Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: opet v.kozice

  1. #1
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno opet v.kozice

    necaku su jucer pocele izbijati pa samo par pitanja na brzaka:

    1. jel on bio zarazan i prije nego su mu izbile?
    ne znam kak da racunam inkubaciju za luciju....

    2. kolka je inkubacija?

    3. jel lucija smije u vrijeme inkubacije u vrtic ( zvala sam doktoricu, sestra mi je rekla da moze dok ne izbiju- ako izbiju pa da provjerim)?

    4. ja sam ih imala- znaci bebi nemre nista biti?

  2. #2
    ivarica

    Početno

    1. da, zarazan je dva dana prije izbijanja. obicno tad vec ima neke simptome (ali i ne treba), temperatura, glavobolja, mucnina

    2. inkubacija je 9 do 21 dan, najcesce izbijaju izmedju 10. i 17. dana. ivaru su se pojavile tocno dva tjedna nakon kontakta, a to su mi jos hrpa njih rekli.

    3. da. (tako se i sire ivar je cetvrti u vrticu ovaj mjesec).
    ali, tu je onaj ali, mozda u vrticu ima i neka mama trudnica koja ih nije preboljela i koja nije cijepljena

    4. opasno bi bilo da ih nisi preboljela.

  3. #3
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    fala, ivka!!!!!!

  4. #4
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ines, tebi je jos nekih mjesec dana do termina, jel tako?
    Onda mislim da ti je Lucija u pravo vrijeme dobila kozice , jer bi bilo puno gore da ih je dobila kad se beba vec rodi, pa bi morali bebu paziti da ih ne dobije, jer su one za novorodjence puno opasnije nego za vece bebe i djecu.
    Meni je bila prije godinu dana potpuno ista situacija : Klara dobila kozice na Bozic i taman lijepo prestala biti zarazna nekih tjedan dana prije nego se rodila Hanna.
    Prvo mi je bilo malo bed sto se razbolila, a kad sam skuzila da bi bilo puno gore da ih je dobila oko H. rodjenja ili malo kasnije te zime, bilo mi je cak drago da smo to tad odradili .

  5. #5
    ivarica

    Početno

    luce jos nije dobila kozice
    ivar je bio dvaput u visesatnom kontaktu sa djecom dan prije izbijanja kozica, lani i preklani, evo tek sad ih je dobio, njegov frend luka isto, pa zrinkin mislav.... moja necakinja je imala tri godine kad joj je mama dobila kozice, spavale su u istom krevetu, a maura ih nije dobila tad nego par godina kasnije, zadnja u svom vrticu. svugdje pise da su kozice jako zarazna bolest i da ih se dobije pri prvom kontaktu sa zarazenim, ali koga god znam, svi tvrde da su ih u tom prvom kontaktu zaobisle. :shock:

  6. #6
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara je kao beba bila dva puta u kontaktu sa kozicama, nije ih dobila. Prošle godine ih je dobila, bez kontakta s nekim tko ih je imao 8) . Jednostavno ujutro u vrtiću su joj izbile............znači nije točno da ih dijete mora dobiti u prvom kontaktu s nekim tko ih ima.

  7. #7
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ma to sam si i ja mislila- kolko god mi je zao lucije- bolje da ih dobije sad nego kad se beba rodi. :/
    al nisam bas tak uvjerena u to da ju saljem kod necaka da ih skupi ak vec nije
    njoj je ovo- kolko znam- prvi kontakt sa kozama.
    a nis- bumo vidli....

    ( i jos nismo saznali dal ih je mm imao tak da mozda i njega vrebaju )

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    luce jos nije dobila kozice
    e jesam ...
    ali koga god znam, svi tvrde da su ih u tom prvom kontaktu zaobisle. :shock:
    evo sad znas nekog koga nisu .
    ali fakat, lani kad ih je Klara dobila, imalo ih je jos samo par djece u vrticu, a u njenoj grupi od njih 20ak samo jos jedan :shock: , tako da zbilja ne znaci da ih mora pokupiti .

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ko dijete sam bila izložena svim mogiućim dječjim bolestima (ponajviše vodenim kozicama) a zadnji put već ko stara raga...Do danas nisam imala niti jednu dječju bolest i iskreno se pribojavam odlaska Lovre u vrtić....

    E sad pitanje (dva): gdje se rade testovi postojanja antitjela na neku bolest (nadam se da me kužite?)?

    I koliko su pouzdana cjepiva protiv određene bolesti (tu ponajprije mislim na vodene kozice)?

  10. #10
    ivarica

    Početno

    za testiranje na prisustvo antitijela trazi uputnicu svoje lijecnice opce prakse i s uputnicom idi na zaraznu, nalaz je kazu gotov isti dan (imas moj topik vodene kozice, ja sam zvala hzjz za informacije)

  11. #11
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Thx Ivarica! Upravo došla sa tvog topica! Kod tebe još ništa?? Iskreno se nadam da ni nebu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •