Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: INHALATOR ZA NOS ??

  1. #1
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno INHALATOR ZA NOS ??

    Danas nam je pedijatrica preporučila da si ga kupimo, a pošto dodje oko 350 kuna, molila bi ako netko ima iskustva sa tom napravicom da me savjetuje, jer nekima je super pomoglo, a nekima ništa. Naime, Bojan ima već danima grozno začepljen nos, ne spava kak spada, teško jede...itd. Išli smo par puta kod pedijatrice na "čokiranje", ali ne pomaže mu na neko dulje vrijeme.

    PS. u našoj se amblanti "čokiranje" naplaćuje 20 kuna. Jel' tako svugdje ??!

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ups, pogreška, nije inhalator, nego PUMPICA , na baterije, za isisavnje sekreta iz nosića.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Nikad cula za tu na baterije :/ Zar su i to izmislili. Jesi probala s onom obicnom sto kosta par kuna.

    Sta je cokiranje?

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    E, to je nešto novo i postoji reklama , mislim u Bebama. Nema takvu usisnu moć ko aparati začokiranje u bolnicama (i bolje), ali služi svrsi. Raspitali smo se kod dr. na Srebrnjaku i vele da je to ok za kućnu uporabu.Ja ga mislim nabaviti za novu bebu jer kad se sjetim onih mehaničkih pumpica i stiskanja nosnica i neuspjelih pokušaja i neodgovarajućih tvrdih nastavaka, muka mi je.
    Nadam se da je ovo prilagodjenije dječjem nosiću.
    Usput, nisam pobornik čokiranja nosa u ambulantama jer je to vrlo bolna, agresivna metoda koja ima kratkotrajan efekt, jer se nasilnim istezanjem sekreta stvara još i više.Ali isto tako znam da ga se nekako mora odstraniti jer se skuplja u dišnim putevima i lako dolazi do ušnih kanala, itd.
    Ah, pa budi pametan!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    Evo našla sam: uvoznik je Medikor, zove se dječji nosni aspirator. Living Lab; telefon: 01 3689 666; www.medikor.hr

  6. #6
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Hvala cure, mislim da ću ga pod hitno kupiti, pa bumo vidli, javim kak djeluje, jer je Bojan jutros totalna koma, skroz je zaštopan, šlajma na sve strane. I meni je sestra u ambulanti rekla da ima manju usisnu moć neko "čok", a opet više pobere nego ona ručna mala pumpica. Ja s tim nisam uspjela ama baš ništa izvuči, a derao seee...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Platila ga oko 380 kn u trenutku očaja. Obična nosna pumpica izvuče mnogo više, tj ovaj ne izvlači ništa. Moj je nakon višekratnih pokušaja aspiracije ostao čist kao iz trgovine. Toliko o usisnoj moći. Skuplja samo CUREĆI sekret iz nosa koji se može obrisati i maramicom. :/ Možda netko ima pozitivnije iskustvo....
    Meni je mnogo više pomogao nosni aspirator (tzv mucus extractor) u obliku dvije cjevčice sa rezervoarom za sekret između njih. Ja sam ga dobila, no čula sam da se može kupiti u ljekarni (oko 30 kn), bar se prije moglo.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    52

    Početno

    Bibai hvala!
    Dobro je znati!!!

  9. #9
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    :? skroz sam zbunjena, ne znam kaj bi, ali upravo mi je MM rekao kaj je jedan njegov frend radio; oni su, kaže, probali sve moguće i niš' nije pomagalo dok na kraju nisu tehnikom USTA NA NOS sve doslovno ISISAVALI van ! I kaze da je to stvarno pomoglo ! Probat ćemo i to. :D

  10. #10
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Mi smo u Mađarskoj nabavili cjevčice koje se nakače na usisivač (jedan kraj na usisivač, drugi bebi u nos) i fenomenalne su. Smanje tlak tako da klince ništa ne boli nego više onako škaklja. Moja D. već sama stavlja to u nos i viče sisa ba (usisaj mi bale).
    Koštalo nas je nekih 60-tak kn. To su Mađari izumili i sad to ima svaka obitelj s malom bebom.

    Ne znam više od koga ali čula sam da u apoteci na Malešnici ima za kupiti cjevčice gdje jedan kraj ide bebi u nos, drugi mami u usta, cijena nekih 15 kn.

    Eto dvije jeftinije a djelotvorne varijante.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Potrazi po forumu gdje se govorilo o tim cjevcicama koje se mogu zamijeniti i cjevcicama za infuziju.
    Mi smo poceli koristiti cjevcice za infuziju i super funkcioniraju. Kupis komplet za infuziju u apoteci s med. opremom, razrezes, stavis bebi u nos i aspiriras. Nos je odlicno usisan a i bolje mozes dozirati jacinu usisa nego nekakav aparat. Jedini problem je sto usisas i bakterije iz nosa. Ali su cjevcice toliko jeftine cca 4 kune da ih iskoristis i bacis.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    7

    Početno

    Evo moje iskustvo s nosnim aspiratorom na baterije.Naravno da sam morala kupiti tu čudesnu spravu koja bi me riješila svih muka i komplikacija prehlada.Oduševljenje nam je brzo splasnulo.Iako piše da se ne gura u nos,gurnuli smo ga da bi bar nešto izvukli.probala sam na sebi i zbilja ne siše jako,čini mi se da obična pumpica jače uvlači.Ipak bolji se pokazao kad se nakon par dana curenja vodice iz nosa šlajm zgusnuo,sazrio.
    Mislim,sad ga moram koristit kad sam ga tako masno platila pa zujim s njime cijeli dan u potrazi za šmrkama.a lijepo mi je muž govorio...

  13. #13
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Ma nisam ga na kraju ni kupila, jer mi jednostavno ama baš nitko nije rekao da je bio skroz zadovoljan s tim, nego sam probala onu foru sa cjevčicama za infuziju i moram reći da je "patent" super, super ! Usisavamo MM i ja sve u šesnaest, a i Bojanu prehlada polako prolazi. :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Super! Ne vucite prejako jer su to ipak male osjetljive sluznice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •