Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: ATIPIČNI LIMFOCITI

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    17

    Početno ATIPIČNI LIMFOCITI

    Imam problem. Moj Tomiša otkako je krenuo u vrtić u devetom. mj. je konstantno bolestan. uZ PREhlade, bakterije i treći krajnik u krvnim slikama mu se konstantno pojavljuju nekoliko atipičnih limfocita. Pomoć

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno Re: ATIPIČNI LIMFOCITI

    Citiraj Pepa02 prvotno napisa
    Imam problem. Moj Tomiša otkako je krenuo u vrtić u devetom. mj. je konstantno bolestan. uZ PREhlade, bakterije i treći krajnik u krvnim slikama mu se konstantno pojavljuju nekoliko atipičnih limfocita. Pomoć
    Atypical lymphocytes may be caused by or feature of the following:

    Haematological abnormalities
    * Smear cells
    (Specific kind of Atypical lymphocytes) Shortcut to causes of Smear cells

    Protozoa and protozoal conditions

    * Toxoplasma

    Viruses and viral conditions

    * Cytomegalovirus
    * Epstein-Barr virus
    * Hepatitis A
    * Infectious mononucleosis
    * Influenza

    -------------------------

    Nekako bih se kladio na mononukleozu (epstein-barr) ili cytomegalovirus, koja se siri slinom, a kazes da je krenuo u vrtic - djeca stavljaju igracke u usta. Nemas tu sto previse raditi - odrzavaj mu imunitet, provjerite jetru (ALT, AST, bilirubin), ne bi smio jesti masno sto sumnjam da jede, a takodjer bi bilo dobro da ne konzumira puno slatkog.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    17

    Početno Odogovor

    Dr. nas je poslala na citološki pregled krvi, pa ćemo onda viditi rezultate. Ja se nadam da će nam to malo bolje razjasniti situaciju, a kad dobijemo nalaze javim se. Zanima me ako znaš kakve točno analize radi citološki laobratorij u ovom slučaju?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    167

    Početno Re: Odogovor

    Citiraj Pepa02 prvotno napisa
    Dr. nas je poslala na citološki pregled krvi, pa ćemo onda viditi rezultate. Ja se nadam da će nam to malo bolje razjasniti situaciju, a kad dobijemo nalaze javim se. Zanima me ako znaš kakve točno analize radi citološki laobratorij u ovom slučaju?
    Sorry, ne znam. Javi sto je bilo. Nadam se da nije nista ozbiljno. Sretno.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mojoj Lei danas na KKS na kraju piše: Atipični limfociti. Blasti?

    Zvala sam u Breyer da pitam što to znači. Kaže da je išla pogledati malo pod mikroskop i da je vidjela neke malo atipične limfocite. Pitam za blaste, kaže da ni sama ne zna, par atipičnih stanica i nek svakako to još provjerimo.
    Lea inače već jedno tjedan dana ima nekakvu virozu sa temp i proljevom. Prvo je bila temp pa proljev pa temp prestala, proljev ostao pa proljev bolje, ali se vratila temp.

    Ing. kaže da virusi i lijekovi hoće mijenjati limfocite, ali da to obično čine antibiotici


    Malo me to sad uzdrmalo, nadam se da nije niš ozbiljno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Naša dr kaže da se atipični limfociti često javljaju kod mononukleoze, ali da bi ih trebalo biti puno više.
    Ponovit ćemo CRP, ali sumnja i dalje na adenovirus.
    Inače, ona već 2 dana nema temp i nadam se da će to sad biti ok

    Ali za svaki slučaj ćemo još ponoviti pretrage

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •