Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: OTEČENO ISPRED UHA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno OTEČENO ISPRED UHA

    Jutros smo se probudili nešto malo "cendraviji" i dam ja ciku, baš i neće nešto previše, vuče ali se žali... dam drugu i tak malo lijevo, malo desno... Ali ona se nešto žali... Ja upalim veliko svjetlo a djetetu otečeno ispred lijevog uha...
    Pa pomagajte ako tko zna... Jel mi ići u dežurni dom zdravlja, Klaićevu???...
    Idem sad mjeriti temp, pa možda netko odgovori dok se mi spremimo, nahranimo... Čula sam nedavno da je neko dijete imalo neku zaraznu bolest, da su mu otekli limfni čvorovi, nisu bili zaušnjaci, nego nešto drugo...
    Jučer smo bili na Jarunu, al nije baš puhalo a i bila su uha dobro zaštićena i malo se nosila, bila je u kolicima i nismo dugo bili, ne vjerujem da ju je napuhalo... A ne znam baš da postoji i takva alergijska reakcija- probali smo papati bananu...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Kako mislis ispred uha?

    Obicno kod limfnih cvorova kad oteknu to je iza uha(koliko sam ja pratila kod svojih). Cuj najbolje da je odvedes da si na sigurnom i da se ne brines. Vjerujem da ce sve biti ok.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Išli smo u dežurni dom zdravlja i na kraju ispada da nije ništa. Vadili smo i krv (malo povišeni limfociti) i bili na ORL u Vinogradskoj, ali i to je sve ok. A otečeno je baš ispred uha, prema licu, nije iza uha. Ima inače i naprijed limfnih čvorića i slažu se svi koji su nas danas gledali da je limfni čvor otečen ali zašto nisu ustanovili, kažu možda zbog viroze, ali imala je prije dva tjedna i sad nema nikakvih znakova viroze ili prehlade... Ja se ipak pitam da li može biti nešto? Pitala sam ih i jel moguće od zubića koji bi mogli uskoro, vele da ne bi to bilo od zubića...
    Ako tko zna nešto ili ima slično iskustvo neka se javi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    473

    Početno

    Možda žlijezda slinovnica. Mom tati se to par puta dogodilo, navodno i u slini ima malo "pijeska" pa se to zna začepiti. On je to rješavao sa razgibavanjem vilice (zini jako, malo lijevo-desno i sl.) i blagom masažom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •