Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: tvrda stolica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    178

    Početno tvrda stolica

    Moja Ena je u 7. mjesecu i uz dojenje je i dohranjujem. Međutim imamo povremeno problem s tvrdom stolicom. Primjetila sam da ju stegne npr. mrkvica, ali ipak ne mogu je potpuno izbaciti iz prehrane. Stolica bude jako suha i tvrda, tako da se Ena muču i dan - dva dok ju ne iskaki. Ne želim ju navikavati na čepiće, već joj dajem kašicu od šljiva i sok od šljiva kada ga nađem u trgovini. Ne pomaže puno ni čaj od kamilice. Kako ste vi rješavali te probleme?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Mi smo se tako zabrinuli za Danijela da smo ga vodili doktoru na pregled. Bilo je to na početku prehrane i osim dohrane i dojenja počeli smo mu davati i **** adaptirano mlijeko jer sam ja krenula na posao. Rješavali smo to voćnim kašicama i maminom pomoći (kad sam vidla da treba kakati, skinula sam mu pelenu i podigla nogice da se lakše pokaka)

    Uglavnom, s vremenom se mali naviknuo na nešto tvrđu stolicu i naučio se kako je pokakati. trebalo mu je jedno mjesec dana. S tim da se kod nas nije radilo o "malim kuglicama" nego o normalno formiranoj stolici.

    Neznam da li se kod tako male djece može koristiti laktoza. To treba pitati pedijatra.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ako joj daješ željezo, i ono stvrdnjava stolicu.
    Tvrđa je od mrkve, banane, riže, npr. Bananu zbog toga nemoj često davati.

    Ponudi joj krušku (svježu, naribanu, može i kuhanu) ili sok od kruške, to je fino a fakat omekša stolicu. Nama je kruška glavni spasitelj.
    Pomaže i naribana jabuka, ali je daj odmah poslije ribanja, ne smije stajati (to navodno zatvara).
    Ako daješ i gotove kašice, ona od breskve isto dobro djeluje na stolicu.
    Mom malom je bolja stolica i nakon tikvica i brokolija.

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Koliko vode popije dnevno? Vjerojatno trebati povecati unos vode...

  5. #5
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Nama pomaže ako naizmjenice jede kašicu i svako toliko popije tekućine... i uvijek u kombinaciji ako je kašica koja zatvara-sokić koji otvara! Vidim da se ponekad muči dok kaka, ali ipak je lakše nego kad uopće ne pije (ponekad ne želi...).

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    mislim da možeš izbaciti mrkvu do daljnjega ukoliko si primjetila da joj to utječe na stolicu.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    treba neko vrijeme da se probava izregulira nakon početka dohrane. probaj joj dati ciku nakon obroka, a ako je baš kritično dan-dva samo cika! kod nas je to palilo, a vodu u početku nije htio ni pogledati.
    izbjegavaj bananu, rižu, mrkvu kad tvrdo kaka, a potenciraj krušku, šljivu, breskvu... ja i danas pazim da, ako je npr. ujutro jeo bananu za ručak ne bude mrkva nego nešto "otvarajuće".

  8. #8
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Koliko vode popije dnevno? Vjerojatno trebati povecati unos vode...
    I moj Bojan ima s tim problema, a vodu neće uopće ! Ne pije adaptirano, nego ciku, ali ima dva dobra obroka dohrane pa mislim da mu cika nije dovoljna što se tekućine tiče, ali vodu neće ni kapi !?
    Probala sam mu dati čaj, ali neće ni to. :/

    Kada bi pio malo vode, pretpostavljam da bi mu se i stolica izregulirala, ali ne znam kako da mu "uguram" ?! :?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    178

    Početno

    Od sve tekućine najviše voli siku i eventualno sok kada me nema.

    Nadam se da će sve dobro proći. Žao mi ju je kada se muči !

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    andrea, nudi, nudi, nudi dok mu se ne svidi. probaj čašu, kljun i ostale "igračke" koje su klincima zabavne. na žličicu će ti sigurno popiti malo. andrejčeku je u početku voda bila bljak, a kad je naučio piti iz kljuna silno mu se svidjela. još uvijek je to nekoliko gutljaja, ali očito mu je dovoljno.

  11. #11
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pijenje vode je samo stvar navike kod djeteta... Mom malom je dosta trebalo da se navikne piti vodu... ali kad se naviknuo - nikad dosta vode

    Osobno (na osnovu dosta knjiga procitanih o vaznosti vode za ljudsko tijelo - preporucam knjigu "niste bolesni, zedni ste" ) uvjerenja sam da je djeci potrebna voda kad se zapocne s dohranom. Dojenje je idealno za zedj i voda nije potrebnaa, ali za period kad je dojenje iskljucivo... ako se uvode druge namirnice, taj idealan omjer je poremecen, i treba dodatna voda organizmu.

    Isto tako vrijedi i za djecu na adaptiranom mlijeku - ono nije idealno kao majcino, i zato treba uz adaptirano i voda za dijete.

    Zaboravite na sokove i cajeve, vasem djetetu treba VODA. I nudite mu je, s vremenom ce je prihvatiti, koliko popije - popije, nije bitno.... a ako prihvati caj ili sok, sanse da ce poslije toga poceti voliti piti vodu su nikakve.

  12. #12
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Zaboravite na sokove i cajeve, vasem djetetu treba VODA. I nudite mu je, s vremenom ce je prihvatiti, koliko popije - popije, nije bitno.... a ako prihvati caj ili sok, sanse da ce poslije toga poceti voliti piti vodu su nikakve.
    potpuno se slažem!

  13. #13
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Zato mu ja ni ne dajem sokiće, jer znam da bi to sigurno popio, a kada se nauči na to slatko, tek onda neće htjeti vodu.
    Dajem mu ja vodu svaki dan u bočicu sa kljunom, ali on si za sada s tim kljunom samo trlja desne što ga svrbe zbog zubića .
    Vjerojatno s vremenom...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    178

    Početno

    Kakili smo!!!!

    Kakvu vodu dajete djeci? Prokuhanu iz vodovoda, prokuhanu izvorsku?

  15. #15
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj andrea prvotno napisa
    Dajem mu ja vodu svaki dan u bočicu sa kljunom, ali on si za sada s tim kljunom samo trlja desne što ga svrbe zbog zubića .
    Vjerojatno s vremenom...
    Tako je to i kod nas izgledalo u pocetku - trebalo mu je vremena da skuzi sta ce s tim kljunom


    Spaceman

    Dajem Janu oduvijek

  16. #16
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    I ja dajem Janu, nemam pojma zašto, skužila sam da najviše mama daje upravo tu vodu, pa si mislim da je valjda ok. :D

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Jedini razlog zasto mu dajem Janu je taj sto mi je ta voda od dana 1 bila najfinija na trzistu... Druge mi se jednostavno ne svidjaju okusom i ne pasu mi....
    Janu pijem otkad postoji, pa sam onda pocela i njemu davati kad je doslo vrijeme za to

  18. #18
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    oni imaju ono najmanje pak iranje, za bebe, pa si mislim da je ok.

  19. #19
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nemojmo padati pod marketinske trikove

  20. #20
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Nemojmo padati pod marketinske trikove


    meni je sva voda po okusu ok, a po nečemu moram selektirati

    Npr.,Evian mi je fuj. Što će reći; nisam pala.

  21. #21
    Eki

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    .... a ako prihvati caj ili sok, sanse da ce poslije toga poceti voliti piti vodu su nikakve.
    Mi smo u početku pili sokiće i on bi u sekundi popio cijeli (kršitelj koda), s tim da je kasnije bilo gunđanja što mu ne dam još.

    Meni je to dojadilo, ne može samo sokiće piti i dala sam mu vodu i pio ju je bez problema.

    (kršitelj koda)e sada stvarno rijetko dajem, voda je zakon!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    178

    Početno

    Možda zvuči glupo, ali da li ste prokuhavali npr. Janu ili ste dali izravno iz boce?

  23. #23
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Izravno iz boce.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Na vodi i mlijeku?
    Većina roditelja ne bi ni pomislila na to da djetetu u bočicu natoči gazirani sok, ali istraživači kažu da je bočica voćnoga soka, čak i ako je sto posto prirodan, tek nešto bolja od gaziranoga pića.
    Sve više znanstvenika povezuje slatka pića, bez obzira na to jesu li prirodna ili ne, s cijelim nizom zdravstvenih poteškoća, od napuhanih trbuha do pokvarenih zuba.
    "Sva su ta pića uglavnom ista. Ona su sto posto šećer", kaže dr. David Ludwig, stručnjak za gojaznost u djece iz dječje bolnice u Bostonu. "Prirodni je sok tek neznatno bolji od gaziranoga." Problem leži u tome što roditelji koji ograničavaju ili čak brane djeci da piju gazirane sokove, pijenje prirodnih sokova potiču jer takva pića drže zdravom hranom.
    No čini se da je ta pretpostavka neopravdana. Premda je zdrav kad se konzumira umjereno, on u biti jest samo voda sa šećerom. Štoviše, bočica grožđanoga gaziranog soka ima 159 kalorija, a ista količina nezaslađenoga prirodnog soka od grožđa čak 228.
    Pretjerano konzumiranje prirodnih sokova relativno je nov fenomen. Prije uspona gaziranih sokova, juicea i ostalih zaslađenih pića u drugoj polovici 20. stoljeća, primarna dječja pića bili su voda i mlijeko.
    IskonInternet
    14.02.2005.
    Evo kopnila sam ovaj tekst, iako i ja nekad potegnem za (kršitelj koda)ovim sokićem od kruške, a inače preferiramo vodu.
    Moram priznati da je nikada nisam kupovala, jer smo je do skoro 9 mjeseci prokuhavali, a sad iz pipe, kažu da je voda u nas super i da je čak dobro da je pije zbog floura (ne uzimamo tabletice) za zubiće..
    ako tko zna više, molim savjete

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Mi pijemo vodu iz Brite. Kuhamo isto sa njom.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Mi Janu, Studenu...uglavnom iz pipe ne pijemo. Prije smo koristili Britu za filtriranje vode.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Moram priznati da je nikada nisam kupovala, jer smo je do skoro 9 mjeseci prokuhavali, a sad iz pipe, kažu da je voda u nas super i da je čak dobro da je pije zbog floura (ne uzimamo tabletice) za zubiće..
    ako tko zna više, molim savjete
    Mama Juanita na jednom topicu o vodi napisa:
    mislim da se vec pisalo o tome das fluor ako se uzima oralno nema dokazanog pozitivnog ucinka za zube.
    stovise, citala sam da se u americi sve vise pocinju protivit fluoridizaciji vode iz vodovoda, jer se navodno pokazalo da cak steti zdravlju i to upravo zubima .
    ne sjecam se detalja, kom se da nek procacka Googlom

    Inače, ja isto koristim vodu iz pipe (zasad još uvijek prokuhanu), kad imam filtera stavim u Britu da pročisti. Od kupljenih dajem glas Jani, i naša pedijatrica kaže da je ona najbolja (poslije one iz pipe)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    18

    Početno

    Mateo ima 2.god. i mucii nas stolica. Vecinom je to zatvor, kojeg natjeramo sokom od jabuke. Kaka svakih 2-3 dana, i obicno je tvrda stolica i onako "kuglice" napati se on, a meni zlo kad to ugledam. pedijatar kaze da je do ishrane, ali Teo jede sve, pije dosta. Help???

  29. #29
    grom avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    602

    Početno

    Naša nepogrešiva metoda je proso. Iako pije dosta vode, otkad dobiva željezo stolice su izrazito tvrde ili ih nema ako ma i jedan dan preskočimo proso. Pa ga koristim ili kao samostalan obrok ili u kombinaciji sa voćem (šljive, kruške, jabuke, suhe šljive i marelice). Pomaže i palenta ali nije toliko efikasno.

  30. #30
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Savjet koji smo mi dobili od jedne predivne doktorice je sljedeći

    dnevno bar jedan kašasti obrok, Acidofil, žitarice

    voda - da, sokovi - ne

    mi praktikujemo puru (palentu) s mlijekom ili jogurtom, čokolino, griz, zobene pahuljice,
    čorbasto za ručak ili supice isl

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    E ovako nazalos nisam dojila svoga sina jer nisam imala mleka a i razbolila sam se posle poroda trebalo mi dugo da se oporavim izgubila mnogo krvi itd ali to nije tema pa samo hocu da kazem da je jeo hranu za dojencad imao je uvjek problema sa kakicom,mijenjali smo hranu ali isto,kada je doslo vreme da jede kasice polako sam mu uvodila i pravila domace i super je imao kakicu,doslo vreme da uvedemo mleko domace problemi su ne moze da.kaki nikako bez.moje pomoci stalno se muci,sta da radim imate li kakav savat da ga vratim na mleko iz kutije samo za starije bebe ili? inace ja sam mu razblazivala mleko domace sa vodom..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •