Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Mucus extractor - pumpica za nos: dobavljač?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno Mucus extractor - pumpica za nos: dobavljač?

    Jučer sam podigla jedan prastari topic na ovu temu, ali nema odgovora. Pretpostavljam da se nikome ne da čitati jer ima puno. Zato otvaram ovaj novi s vrlo pitanjem/zamolbom: cure, vi koje imate taj mucus extractor iliti ručnu pumpicu za izvlačenje šmrklji sa cijevčicama koja se koristi ispuhivanjem cijevčice (ona 'jednokratna') - pls pogledajte ime dobavljača, trebalo bi pisati na deklaraciji, može na pp. U mojoj ljekarni toga nema, ali će mi naručiti, samo im trebam reći dobavljača. Ili mi barem dajte br. tel. ljekarne u kojoj vi to kupujete pa da ih nazovem i pitam. Hvala puno!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    Evo, ja pitala u mojoj apoteci.
    Dobavljač im je Fenix.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Thx

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    koliko to košta i jel stvarno pomaže?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Koliko sam ja shvatila iz ranijih topica, 8-15 kn, ovisi o ljekarni. Vještiji korisnici se kunu u učinkovitost. Ja očajna i želim pokušati.

  6. #6
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    I ja bih to :D
    bas sam pitala prije tjedan dana u Ljekarni u KingKrosu ali mi je teta rekla da to nemaju vec godinama i da ne narucuju ...
    Mozes li mi napisati u kojoj Ljekarni to narucujes ili da odmah naruce i za mene???

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ja sam kupila one jednokratne za 14 kn(koristila sam ih više puta) i onu cijevčicu koju stavljaš u usta namjestila sam na nastavak od usisavača i funkcionira super, ko čok-čok kod dr. Bit je u tome da malo nakapaš fiziološke i onda onu nosnicu u koju staviš cijevčicu još prstom začepiš nakratko da se stvori vakum. I da vidiš kako šrklje idu van.
    A onaj na baterije nisam koristila ali sam vidjela u ljekarni u Nehajskoj, košta 436 kn :shock:

  8. #8
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    toffifeee gdje si to kupila?

  9. #9
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ovako mi mame ljetnih beba 2006 smo skoro sve pokupovale ovo čudo sa sljedece stranice http://www.miramarprom.hr/ . spoji se na usisavac i funkcionira kao čok čok. naravno da se sekret ne izvlaci snagom usisavaca, on samo daje tlak. usisna snaga je vrlo slaba, ali poprilicno ucinkovita. cudo kosta 188 kn. i mene poprilicno muci nos tako da sam danas i na sebi primjenila. cinjenica je da nije islo dok nisam ja pocela ispuhivati drzeci to u nosu, a kad je krenulo pala sam u nesvjest od kolicine koja je izasla. kod maloga to ide vrlo ucinkovito, samo sto je za njega stresno, ali mislim da bebaci niti jednu od tih sprava ne dozivljavaju blagonaklono.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ljekarna Hanžek u Nehajskoj 3690 343 zove ti se muko aspirator, a ima i u ljekarni u Trakoščanskoj i košta nekih 11 kn.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    ne kužim da li taj ariana(štekaš na usisavač :? ) košta 11 kuna ili 188?Tj. koji košta 11?Totalno sam zbunjena

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ovako, ja sam kupila taj za 14 kn i cijevčicu umjesto u usta prištekala na nastavak od usisavača(najmanji) upalila usisavač i funkcionira, ali nakon par dana sam skužila da šmrklje idu van tek kad i nosnicu par puta s prstom začepiš. Kužiš?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj toffifeee prvotno napisa
    Ovako, ja sam kupila taj za 14 kn i cijevčicu umjesto u usta prištekala na nastavak od usisavača(najmanji) upalila usisavač i funkcionira, ali nakon par dana sam skužila da šmrklje idu van tek kad i nosnicu par puta s prstom začepiš. Kužiš?
    Usisavač, onaj sobni?!? Jel to preporučljivo radit? Nije li to malo opasno?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Ma kakvi, ne vuče to ko da diže tepihe u zrak
    Imaš više veličina tih aspiratora, ja sam kupila 10, to je tak mala rupica da ju jedva vidiš..(8 je za skroz male bebe)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    i ja sam sa mukusom (11 kn) čistila klincima par puta. jednu stranu sebi u usta, drugu djetetu u nos i vučeš zrak dugim i jakim udahom. Da vidiš samo koliko toga izađe :shock:
    Samo, smije se koristiti 2-3 puta dnevno i ne predugo, jer može oštetiti sluznicu nosa.
    Za male bebe veličina 8, za veće 10.

  16. #16
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj Taša prvotno napisa
    ne kužim da li taj ariana(štekaš na usisavač :? ) košta 11 kuna ili 188?Tj. koji košta 11?Totalno sam zbunjena
    ne ovaj arianna je konstruiral neki pedijatar i kosta 188 kn (prikljuci se na usisaac, ali bas je za to i konstruiran).

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Mi imamo onu s dvije cjevcice i JAKO smo zadovoljni. Jadna djeca, ali uvijek mislim, bolje da malo place doma dok ne ocistimo nos, nego da poslije place u bolnici. Ta pumpica cuda izvuce iz nosa, ali treba puno umjetnosti za to: drzati djetetu ruke da ne izvuce cjevcicu iz nosa, drzati mu zacepljenu onu nosnicu u kojoj nema cjevcice, i OBJE SVOJE da se napravi vakuum, i jos jako vuci (udisati). Dvije ruke su malo za sve to, ali mame se vec snadju.

    Kupujemo pumpice (nakon nekog vremena se malo deformiraju pa slabije vuku) u dezurnoj ljekarni u Budakovoj na Borongaju. Kosta 30 kuna.

    A kapi za nos stavljati tako da glavica nije ravno - da ne odu u grlo - nego glava koso, da odu u Eustahijevu cijev. tako nam je rekao primarijus u Merkuru, kaze da ljudi najcesce ne znaju kapati djeci nos, misle da im kapaju nos, a kapaju - zeludac. Otkad tako radimo, prehlade se rijetko pretvore u nesto gore.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    E, da, jos nesto. U istoj ljekarni kupili smo najprije onu pumpicu na baterije... To nam je 400 najlosije ulozenih kuna valjda uopce. Izvuce nesto, bolje od odnih obicnih mehanickih koje se stiskaju rukom, ali u usporedbi s ovom s dvije cjevcice - nula.

  19. #19
    stella avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    I ja potpisujem sve naj naj za Miramar Arianna aspirator! :D

  20. #20
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    ovako mi mame ljetnih beba 2006 smo skoro sve pokupovale ovo čudo sa sljedece stranice http://www.miramarprom.hr/ . spoji se na usisavac i funkcionira kao čok čok. .
    A gdje se to može kupiti? Preko weba ili u ljekarni?

  21. #21
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj ivano2 prvotno napisa
    Citiraj šnapi prvotno napisa
    ovako mi mame ljetnih beba 2006 smo skoro sve pokupovale ovo čudo sa sljedece stranice http://www.miramarprom.hr/ . spoji se na usisavac i funkcionira kao čok čok. .
    A gdje se to može kupiti? Preko weba ili u ljekarni?
    odi na tu stranicu i nazovi striceka na mob. meni je donio u birc dok sam pila kavu u roku sat vremena inace je iz poreca, ali slucajno je bio blizu sesveta kad sam ga zvala

  22. #22
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    I mi jucer nabavili ariana aspirator i prezadovoljni,jupi,nema vise šmrkljica :D

  23. #23
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    Citiraj toffifeee prvotno napisa
    Ja sam kupila one jednokratne za 14 kn(koristila sam ih više puta) i onu cijevčicu koju stavljaš u usta namjestila sam na nastavak od usisavača i funkcionira super, ko čok-čok kod dr. Bit je u tome da malo nakapaš fiziološke i onda onu nosnicu u koju staviš cijevčicu još prstom začepiš nakratko da se stvori vakum. I da vidiš kako šrklje idu van.
    A onaj na baterije nisam koristila ali sam vidjela u ljekarni u Nehajskoj, košta 436 kn :shock:
    A zna li netko gdje u Splitu kupiti ove jednokratne?

  24. #24
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa
    Citiraj toffifeee prvotno napisa
    Ja sam kupila one jednokratne za 14 kn(koristila sam ih više puta) i onu cijevčicu koju stavljaš u usta namjestila sam na nastavak od usisavača i funkcionira super, ko čok-čok kod dr. Bit je u tome da malo nakapaš fiziološke i onda onu nosnicu u koju staviš cijevčicu još prstom začepiš nakratko da se stvori vakum. I da vidiš kako šrklje idu van.
    A onaj na baterije nisam koristila ali sam vidjela u ljekarni u Nehajskoj, košta 436 kn :shock:
    A zna li netko gdje u Splitu kupiti ove jednokratne?
    I u Rijeci, lijepo molim

  25. #25
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    jel sa može taj za usisavač priklučiti na onaj mali ručni usisavač ili baš mora biti veliki ?ja sam do sad čistila Nori nosić sa setom za infuziju (odrezala gumicu do pola i cijev ostavila dužine cca pola metra.Gumeni dio njoj u nosnicu, a ovo sebi u usta i vuci-izađe dosta)košta cca. 5 kn!

  26. #26
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    Citiraj Taša prvotno napisa
    ne kužim da li taj ariana(štekaš na usisavač :? ) košta 11 kuna ili 188?Tj. koji košta 11?Totalno sam zbunjena
    ne ovaj arianna je konstruiral neki pedijatar i kosta 188 kn (prikljuci se na usisaac, ali bas je za to i konstruiran).
    U Mađarskoj, u Šiklošu, košta oko 60 kn, mi smo kupili kad se Nika rodila.

  27. #27
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Citiraj summer prvotno napisa
    Citiraj toffifeee prvotno napisa
    Ja sam kupila one jednokratne za 14 kn(koristila sam ih više puta) i onu cijevčicu koju stavljaš u usta namjestila sam na nastavak od usisavača i funkcionira super, ko čok-čok kod dr. Bit je u tome da malo nakapaš fiziološke i onda onu nosnicu u koju staviš cijevčicu još prstom začepiš nakratko da se stvori vakum. I da vidiš kako šrklje idu van.
    A onaj na baterije nisam koristila ali sam vidjela u ljekarni u Nehajskoj, košta 436 kn :shock:
    A zna li netko gdje u Splitu kupiti ove jednokratne?
    I u Rijeci, lijepo molim
    evo, ja sam otkrila dobavljača Phoenix farmacija pa su mi u ljekarni obećali naručiti :D

  28. #28
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj mmmama prvotno napisa
    A kapi za nos stavljati tako da glavica nije ravno - da ne odu u grlo - nego glava koso, da odu u Eustahijevu cijev. tako nam je rekao primarijus u Merkuru, kaze da ljudi najcesce ne znaju kapati djeci nos, misle da im kapaju nos, a kapaju - zeludac. Otkad tako radimo, prehlade se rijetko pretvore u nesto gore.
    Kak mislis ravno?
    Ajde molim te detaljnije opisi, jel treba glava biti na boku ili??

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj sanja30 prvotno napisa
    Kak mislis ravno?
    Ajde molim te detaljnije opisi, jel treba glava biti na boku ili??
    Dijete leži i gleda u tebe, okreneš mu glavicu da gleda u stranu, otprilike 45 stupnjeva, na njegovu lijevu stranu i kapneš mu u lijevu nosnicu. Držiš mu glavu u tom položaju minutu - ovo je najteži dio, ja držim kraće, a šuškam nekakvom zvečkom ili pravim grimase tamo kamo dijete treba gledati da bi mu lijeva nosnica bila nekako nad lijevim uhom, ako sam to dobro objasnila. Onda to sve ponoviš s desnom. Poanta je u tome da kapi idu u eustah. cijev, a ne u grlo. Nama je taj liječnik u Merkuru rekao da roditelji pitaju kako djeca imaju upalu uha kad su im kapali nos, a u stvari ne kapaju nos nego - želudac. Jer sve ode u grlo. Rekao je da većina roditelja ne zna kapati djeci nos, i stvarno, niti je nama itko prije toga rekao kako se pravilno kaplje, niti je to znao itko od prijatelja kojima smo to ispričali. A zvuči logično, zar ne.
    Evo, nadam se da sam objasnila.
    Kod nas od tada (godinu i pol ili više) nije bilo upale uha (kuc-kuc o drvo). Mogu reći da je to jedan od najkorisnijih savjeta koje smo dobili u vezi s dječjim zdravljem. Ali prije toga treba, narvno, nos jako dobro očistiti. (Meni je i dalje najbolji mehanički aspirator.)

    Starija curka sad ima 3 godine i još uvijek tako kapamo nos, a i sebi.

  30. #30
    sanja30 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Hvala, probat cemo tako, jer kad god joj naspricam sa npr. Sterimarom odmah se zakašlje jer joj sve dodje u grlo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    To je bio savjet za kapljice za nos (ephedrin, operil), ali pretpostavljam da isto vrijedi za fiziološku i sl.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    curke help! i ja sam po vasim savjetima kupila arianna aspirator i pokusala njime ocistiti nos ali nista ne ide van. ukapala sam najprije fizioloske ali nista a on vristi ko da ga neko kolje i suze u 6 redova.

    problem je sto se u nosu ne vidi nista ali dise ko da se gusi, ko da nema zraka...

    sto radim krivo?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    e da, zaboravih reci : cesto se cuje ko da hrce...

  34. #34
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    komarčice, koliko je star bebonja?

    ako je jako mali, to je zvuk hrskavica i normalno je.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    thalia maleni ima 3 ipo miseca...
    thanks vec sam vidila to objasnjenje ali me muci sto se sada pocelo cuti drugacije nego do sad, bas kao kad je "velikima "zacepljen nos a ne samo hrkanje :/

  36. #36
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    podižem: zna li netko gdje ima tih jednokratnih čudesnih cjevčica u zg-u, po mogućnosti oko centra?

  37. #37
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mi još uvijek kupujemo u Ljekarni Hanžek u Nehajskoj ili u Trakoščanskoj . Za druge neznam, ove su mi na putu doma.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    dugo selo
    Postovi
    125

    Početno

    ja kupila u ljekarni u maksimirskoj kraj privredne banke. ljekarna se zove broz-malić

  39. #39
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa
    Mi još uvijek kupujemo u Ljekarni Hanžek u Trakoščanskoj.
    i mi. oni su mi najbolja ljekarna

    kupila sam jednom i u jednoj ljekarni u dubravi

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad god sam trebala bilo je u ljekarni na jarunskom palcu.

  41. #41
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala

  42. #42
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    kad god sam trebala bilo je u ljekarni na jarunskom palcu.
    cjevčica ima sigurno, pitala jučer i dođu oko 15 kn.
    baby vac nemaju, samo nešto na baterije (360kn) za što mi je sama apotekarica dala naslutiti da nije baš.
    ja sam na kraju preko jedne forumašice na SB forumu kupila babyvac za 120 kn + poštarina. ima ga i na e-bayu za nekih 90 kn ali treba doći iz irske a meni treba hitno.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Mi smo kupovali u ljekarni Zeus na Borongaju (dežurna ljekarna), ali više to ne koristimo jer nam je ona pumpica koja se priključi na usisivač puno bolja i jaaaaaako smo njome zadovoljni.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    275

    Početno

    Pitanje: kapi napravljene od korijena sljeza-mogu li ih ukapavati i jako maloj bebici,od 18 dana?

  45. #45
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Kupila sam jednokratni aspirator u ljekarni pa me zanima koliko se tocno smije gurnuti cjevcica u nos? Bojim se da ga ne ozlijedim...Bebac ima 20ak dana!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •