Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Začepljen nosić i centralno grijanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno Začepljen nosić i centralno grijanje

    Hi! Naša beba je stara 4 mjeseca... Živimo u staroj zgradi sa debelim zidovima.. dobro izoliranoj i imamo centralno plinsko grijanje... Temperatura u stanu nam je uvijek od 22 do 24 i po danu i po noći....! Zadnja tri dana beba nam ima začepljen nos, ali tako da se ništa ne vidi u njemu (balice), ali zbog toga joj je otežano disanje... Kada uvuče taj sadržaj u sebe obično počne kihati..., a zadnji dan i kašlje... Ovu cijelu noć je jako slabo spavala jer ne može disati i zakašlje se.... Dobro jede i vesela je... malo naervoznija no obično, ali OK! Zvali smo pedijatricu i rekla nam je da je to od suhog zraka u stanu... stavili smo posude s vodom i ručnike..., ali ništa... Kupili smo aqua maris za nos i sljezove kapi..., ali opet ništa... nOs joj ne smijemo dodirnuti! Ima li netko slična iskustva i šta činiti... Mene jako zabrinjava kašalj...! Otići ćemo danas kod pedijatrice..., ali više volim čuti vaša iskustva....! Pozdrav i hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    odjavljena s foruma
    Postovi
    793

    Početno

    Petra je isto imala takvih problemcica - kaslje vjerojatno jer umjesto da joj iz nosa ide vani, joj se slijeva u grlo pa ju nadrazuje na kasalj dok je u lezecem polozaju. Nama bi doktor uvijek savjetovao da joj po noci podmetnemo nesto pod madrac tako da spava na uzvisenom (tj ne na skroz ravnoj podlozi), kapali smo s fizioloskom otopinom i nakon para dana prode... ali zapravo nam je najbolje pomoglo to sto smo kupili ovlazivac zraka - nama je djelovao. Kašljuckanje je prestalo (ali znam slucajeva - npr. moja sestra - kod koje ovlazivac nije nista pomogao).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    422

    Početno

    Prvo bih ja smanjila tu temperaturu grijanja ako se moze, to je ipak malo pretoplo. Kod nas je uvijek bilo 20 stupnjeva kad je Luka imao 3-4 mj. i vrlo rijetko se prehladio.
    Ispod madraca na uzglavlju stavi knjige da bude poviseno.

  4. #4
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    kad joj nakapaš ili našpricaš nosić, okreni ju tako da tekućina ide prema van , a ne da sa sljeva u grlo.

  5. #5
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Mi smo imali sličnih problema sve dok nismo radikalno snizili temperaturu u sobi. Vjeruj mi, svi smo počeli puno bolje spavati.
    Probajte i vi, možda pomogne :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Morwen prvotno napisa
    Mi smo imali sličnih problema sve dok nismo radikalno snizili temperaturu u sobi. Vjeruj mi, svi smo počeli puno bolje spavati.
    Probajte i vi, možda pomogne :D
    Potpisujem :D 100%

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Smanjili smo temperaturu u sobi (na moju i tatinu veliku žalost :D )...., radijatore smo prekrili ručnicima i posudama za vodu i opet smo jedva pregurali noć.... Moram priznati da je bolje nego prošlu noć...., ali opet jako teško diše i kada uvuče taj sadržaj jako se zakašlje pa ne može spavati....Jedino me tješi da mi dobro siki i zbog toga sam jako sretna! Danas idemo u potragu za ovlaživaćem zraka....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    53

    Početno

    Pozdrav svima!

    Nasa Ela je isto imala zacepljeni nosic i nikako da izadje van. Prekojucer je pocela i kasljati. Nismo isli kod doktora vec smo primjenili prirodne metode. Kako imamo centralno preko toplane, stvarno je suh zrak u stanu. Ako zatvorimo grijanje, onda je hladno. Ako malo otvorimo onda nam se zazrace radijatori pa opet ne griju. Na sve smo stavili mokre rucnike i primjenili jedan stari recept. Na sparet smo stavili veliki lonac u koji smo zakuhali caj od kamilice i ostavili ga da se ispari svih 3 litre do kraja i tako nekoliko puta dnevno. Radi isto kao i ovlazivac zraka a potpuno je besplatno. Eli smo kapali u nos rijetku koncentraciju sljezovog korijena razrijedjenu sa fizioloskom. Ela uzasno place kada joj uspricavamo ali smo nekako pregrizli. Dakle uspricamo joj u nosic dosta snazno, a onda je okrenemo na trbuh. Potoci sluzi se slijevaju kroz nosic i usta. Sinoc je spavala na povisenom i to cijelu noc. Jutros vise ne kaslje i puno lakse dise. Sretno svima, nadam se da ce i vama pomoci!

  9. #9
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Koliko koštaju ti ovlaživači zraka, na koju foru to funkcionira i gdje se mogu kupiti ?! Ja stalno stavljam posude s vodom, mokre ručnike i sl., ali ako ima nešto "sofisticiranije"...?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Sva sreća da živiš u Zagrebu... u Osijeku ih nema nigdje... , ali baš nigdje... Malo smo MM i ja surfali pa smo našli par mjesta u Zagrebu..., ali čujem da ih tamo ima i u Super Konzumu i svugdje negdje... :D Cijene su ti od 250 kn.... pa do famoznih 3 5000 kn....Sretno
    http://www.saturo.hr/OSVJEZIVACI.htm
    http://mikroklima.com.hr/kontakt.htm

  11. #11
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Joj, što volim ovaj forum ! Hvala, hvala !

  12. #12
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Smanjivanjem temperature se nekakva apsolutna vlažnost zraka pretvara u veću relativnu pa je gašenje grijanja preko noći trivijalno rješenje problema ovlaživanja zraka. Takav pristup uglavnom zastupaju penzosi, mazohisti i planinski yogiji.
    Umjesto toga lijepo nabaviš ovlaživač i živiš udobno. Ako ti ovlaživači ukupno popiju manje od pola litre vode na 10 kvadrata stana - kupi još ovlaživača.
    U dućanima boja i lakova ima za kupiti pasivnih ovlaživača s bugačicom (debelim papirom koji jako pije vodu, a zovu ga "filtar") i jedan takav ovlaživač popije barem pola litre vode dnevno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Po nasem iskustvu pomaze i etricno ulje eukaliptusa. najprije sam ga palila po cjeloj kucu a sada namocim rucnik s vodom pa na radiator a ulje nakapam na rucnik. U posljednjoj turi sam pocela kapati i ulje cajevca.
    Ali to sam pocela tek od 3 ili 4 mjeseca starosti. prije toga samo voda.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Smanjivanjem temperature se nekakva apsolutna vlažnost zraka pretvara u veću relativnu pa je gašenje grijanja preko noći trivijalno rješenje problema ovlaživanja zraka. Takav pristup uglavnom zastupaju penzosi, mazohisti i planinski yogiji.
    Umjesto toga lijepo nabaviš ovlaživač i živiš udobno. Ako ti ovlaživači ukupno popiju manje od pola litre vode na 10 kvadrata stana - kupi još ovlaživača.
    U dućanima boja i lakova ima za kupiti pasivnih ovlaživača s bugačicom (debelim papirom koji jako pije vodu, a zovu ga "filtar") i jedan takav ovlaživač popije barem pola litre vode dnevno.
    Slažem se da "gašenje radijatora" nije rješenje..., ali definitivno se bolje spava kada je temperatura malo niža od one koju mi upražnjvamo u stanu..., a to je oko 23 do 24....! A i kao što rekoh... lijepo je reći da se treba nabaviti ovlaživać...., ali mi neki živimo u Osijeku a tu se ovlaživać ne može nabaviti... možda nam je rješenje sjesti u auto i pravac Zagreb!? I da eterično ulje eukaliptusa definitivno pomoža... Pozdrav i hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •