Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Alergija na mlijeko?!?

  1. #1
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno Alergija na mlijeko?!?

    Ja vec gnjavim s nasim licekom - prvo pristici, a sada...
    Uglavnom, bili smo kod dr. Sabola na UZV kukova, a vec tada (prije 2 tjedna) je imao hrapavu crvenu kozu na licu (blize uhu nego nosu). Imao je to jednom i kad smo tek dosli iz bolnice, no jako brzo mu je to proslo i dobio je one famozne pristice (koji su mu, fala Bogu, prosli).
    E, pa, Sabol pita kako cesto ima takvu kozu, a ja mu kazem da mu se tu i tamo javi, al brzo prodje (tako je bilo). On kaze da je to sigurno alergija na mlijeko (a kako ja uopce ne pijem mlijeko, onda na mlijecne proizvode). Izbacila sam ih kolko mogu, a njemu konstantno jos uvijek crvena hrapava koza na licu koja mu se sada cak malo prosirila
    Zvat cu sutra definitivno nekog dermatologa, al moram pitat jel neka od vas imala slicnih iskustava.
    Kupila sam mu kremu Mustela Stelatopia za jako suhu i osjetljivu kozu, s kojojm sam citala da mnoge cure imaju pozitivnih iskustava s njom, a i Sabol mi je rekao da je super, al vise ne znam sta da mislim, kad mu ne pomaze.
    I da, cak mi se cini da ga to svrbi. Stalno se grebe.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Ćaos....Ja mislim da to nije alergija na mlijeko.... I moja Anamari je imala istih problema..., pa smo joj kožu lica mazali Eucerin kremicom, a tijelo Linola mlijekom i sve je sada ok... koža je fina i glatka... Ja mislim da je samo stvar u suhoj i osjetljivoj koži... Pozdrav

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    Belobaza ili Eucerin Urea 3%. Mi pet godina vodimo borbu s tim. Kažu Neurodermitis. Alergijske reakcije na hranu su drugačije, najčešće se javljaju urtikarije (i to prolazimo). Nemoj kupati u običnim kupkama već uljnim kao što je Balneum Hermal ili od Le Erbolario kupka (od rižinog mlijeka).
    Sretno!!!

  4. #4
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Kupke uopce ne radimo, vec u vodu u kadici stavimo maslinovo ulje.
    Tijelo mu ne mazem nikakvom kremom ni uljem - koza mu je normalna, glatka i ruzicasta , ali lice - bojim se da mozda nije neurodermitis , al ni muz ni ja nemamo niti smo ikada imali.
    Ne znam jel se tu radi o nasljedstvu :?
    MM ima jaaako suhu kozu generalno i alergiju na pelud.
    A sta da radim s Mustela Stelatopia kremom? Pedijatar je rekao da je super i da samo to koristim. :?
    Ja sam imala dobrih iskustava s Mustela kremom protiv strija pa sam se odlucila za nju kad sam mu kupovala kreme za suhu kozu.
    Mislim da cemo ipak morat kod dermatologa. On s licem zapravo ima uvijek nekog problema od rodjenja - malo se pojavi nesto, malo nestane.
    Beba i Anamari, zapisala sam te kreme i kupke - mislim da cemo u Bozicni shopping.
    Ja mislim da je samo stvar u suhoj i osjetljivoj koži...
    Nadam se da je samo to, Anamari

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    [quote="Mony"]
    Nadam se da je samo to, Anamari
    I ja također.... ma skoro sam sigurna.... pa će vam to biti lijep Božični poklon :D

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    FIGURE 2. Typical facial rash of atopic dermatitis in a white infant.
    http://www.aafp.org/afp/990915ap/1191.html

    Ovako izgleda - cini mi se da je neurodermitis

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mony

    Prosurfaj tu po forumu na temu neurodermitisa... mislim da su neke cure pisale da su otkrile da im je djetetu smetala neka odredjena namirnica u njenoj prehrani i kad su je izbacili da je onda bilo puno bolje....

    Prosurfaj si pa pogledaj...

    A to sto manje konzumiras mlijecne proizvode nece pomoci.. Ako mu smeta kravlje mlijeko u tvojoj prehrani, onda moras SVE proizvode izbaciti iz prehrane sto imaju kravlje mlijeko u sebi da bi kod njega bilo poboljsanja (do te mjere, da ne jedes petit keks jer sadrzi mlijeko u sebi!) ... I tad se rezultati pocinju vidjeti tek nakon 2-3 tjedna... Dug period, ali vrijedi pokusati

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav!

    Mi smo imali istih problema s nasom Elom. Cijelo lice joj je bilo puno sitnih crvenkastih pristica koji su se prosilrili do ispod uha i po glavici. Pedijatrica nam je rekla da je to normalan dojenacki osip koji se povuce sam od sebe za oko 2 tjedna te nam je preporucila Mustela Cold kremu, uz dodatni savijet da supruga izbaci iz svoje prehrane mlijeko ali da se mogu jesti fermentirani mlijecni proizvodi (jogurt, sir itd.). Supruga je izbacila mlijeko, mazali smo mustelom, ali nije bilo nikakvih poboljsanja, cak se i sirilo. Nakon 3 tjedna osipa culi smo od prijatelja da je njima pomoglo obicno Niveino mlijeko za bebe. Primjenili smo Nivea Baby Milk i proslo je za 3 dana. Sad da li se taman poklopilo to samopovlacenje ili je Nivea doista pomogla ne znamo. Vrijedi pokusati! Nasa Ela sad ima jednako glatko i slatko liceko.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    1. Mustelina Stelatopia je jako dobra a i skupa (iako je meni trajala gotovo 6 mjeseci) pa nema razloga da sada kupujes nesto drugo. Cak i kada nema promjena na kozi ja je koristim ali uvijek u malim kolicinama jer previse kreme nije dobro. Kad potrosis kupi neki drugi preparat. Ulje u vodi jaaako pomaze....

    2. Jedini nacin je da stvarno disciplinirano izbacis sve mlijecno iz prehrane odnosno jos bolje barem 1 tjedan jedi nesto potpuno neutralno i nealergenom i to neko vrijeme (cca 7-10 dana je kod mene dalo rezultate - blitva, riza, rizino mlijeko, piletina, mrkvica mi je bio jelovnik, sada mislim da treba i mrkvu izbaciti jer i mrkva, persin i celer isto mogu prouzrociti alergije a i soja). Tesko je ali nakon 10 dana znas na cemu si. Meni je uspjelo.

    3. savjet rascisti sto je na stvari sada jer kad pocnes uvoditi hranu nikad neces biti na cistu u cemu je stvar (da li si ti pojela nesto ili je nova hrana.....

  10. #10
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Morat cu potpuno izbaciti sve mlijecno!
    A stalno razmisljam jesam li pojela nesto novoga u zadnjih desetak dana, al se nikako ne mogu sjetiti.
    No, dobili smo od pedijatrice (jutros smo ipak bili) kremicu (Belobaza i Eucerin) da s tim mazemo 3 dana pa cu vidjet. Dalje je preporuka nastaviti mazati Mustelinom kremom. Kupila sam i ulje za kupanje od Mustele koje ostavlja film na kozi. Znam da to nije bas dobro i moguce je da zatvara pore (iako pise da ih ne zatvara), ali L. ima tako suhu kozu da mu maslinovo u vodi uopce ne pomaze. Pa cemo to Mustelino ulje koristiti 1x tjedno, a mozda i rjedje. Vidjet cu.
    Javim promjene.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Drzi se znam da nije lako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •