Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kapi za nos?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno Kapi za nos?!

    Nikad ne znam kojim kapima da Luni nakapam nosić kad je prehlađena:Efedrinom ili Operilom? Koja je razlika? Koje je bolje za dijete od godinu dana?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    joj nemoj, te kapi su grozne za odrasle, a kamoli za djecu, uništavaju sluznicu totalno
    zarči je baš sad prehlađena, špricamo sa sterimarom (to joj baš ne pomaže, ali ju zabavlja :D ), i svaki dan radim kapi od korijena bijelog sljeza i onda to kapamo u nos... probajte s tim, jednostavno, prirodno i ima efekta!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Križ
    Postovi
    72

    Početno

    Ja sam joj prije kapala sa svojim mlijekom ali sad mi stalno siku lovi s ustima- ne kuži kam sad idem u nos Kad je imala 3 i pol mjeseca kapala sam sa aqvamarisom i sljezom i završili na Srebrnjaku s bronhitisom(!) jer se sve spustilo dolje i to od petka do ponedeljka! Tamo su nas pitali zašto joj nismo kapali nos s efedrinom Volim koristit sve prirodno ali mislim da joj se kroz par dana sluznica neće oštetit .Samo me zanima zna li tko koja je razlika efedrin-operil?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno efedrin

    Jednom mi je teta u apoteci rekla da kupim efedrin, a ne operil, ne sjećam se zakaj, valjda ipak manje šteti. I tak smo prešli s operila na efedrin (i ja sam se bojala oštećenja sluznice, ali smo to kapali samo prvu zimu jaslica dosta često, poslije više nikada)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Sterimar. Annabel ga vec sama sprica. Samo ni ja ne vidim neku pomoc od toga. Ono cini mi se da je jedina pomoc da se sluznica nosa osvjezi i nije suha jer ustvari nevalja da je suha jer tad bakterije napadaju. Zato i jesmo cesce prehladjeni u zimskom periodu jer je hladno i zrak je suh.

    Inace samo da kazem da sam i ja cula da sve kapi stete sluznici nosa pa treba imat mjeru u svemu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Ja sam kupila bocu od 500ml s fiziološkom i time kapamo nosić, ako treba i 15 puta dnevno, i od toga mu nemože ništa biti.

  7. #7
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    mi smo kod zadnje prehlade od doktorice dobili recept za efedrini, uz izricitu napomenu: kapati maksimalno 3 puta na dan po 1 kap, ni slucajno duze od 4 dana. teta u apoteci mi je jos napomenila da ako joj budem stavljala 4 dana, peti dan je obavezno odvedem na kontrolu kod doktorice. nakon tih upozorenja imala sam osjecaj da sam dobila bocicu otrova, a ne lijeka, i stavila sam joj samo jedan put jednu kap, kad je bilo bas kriticno u tri ujutro. i jos jedna napomena, nakon 7 dana od otvaranja bocicu treba baciti.
    stavljali smo aqua maris trista puta na dan, korijen bijelog sljeza nekoliko puta, a kako i ona lovi sisu kad joj je priblizim licu, onda bi izdojila par kapi mlijeka u zlicicu i ukapala joj kapaljkom. i navecer bi dojili uz spaker na kojem kuha lonac s vodom s nekoliko kapi sinusana

  8. #8
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kako je moj mali sklon upalama uha, otorinac nam je rekao da ne smijemo dozvoliti da mu nosić bude zaštopan. Preporučio je obilno korištenje fiziološke otopine (po njemu je to bolje nego Sterimar, Aquamaris..), čišćenje pumpicom i KAPANJE (4-5 dana najviše), jer je manje zlo da se malo isuši sluznica nego da mu se opet zagnoji uho.

    Koliko znam Efedrin je malo slabiji od Operil P (i možda lakši za sluznicu), za većinu beba je to dovoljno. Zgodna novost je da se pojavio Operil P u spreju pa ga je lakše dati djetetu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Mi smo od doktorice dobili efendrini, vjerojatno je to blaže, a dovoljno jako za djecu. Kapnuli smo par puta, pa dalje fiziološku. Meni je i Operil za djecu prejak za mene, (ja sam valjda osjetljiva ili umišljam)

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Donje Vrapče
    Postovi
    113

    Početno

    Zaboravih napisati da se Ivan uvijek žali da ga peče nosić kada mu nakapam s Operilom ili efedrinom.

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    efedrin za bebe je u razrijeđenju 0.25%. mislim da je daleko manje zlo tih par dana kapati nosić nego pustiti dijete da se budi radi začepljenog nosića i da mu se sekret slijeva u grlo i uho, da ne može dojiti... prema mojem iskustvu, prva dva-tri dana prehlade ne pomaže ni fiziološka, ni sljez, ni mlijeko... kad bude kritično - recimo dvaput po noći i jednom-dvaput po danu - kapnem efedrin, a ostalo fiziološku. sljez kod nas ne pali. i, naravno, treba što više izvući pumpicom.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni je super onaj Operil u spreju - dovoljno je sličan Sterimaru pa ga lakše prihvate. Kad je u kapima (bilo O bilo E) dođe gorko u grlo i to jako odbijaju. Znam, ne bi smjelo doći u grlo, ali nagovori ti njih na onaj položaj naglavačke pa na stranu pa još da tako ostanu minutu - to je pravilno kapanje nosa....

  13. #13
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ja cu samo reci da otkad sam otkrila da moje mlijeko moze djetetu u nos, zivot mi se proljepsao....

    Evo kak je to izgledalo kod nas prije par dana...

    - Lima se probudio ujutro - nakon par sati nos curi kao da je netko otvorio slavinu
    - Tata javlja da obavezno dodjem na rucak doma da treba mlijeka za nos
    - Kapala mu za rucak, i oni jos jednom popodne (izdojim malo u zlicicu i iz zlicice ulijem u nos)
    - Kad je poslije rucka isao spavati - slijevalo mu se iz nosa
    - To popodne mu je prestao curiti nos :D - jos je bio zacepljen, no nije curio :shock:
    - Tu noc prije spavanja sam mu jos jednom stavila mlijeko i po noci sam stavila crveni luk (narezani) ispod njegovog krevetica (Litalin recept ) - on spavao izvrsno CIJELU noc :shock:

    Sljedeci dan mu isto vise nije curio nos... malo je jos bio promukao... jednom smo kapali.. i to je to.... Nos dosao na svoje u rekordnom roku


    Bas sam sinoc razmisljala, "sta cu kad prestane dojiti?!?"... pa zakljucila da bih mogla odrzavati malu proizvodnju samo za ovakve slucajeve

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    ....i po noci sam stavila crveni luk (narezani) ispod njegovog krevetica (Litalin recept ) - on spavao izvrsno CIJELU noc :shock: .....
    ?? za ovo nisam nikada čula....prosvijetli me!!

  15. #15
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Anchie
    A ovo za luk prvi put čujem i sviđa mi se ideja.
    Ali tu noć mm i ja odosmo u dnevnu sobu

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Stvarno, ne mogu zamisliti spavanje u tom smradu....

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    To sam ja nedavno procitala na jednom od ovakvih topica - Litala spomenula da to obavezno radi...

    I sad kad se ovo desilo... kontam - probala bih, pa pitam MMa sta misli... pa reko' ajd za dobrobit djeteta

    I jos kontam, ak to tako smrdi, oce mi se smrad luka uvuci u kosu - pa kak cu na posao sutra

    Uglavnom to vece mi spavali u pacu (kak bi MM rekao ) i nije bilo nista strasno A ocigledno ubitacno funkcionira u kombinaciji s mlijekom :D

    Evo sta kaze Litala o tome na topicu "prehlada i dojenje" http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...ght=luk#127493

    Citiraj Litala prvotno napisa
    za efikasno otcepljivanje zastopanih noseva i nosica pokusajte u prostoriju u kojoj se spava na tanjuric staviti prerezan crveni luk. isparavanje njegovih etericnih ulja jako dobro djeluje na otcepljivanje zastopanih disnih puteva...

    ja tanjuric/zdjelicu stavim na pod pored kreveta gdje spava zastopani nos

    mozda malo "smudi" prvih par minuta - ali uspjeh je zagarantiran

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Smrdi prvih par minuta dok ti se ne uvuče u svaku vlas, u svaku poru i boru... ...poslije više ništa ne osjetiš....a ujutro, okolina se nauživa lijepog mirisa.....šala šala naravno. Probati ću prvom prilikom, baš me zanima, mi obično stavljamo u zakuhanu vodu kapi za inhalaciju ili balzam od dr Thaisa....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •