da učinim. Nemam izbora i to me ubija u pojam.
    U Domu zdravlja je nekoliko pedijatara, svi su prekrcani i primijetila sam da ne rade cijeli dan, već jedan dan ujutro, drugi popodne (pretpostavljam da se kod njih zato ne naplaćuje onih 300kn).
    Ali i te smjene bih pregrmila kad bih našla mjesta kod nekoga od njih.
    S D-ovom doktoricom, kao i s ekipom liječnika koja je mijenja u popodnevnim satima, jako sam zadovoljna, med. sestra mi je rekla da u načelu nema šanse za prebacivanje, ali da svejedno pitam.
    Koma.
    Čula sam da Mikecinka ide na subspecijalizaciju i da je neko vrijeme uopće neće ni biti.

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Zlo mi je...
    Ne znam što da učinim. Nemam izbora i to me ubija u pojam.
    U Domu zdravlja je nekoliko pedijatara, svi su prekrcani i primijetila sam da ne rade cijeli dan, već jedan dan ujutro, drugi popodne (pretpostavljam da se kod njih zato ne naplaćuje onih 300kn).
    Ali i te smjene bih pregrmila kad bih našla mjesta kod nekoga od njih.
    S D-ovom doktoricom, kao i s ekipom liječnika koja je mijenja u popodnevnim satima, jako sam zadovoljna, med. sestra mi je rekla da u načelu nema šanse za prebacivanje, ali da svejedno pitam.
    Koma.
    Čula sam da Mikecinka ide na subspecijalizaciju i da je neko vrijeme uopće neće ni biti.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Dr Bačić je meni bila super prije 10 god.
    Onda je otišla na specijalizaciju pa smo i mi otišli..
    Možda još netko ima iskustva s njom?

  8. #8
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Meni je frendica bila kod Mikecinke, tj. kod starog s kojim je bila zadovoljna, pa je nakon par mjeseci preuzela ordinaciju kćer, i s njom je imala problema. koliko se sjećam slično kao i ninaxy- nije joj htjela dati neke uputnice, pravila probleme radi doznaka za bolovanje i sl. Čini mi se da se uspjela prebaciti.
    A dr. Moković?

  9. #9
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Klia jel ti imaš probjema s D-ovom ili M-ovom doktoricom?
    Jel s onom kod koje smo i mi?

  10. #10
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Rekoh gore da mi je D-ova doktorica zakon i da bih najradije prešla k njoj.
    Spomenuti doktor je upravo taj
    Jel se Bačićka vratila?

  11. #11
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    E Klia nisi mi niti trebala reći o kojem se dr-u radi, prepoznajem ga po tvom opisu, naročito ovaj dio:

    Zanima me škrtare li na uputnicama za pretrage, propisuju li antibiotike bez nalaza.
    I ignoriraju li roditeljska pitanja, mišljenje, komentare....


    Naime kod njega je moja starija curica, hvala Bogu samo još do kraja godine jer kreće u školu. Jednom prilikom mi je rekao: Gospođo nije ovo dućan, ne možete vi doći i reći hoću uputnicu za bris grla ili pretrage krvi, što sam tražila nakon cca 4 antibiotika u 2 mjeseca :?

    Blizance smo dali Dr. Dundov-Žic i prezadovoljni smo njome, ona je sve što on nije, barem zasad. Jedino upisnina se plaća... Znam da je prekrcana, ali ja sam je molila na mobitel koji je oglašen u imeniku na htnet-u, i sve joj rekla zašto ne želim bebe dati ovome, prositi uputnice...

  12. #12
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Gemini, identično iskustvo.
    Nije mi dao uputnice za bris grla i nosa koje je preporučio subspecijalist iz bolnice. Rekao da ne treba.
    Ja mjesec i po dana imam probleme, otišla na bris - streptokok. Tek tada je pristao napraviti bris i otkrilo se isto i kod M-a. A mogli smo ga početi liječiti prije 2 mjeseca
    Ovako mi se streptokok učahurio u sinusu i danima me na istom mjestu glava boli (nakon ture antibiotika doduše manje).
    A tu je i Damjan....

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ne žalim ni kune kod dr. D-Ž

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Je, dr. Bačić se vratila .
    Što se tiče uputnica , ja sam svaki , ali baš svaki put kod Mikecina dobila
    kad sam tražila :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Meni je Mikecin rekao da nema meni dermatologica što dati što mi ne bi mogao dati i on nakon 40 godina staža. I prepisao elokom kremu, iako nam se nakon elokom losiona koji smo koristili prije toga sve vratilo za par dana. A onda nam je njegova kći još prepisala i beloderm. Nakon toga sam ipak dobila tu famoznu uputnicu, i nekortikosteroidna krema koju nam je preporučila vrlo mlada dermatologica, znači bez Mikecinovih 40 godina staža, je upalila iz prve! A u međuvremenu me doslovno svatko kog bi srela na ulici pitao što je to Riu po licu, a njima to nije bilo dovoljno da mi daju uputnicu između ostalog i "jer im se specijalisti smiju kad im šalju djecu zbog svakakvih gluposti". I da, na uputnici su mi na kraju napisali "na zahtjev majke".
    A nisam ni dobila uputnicu za neuropedijatra, tj. uzv mozga. Izmotavala se da je njima gužva, pa da se dugo čeka na red, a onda je počela da mu se skroz smanjila fontanela, i da se zapravo ništa ne bi ni vidjelo. A i da se nešto vidi, to ništa ne znači, treba pratiti dijete, i bla, bla, bla. Srećom, na kraju je sve dobro završilo, Rio nije imao nekih problema, ali stvarno ne vidim zašto mi nakon poroda kakav sam imala ne bi dala tu uputnicu, pa makar preventivno.
    Klia, ja kužim da si ti zadovoljna D-ovom doktoricom, ali to naplaćivanje NIJE LEGALNO, i na takav tretman bi trebala imati pravo sva djeca, a ne samo oni koji plate.

  16. #16
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Znam da je ilegalno, ali kad sam u Domu zdravlja vidjela da pedijatri zapravo odrade jednu smjenu (ujutro ili popodne), a u drugoj je dijete prepušteno gužvanju s ostalim pacijentima na Hitnoj, onda vidim da je standard kod D-ove pedijatrice ipak viši (ujutro je ona od 8 do 13, popodne jedan od troje bolničkih pedijatara različitih subspecijalizacija, tako da npr. ako ti dijete ima probleme s plućima, ne treba ti posebna uputnica da dođeš do pulmologa u bolnicu, već jednostavno odeš popodne u ordinaciju u dane kad on radi. Popodnevna smjena je od 17 do 20.).Nažalost, tako u našem gradu nije uređeno za svu djecu. Pa sjetite se da prije par godina ni Hitna vikendom nije imala dežurnog pedijatra.
    No ono što je jasno - način naplaćivanja toga standarda je ilegalan.

  17. #17
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    I navedeni doktor je privatnik i njemu sam također plaćala ali nije bilo teorije dobiti uputnice. Tako da se uopće ne radi o tome platiti ili ne, nego je stvar osobe.
    Shvaćam ja da je plaćanje ilegalno, ali što da radimo?

    Mislim da doktorica to ne naplaćuje da stvori extra profit ili se obogati nego jednostavno ne može drugačije pokriti troškove specijalista koji rade u popodnevnim satima.

    Usput budi rečeno, kod doktora sam poslije uspjela da dobijemo i uputnice i putne naloge i sve što nam je trebalo, kad smo morali odlaziti 4 puta u godini dana u Zagreb radi dermatološkog problema koji smo nažalost dobili. Hvala Bogu sad nam je to sve prošlo.
    Iako pri izdavanju putnih naloga bilo je apsurdnih konstatacija da će se to što ja dobijem za put i dnevnice njemu skinuti s računa :? , budući da postoji dermatologija u Zadru(koja me je uputila za Zagreb :? ). No ja sam mu rekla da ću se ja razračunati s HZZO-om ukoliko se tako nešto dogodi da mi javi. No to se, naravno nije dogodilo...
    Ah, evo, nisam htjela ogovarati, ali tako je sad ispalo.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    450 000 kuna godišnje :shock: pokrije jako puno ekstra troškova. A dok mi roditelji to šutke plaćamo, naravno da će nam naplaćivati i dalje. Pa zašto i ne bi, kad i HZZO zna za to, a nitko ništa ne poduzima.
    A koliko sam ja čula, u hitnoj ako ne radi tvoj pedijatar, možeš doći i u kontra smjenu ako je hitno. Nisam probala, srećom pa mi nije trebalo.

  19. #19
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    to si ti računala na temelju 1500 pacjenata? Misliš da toliko imaju? Čuj po mojim proračunima ovi specijalisti je dođu oko 200 000 godišnje, razlika je još uvijek pozamašna. Što da kažem?

    Čuj dok košta kao i drugi a bolje mi je nego kod drugih, meni je ok.

  20. #20
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Ja se ne bi upuštala uopće u neke izračune jer mi inače u životu računica loše ide, ali bi još jednom naglasila da je ono što rade ti pedijatri ILEGALNO!

    Meni drugi argument nije potreban.

    Ne ulazim u to da li oni zbilja imaju poteškoća u pokrivanju svojih troškova, dapače, držim to sasvim mogućom opcijom, ali mislim da je izabran loš način za rješavanje ovog problema. Ima državnih institucija preko kojih bi se ova problematika mogla rješavati.

    To što privatnici rade dvokratno nije nikakav argument. Na kraju i jedni i drugi rade otprilike istu satnicu (8 sati dnevno).

    I kako mi je pomalo čudno da moja pedijatrica (dr. Bakmaz), koju izuzetno poštujem i kao liječnicu i kao osobu, može svoje troškove pokriti baš me boli da ona na kraju balade ispada budala jer jedina (ili jedna od rijetkih) u gradu liječi djecu, a da roditeljima nikad niti kune ne uzme.

    A s 300 kuna godišnje još sebi možeš i cijenu dignuti .


    Još nešto da malo proširim temu.

    Nedavno mi reče jedan liječnik koji je došao iz Australije da je ovaj hrvatski način zdravstvene skrbi kod djece u svijetu rijedak i naravno, izuzetno skup. Veći dio skrbi može obavljati liječnik obiteljske medicine, a onda se djecu može slati specijalistima za razne specijalnosti.

    Šteta je da jedan Moković, koji je pedijatar kardiolog, troši vrijeme i svoju dragocjenu višegodišnju edukaciju na obično savjetovanje koji bi mogla raditi viša medicinska sestra.

  21. #21
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Složit ću se s ovim što veliš kad budemo imali školovane liječnike specijaliste obiteljske medicine i kad to ne bude padalo na trenutno pretrpane liječnike opće prakse. Također, kad se poveća broj ordinacija obiteljske medicine i rasterete se njihove kvote. A ovako, u situaciji kad moram čekati otprilike tjedan dana na pregled kod svoje doktorice opće prakse, ne bih tako nešto priuštila i djeci.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Klia, onda se prebaci kod moje doktorice, kod nje se ne čeka tjedan dana. Nazoveš, dogovoriš kad ćeš doći (uglavnom isti dan, ili sutra ako nije hitno), dođeš ne vrijeme, i ona te prozove. Nenaručeni čekaju. Ne škrtari na uputnicama, i ne dijeli olako antibiotike. Štoviše, jednom nas je sve kolektivno poslala na bris grla jer je MM imao neku bakteriju u grlu. Ako hoćeš, pošaljem ti na pp o kome se radi.

  23. #23
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Nasa ped. naplacuje , ali nije me briga jer usluga koju pruza je vrhunska. Franu mi je dva puta izvukla , kad samo isli u bolnicu , sve je ona sredila , cekala u ordinaciji van radnog vremena kad su hitno trebali nalazi i vise puta telefonski davala upute. Uvijek ima vremena popricati, mogu je pitati sto god me volja i uvijek kad treba da mi uputnicu.

  24. #24
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Bebelina, niti ja nikada ne zalim niti kune koje potrosim na djecu.

    Ali ponavljam ninu:

    ali to naplaćivanje NIJE LEGALNO, i na takav tretman bi trebala imati pravo sva djeca, a ne samo oni koji plate.

    Ja sam bila kod privatnika i morala placati, pa sam se prebacila (ne samo zbog toga) i vise ne placam. Kada bi stavila na neku vagu ovo sto imam sad i ono sto sam imala prije i procjenila koliko to kosta kuna - za ovo sada bi dala puno više.

  25. #25

    Početno

    Evo i ja sam se jedva ulogirala. Imam dvoje djece koji su upisani kod Mikecina i kao bebelina zadovoljna sam uslugom i nije me briga za tu naplatu. Kada mi je Luka bio bolestan doktorica mi je sredila prijem u Zg kod odličnog kirurga na Rebru i cijelo vrijeme bila samnom i s doktorima u kontaktu što mi je puno značilo jer sam bila grozno prestrašena. Znala bi je zvati i u 23h navečer i nikad me nije odbila. Moram priznati da je malo škrta na antibioticima, ali i to mi je ok.

  26. #26
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nina, hvala ti , no ja sam svojom doktoricom opće prakse, kao osobom i liječnicom, jako zadovoljna. Ni ona ne škrtari na uputnicama, prošli put je pola sata proučavala jedan libar kako bi mi pronašla lijek kompatibilan s dojenjem, bez problema će reći: ne znam što ti se događa, to i to mi je čudno, odi na te i te pretrage..... Također, žena mi je u kvartu pa kad ujutro trebam izvaditi krv (a to je u njezinoj ordinaciji moguće za osnovne pretrage), treba mi 5 minuta da stignem onamo.
    Samo je problem što je kvart pun penzića i ordinacija je jednostavno "prekvotirana".
    Njezina mi se med. sestra požalila da je stanje takvo da ukoliko neki liječnik ode u mirovinu ili na onaj svijet, HZZO jednostavno zatvori ordinaciju i teret pada na preostale liječnike. Eto gdje se štedi
    Kad to ne bi bilo tako, ja bih M-a jednostavno prebacila svojoj doktorici, bez problema (čak mi je i ovako ta opcija u igri).
    D-a ne bih, jer kako ima često opstrukcije, odgovara mi što kod dr. D-Ž ordinira pedijatar pulmolog (a vjerujte, nije isto kad on sluša dijete ili neki drugi liječnik, čak i pedijatar, ne umišljam, mogla bih vam pričati štorije o tome što je netko čuo a netko nije na njegovim bronhićima).

    Također, ove primjere njihove angažiranosti oko bolesnog djeteta, ne može naplatiti nikakav novac. Znam, bilo bi fer da su svi takvi i bez ovog dopunskog plaćanja, no činjenica je da nisu. Pokušalo se nešto napraviti i ispalo je - ujeo vuk magarca.
    I to je realnost u kojoj moramo izabrati ono što procijenimo najboljim za svoju djecu.
    A ja evo niti toga izbora nemam jer koju god opciju da počnem razmatrati, svaka ima svoje ozbiljne negativne strane.

  27. #27
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nina, hvala ti , no ja sam svojom doktoricom opće prakse, kao osobom i liječnicom, jako zadovoljna. Ni ona ne škrtari na uputnicama, prošli put je pola sata proučavala jedan libar kako bi mi pronašla lijek kompatibilan s dojenjem, bez problema će reći: ne znam što ti se događa, to i to mi je čudno, odi na te i te pretrage..... Također, žena mi je u kvartu pa kad ujutro trebam izvaditi krv (a to je u njezinoj ordinaciji moguće za osnovne pretrage), treba mi 5 minuta da stignem onamo.
    Samo je problem što je kvart pun penzića i ordinacija je jednostavno "prekvotirana".
    Njezina mi se med. sestra požalila da je stanje takvo da ukoliko neki liječnik ode u mirovinu ili na onaj svijet, HZZO jednostavno zatvori ordinaciju i teret pada na preostale liječnike. Eto gdje se štedi
    Kad to ne bi bilo tako, ja bih M-a jednostavno prebacila svojoj doktorici, bez problema (čak mi je i ovako ta opcija u igri).
    D-a ne bih, jer kako ima često opstrukcije, odgovara mi što kod dr. D-Ž ordinira pedijatar pulmolog (a vjerujte, nije isto kad on sluša dijete ili neki drugi liječnik, čak i pedijatar, ne umišljam, mogla bih vam pričati štorije o tome što je netko čuo a netko nije na njegovim bronhićima).

    Također, ove primjere njihove angažiranosti oko bolesnog djeteta, ne može naplatiti nikakav novac. Znam, bilo bi fer da su svi takvi i bez ovog dopunskog plaćanja, no činjenica je da nisu. Pokušalo se nešto napraviti i ispalo je - ujeo vuk magarca.
    I to je realnost u kojoj moramo izabrati ono što procijenimo najboljim za svoju djecu.
    A ja evo niti toga izbora nemam jer koju god opciju da počnem razmatrati, svaka ima svoje ozbiljne negativne strane.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Frendica mi živi u tvom kvartu, i već mi je pričala o toj ordinaciji punoj penzića

  29. #29
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Kod Mikecinke sam primijetila da nema reklama proizvođača dječje hrane po zidovima, a to što škrtari s antibioticima je plus, naravno, ako pošalje dijete na pretrage i utvrdi da nema potrebe za antibiotikom.

  30. #30
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Klia vaznija je sposobnost i povjerenje u doktora nego specijalizacija. Na Badnjak je cijenjeni djecji plumolog pregledao Katu , prepisao lijek i poslao nas kuci jer maloj nije nista strasno , prolazna prehlada. Nakon Nove godine jer se stanje nije popravljalo posli smo u nase doktorice , napravili pretrage i presli na antibiotike. I ona je bila iznenadena kako je jedan tako vrstan doktor napravija takvu glupost.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Čula sam da Mikecinka ide na subspecijalizaciju i da je neko vrijeme uopće neće ni biti.
    samo da ti kažem da ona ide na specijalizaciju oživljavanja i
    još nečega , ali neće biti odsutna s posla
    nego će to biti samo vikendom

  32. #32
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ma svakome se definitivno može dogoditi greška i to nije ono što mi najteže pada kod liječnika. Već odnos...

  33. #33
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ja sam čula da ide na subspecijalizaciju iz neurologije kao otac joj :?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    ja pitala

  35. #35
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Da , ali njihove greske su kobne !

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    56

    Početno

    Petar je upisan kod dr. Milene Bačić u Domu zdravlja. Jako smo zadovoljni.
    Ništa se ne naplaćuje.
    Puno vremena posveti djetetu na svakom pregledu pa čovjek nema osjećaj da ona odrađuje stvar "kao na traci"...

  37. #37
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    A ja imam sasvim suprotno iskustvo, i to koje se ponovilo par puta (s tim slušanjima različitih liječnika pa je po jednom bila obična prehlada, a sutradan smo završili na Ventolinu. Doduše, prijateljica mi, koja ima nažalost previše iskustva s bronhitisima, veli da se nalaz prehlade zbilja u par sati može pogoršati do opstrukcija, a na to je mene upozorilo i nekoliko pedijatara). Tako da pogrešku mogu tolerirati, ali kad vidim površnost, to mi je koma.

  38. #38
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    I mi smo kod dr. Mikecin. Čula sam svakakve priče, ali ja sam zadovoljna. Iva je nedonošće i kad sam je došla upisati, imala je 15 dana i dr ju je odmah htjela pregledati, nije htjela čekati mjesec dana. Do navršenih dva mjeseca išli smo na kontrole svakih deset do 15 dana i to isključivo u ranim jutarnjim satima kada nema nikoga u ordinaciji da smanji mogućnost virusa. Htjela je da dolazimo tako često da bude sigurna da su svakodnevna višesatna plakanja samo kolike, da nije ne daj Bože nešto ozbiljnije. Što god sam je pitala imala je odmah odgovor sa argumentima zašto i kako. Iva je nažalost na adaptiranom i mogu reći da ne reklamira nijednog proizvođača posebno, već gleda što odgovara bebi ( da ne pričam o adaptiranom ). Platila sam 300 kn, ali nisam morala, sestra je to spomenula kao opciju i ja sam pristala ( znam da je ilegalno, ali sam se i prije u zdravstvu uvjerila u poslovicu - plati pa se rugaj ). Za sada nemamo nikakvih problema sa zdravljem bebe pa ne mogu govoriti o njenoj stručnosti, ali ja sam zadovoljna odnosom ( prvo mi je dijete i do sada sam se susrela samo sa pedijatrima u bolnici koji su se užasno odnosili prema meni).

    Eto, ja sam zadovoljna, idemo u srijedu na sistematski i cijepljenje, nadam se da ću i dalje ostati zadovoljna

  39. #39
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ej, pale, a baš sam se jučer zapitala što je s tobom

  40. #40
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    pale drago mi je što napredujete

  41. #41
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Hvala na pozdravima
    Mogli bi organizirati neku kavu

  42. #42
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Uspjela sam prebaciti M kod D-ove liječnice :D
    Poanta je - tko pita, ne skita.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Nina , radi takvih kao ti bundzija bez razloga djeca ce ostati bez kvalitetne usluge. da li se jednako bunis kada taj iznos placas frizeru za pramenove? da li za to dobijes racun? Je li to zakonito?

  44. #44
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Nina je u pravu , to sto lijecnici pedijatri naplacuju godisnju clanarinu nije legalno iako ja svojoj doktorici placam "clanarinu".
    Ali nije problem u Nini i bundijama , vec u zdravstvu koje nedovoljno izdvaja za dijecu i gleda samo kako ustediti umjesto da prevencijom od najranije dobi uvelike smanji kasnije izdatke za zdravstvo.
    I za bilo koju uslugu u frizera dobijem racun , dok kad odem u zubara i platim ne dobijem nista.
    Usput , zasto je u Zadru nemoguca misija upisati dijete kod ortodonta ako neces iskesat poprilicnu sumu novca? Je li tome kriva Nina i bundije ili netko drugi? Ne bi li ipak trebalo biti malo vise Nina i bundija?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj andjeo prvotno napisa
    Nina , radi takvih kao ti bundzija bez razloga djeca ce ostati bez kvalitetne usluge. da li se jednako bunis kada taj iznos placas frizeru za pramenove? da li za to dobijes racun? Je li to zakonito?

    N.... , srećo , da nis to ti slučajno

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj andjeo prvotno napisa
    Nina , radi takvih kao ti bundzija bez razloga djeca ce ostati bez kvalitetne usluge. da li se jednako bunis kada taj iznos placas frizeru za pramenove? da li za to dobijes racun? Je li to zakonito?

    N.... , srećo , da nis to ti slučajno

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    2

    Početno

    Tu se slažem, problem je u zdravstvu kao takvom, ali neke stvari nažalost funkcioniraju tako i održavaju se baš zbog toga. Da li ste vi pitale te pedijatre što točno plaćate sa tih 300 kuna? Ja mislim da Hrvatska uopće nije svjesna koliko kvalitetnu zdravstvenu uslugu ima za jako malo novaca. Ja sam živjela vani i dobro znam o čemu govorim. Zato mi se jednostavno digne kosa na glavi kada čujem Ninu i slične kako govor da im je puno dati 300 kuna GODIŠNJE za skrb svoga djeteta. Povrh toga je slobodna zvati tog istog pedijatra van radnog vremena. Neću vam niti govoriti kakve su šanse da to isto dobijete vani!

  48. #48
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...2/Default.aspx
    Ko da su znali sto me muci i onda mi ti pricas o zdravstvu?!
    Da smo pametne sad bi sve redom prikljucile se zeni i pisale i pravobraniteljici i ministru. I onda mi jos kazu kako djeca imaju besplatnu zdravstvenu skrb???Bezobrazluk
    A o zdravstvu vani moglo bi se puuuno pricati, ovisi sve o kojoj zemlji se radi.Ne mozes generalizirati.
    Moja djeca nedavno su izgubila zdravstveno (Belgija) jer sluzbenik/ca nisu ispravno proveli dokument osiguranja, USA je strava .
    S druge strane Kanada daje subvencije za pp, as je obavezna , elektricne izdajalice se iznajme u bolnici za bagatelu...
    Ajmo mi , rade gledat sto se kod nas da poboljsat , a ne opravdavat stanje cinjenicom da je negdje u svijetu gore!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    podižem temu iz prašine
    Nama je Mikecinka i moram reći da sam jako zadovoljna,nikad nam nije dala antibiotik,uputnice da je bez da je pitam. Njen otac je bio par puta umjesto nje i jako sam se razočarala,dva puta je dao antibiotik,nije htio dati uputnice za kks. Za gljivice po piši mu je dao Mikecinovu mast,nije prošlo,drugi put je mikecikna dala plymicol i prošlo nakon dva mazanja.
    Nama je ona zakon,a F je obožava,iako se dosta distancirano drži. Ali znaju djeca ko valja,strarog nije mogao vidjet,odmah bi počeo urlat

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •